Perpetuum Mobile

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:Ne verjamem, pred par meseci sem vas označil policistom.
Kako pa si nas "označil"? :lol: Z zastavicami? Z Davidovo zvezdo na prsih? Z modro barvo na čelu? :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:Ne verjamem, pred par meseci sem vas označil policistom.
Na to paše vojkova replika ob podobni "prijavi":
vojko napisal/-a:Komu pa si podal prijavo? :lol: Na Tramvajkomando v Duplek? :lol:
In kar verjemi, da boš na tem forumu še naprej deležen šibe in posmeha, tako kot so ju bili deležni v preteklosti trolarski kloni tipa "stream". :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a osf »

Me veseli, lahko boste vredni nekaj tisočakov.
Sem označil, nisem še prijavil.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:Me veseli, lahko boste vredni nekaj tisočakov.
Sem označil, nisem še prijavil.
Razganja med od radovednosti, zato te moram vprašati: kako pa 'označiš' morebitne storilce, ki jih kasneje prijaviš na Tramvaj-komando? :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a shrink »

"Označi" jih UFO-tu; ta jih potem spremlja kot dron CIE. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Asinus Skrčko Šrinkel!

Tudi tvoj vzornik se jih boji :lol:


http://abcnews.go.com/Technology/Space/ ... d=10478157


:roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:"Označi" jih UFO-tu; ta jih potem spremlja kot dron CIE. :lol:
:!: :D :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

smolejleo napisal/-a:Asinus Skrčko Šrinkel!
Tudi tvoj vzornik se jih boji :lol:
http://abcnews.go.com/Technology/Space/ ... d=10478157 :roll:
Iz Stare zaveze:
na začetku je govora tudi o 'velikanih', ki so si 'jemali človeške hčere za žene'.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Asinus Skrčko Šrinkel!
Tudi tvoj vzornik se jih boji :lol:
http://abcnews.go.com/Technology/Space/ ... d=10478157
Iz Stare zaveze:
na začetku je govora tudi o 'velikanih', ki so si 'jemali človeške hčere za žene'.
To o 'velikanih', ki so si 'jemali človeške hčere za žene' je mačji kašelj v primerjavi z ostalimi divjimi fantazijami, ki jih je Zbirka zgodbic polna ... Kar sploh ni nič čudnega: polpismeni nomadi iz polpuščav Bližnjega vzhoda v železni dobi seveda niso bili niti približno tako sofisticirani misleci kot njihovi sodobniki na Kitajskem ali v Egiptu - da o Stari Grčiji sploh ne govorimo - zato so tudi njihove fantazme bolj primitivne ... :lol:

Njihovo intelektualno obzorje se je končalo pri gorečih grmih, kamnitih ploščah, hoji po vodi, sestavljanju kosti davno umrlih in njihovem ekspresnem letu v nebo, pa pri sosedovih oslih in volih ("10. Ne žêli hiše svojega bližnjega! Ne žêli žene svojega bližnjega ne njegovega hlapca in dekle, ne njegovega vola in osla, ..." ) ... :lol:

In to je 'filozofska literatura', iz katere Preprosti&Co. črpajo navdih za življenjski stil v drugi dekadi XXI. stoletja ... :lol:

Da te kap! :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Asinus Skrčko Šrinkel!
Tudi tvoj vzornik se jih boji :lol:
http://abcnews.go.com/Technology/Space/ ... d=10478157
Iz Stare zaveze:
na začetku je govora tudi o 'velikanih', ki so si 'jemali človeške hčere za žene'.
To o 'velikanih', ki so si 'jemali človeške hčere za žene' je mačji kašelj v primerjavi z ostalimi divjimi fantazijami, ki jih je Zbirka zgodbic polna ... Kar sploh ni nič čudnega: polpismeni nomadi iz polpuščav Bližnjega vzhoda v železni dobi seveda niso bili niti približno tako sofisticirani misleci kot njihovi sodobniki na Kitajskem ali v Egiptu - da o Stari Grčiji sploh ne govorimo - zato so tudi njihove fantazme bolj primitivne ... :lol:
Njihovo intelektualno obzorje se je končalo pri gorečih grmih, kamnitih ploščah, hoji po vodi, sestavljanju kosti davno umrlih in njihovem ekspresnem letu v nebo, pa pri sosedovih oslih in volih ("10. Ne žêli hiše svojega bližnjega! Ne žêli žene svojega bližnjega ne njegovega hlapca in dekle, ne njegovega vola in osla, ..." ) ... :lol:
In to je 'filozofska literatura', iz katere Preprosti&Co. črpajo navdih za življenjski stil v drugi dekadi XXI. stoletja ... :lol:
Da te kap! :lol:
Dekalog (pa ne samo ta pasus) je temelj civilizacije (ki pozna znanost [del znanosti je tudi psihiatrija], potovanja v Vesolje, v kilometrske globine oceanov, v atome, ki zna presojati filozofske in religiozne poglede, samo sebe).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Dekalog (pa ne samo ta pasus) je temelj civilizacije
O kateri civilizaciji pa momljaš, Preprosti? O kitajski? Indijski? :lol:

Morda pa si mislil tudi na tale 'pasus' iz Dekaloga:

"Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ..."

