Perpetuum Mobile

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Spoštovani gospod bargo! (je dovolj vljudno?) :lol:

Z zanimanjem sem prebral vaš prispevek. Z vsem povedanim se v celoti strinjam. Imam sicer nekaj nebistvenih pripomb, ampak jih ne bom navedel, ker se bojim, da ne spadajo v to temo in bi me lahko doletela sankcija moderatorja ... :lol:

Čeprav sem zelo pazil na vsako besedo, se ves tresem, da nisem prekršil načela nulte tolerance do spoštljivega naslavljanja spoštovanih forumašev, ki je uveljavljeno na tem spoštovanem forumu od nedavna...

Upam, da nisem s svojim prispevkom užalil vašega nežnega in občutljivega čuta za estetiko in bontona javnega komuniciranja ...

Svoje pripombe na vaš doživeti post vam bom - v izogib dolgi šibi velespoštovanega Cenzorja - posredoval po zasebni pošti v zapečateni kuverti ...

Habe die Ehre!

Küss die Hand, gnädige Herr! :lol:
Kaj si pa napacal skupaj? :shock: Saj ne morem verjeti, Vojko, no. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Spoštovani gospod bargo! (je dovolj vljudno?)

Z zanimanjem sem prebral vaš prispevek. Z vsem povedanim se v celoti strinjam. Imam sicer nekaj nebistvenih pripomb, ampak jih ne bom navedel, ker se bojim, da ne spadajo v to temo in bi me lahko doletela sankcija moderatorja ... :lol:

Čeprav sem zelo pazil na vsako besedo, se ves tresem, da nisem prekršil načela nulte tolerance do spoštljivega naslavljanja spoštovanih forumašev, ki je uveljavljeno na tem spoštovanem forumu od nedavna...

Upam, da nisem s svojim prispevkom užalil vašega nežnega in občutljivega čuta za estetiko in bontona javnega komuniciranja ...

Svoje pripombe na vaš doživeti post vam bom - v izogib dolgi šibi velespoštovanega Cenzorja - posredoval po zasebni pošti v zapečateni kuverti ...

Habe die Ehre!

Küss die Hand, gnädige Herr!
Kaj si pa napacal skupaj? Saj ne morem verjeti, Vojko, no.
Ja, človek božji, ali ne bereš novih pravil foruma?! Ali zate nulta stopnja tolerance nič ne pomeni?! Ti si si že prislužil kazen, bi rad še eno? Se nič ne treseš? :lol:

Ali ne opažaš, kako je forum po tej objavi novih ukrepov oživel? Silovito se je povečalo število in predvsem kvaliteta prispevkov, nivo diskusije je poletel v višave... :lol: Novi forumaši se trumoma prijavljajo ...

Prosim, ne kvari idiličnega vzdušja z odvečnimi vprašanji ...:lol:

P.S. In ne piši več 'si napacal'. Strahovito si me užalil. Naslednjič te bom prijavil moderatorju, potem boš pa videl hudiča ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Spoštovani gospod bargo! (je dovolj vljudno?)
Kaj si pa napacal skupaj? Saj ne morem verjeti, Vojko, no.
Ja, človek božji, ali ne bereš novih pravil foruma?! Ali zate nulta stopnja tolerance nič ne pomeni?!
Predlagam lepšo slovenščino: 'ničelna' stopnja tolerance.
Misliš, da Nemci zamenjujejo svoje besede s slovenskimi?
--------------------------

Še mimogrede nekaj iz matematike: v članku 'Der mathematische Sinn der Null' (http://www.liste-null.de/geschichte-der-null.php) je dobra obrazložitev pojmov ŠTEVILO in ŠTEVILKA.
Pred časom je tekla na forumu diskusija o tem, ali v slovenščini res potrebujemo izraz 'cifra'.
Menim, da je članek lep dokaz, da je zahteva po 'cifri' neutemeljena in izvira iz slabega poznavanja matematike.

Stališča drugih?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Spoštovani gospod bargo! (je dovolj vljudno?)

Z zanimanjem sem prebral vaš prispevek. Z vsem povedanim se v celoti strinjam. Imam sicer nekaj nebistvenih pripomb, ampak jih ne bom navedel, ker se bojim, da ne spadajo v to temo in bi me lahko doletela sankcija moderatorja ... :lol:

Čeprav sem zelo pazil na vsako besedo, se ves tresem, da nisem prekršil načela nulte tolerance do spoštljivega naslavljanja spoštovanih forumašev, ki je uveljavljeno na tem spoštovanem forumu od nedavna...

