Perpetuum Mobile

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: "Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ..."
Z vsem spoštovanjem, samo ta je videti precej praktična, še za današnji čas. Torej, ker nam je bila podeljena svobodna volja, bo Vojko odgovorno opisal svojo predstavo ali pa poiskal slike na medmrežju za:

1. Nekaj, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu?
2. Nekaj, kar bi imelo obliko tega, kar je spodaj na zemlji?
3. Nekaj, kar bi imelo obliko tega, kar je v vodah pod zemljo?

Vidiš, Vojko, nožek ni potreben, danes imaš itak 3D tiskalnik. Max se smeji. 8)

Bog ima tudi smisel za humor. :D

Florence + The Machine - Heavy In Your Arms
I'm so heavy, heavy
Heavy in your arms

And is it worth the wait
All this killing time?
Are you strong enough to stand
Protecting both your heart and mine?
Gospod z belo brado je povsod okoli nas: na nebu, na in pod zemljo ... Problem je čisto prozaičen: ljudje so prej rezljali podobice svojih priljubljenih bogov, zdaj pa je prišel tisti 'ljubosumni', vase zaverovani, Edini ... in rezljanje podobic prejšnjih božanstev je naenkrat smrtni greh ... :lol:

Domača naloga za čez vikend: filozofski temelji anikonizma v islamu ... 8)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
"Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar /.../"
Z vsem spoštovanjem, samo ta je videti precej praktična, še za današnji čas.
Gospod z belo brado je povsod okoli nas: na nebu, na in pod zemljo ... Problem je čisto prozaičen: ljudje so prej rezljali podobice svojih priljubljenih bogov, zdaj pa je prišel tisti 'ljubosumni', vase zaverovani, Edini ... in rezljanje podobic prejšnjih božanstev je naenkrat smrtni greh ... :lol:
Domača naloga za čez vikend: filozofski temelji anikonizma v islamu ... 8)
'Bog z belo brado' je razlaga za otroke (za prvo triado šolskega izobraževanja). Potrjuješ, da si zaostal pri verouku/teologiji.

Prepoved 'podob Boga' v islamu (in še kje) ima seveda racionalno podlago. - Katolištvo ima drugačen princip (kar ne pomeni 'iracionalen'). - Posmehovanje enemu ali drugemu je nevljudno, žaljivo, razkriva ignoranco; na mestu je strogo kaznovanje (ne pouk, kaznovanje - kajti kdor ne ve, vpraša; kdor je hudoben, nevzgojen, moralno propadel, se posmehuje).

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: "Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ..."
Z vsem spoštovanjem, samo ta je videti precej praktična, še za današnji čas. Torej, ker nam je bila podeljena svobodna volja, bo Vojko odgovorno opisal svojo predstavo ali pa poiskal slike na medmrežju za:

1. Nekaj, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu?
2. Nekaj, kar bi imelo obliko tega, kar je spodaj na zemlji?
3. Nekaj, kar bi imelo obliko tega, kar je v vodah pod zemljo?

Vidiš, Vojko, nožek ni potreben, danes imaš itak 3D tiskalnik. Max se smeji. 8)

Bog ima tudi smisel za humor. :D

Florence + The Machine - Heavy In Your Arms
I'm so heavy, heavy
Heavy in your arms

And is it worth the wait
All this killing time?
Are you strong enough to stand
Protecting both your heart and mine?
Gospod z belo brado je povsod okoli nas: na nebu, na in pod zemljo ... Problem je čisto prozaičen: ljudje so prej rezljali podobice svojih priljubljenih bogov, zdaj pa je prišel tisti 'ljubosumni', vase zaverovani, Edini ... in rezljanje podobic prejšnjih božanstev je naenkrat smrtni greh ... :lol:

Domača naloga za čez vikend: filozofski temelji anikonizma v islamu ... 8)
Čakaj sedaj, ne špilaj mi tu sedaj profesorja, zmoreš ali ne poiskati tiste tri slike, kot si videl, ti je dovoljeno od samega boga.