To 'globoko' filozofsko sporočilo bi lahko bilo "temelj civilizacije", ja ... :lol:

Posebej me je presunila dalekosežnost in brezčasnost te striktne prepovedi "... rezljanja podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo." Še posebej je ta izredno koristna prepoved aktualna danes, v drugi dekadi XXI. stoletja, ko imajo ljudje dostop do ostrih nožičev in lahko kar meni nič, tebi nič vse povprek rezljajo nekakšne podobe ... To je gotovo temeljni vzrok propadanja in moralne dekadence Zahoda ... Za začetek predlagam prepoved prodaje in nošenja nožev vseh vrst, še posebej pipcev, ki so nenavadno primerni za rezljanje teh strašnih podobic. Vsi pipci naj takoj postanejo res extra commercium ...

S kršenjem te zapovedi se zamaje celotna Zahodna civilizacija, se strinjam. Kar zgrozim se ob misli, kakšne kataklizme bi nas doletele, če bi nenadoma – apage Satanas! – množično vsi začeli rezljati "podobe ... ki bi imele obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo". Bog nas varuj lakote, vojne in rezljanja podobic! :lol: Še kuga ni takšna nadloga ... :lol:
(ki pozna znanost [del znanosti je tudi psihiatrija], potovanja v Vesolje, v kilometrske globine oceanov, v atome, ki zna presojati filozofske in religiozne poglede, samo sebe).
Tega pa ne razumem, Preprosti. Previsok nivo zame ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Dekalog (pa ne samo ta pasus) je temelj civilizacije
O kateri civilizaciji pa momljaš, Preprosti? O kitajski? Indijski? :lol:
Morda pa si mislil tudi na tale 'pasus' iz Dekaloga:
"Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ..."
To 'globoko' filozofsko sporočilo bi lahko bilo "temelj civilizacije", ja ... :lol:
Posebej me je presunila dalekosežnost in brezčasnost te striktne prepovedi "... rezljanja podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo." Še posebej je ta izredno koristna prepoved aktualna danes, v drugi dekadi XXI. stoletja, ko imajo ljudje dostop do ostrih nožičev in lahko kar meni nič, tebi nič vse povprek rezljajo nekakšne podobe ... To je gotovo temeljni vzrok propadanja in moralne dekadence Zahoda ... Za začetek predlagam prepoved prodaje in nošenja nožev vseh vrst, še posebej pipcev, ki so nenavadno primerni za rezljanje teh strašnih podobic. Vsi pipci naj takoj postanejo res extra commercium ...
S kršenjem te zapovedi se zamaje celotna Zahodna civilizacija, se strinjam. Kar zgrozim se ob misli, kakšne kataklizme bi nas doletele, če bi nenadoma – apage Satanas! – množično vsi začeli rezljati "podobe ... ki bi imele obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo". Bog nas varuj lakote, vojne in rezljanja podobic! :lol: Še kuga ni takšna nadloga ... :lol:
Ne delaj si /.../ ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je /.../ spodaj na zemlji /.../! - Ali v sodobnem jeziku ekonomske znanosti:
Državna oblast, ne dopuščaj in ne dovoljuj pretiranega profita/prevelikih nesorazmerij med bogatimi in revnimi (kajti to je kratkovidna politika/proti naravnemu pravu/proti Božji postavi).
(ki pozna znanost [del znanosti je tudi psihiatrija], potovanja v Vesolje, v kilometrske globine oceanov, v atome, ki zna presojati filozofske in religiozne poglede, samo sebe).
------------------
Tega pa ne razumem, Preprosti. Previsok nivo zame ... :lol:
Menim, da so drugi odlično razumeli. - Pa ti tudi, Sluzavec. - Če nisi razumel, naj ostane tako, Sluzavec.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Dekalog (pa ne samo ta pasus) je temelj civilizacije
O kateri civilizaciji pa momljaš, Preprosti? O kitajski? Indijski? :lol:
Morda pa si mislil tudi na tale 'pasus' iz Dekaloga:
"Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ..."
To 'globoko' filozofsko sporočilo bi lahko bilo "temelj civilizacije", ja ...
Posebej me je presunila dalekosežnost in brezčasnost te striktne prepovedi "... rezljanja podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo." Še posebej je ta izredno koristna prepoved aktualna danes, v drugi dekadi XXI. stoletja, ko imajo ljudje dostop do ostrih nožičev in lahko kar meni nič, tebi nič vse povprek rezljajo nekakšne podobe ... To je gotovo temeljni vzrok propadanja in moralne dekadence Zahoda ... Za začetek predlagam prepoved prodaje in nošenja nožev vseh vrst, še posebej pipcev, ki so nenavadno primerni za rezljanje teh strašnih podobic. Vsi pipci naj takoj postanejo res extra commercium ...
S kršenjem te zapovedi se zamaje celotna Zahodna civilizacija, se strinjam. Kar zgrozim se ob misli, kakšne kataklizme bi nas doletele, če bi nenadoma – apage Satanas! – množično vsi začeli rezljati "podobe ... ki bi imele obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo". Bog nas varuj lakote, vojne in rezljanja podobic! Še kuga ni takšna nadloga ... :lol:
Ne delaj si /.../ ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je /.../ spodaj na zemlji /.../! - Ali v sodobnem jeziku ekonomske znanosti:
Državna oblast, ne dopuščaj in ne dovoljuj pretiranega profita/prevelikih nesorazmerij med bogatimi in revnimi (kajti to je kratkovidna politika/proti naravnemu pravu/proti Božji postavi).
(ki pozna znanost [del znanosti je tudi psihiatrija], potovanja v Vesolje, v kilometrske globine oceanov, v atome, ki zna presojati filozofske in religiozne poglede, samo sebe).
------------------
Tega pa ne razumem, Preprosti. Previsok nivo zame ...
Menim, da so drugi odlično razumeli. - Pa ti tudi, Sluzavec. - Če nisi razumel, naj ostane tako, Sluzavec.
"Ne delaj si /.../ ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je /.../ spodaj na zemlji /.../" namesto:
'Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo!'

