Perpetuum Mobile

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Škoda, ravno takrat lahko izkušaš svet drugačnih oblik, človek bi dejal, da imaš direkten uvid v delovanje materije in lahko preiskušaš um.

Tebe je pač strah, se ne čudim, če pa ubiraš takšne fenomenalne poti "izven prostora in časa ždečih duhovih", kjer se neha razum, vsaj tako praviloma odloči pamet.

Pozdravlja te Viktor in muza se Gustav, Sigmund je šel zamenjati žarnico tako, da ...
Aja, pa tudi slepa kraljica te pozdravlja, pravi, da ji je sicer žal, da se včasih narobe odloča, samo greh je v materiji, potencial v duhu, in z malce poguma ji lahko pomagaš, pravi, da je polna pričakovanja in bi bila vesela napotkov in uskladitve. :roll:

Samo povem ti, tako med nama, baba je trmasta, kot hudič. 8)

Das Delirium tremens (von lateinisch delirium ‚Irresein‘, tremere ‚zittern‘; Synonym Alkoholdelirium) stellt eine ernste und potenziell lebensbedrohende Komplikation bei einer länger bestehenden Alkoholkrankheit dar. Es tritt zumeist im Rahmen des Alkoholentzuges auf, kann aber auch seltener durch einen Alkoholrausch selbst ausgelöst werden. Auch bei anderen Suchterkrankungen kann ein Delirium tremens im Entzug oder als unmittelbare Nebenwirkung auftreten. Der Begriff wird aber in der Regel nur für das Vollbild des Alkoholentzuges benutzt.

Ein Delirium ist dabei ein Organisches Psychosyndrom, das charakterisiert wird durch gleichzeitig auftretende Störungen des Bewusstseins und der Aufmerksamkeit, der Wahrnehmung, des Denkens, des Gedächtnisses, der Psychomotorik, der Emotionalität und des Schlaf-Wach-Rhythmus. Die Dauer ist unterschiedlich, und der Schweregrad reicht von leicht bis tödlich.
No, točno to sem imel v mislih. Jaz sem pač povedal z dvema besedama, za kar si ti porabil pol strani ... :D Pass auf! 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Škoda, ravno takrat lahko izkušaš svet drugačnih oblik, človek bi dejal, da imaš direkten uvid v delovanje materije in lahko preiskušaš um.

Tebe je pač strah, se ne čudim, če pa ubiraš takšne fenomenalne poti "izven prostora in časa ždečih duhovih", kjer se neha razum, vsaj tako praviloma odloči pamet.

Pozdravlja te Viktor in muza se Gustav, Sigmund je šel zamenjati žarnico tako, da ...
Aja, pa tudi slepa kraljica te pozdravlja, pravi, da ji je sicer žal, da se včasih narobe odloča, samo greh je v materiji, potencial v duhu, in z malce poguma ji lahko pomagaš, pravi, da je polna pričakovanja in bi bila vesela napotkov in uskladitve.

Samo povem ti, tako med nama, baba je trmasta, kot hudič. 8)

Das Delirium tremens (von lateinisch delirium ‚Irresein‘, tremere ‚zittern‘; Synonym Alkoholdelirium) stellt eine ernste und potenziell lebensbedrohende Komplikation bei einer länger bestehenden Alkoholkrankheit dar. Es tritt zumeist im Rahmen des Alkoholentzuges auf, kann aber auch seltener durch einen Alkoholrausch selbst ausgelöst werden. Auch bei anderen Suchterkrankungen kann ein Delirium tremens im Entzug oder als unmittelbare Nebenwirkung auftreten. Der Begriff wird aber in der Regel nur für das Vollbild des Alkoholentzuges benutzt.

Ein Delirium ist dabei ein Organisches Psychosyndrom, das charakterisiert wird durch gleichzeitig auftretende Störungen des Bewusstseins und der Aufmerksamkeit, der Wahrnehmung, des Denkens, des Gedächtnisses, der Psychomotorik, der Emotionalität und des Schlaf-Wach-Rhythmus. Die Dauer ist unterschiedlich, und der Schweregrad reicht von leicht bis tödlich.
No, točno to sem imel v mislih. Jaz sem pač povedal z dvema besedama, za kar si ti porabil pol strani ... :D Pass auf! 8)
To je bilo samo umerjanje, topovi, ha, ha, ha. Čuj, daj raje dol čelado, veš se preveč sveti v temi. 8)

Črvina

Mravljinčarji in čeladarji - Lačni Franz

Naj marjetice povejo,
naše bele rožice,
koga rajši bi imele,
skritega pod postelje.

