Ukrivljanje prostora in časa?

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Sploh ne. Zadeva postaja napeta in zabavna in se približuje krizi (v originalnem st.grškem pomenu).

Ali ne bi raje govorili o krizi v 'novogrškem pomenu'? Je bolj razburljivo... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Motore napisal/-a:
Rock napisal/-a:Rekel bi, da to ni niti iz Wikipedije.
Je iz wikipedie:
https://en.wikipedia.org/wiki/Eye_care_ ... al#Oculist
Hvala za odgovor.

(Sem prebral celoten link, tako se dobi jasnejšo sliko. - Vseeno, tudi po tem nisem najbolj zadovoljen ('okulist' nima niti ene opombe - reference, pri drugih podtemah pa je mestoma izrecno označeno, da so 'citati' različno pomanjkljivi.) Če veš, kako ostra debata poteka pri 'pisanju teksta' za včasih vsako besedo, boš razumel mojo rezerviranost.)

Menim, da razlika še ni jasna (okulist, oftalmolog, optik).

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Sploh ne. Zadeva postaja napeta in zabavna in se približuje krizi (v originalnem st.grškem pomenu).
Ali ne bi raje govorili o krizi v 'novogrškem pomenu'? Je bolj razburljivo... :lol:
Ne delim tvojega mnenja, Sluzavec.
Grški premier je že dolgo izgubil verodostojnost, splošni strah pred 'grškim exitom' ostaja, IMF je že dolgo tega povedal za svoje stališče, znaki za drugačno strategijo v okviru EU niso izkazani - skratka, neoliberalna beda.

Lahko pa kaj prispevaš, če želiš. Morda odkriješ kak biser, in boš povzročil drugačno oceno.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Sploh ne. Zadeva postaja napeta in zabavna in se približuje krizi (v originalnem st.grškem pomenu).
Ali ne bi raje govorili o krizi v 'novogrškem pomenu'? Je bolj razburljivo... :lol:
Ne delim tvojega mnenja, Sluzavec.
Grški premier je že dolgo izgubil verodostojnost, splošni strah pred 'grškim exitom' ostaja, IMF je že dolgo tega povedal za svoje stališče, znaki za drugačno strategijo v okviru EU niso izkazani - skratka, neoliberalna beda.

Lahko pa kaj prispevaš, če želiš. Morda odkriješ kak biser, in boš povzročil drugačno oceno.
Samo drobna asociacija na tvojo "krizi v originalnem st.grškem pomenu". O grški krizi sem že vse povedal, kar sem štel za relevantno. Malo poglej nazaj in lahko problematiziraš kakšno mojo oceno!

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ne delim tvojega mnenja, Sluzavec.
Grški premier je že dolgo izgubil verodostojnost, splošni strah pred 'grškim exitom' ostaja, IMF je že dolgo tega povedal za svoje stališče, znaki za drugačno strategijo v okviru EU niso izkazani - skratka, neoliberalna beda.
Lahko pa kaj prispevaš, če želiš. Morda odkriješ kak biser, in boš povzročil drugačno oceno.
Samo drobna asociacija na tvojo "krizi v originalnem st.grškem pomenu". O grški krizi sem že vse povedal, kar sem štel za relevantno. Malo poglej nazaj in lahko problematiziraš kakšno mojo oceno!
Hvala, nisem zainteresiran.

Pripomba: lahko napišeš pravni koreferat o notornih dejstvih.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ne delim tvojega mnenja, Sluzavec.
Grški premier je že dolgo izgubil verodostojnost, splošni strah pred 'grškim exitom' ostaja, IMF je že dolgo tega povedal za svoje stališče, znaki za drugačno strategijo v okviru EU niso izkazani - skratka, neoliberalna beda.
Lahko pa kaj prispevaš, če želiš. Morda odkriješ kak biser, in boš povzročil drugačno oceno.
Samo drobna asociacija na tvojo "krizi v originalnem st.grškem pomenu". O grški krizi sem že vse povedal, kar sem štel za relevantno. Malo poglej nazaj in lahko problematiziraš kakšno mojo oceno!
Hvala, nisem zainteresiran.