Upam, da nisem s svojim prispevkom užalil vašega nežnega in občutljivega čuta za estetiko in bontona javnega komuniciranja ...

Svoje pripombe na vaš doživeti post vam bom - v izogib dolgi šibi velespoštovanega Cenzorja - posredoval po zasebni pošti v zapečateni kuverti ...

Habe die Ehre!

Küss die Hand, gnädige Herr!
Kaj si pa napacal skupaj? Saj ne morem verjeti, Vojko, no.
Ja, človek božji, ali ne bereš novih pravil foruma?! Ali zate nulta stopnja tolerance nič ne pomeni?! Ti si si že prislužil kazen, bi rad še eno? Se nič ne treseš? :lol:
Berem, berem. Vidim, da se teme zapirajo. Domnevam, da bo ostal odprt le šolski kotiček. :D
vojko napisal/-a: Ali ne opažaš, kako je forum po tej objavi novih ukrepov oživel? Silovito se je povečalo število in predvsem kvaliteta prispevkov, nivo diskusije je poletel v višave... :lol: Novi forumaši se trumoma prijavljajo ...
Čakaj sedaj, tukaj je tema, Perpetuum Mobile. Aja, to je kubistična šala, ni kaj sem vedel, da imaš potencial.
vojko napisal/-a: Prosim, ne kvari idiličnega vzdušja z odvečnimi vprašanji ...
Dobro no, koga pa naj vprašam, če ne Shrinka?
vojko napisal/-a: P.S. In ne piši več 'si napacal'. Strahovito si me užalil. Naslednjič te bom prijavil moderatorju, potem boš pa videl hudiča ...
Čuj, ne vem kako so tebe vzgajali, samo to je ena velika packarija. PIKA. 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Kaj si pa napacal skupaj? Saj ne morem verjeti, Vojko, no.
Ja, človek božji, ali ne bereš novih pravil foruma?! Ali zate nulta stopnja tolerance nič ne pomeni?!
Predlagam lepšo slovenščino: 'ničelna' stopnja tolerance.
Misliš, da Nemci zamenjujejo svoje besede s slovenskimi?
--------------------------

Še mimogrede nekaj iz matematike: v članku 'Der mathematische Sinn der Null' (http://www.liste-null.de/geschichte-der-null.php) je dobra obrazložitev pojmov ŠTEVILO in ŠTEVILKA.
Pred časom je tekla na forumu diskusija o tem, ali v slovenščini res potrebujemo izraz 'cifra'.
Menim, da je članek lep dokaz, da je zahteva po 'cifri' neutemeljena in izvira iz slabega poznavanja matematike.

Stališča drugih?
To ne spada v "Perptuum Mobile". Cifra je znak in znaku smo dali pomen preko duhovnega sistema. 8)

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a derik »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: /.../
Velecenjeni gospod Preprosti!
/.../
Tudi se odrekam mojim heretičnim mislim o spoštovanem gospodu bogu (mislim konkretno o vašem, ne morda o 3.999 drugih);
/.../
Lepo prosim, da me ne zatožite Velikemu Cenzorju!
Predlagam, da moderator prispevek zbriše in to javno razglasi.
Kot en pristop k umiritvi razmer na forumu bi svetoval, da se vsak po svojih možnostih in lastni presoji izogiba pogovorom z osebami, katerih obnašanje občuti kot žaljivo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Berem, berem. Vidim, da se teme zapirajo. Domnevam, da bo ostal odprt le šolski kotiček.
Pa še to le za izbrance z izbranim okusom za estetiko, bonton in kar je še teh lepih stvari ... Ampak forum pa postaja vedno bolj zanimiv in iskriv, si opazil? 23 novih tem se je odprlo, ljudje diskutirajo kot nori ...:lol:
Čakaj sedaj, tukaj je tema, Perpetuum Mobile. Aja, to je kubistična šala, ni kaj sem vedel, da imaš potencial.
:D
Dobro no, koga pa naj vprašam, če ne Shrinka?
:D
Čuj, ne vem kako so tebe vzgajali, samo to je ena velika packarija. PIKA.
Tudi 'packarija' je izraz, ki hudo žali moj čut za prefinjenost in uglajenost ... Prosim, da ga formalno prekličeš in ga zamenjaš recimo z "ena velika pi******a" ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