Dva junaka dva heroja, 8)
kdo je boljši kdo je pravi,
s prirojeno luknjo v glavi,
s prirojeno luknjo v glavi

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
To je bilo samo umerjanje, topovi, ha, ha, ha. Čuj, daj raje dol čelado, veš se preveč sveti v temi.
Mi smo rekli: "Pripremi elemente za gađanje!" 8)

Čelade imajo antirefleksni sloj ... :lol:

Čakam Preprostega v zasedi, s pripravljenimi elementi za baražni ogenj ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
To je bilo samo umerjanje, topovi, ha, ha, ha. Čuj, daj raje dol čelado, veš se preveč sveti v temi.
Mi smo rekli: "Pripremi elemente za gađanje!" 8)
Dobro, elementi so tukaj, če jih slučajno ne vidiš.
Veš, sem jih preventivno pospravil v okrogli fascikel, da jih administrator po naključju ne uniči. :wink:

vojko napisal/-a: Čelade imajo antirefleksni sloj ...
Ja, mogoče, samo veš, gre za kozmična sevanja in LHC, je v primerjavi z njihovo frekvenco, vodna pištolca. :lol:
vojko napisal/-a: Čakam Preprostega v zasedi, s pripravljenimi elementi za baražni ogenj ...
Človek božji, pa saj te vidim, imaš čin "poručnika" in praviš: "Če nekdo ne želi dati življenje za znanost, naj izstopi, da ga osebno ubijem." :lol:

Črvina 2013
Vprašanje torej ni več, kaj se je zgodilo, temveč Kaj se dogaja?


Pobegneš iz planine in kaj te pričaka, cela čreda ovc.

Med tem si napredoval v majorja in sediš v trenirki na kavču. Aja, Tanja Ribičeva te pozdravlja.

Ribica iz nastanka vesolja.
Saj veš, moraš razpasti, narava pač. Potem te sestavim na novo, reciklaža, saj se spomniš? Ista materija, drugačna struktura

Ker v celotnem vesolju niti ni inteligentne niti večne abstraktne sile saj človeštvo nikoli ni uspelo najti pričakovani Perpetumm mobile (to kar se poganja samo iz sebe) tako moramo za to silo ozavestiti domnevo o inteligentnem duhu.

De te fabula narratur!

Robbie Williams - Candy
Liberate your sons and daughters
The bush is high but in the hole is water
You can get some, when they give it
Nothing sacred, but it's a living


Tesla - What You Give
I feel so lonely, yet I know I'm not the only one
To carry on this way.
I love ya so much I lose track-a time,
Lose track of the days.
I'm goin' outta my head,
Goin' crazy, outta my head.
Can't think about a-nothin' but your good, good love,
And what you give.


Awe Vojko! 8)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
To je bilo samo umerjanje, topovi, ha, ha, ha. Čuj, daj raje dol čelado, veš se preveč sveti v temi.
Mi smo rekli: "Pripremi elemente za gađanje!"
Dobro, elementi so tukaj, če jih slučajno ne vidiš.
Veš, sem jih preventivno pospravil v okrogli fascikel, da jih administrator po naključju ne uniči. :wink:

vojko napisal/-a: Čelade imajo antirefleksni sloj ...
Ja, mogoče, samo veš, gre za kozmična sevanja in LHC, je v primerjavi z njihovo frekvenco, vodna pištolca.
vojko napisal/-a: Čakam Preprostega v zasedi, s pripravljenimi elementi za baražni ogenj ...
Človek božji, pa saj te vidim, imaš čin "poručnika" in praviš: "Če nekdo ne želi dati življenje za znanost, naj izstopi, da ga osebno ubijem."

Črvina 2013
Vprašanje torej ni več, kaj se je zgodilo, temveč Kaj se dogaja?