Pripomba: lahko napišeš pravni koreferat o notornih dejstvih.
To čast prepuščam tebi; očitno ti je tematika ljuba... :lol:

anzovc
Prispevkov: 92
Pridružen: 12.8.2010 13:58

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a anzovc »

vojko napisal/-a:
Roman napisal/-a:
vojko napisal/-a:Razlaga ne zdrži kritične presoje.
Nisem sicer izvedenec na tem področju, ampak me tvoja razlaga ne prepriča. Seveda se znanstveni nazivi pridobivajo z izobrazbo. Doktor znanosti ni isto kot doktor zdravnik, ki je pridobil naziv z diplomo. Kaže pa, da se pojmi precej poljubno mešajo. Morda se kardiolog lepše sliši kot kardiater :( Pri dilemi psiholog/psihiater si pozabil povedati, kakšno delo in kje ga opravljata eden in drugi. Diplomant FF najbrž ni zdravnik. Morda zmede tudi to, da je veliko kliničnih centrov (ne le v Sloveniji) pod okriljem univerze.
Če sem 'pozabil' navesti področje dela (menil sem, da ni potrebno), popravljam:

PSIHIATER
Področje dela: Dela v zdravstvenih domovih, bolnišnicah ali v samostojni praksi. Opravlja diagnostiko in zdravljenje duševnih težav in motenj (depresije, shizofrenije, motenj prilagoditve, fobij idr.). S pacientom opravi razgovor in začne takoj zdraviti ali ga pošlje na dodatne preiskave k psihologu, internistu ali radiologu. Zdravljenje duševne motnje vsebuje pogovor, usmerjanje pacienta z določenimi psihološkimi tehnikami in zdravljenje z zdravili (antidepresivi, antipsihotiki…).

PSIHOLOG
Področje dela: Dela v šolah, socialnih zavodih, svetovalnih službah, športnih timih, podjetjih, zaporih. Opravlja diagnostiko in svetovanje ob duševnih težavah (težave v odnosih, na delu idr.). S klientom opravi razgovor in testiranje s psihološkimi instrumenti (npr.usmerjeni vprašalniki, Rorschachov test idr.), ki podajo poglobljene mehanizme. Za razrešitev težav uporablja psihološke tehnike. Če je potrebno zdravljenje z zdravili, ga napoti k psihiatru.

KLINIČNI PSIHOLOG
Področje dela: Dela v zdravstvenih zavodih ali v samostojni praksi. Opravlja samostojno diagnostiko in zdravljenje duševnih težav in motenj ter poglobljeno diagnostiko za potrebe psihiatra. S klientom opravi razgovor in testiranje s psihološkimi instrumenti. Za razrešitev težav uporablja psihološke tehnike.
Omejitev pristojnosti: Ne more izvajati zdravljenja z zdravili.

Pri nas imamo samo dva univerzitetna klinična centra: UKC LJ in UKC MB.
Popolnoma enako je meni obrazložil moj bratranec, ki je psihiater.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Pripomba: lahko napišeš pravni koreferat o notornih dejstvih.
To čast prepuščam tebi; očitno ti je tematika ljuba... :lol:
Moram žal priznati, da ne razumem:
kot pravnik briljiraš od 'standardnega modela' prek 'filologije' do 'osnovnih delcev', tam, kjer bi bilo tvoje mnenje relevantno, pa molčiš.

Povej mi, kaj v resnici preferiraš, Kopitarja in slavnega slikarja, ali bodeči svet, ki je humoristično 'njegov narobe'?
(Če bi po OZ objavil 'javno obljubo nagrade' za buteljko - kaj si rekel, da piješ, polsladki muškat? - bi zmagal v dešifriranju?)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Pripomba: lahko napišeš pravni koreferat o notornih dejstvih.
To čast prepuščam tebi; očitno ti je tematika ljuba... :lol:
Moram žal priznati, da ne razumem:
kot pravnik briljiraš od 'standardnega modela' prek 'filologije' do 'osnovnih delcev', tam, kjer bi bilo tvoje mnenje relevantno, pa molčiš.

Povej mi, kaj v resnici preferiraš, Kopitarja in slavnega slikarja, ali bodeči svet, ki je humoristično 'njegov narobe'?
(Če bi po OZ objavil 'javno obljubo nagrade' za buteljko - kaj si rekel, da piješ, polsladki muškat? - bi zmagal v dešifriranju?)
Življenje je mix vsega po malem...
We do not need to be shoemakers to know if our shoes fit, and just as little have we any need to be professionals to acquire knowledge of matters of universal interest.