Torej bo, kaj ali ne bo nič? 8)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
'Bog z belo brado' je razlaga za otroke (za prvo triado šolskega izobraževanja).
Kako pa gre razlaga naprej, po "prvi triadi šolskega izobraževanja"? Kako ga tvoj far s srednjo šolo razlaga recimo tebi? :lol:
Potrjuješ, da si zaostal pri verouku/teologiji.
Z veseljem potrjujem. :D
Prepoved 'podob Boga' v islamu (in še kje) ima seveda racionalno podlago.
Tako kot vsaka dogma v vsaki religiji.
- Katolištvo ima drugačen princip (kar ne pomeni 'iracionalen').
Napačno; v končni konsekvenci imajo vse religije isti princip, ki je seveda iracionalen po definiciji, sicer ne bi govorili o religijah.
- Posmehovanje enemu ali drugemu je nevljudno, žaljivo, razkriva ignoranco;
Ravno obratno, Preprosti: posmehovanje infantilnim in popolnoma iracionalnim predstavam, ki jih zagovarjajo vse religije, brez izjeme, je znak normalnega odnosa do smešnih verovanj in obnašanj ljudi z zaostalo družbeno zavestjo. Kot sem že večkrat poudaril: če v takšne stvari verjame nekaj posameznikov, jih imamo za duševne bolnike in jih strpamo v ustrezne ustanove, če to verjame milijone ljudi, to vljudno imenujemo 'religiozno prepričanje'.

Ni se moč "nevljudno, žaljivo" obnašati do nekoga, ki je sam sebe spravil v situacijo, ki je za normalne ljudi nevljudna in žaljiva. Predstavljaj si, da hodiš gol po Tromostovju s križem v roki in prepričuješ mimoidoče, da si hodil po vodi, da si videl ljudi vstajati iz grobov in leteti v nebo in da je Zemlja stara 4.000 let. Reakcije mimoidočih ne boš upravičen oceniti za "nevljudno, žaljivo". Saj poznaš tisto znano: volenti non fit iniuria ... :lol:
na mestu je strogo kaznovanje (ne pouk, kaznovanje - kajti kdor ne ve, vpraša; kdor je hudoben, nevzgojen, moralno propadel, se posmehuje).
Časi, ko ste lahko normalne ljudi, ki so se posmehovali vašim čudaštvom "strogo kaznovali", so za vedno minili, Preprosti! Danes je ustavna pravica reči bobu bob: ljudem, ki verjamejo v kršitve naravnih zakonitosti in v nadnaravne ter transcedentalne entitete se je dovoljeno in iz generalno-preventivnih razlogov zaželjeno posmehovati. :lol:

Iz istega razloga se posmehujemo psevdoznanstvenikom, ignorantom in šarlatanom, kot lahko opaziš na tem forumu ...

"Hudoben, nevzgojen, moralno propadel" pa je versko indoktriniran terorist, ki nastavlja bombe po letališčih in šolah in pobija nedolžne otroke ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Čakaj sedaj, ne špilaj mi tu sedaj profesorja, zmoreš ali ne poiskati tiste tri slike, kot si videl, ti je dovoljeno od samega boga.

Torej bo, kaj ali ne bo nič?
Bom, takoj, ko boš ti meni poiskal slike sv. duhca ... 8)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Katolištvo ima drugačen princip (kar ne pomeni 'iracionalen').
Napačno; v končni konsekvenci imajo vse religije isti princip, ki je seveda iracionalen po definiciji, sicer ne bi govorili o religijah.
Napaka v logičnem razmišljanju.
Cerkev meni, da je človekov duh (ratio) tako odličen, da zmore ugotoviti obstoj reči (entitet), katerih naravo ratio ne more razložiti.
Znanost konstantno ugotavlja isto.
Še poetični rek od E.: The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art and science.
Posmehovanje enemu ali drugemu je nevljudno, žaljivo, razkriva ignoranco;
---------------------
Ravno obratno, Preprosti: posmehovanje infantilnim /.../ predstavam, ki jih zagovarjajo vse religije /.../ je znak normalnega odnosa do /.../ verovanj /.../
Komunistični podrepnik:
  • - vzbujanje verske nestrpnosti je k.d.
    - naše pravosodje številnih primerov (za ilustracijo samo en dogodek: zažig strunjanskega križa) ni spoznalo za družbeno zavržne
    - EU Komisija je nedavno objavila poročilo o neodvisnosti pravosodja po državah članicah (Slovenija je med najslabšimi, peta najslabša od 28-ih članic)
    - neformalna javna izjava sodnika VS RS: ni izrekel besedice kesanja
Moramo vzdržati (do nadaljnjega) in se boriti (razširjati resnico, razkrivati laži, prosvetljevati).

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Čakaj sedaj, ne špilaj mi tu sedaj profesorja, zmoreš ali ne poiskati tiste tri slike, kot si videl, ti je dovoljeno od samega boga.

Torej bo, kaj ali ne bo nič?
Bom, takoj, ko boš ti meni poiskal slike sv. duhca ... 8)
Torej, kot si videl, nasveti iz davnine so bili precej praktični, danes rečemo tako: "ko meriš, da bi pridobil informacijo, dejansko izgubiš informacijo" ta rek ti je znan, a ne?