Pobegneš iz planine in kaj te pričaka, cela čreda ovc.

Med tem si napredoval v majorja in sediš v trenirki na kavču. Aja, Tanja Ribičeva te pozdravlja.

Ribica iz nastanka vesolja.
Saj veš, moraš razpasti, narava pač. Potem te sestavim na novo, reciklaža, saj se spomniš? Ista materija, drugačna struktura

Ker v celotnem vesolju niti ni inteligentne niti večne abstraktne sile saj človeštvo nikoli ni uspelo najti pričakovani Perpetumm mobile (to kar se poganja samo iz sebe) tako moramo za to silo ozavestiti domnevo o inteligentnem duhu.

De te fabula narratur!

Robbie Williams - Candy
Liberate your sons and daughters
The bush is high but in the hole is water
You can get some, when they give it
Nothing sacred, but it's a living


Tesla - What You Give
I feel so lonely, yet I know I'm not the only one
To carry on this way.
I love ya so much I lose track-a time,
Lose track of the days.
I'm goin' outta my head,
Goin' crazy, outta my head.
Can't think about a-nothin' but your good, good love,
And what you give.


Awe Vojko! 8)

Spoštovani gospod bargo! (je dovolj vljudno?) :lol:

Z zanimanjem sem prebral vaš prispevek. Z vsem povedanim se v celoti strinjam. Imam sicer nekaj nebistvenih pripomb, ampak jih ne bom navedel, ker se bojim, da ne spadajo v to temo in bi me lahko doletela sankcija moderatorja ... :lol:

Čeprav sem zelo pazil na vsako besedo, se ves tresem, da nisem prekršil načela nulte tolerance do spoštljivega naslavljanja spoštovanih forumašev, ki je uveljavljeno na tem spoštovanem forumu od nedavna...

Upam, da nisem s svojim prispevkom užalil vašega nežnega in občutljivega čuta za estetiko in bontona javnega komuniciranja ...

Svoje pripombe na vaš doživeti post vam bom - v izogib dolgi šibi velespoštovanega Cenzorja - posredoval po zasebni pošti v zapečateni kuverti ...

Habe die Ehre!

Küss die Hand, gnädige Herr! :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:Ker v celotnem vesolju niti ni inteligentne niti večne abstraktne sile
To je tvoja teza (torej: kar moraš šele dokazati)
saj človeštvo nikoli ni uspelo najti pričakovani Perpetumm mobile (to kar se poganja samo iz sebe)
Kaj je razlog, da neobstoj perpetum mobila dokazuje resničnost tvoje teze?

Pred časom je obstajala diskusija o razliki med 'najti' (se nanaša na že obstoječe) in 'ustvariti' (se nanaša na novo) - torej meriš na že obstoječe (oz. se izražaš dvoumno).
Perpetum mobile je sc. običajen izraz za ta 'ustvariti'.
tako moramo za to silo ozavestiti domnevo o inteligentnem duhu.
Najprej moraš rešiti gornje pripombe.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: Spoštovani gospod bargo! (je dovolj vljudno?) :lol:
Z zanimanjem sem prebral vaš prispevek. Z vsem povedanim se v celoti strinjam. Imam sicer nekaj nebistvenih pripomb, ampak jih ne bom navedel, ker se bojim, da ne spadajo v to temo in bi me lahko doletela sankcija moderatorja ... :lol:
Čeprav sem zelo pazil na vsako besedo, se ves tresem, da nisem prekršil načela nulte tolerance do spoštljivega naslavljanja spoštovanih forumašev, ki je uveljavljeno na tem spoštovanem forumu od nedavna...
Upam, da nisem s svojim prispevkom užalil vašega nežnega in občutljivega čuta za estetiko in bontona javnega komuniciranja ...
Svoje pripombe na vaš doživeti post vam bom - v izogib dolgi šibi velespoštovanega Cenzorja - posredoval po zasebni pošti v zapečateni kuverti ...
Habe die Ehre!
Küss die Hand, gnädige Herr! :lol:
Ena od oblik manipulacije je 'potvarjanje obstoječih izjav' (napihovanje dejstev; namerno izmaličenje izjave, da se ustvari vtis pomena, ki ga originarna izjava nima).