Ah, no, Preprosti, ne že spet! To, kar je ostalo po tvojem 'prikrajanju' ne pomeni nič. Izpustil si bistvene stvari, ker tako pač ustreza tvoji pokvarjeni optiki. :lol:

Kako si pa prišel od rezljanja podobic do "pretiranega profita/prevelikih nesorazmerij med bogatimi in revnimi" je pa še večji misterij kot pitje Kristusove krvi in uživanje njegovega telesa (simbolni kanibalizem) pri evharistiji ... :lol:

Poudarek je vendar v 'rezljanju podobic', po večini iz lesa, domnevam. Takšno početje je družbi izredno nevarno in ga je treba najprej uvrstiti med deset najbolj pomembnih ontoloških zapovedi, vsekakor pa kriminalizirati in zagroziti visoke kazni za storilce. Predlagam, da se ga obravnava celo strožje, kot nabiranje suhega dračja v soboto in se ga kaznuje s smrtjo... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: "Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ..."
Z vsem spoštovanjem, samo ta je videti precej praktična, še za današnji čas. Torej, ker nam je bila podeljena svobodna volja, bo Vojko odgovorno opisal svojo predstavo ali pa poiskal slike na medmrežju za:

1. Nekaj, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu?
2. Nekaj, kar bi imelo obliko tega, kar je spodaj na zemlji?
3. Nekaj, kar bi imelo obliko tega, kar je v vodah pod zemljo?

Vidiš, Vojko, nožek ni potreben, danes imaš itak 3D tiskalnik. Max se smeji. 8)

Bog ima tudi smisel za humor. :D

Florence + The Machine - Heavy In Your Arms
I'm so heavy, heavy
Heavy in your arms

And is it worth the wait
All this killing time?
Are you strong enough to stand
Protecting both your heart and mine?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ne delaj si /.../ ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je /.../ spodaj na zemlji /.../! - Ali v sodobnem jeziku ekonomske znanosti:
Državna oblast, ne dopuščaj in ne dovoljuj pretiranega profita/prevelikih nesorazmerij med bogatimi in revnimi (kajti to je kratkovidna politika/proti naravnemu pravu/proti Božji postavi).
Ah, no, Preprosti, ne že spet! To, kar je ostalo po tvojem 'prikrajanju' ne pomeni nič. Izpustil si bistvene stvari, ker tako pač ustreza tvoji pokvarjeni optiki. :lol:
Kako si pa prišel od rezljanja podobic do "pretiranega profita/prevelikih nesorazmerij med bogatimi in revnimi" je pa še večji misterij kot pitje Kristusove krvi in uživanje njegovega telesa (simbolni kanibalizem) pri evharistiji ... :lol:
Poudarek je vendar v 'rezljanju podobic', po večini iz lesa, domnevam. Takšno početje je družbi izredno nevarno in ga je treba najprej uvrstiti med deset najbolj pomembnih ontoloških zapovedi, vsekakor pa kriminalizirati in zagroziti visoke kazni za storilce. Predlagam, da se ga obravnava celo strožje, kot nabiranje suhega dračja v soboto in se ga kaznuje s smrtjo... :lol:
Odgovor ni potreben, kajti zadostuje že povedano.

Zaklenjeno