Me zanima, če ima Shrink že majico z napisom: "Merim, da izgubim." :lol: :D
Zadnjič spremenil bargo, dne 15.4.2016 22:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
V: Napačno; v končni konsekvenci imajo vse religije isti princip, ki je seveda iracionalen po definiciji, sicer ne bi govorili o religijah.
Napaka v logičnem razmišljanju.
Narobe; gre za konsekventno logično razmišljanje z nepretrgano verigo kavzalnih povezav ... :lol:
Cerkev meni, da je človekov duh (ratio) tako odličen, da zmore ugotoviti obstoj reči (entitet), katerih naravo ratio ne more razložiti.
Znanost konstantno ugotavlja isto.
Še poetični rek od E.: The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art and science.
Zmedeno brbljanje, ki nima nobene teže in nikogar ne zanima. Patetičen poskus racionalizacije puhlic iz katekizma za birmance... :lol:
Komunistični podrepnik:
- vzbujanje verske nestrpnosti je k.d.
Ja, sveta pomagavka, kdo vas bo pa še spodbujal k "verski nestrpnosti", saj se izredno učinkovito pobijate med sabo že dobrih 2.000 let! Raje obrniva zadevo in jo postaviva na noge: če ne bi bilo religij, ali bi bil ta člen sploh potreben? :lol:
- naše pravosodje številnih primerov (za ilustracijo samo en dogodek: zažig strunjanskega križa) ni spoznalo za družbeno zavržne
Pa jasno! Saj vsi sodniki niso ljudje z zaostalo družbeno zavestjo!
- EU Komisija je nedavno objavila poročilo o neodvisnosti pravosodja po državah članicah (Slovenija je med najslabšimi, peta najslabša od 28-ih članic)
In ti to povezuješ s prosvetljenim odnosom naših sodišč do verskih zdrah? :lol:
- neformalna javna izjava sodnika VS RS: ni izrekel besedice kesanja
Kesanja za kaj, Preprosti?
Moramo vzdržati (do nadaljnjega) in se boriti (razširjati resnico, razkrivati laži, prosvetljevati).
Kdo to 'mi'? Ljudje z zaostalo družbeno zavestjo? V tem kontekstu seveda 'do nadaljnjega' pomeni ad calendam graecas ... 'Prosvetljevali' pa zagotovo ne boste več, to ti lahko podpišem! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Čakaj sedaj, ne špilaj mi tu sedaj profesorja, zmoreš ali ne poiskati tiste tri slike, kot si videl, ti je dovoljeno od samega boga.

Torej bo, kaj ali ne bo nič?
Bom, takoj, ko boš ti meni poiskal slike sv. duhca ... 8)
Torej, kot si videl, nasveti iz davnine so bili precej praktični, danes rečemo tako: "ko meriš, da bi pridobil informacijo, dejansko izgubiš informacijo" ta rek ti je znan, a ne?

Me zanima, če ima Shrink že majico z napisom: "Merim, da izgubim." :lol: :D
Ti primerjaš izmišljije bolne fantazije o neobstoječih, izven prostora in časa ždečih duhovih s fizikalnimi meritvami v KM? :shock:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Bargo:Čakaj sedaj, ne špilaj mi tu sedaj profesorja, zmoreš ali ne poiskati tiste tri slike, kot si videl, ti je dovoljeno od samega boga.
Torej bo, kaj ali ne bo nič?

Vojko: Bom, takoj, ko boš ti meni poiskal slike sv. duhca ... 8)

Bargo: Torej, kot si videl, nasveti iz davnine so bili precej praktični, danes rečemo tako: "ko meriš, da bi pridobil informacijo, dejansko izgubiš informacijo" ta rek ti je znan, a ne?
Me zanima, če ima Shrink že majico z napisom: "Merim, da izgubim." :lol: :D

Vojko: Ti primerjaš izmišljije bolne fantazije o neobstoječih, izven prostora in časa ždečih duhovih s fizikalnimi meritvami v KM? :shock:
Seveda, ti nebi? :shock:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Bargo:Čakaj sedaj, ne špilaj mi tu sedaj profesorja, zmoreš ali ne poiskati tiste tri slike, kot si videl, ti je dovoljeno od samega boga.
Torej bo, kaj ali ne bo nič?