Po m. mn.: tistih, ki se 'ne znajo' izražati brez (namernih) žalitev, ne potrebujemo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Spoštovani gospod bargo! (je dovolj vljudno?) :lol:
Z zanimanjem sem prebral vaš prispevek. Z vsem povedanim se v celoti strinjam. Imam sicer nekaj nebistvenih pripomb, ampak jih ne bom navedel, ker se bojim, da ne spadajo v to temo in bi me lahko doletela sankcija moderatorja ... :lol:
Čeprav sem zelo pazil na vsako besedo, se ves tresem, da nisem prekršil načela nulte tolerance do spoštljivega naslavljanja spoštovanih forumašev, ki je uveljavljeno na tem spoštovanem forumu od nedavna...
Upam, da nisem s svojim prispevkom užalil vašega nežnega in občutljivega čuta za estetiko in bontona javnega komuniciranja ...
Svoje pripombe na vaš doživeti post vam bom - v izogib dolgi šibi velespoštovanega Cenzorja - posredoval po zasebni pošti v zapečateni kuverti ...
Habe die Ehre!
Küss die Hand, gnädige Herr! :lol:
Ena od oblik manipulacije je 'potvarjanje obstoječih izjav' (napihovanje dejstev; namerno izmaličenje izjave, da se ustvari vtis pomena, ki ga originarna izjava nima).

Po m. mn.: tistih, ki se 'ne znajo' izražati brez (namernih) žalitev, ne potrebujemo.
Velecenjeni gospod Preprosti!

Strašno - bolje rečeno neizmerno - mi je žal, če vam moj skromni prispevek ni bil všeč. Seveda ne upam oporekati vašim argumentom, ki so trdni kakor skala. Mi ne pade na pamet! V vsem vam dam prav. Tudi se odrekam mojim heretičnim mislim o spoštovanem gospodu bogu (mislim konkretno o vašem, ne morda o 3.999 drugih); verjamem, da je Zemlja bila ustvarjena pred 6.000 leti lastnoročno od vašega boga in da so nakladanja geologov o 4,5 milijarde let stari Zemlji navadna nesramna laž, ki skuša ljudi odvrniti od prave resnice. Pleteničenje o tem, da ni čudežev, ki jih je vendar uradno potrdila vaša komisija v Vatikanu, so nevarna hereza, ki jo je treba najstrože kaznovati (predlagam grmado brez prelivanja krvi).

Lepo prosim, da me ne zatožite Velikemu Cenzorju!

Vaš vdani sluga
vedno vam na uslugo
ostajam s spoštovanjem

Habe die Ehre!
Küss die Hand, gnädige Herr
:lol:

P.S. Prosim, oprostite moji malomarnostim ker nisem našel dovolj ustreznih izrazov servilnosti ... Naslednjič se bom bolj potrudil ... Obljubim! :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: /.../
Velecenjeni gospod Preprosti!
/.../
Tudi se odrekam mojim heretičnim mislim o spoštovanem gospodu bogu (mislim konkretno o vašem, ne morda o 3.999 drugih);
/.../
Lepo prosim, da me ne zatožite Velikemu Cenzorju!
Predlagam, da moderator prispevek zbriše in to javno razglasi.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: /.../
Velecenjeni gospod Preprosti!
/.../
Tudi se odrekam mojim heretičnim mislim o spoštovanem gospodu bogu (mislim konkretno o vašem, ne morda o 3.999 drugih);
/.../
Lepo prosim, da me ne zatožite Velikemu Cenzorju!
Predlagam, da moderator prispevek zbriše in to javno razglasi.
Predlagam, da se predlog sprejme in se sankcija poostri, ker gre za specialni recidiv: 30 udarcev z bičem na Glavnem trgu v Mariboru, tam, kjer so v dobrih starih časih sežigali preklete čarovnice ... :lol:

Kako je zdaj vse enostavno in lepo urejeno: z milim glasom pozoveš moderatorja, on se ljubeznivo odzove tvojemu klicu na pomoč, pritisne tisti magični gumb in: PUFFF! motečega in neusklajenega posta ni več! Ženialno, vam pravim! Ni mi jasno, kako da se tega nismo domislili že dosti prej; vse bi bilo lepo mirno, vljudno, brez prerekanj ... skoraj tako kot na pokopališču ... :lol:

Vaš vdani sluga
vedno vam na uslugo
ostajam s spoštovanjem

Habe die Ehre!
Küss die Hand und die Fuss, gnädige Herr
! :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

Menim, da je najbolj pekoča sankcija začasna onemogočitev objavljanja, skupaj z javno notifikacijo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:Menim, da je najbolj pekoča sankcija začasna onemogočitev objavljanja, skupaj z javno notifikacijo.
Tudi sam menim popolnoma enako. V vsem se strinjam z vami, spoštovani gospod Preprosti! Ta sankcija bi bila celo bolj pekoča kot hudi feferoni ... :lol: Sam predlagam, da se enak ukrep uporabi kar povprek na vse disonantne glasove, ki motijo ubrano angelsko petje na tem koru. Sem zato, da moderatorja ne gnjavimo s posamičnimi prijavami in pritožbami, ampak mu kar podelimo carte blanche za vse sankcije ex ante ... :lol:

Moderator je preudaren in moder mož, gotovo bo v tvoji priprošnji prepoznal celo sam glas vsevišnjega in ga bo pri njegovi odločitvi vodila božja previdnost ... :lol:

Vaš vdani sluga
vedno vam na uslugo
ostajam s spoštovanjem

Habe die Ehre!
Küss die Hand und die Fuss, gnädige Herr
! :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: Moderator je preudaren in moder mož, gotovo bo v tvoji priprošnji prepoznal celo sam glas vsevišnjega in ga bo pri njegovi odločitvi vodila božja previdnost ... :lol:
Tudi sovražni govor zoper religioznost v znanstveni temi naj še celo ne bo dovoljena.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Moderator je preudaren in moder mož, gotovo bo v tvoji priprošnji prepoznal celo sam glas vsevišnjega in ga bo pri njegovi odločitvi vodila božja previdnost ... :lol:
Tudi sovražni govor zoper religioznost v znanstveni temi naj še celo ne bo dovoljena.
Se globoko opravičujem, nisem imel namena žaliti nežnih čustev ljudi z zaostalo družbeno zavestjo! Moj namen je bil prav nasproten: priporočiti moderatorjevo odločanje vsevišnjemu in referentu za razsvetlitev duha (sv. duhcu), da ga bo vodila božja previdnost in neskončna modrost! Tako se po definiciji ne more zmotiti, brez tega pa bi se lahko celo zmotil, saj veš: errare humanum est ..., čeprav so neki poganski filozofi davno pred razodetjem nekaj mrmrali o 'Homo sum, humani nihil a me alienum puto' ... A pustiva brezverce pri miru, oni še niso poznali božjega oznanjenja ... :lol:

Tako mu bog pomagaj!

Vaš vdani sluga
vedno vam na uslugo
ostajam s spoštovanjem

Habe die Ehre!
Küss die Hand und die Fuss, gnädige Herr! :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Perpetuum Mobile

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Moderator je preudaren in moder mož, gotovo bo v tvoji priprošnji prepoznal celo sam glas vsevišnjega in ga bo pri njegovi odločitvi vodila božja previdnost ... :lol:
Tudi sovražni govor zoper religioznost v znanstveni temi naj še celo ne bo dovoljena.
Se globoko opravičujem, nisem imel namena žaliti nežnih čustev ljudi z zaostalo družbeno zavestjo!
Zopet vzbujanje verske nestrpnosti.

P.S.:
saj veš: errare humanum est ..., čeprav so neki poganski filozofi davno pred razodetjem nekaj mrmrali o 'Homo sum, humani nihil a me alienum puto' ...
To bi bila pa lahko zanimiva nova tema. (Namreč, 'zmota' je res človeška; toda na rek 'nič človeškega mi ni tuje' za boljševistične likvidacije ali za holokavst, bi bilo treba pripomniti še kaj.) Toda izjavil sem bil, da s tabo resna debata ni smiselna.
In ni razloga, da bi se premislil.

Zaklenjeno