Georg Wilhelm Friedrich Hegel

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Moram žal priznati, da ne razumem:
kot pravnik briljiraš od 'standardnega modela' prek 'filologije' do 'osnovnih delcev', tam, kjer bi bilo tvoje mnenje relevantno, pa molčiš.
Povej mi, kaj v resnici preferiraš, Kopitarja in slavnega slikarja, ali bodeči svet, ki je humoristično 'njegov narobe'?
(Če bi po OZ objavil 'javno obljubo nagrade' za buteljko - kaj si rekel, da piješ, polsladki muškat? - bi zmagal v dešifriranju?)
Življenje je mix vsega po malem...
We do not need to be shoemakers to know if our shoes fit, and just as little have we any need to be professionals to acquire knowledge of matters of universal interest.
Georg Wilhelm Friedrich Hegel
Je to notorno?

Prav za prav pa takole: čevljarstvo, odlično (pa najsi je bilo odločilno znanje, ali naključje); drugi del pa je sporen.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Je to notorno?
Seveda. :lol:
Prav za prav pa takole: čevljarstvo, odlično (pa najsi je bilo odločilno znanje, ali naključje); drugi del pa je sporen.
Boš moral pa že biti malo manj pitijski... :lol:

Mimogrede, "prav za prav" je pravzaprav ena beseda... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Je to notorno?
Seveda. :lol:
Ni, Sluzavi.
Prav za prav pa takole: čevljarstvo, odlično (pa najsi je bilo odločilno znanje, ali naključje); drugi del pa je sporen
----------------
Boš moral pa že biti malo manj pitijski... :lol:
Ni več potrebe. Odgovor je 'naključje'.
Mimogrede, "prav za prav" je pravzaprav ena beseda... :lol:
Morda, hvala za namig. (Vendar, morda tudi pisati narazen ni narobe. Ali pa je celo bolj prav, kljub referenčnim knjigam. Če utegneš, zaprosi slovenistični forum, in sporoči.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Je to notorno?
Seveda. :lol:
Ni, Sluzavi.
Prav za prav pa takole: čevljarstvo, odlično (pa najsi je bilo odločilno znanje, ali naključje); drugi del pa je sporen
----------------
Boš moral pa že biti malo manj pitijski...
Ni več potrebe. Odgovor je 'naključje'.
Mimogrede, "prav za prav" je pravzaprav ena beseda... :lol:
Morda, hvala za namig. (Vendar, morda tudi pisati narazen ni narobe. Ali pa je celo bolj prav, kljub referenčnim knjigam. Če utegneš, zaprosi slovenistični forum, in sporoči.)
Nič 'morda' in nič 'vendar, morda tudi pisati narazen ni narobe. Ali pa je celo bolj prav, kljub referenčnim knjigam'!
Prazno eskiviranje! :lol:

Fran je ponudil za geslo "pràvzapràv":

pràvzapràv prisl. (ȁ-ȁ) 1. izraža ugotovitev, spoznanje resničnega stanja: pravzaprav mu delamo krivico, ko ga ne nagradimo; pravzaprav si samo domišlja, da je bolan; pravzaprav rajši vidim, da ostaneš doma
// izraža pridržek: hudoben pravzaprav ni, pač pa nagajiv
// ekspr. poudarja trditev: moški ste pravzaprav vsi enaki
2. izraža popravek prej povedanega: šport, pravzaprav alpinizem, mu veliko pomeni; vsi smo rekli, pravzaprav stric je rekel, naj že gre; pošteno sva lačna, in žejna tudi. Pravzaprav žejna še bolj
3. ekspr., v vprašalnih stavkih poudarja ugibanje: kje pa si pravzaprav; koliko je pravzaprav ura; kaj pravzaprav hočeš od mene; za kaj pa pravzaprav gre / sprašujem se, kaj pravzaprav tukaj iščem