Vojko: Bom, takoj, ko boš ti meni poiskal slike sv. duhca ... 8)

Bargo: Torej, kot si videl, nasveti iz davnine so bili precej praktični, danes rečemo tako: "ko meriš, da bi pridobil informacijo, dejansko izgubiš informacijo" ta rek ti je znan, a ne?
Me zanima, če ima Shrink že majico z napisom: "Merim, da izgubim."

Vojko: Ti primerjaš izmišljije bolne fantazije o neobstoječih, izven prostora in časa ždečih duhovih s fizikalnimi meritvami v KM? :shock:
Seveda, ti nebi? :shock:
Niti v delirium tremens-u ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Moramo vzdržati (do nadaljnjega) in se boriti (razširjati resnico, razkrivati laži, prosvetljevati).
Kdo to 'mi'? Ljudje z zaostalo družbeno zavestjo? V tem kontekstu seveda 'do nadaljnjega' pomeni ad calendam graecas ... 'Prosvetljevali' pa zagotovo ne boste več, to ti lahko podpišem! :lol:
Kar rečeš ali podpišeš, gre eo ipso na smetišče zgodovine.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:danes rečemo tako: "ko meriš, da bi pridobil informacijo, dejansko izgubiš informacijo" ta rek ti je znan, a ne?
Me zanima, če ima Shrink že majico z napisom: "Merim, da izgubim."
Rek je od koga?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmolejenileo napisal/-a:Asinus Skrčko Šrinkel!
Tudi tvoj vzornik se jih boji :lol:
http://abcnews.go.com/Technology/Space/ ... d=10478157 :roll:
Spet repetitivno trolaš z enimi in istimi imbecilnostmi, moteni podučitelj osmoljenileo - ponovitev replike na to konkretno imbecilnost:

viewtopic.php?p=69609#p69609

:lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Bargo:Čakaj sedaj, ne špilaj mi tu sedaj profesorja, zmoreš ali ne poiskati tiste tri slike, kot si videl, ti je dovoljeno od samega boga.
Torej bo, kaj ali ne bo nič?

Vojko: Bom, takoj, ko boš ti meni poiskal slike sv. duhca ...

Bargo: Torej, kot si videl, nasveti iz davnine so bili precej praktični, danes rečemo tako: "ko meriš, da bi pridobil informacijo, dejansko izgubiš informacijo" ta rek ti je znan, a ne?
Me zanima, če ima Shrink že majico z napisom: "Merim, da izgubim."

Vojko: Ti primerjaš izmišljije bolne fantazije o neobstoječih, izven prostora in časa ždečih duhovih s fizikalnimi meritvami v KM? :shock:
Seveda, ti nebi?
Niti v delirium tremens-u ...
Škoda, ravno takrat lahko izkušaš svet drugačnih oblik, človek bi dejal, da imaš direkten uvid v delovanje materije in lahko preiskušaš um. 8)

Tebe je pač strah, se ne čudim, če pa ubiraš takšne fenomenalne poti "izven prostora in časa ždečih duhovih", kjer se neha razum, vsaj tako praviloma odloči pamet. :D

Pozdravlja te Viktor in muza se Gustav, Sigmund je šel zamenjati žarnico tako, da ...
Aja, pa tudi slepa kraljica te pozdravlja, pravi, da ji je sicer žal, da se včasih narobe odloča, samo greh je v materiji, potencial v duhu, in z malce poguma ji lahko pomagaš, pravi, da je polna pričakovanja in bi bila vesela napotkov in uskladitve. :roll:

Samo povem ti, tako med nama, baba je trmasta, kot hudič. 8)

Das Delirium tremens (von lateinisch delirium ‚Irresein‘, tremere ‚zittern‘; Synonym Alkoholdelirium) stellt eine ernste und potenziell lebensbedrohende Komplikation bei einer länger bestehenden Alkoholkrankheit dar. Es tritt zumeist im Rahmen des Alkoholentzuges auf, kann aber auch seltener durch einen Alkoholrausch selbst ausgelöst werden. Auch bei anderen Suchterkrankungen kann ein Delirium tremens im Entzug oder als unmittelbare Nebenwirkung auftreten. Der Begriff wird aber in der Regel nur für das Vollbild des Alkoholentzuges benutzt.

Ein Delirium ist dabei ein Organisches Psychosyndrom, das charakterisiert wird durch gleichzeitig auftretende Störungen des Bewusstseins und der Aufmerksamkeit, der Wahrnehmung, des Denkens, des Gedächtnisses, der Psychomotorik, der Emotionalität und des Schlaf-Wach-Rhythmus. Die Dauer ist unterschiedlich, und der Schweregrad reicht von leicht bis tödlich.

Zaklenjeno