LCD zaslon

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Odgovori
xxmany
Prispevkov: 15
Pridružen: 13.9.2009 21:48

LCD zaslon

Odgovor Napisal/-a xxmany »

Lep pozdrav !

Iskal sem po forumu, vendar podobne teme nisem našel. Če le-ta obstaja naj moderator to prestavi.

Pred dnevi mi je na tla padel prenosni računalnik, in razbil se je LCD zaslon. Jasno se vidi, kako so se razlili kristali in mesto udarca, ker je tam počeno. Sam zaslon sprva ni deloval in je bil samo bel. Ko sem računalnik čez nekaj dni prižgal ( nanj sem priklopil navaden monitor), je po kakšni uri delovanja polovica poškodovanega zaslona ponovno začela delovati. Zanima me kako je možno, da se je to zgodilo samo od sebe, če e bil še pred nekaj urami zaslon povsem bel ? Zdaj gori približno 3/4 zaslona.

Hvala za odgovore.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: LCD zaslon

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Ni prenehal delovati zaradi poskodbe ampak zaradi udarca. Sunek je verjetno povzrocil, da so se kontakti odlepili od zaslona. Do stika lahko ponovno pride, ko se zaslon malo "usede" ali ce ga se enkrat udaris. Samo razlitje na mestu udarca je druga tezava in mislim da ne bi smela vplivat na ostale dele zaslona.

xxmany
Prispevkov: 15
Pridružen: 13.9.2009 21:48

Re: LCD zaslon

Odgovor Napisal/-a xxmany »

Ja, samo zanimivo je da začne delovati šele po kakšni uri ko je vklopljen, do takrat pa je vse samo belo.

Odgovori