Pravopis
pràvzapràv presoj. člen. (ȁȁ) ~ si samo domišlja, da je bolan; Neumen ~ ni, pač pa len; Šport, ~ rekreacija, mu veliko pomeni; v vprašalnih stavkih, poud.: Kje pa smo ~; Kaj ~ hočejo od tebe; Za kaj ~ gre

Za "prav za prav" pa:

nul koma jozef... :lol:

Pravzaprav si spet zgrešil za (konjski) noht... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Nič 'morda' in nič 'vendar, morda tudi pisati narazen ni narobe. Ali pa je celo bolj prav, kljub referenčnim knjigam'!
Prazno eskiviranje! :lol:
Fran je ponudil za geslo "pràvzapràv":
pràvzapràv prisl. (ȁ-ȁ) 1. izraža ugotovitev, spoznanje resničnega stanja: pravzaprav mu delamo krivico, ko ga ne nagradimo; pravzaprav si samo domišlja, da je bolan; pravzaprav rajši vidim, da ostaneš doma
// izraža pridržek: hudoben pravzaprav ni, pač pa nagajiv
// ekspr. poudarja trditev: moški ste pravzaprav vsi enaki
2. izraža popravek prej povedanega: šport, pravzaprav alpinizem, mu veliko pomeni; vsi smo rekli, pravzaprav stric je rekel, naj že gre; pošteno sva lačna, in žejna tudi. Pravzaprav žejna še bolj
3. ekspr., v vprašalnih stavkih poudarja ugibanje: kje pa si pravzaprav; koliko je pravzaprav ura; kaj pravzaprav hočeš od mene; za kaj pa pravzaprav gre / sprašujem se, kaj pravzaprav tukaj iščem

Pravopis
pràvzapràv presoj. člen. (ȁȁ) ~ si samo domišlja, da je bolan; Neumen ~ ni, pač pa len; Šport, ~ rekreacija, mu veliko pomeni; v vprašalnih stavkih, poud.: Kje pa smo ~; Kaj ~ hočejo od tebe; Za kaj ~ gre

Za "prav za prav" pa:
nul koma jozef... :lol:
Pravzaprav si spet zgrešil za (konjski) noht... :lol:
Nepotrebno tratenje časa.
Morda ti fran zopet ne deluje pravilno, ambiciozni predavatelj.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ukrivljanje prostora in časa?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Nič 'morda' in nič 'vendar, morda tudi pisati narazen ni narobe. Ali pa je celo bolj prav, kljub referenčnim knjigam'!
Prazno eskiviranje!
Fran je ponudil za geslo "pràvzapràv":
pràvzapràv prisl. (ȁ-ȁ) 1. izraža ugotovitev, spoznanje resničnega stanja: pravzaprav mu delamo krivico, ko ga ne nagradimo; pravzaprav si samo domišlja, da je bolan; pravzaprav rajši vidim, da ostaneš doma
// izraža pridržek: hudoben pravzaprav ni, pač pa nagajiv
// ekspr. poudarja trditev: moški ste pravzaprav vsi enaki
2. izraža popravek prej povedanega: šport, pravzaprav alpinizem, mu veliko pomeni; vsi smo rekli, pravzaprav stric je rekel, naj že gre; pošteno sva lačna, in žejna tudi. Pravzaprav žejna še bolj
3. ekspr., v vprašalnih stavkih poudarja ugibanje: kje pa si pravzaprav; koliko je pravzaprav ura; kaj pravzaprav hočeš od mene; za kaj pa pravzaprav gre / sprašujem se, kaj pravzaprav tukaj iščem

Pravopis
pràvzapràv presoj. člen. (ȁȁ) ~ si samo domišlja, da je bolan; Neumen ~ ni, pač pa len; Šport, ~ rekreacija, mu veliko pomeni; v vprašalnih stavkih, poud.: Kje pa smo ~; Kaj ~ hočejo od tebe; Za kaj ~ gre

Za "prav za prav" pa:
nul koma jozef... :lol:
Pravzaprav si spet zgrešil za (konjski) noht...
Nepotrebno tratenje časa.
Morda ti fran zopet ne deluje pravilno, ambiciozni predavatelj.
Kaj če bi skozi stisnjene zobe kljub blamaži izustil: "Hvala za brezplačno pravopisno lekcijo, gospod predavatelj!" :lol:

Odgovori