derik napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: /.../
Velecenjeni gospod Preprosti!
/.../
Tudi se odrekam mojim heretičnim mislim o spoštovanem gospodu bogu (mislim konkretno o vašem, ne morda o 3.999 drugih);
/.../
Lepo prosim, da me ne zatožite Velikemu Cenzorju!
Predlagam, da moderator prispevek zbriše in to javno razglasi.
Kot en pristop k umiritvi razmer na forumu bi svetoval, da se vsak po svojih možnostih in lastni presoji izogiba pogovorom z osebami, katerih obnašanje občuti kot žaljivo.
• Ni problem diskusija kot taka, ampak namerno ter odkrito ali prikrito vnašanje žalitev (v najrazličnejših oblikah) v post, z namenom, da se zatre drugačna stališča.
• Mislim, da to vsak dobro ve.
• Samopomoč sistemsko ni ustrezna: energija naj se posveti témi, ne dvobojevanju z žalitvami.
• Posti od shrinka in vojka - so večkrat edina reakcija. Morda to zlorabljata. Seveda znata odgovoriti tudi brez žalitev. Konec koncev ni odločilno, kakšno je mnenje/zaključek, pomembni so argumenti, diskutant se bo pri presoji pravilnosti oprl na dane razloge (trditev brez argumentov je vedno sumljiva).
• Evo, če je tema o veri/religiji/Bogu 'problematična' - zakaj ne bi obstoječim podforumom dodali še enega?
(Pravilo o načelnem pisanju le v ustrezno temo pa že obstoja.)
• Vloga moderiranja naj bo preprečitev žalitev, ne diskusije, ter spoštovanje enakosti.

(Nimam nič proti, če se moj post premesti v temo o 'pravilih').

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:• Ni problem diskusija kot taka, ampak namerno ter odkrito ali prikrito vnašanje žalitev (v najrazličnejših oblikah) v post, z namenom, da se zatre drugačna stališča/.../
• Posti od shrinka in vojka - so večkrat edina reakcija. Morda to zlorabljata. Seveda znata odgovoriti tudi brez žalitev. Konec koncev ni odločilno, kakšno je mnenje/zaključek, pomembni so argumenti, diskutant se bo pri presoji pravilnosti oprl na dane razloge (trditev brez argumentov je vedno sumljiva)./.../
• Vloga moderiranja naj bo preprečitev žalitev, ne diskusije, ter spoštovanje enakosti.
Kaj ko bi se preventivno, preden že n-tič jokcaš o žalitvah, končno zazrl v ogledalo? Če tega ne zmoreš, ti lahko pomagam:

viewtopic.php?p=107503#p107503

Sedaj pa naredi še samorefleksijo.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:• Ni problem diskusija kot taka, ampak namerno ter odkrito ali prikrito vnašanje žalitev (v najrazličnejših oblikah) v post, z namenom, da se zatre drugačna stališča/.../
• Posti od shrinka in vojka - so večkrat edina reakcija. Morda to zlorabljata. Seveda znata odgovoriti tudi brez žalitev. Konec koncev ni odločilno, kakšno je mnenje/zaključek, pomembni so argumenti, diskutant se bo pri presoji pravilnosti oprl na dane razloge (trditev brez argumentov je vedno sumljiva)./.../
• Vloga moderiranja naj bo preprečitev žalitev, ne diskusije, ter spoštovanje enakosti.
Kaj ko bi se preventivno,
Ni potrebna nobena prevencija.
preden že n-tič jokcaš o žalitvah, končno zazrl v ogledalo?
Če boš še naprej lagal, bom izbrskal dejstva izpred osmih let sém (tedaj sem se vključil v ta forum).

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:• Ni problem diskusija kot taka, ampak namerno ter odkrito ali prikrito vnašanje žalitev (v najrazličnejših oblikah) v post, z namenom, da se zatre drugačna stališča/.../
• Posti od shrinka in vojka - so večkrat edina reakcija. Morda to zlorabljata. Seveda znata odgovoriti tudi brez žalitev. Konec koncev ni odločilno, kakšno je mnenje/zaključek, pomembni so argumenti, diskutant se bo pri presoji pravilnosti oprl na dane razloge (trditev brez argumentov je vedno sumljiva)./.../
• Vloga moderiranja naj bo preprečitev žalitev, ne diskusije, ter spoštovanje enakosti.
Kaj ko bi se preventivno,
Ni potrebna nobena prevencija.
Seveda je: to ti je že derik svetoval. :lol:
shrink napisal/-a:preden že n-tič jokcaš o žalitvah, končno zazrl v ogledalo?
Če boš še naprej lagal, bom izbrskal dejstva izpred osmih let sém (tedaj sem se vključil v ta forum).
Ne sprenevedaj se, no: vsakdo lahko preveri pristnost citatov - so pač copy/paste tvojih oglašanj iz preteklosti. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Kaj ko bi se preventivno,
Ni potrebna nobena prevencija.
Seveda je: to ti je že derik svetoval. :lol:
Ni potrebna, to je mogoče zlahka dokazati.
preden že n-tič jokcaš o žalitvah, končno zazrl v ogledalo?
-------------------
Če boš še naprej lagal, bom izbrskal dejstva izpred osmih let sém (tedaj sem se vključil v ta forum).
-------------------
Ne sprenevedaj se, no: vsakdo lahko preveri pristnost citatov - so pač copy/paste tvojih oglašanj iz preteklosti. :lol:
Ne delaj se bolj nerodnega, kot si dejansko: odločilna je kronologija napadov, ne samoobrambe.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ni potrebna nobena prevencija.
Seveda je: to ti je že derik svetoval. :lol:
Ni potrebna, to je mogoče zlahka dokazati.
Hah, če ne bi bila potrebna, ne bi bil deležen nasveta. Razmisli o tem dokazu. :lol:
shrink napisal/-a:preden že n-tič jokcaš o žalitvah, končno zazrl v ogledalo?
-------------------
Če boš še naprej lagal, bom izbrskal dejstva izpred osmih let sém (tedaj sem se vključil v ta forum).
-------------------
Ne sprenevedaj se, no: vsakdo lahko preveri pristnost citatov - so pač copy/paste tvojih oglašanj iz preteklosti. :lol:
Ne delaj se bolj nerodnega, kot si dejansko: odločilna je kronologija napadov, ne samoobrambe.
Dejansko si le ti žalil, kar je edino odločilno. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Seveda je: to ti je že derik svetoval. :lol:
Ni potrebna, to je mogoče zlahka dokazati.
Hah, če ne bi bila potrebna, ne bi bil deležen nasveta. Razmisli o tem dokazu. :lol:
Razpravljaj v svojem imenu.
preden že n-tič jokcaš o žalitvah, končno zazrl v ogledalo?
-------------------
Če boš še naprej lagal, bom izbrskal dejstva izpred osmih let sém (tedaj sem se vključil v ta forum).
-------------------
Ne sprenevedaj se, no: vsakdo lahko preveri pristnost citatov - so pač copy/paste tvojih oglašanj iz preteklosti. :lol:
---------------
Ne delaj se bolj nerodnega, kot si dejansko: odločilna je kronologija napadov, ne samoobrambe.
----------------
Dejansko si le ti žalil, kar je edino odločilno. :lol:
Vsaka tvoja agresija - namesto normalne diskusije ali polemike - bo izzvala protinapad, kar je legitimno.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ni potrebna, to je mogoče zlahka dokazati.
Hah, če ne bi bila potrebna, ne bi bil deležen nasveta. Razmisli o tem dokazu. :lol:
Razpravljaj v svojem imenu.
Razprava je ad rem, ne ad hominem. :lol:
shrink napisal/-a:preden že n-tič jokcaš o žalitvah, končno zazrl v ogledalo?
-------------------
Če boš še naprej lagal, bom izbrskal dejstva izpred osmih let sém (tedaj sem se vključil v ta forum).
-------------------
Ne sprenevedaj se, no: vsakdo lahko preveri pristnost citatov - so pač copy/paste tvojih oglašanj iz preteklosti. :lol:
---------------
Ne delaj se bolj nerodnega, kot si dejansko: odločilna je kronologija napadov, ne samoobrambe.
----------------
Dejansko si le ti žalil, kar je edino odločilno. :lol:
Vsaka tvoja agresija - namesto normalne diskusije ali polemike - bo izzvala protinapad, kar je legitimno.
Čaki, da uganem: morda "napad" v stilu napovedi "likvidacij zlikovcev"? Je to ta "normalna diskusija", o kateri nakladaš? :lol:

Zaklenjeno