planet-luna

Astronomija, zvezde, planeti...
Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

GJ hvala ti za trud, nekaj pa je, čeprav ni tisto kar sem imel v vprašanju.
Pogovarjam se pa itak sam s sabo, vprašanje je jasno difinirano.

sstone odmisli elektro pa boš dobil tisto o čemer govorim.

ZdravaPamet zakon magnetizma. Ravno z gravitacijami teles nisem zadovoljen ne opisuje konkretne energije. Ma a je tko težko zastopit.
Lp

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Zakon magnetizma nam ni znan. Znane so nam štiri sile, med njimi je tudi elektromagnetna. Ampak nikoli se ne zanašamo samo na eno vrsto pojavov. Ko fiziki pravijo, da je vzrok za to in to ta in ta reč, to ne pomeni, da pa tista druga ni nič prispevala h končnemu rezultatu, samo njen prispevek je manjši. Kar imajo tvoja magnetna polja opraviti pri gibanju planetov in lun, je gotovo ništrc v primerjavi z gravitacijo.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

sstone napisal/-a:Po Celičino Luno ter Zemljo "drži" skupaj elektromagnetizem, takisto Sonce ter Zemljo(če ga prav razumem)..iz tega sledi, če bi zaradi xyz vzroka ostali brez magnetnega polja bi odplavali po vesolju :D .
Mislim, da ga niste povsem razumeli..
Celica razlaga o vplivu Lune (Meseca). Saj ste že verjetno slišali za izraz 'Luna ga nosi'.
Celica občuti Luno kot magnet in glede na občutene občutke se tako tudi obnaša.
Če naredite analizo objav celice na tem forumumu, v povezavi s stanjem Lune na nebu se vam bo razjasnilo.

Lep dan želim seveda z ugodnimi Luninimi magnetnimi vplivi..

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

celica napisal/-a:GJ hvala ti za trud, nekaj pa je, čeprav ni tisto kar sem imel v vprašanju.
Vprašanje je zastavljeno laično, celo za tebe preveč laično, gledano seveda s stališča
nivoja foruma.

Sprašuješ o merjenju temperature na Luni:
Merjenju temperature česa?
Pod kakšnimi pogoji?
Kje naj bi jo merili?
Kdaj naj bi jo merili?
Sprašuješ morada o neki povprečni temperaturi jedra ali morda temperaturi površja, morda o temperaturi na njeni senčni strani, morda..

Lep dan, uh pa res danes seva..

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

celica napisal/-a:sstone odmisli elektro pa boš dobil tisto o čemer govorim.
Ti očitno živiš še v času pred Maxwellom.
ZdravaPamet zakon magnetizma. Ravno z gravitacijami teles nisem zadovoljen ne opisuje konkretne energije. Ma a je tko težko zastopit.
Kaj je tu sploh za "zastopit"? Splošna relativnost prav lepo napoveduje trajektorije gibanja nebesnih teles, torej nimaš s čim biti nezadovoljen. Me pa prav zanima, kako tvoj "zakon magnetizma" kvantitativno popiše sukanje Merkurjevega perihelija. Glede na to, da do sedaj še nisi ponudil nobenega matematično-fizikalnega opisa tvoje teorije, sploh dvomim, da je to mogoče.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

GJ ja to že vsi vemo tudi jaz. Je pač verjetno tako nisem šel delat analize. Meni je vseeno kdaj in kako važno je da je napredek. Delam tudi na principu instinkta in sedaj ko to bereš delaš za mene, to hočeš ali ne. Ne verjameš - bolje da ne.

Merjenje temperature na Luni, potem naj bo pa to karkoli.

Ok lep vam pozrav, hvala za dibato
Lep dan

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

celica, brez zamere, ampak tvoje poste res težko razumem. Takemu nebuloznemu načinu razpravljanja se na tem forumu res težko kdo približa. Mogoče pa ima GJ prav, da te je označil za mesečnika.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

celica napisal/-a:Roman še vedno stojim za tem kar sem napisal.
Navezovalo se je na magnete. Bojim se, da še vedno meniš, da se Luna drži Zemlje zaradi magnetnega polja.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Znate pa zakomlicirat. Govor je o merjenju temperature na luni s pomočjo termometra ki so ga pustili na luni,če so ga. Je sedaj stvar jasna, al boš še kompliciral kakšen termometer, kaj se bo merilo, kje se bo merilo.......
Če imam pa drugačen pogled od vaših prebranih teorij, ki so še vedno teorije, je pa stvar kulture. Tudi jaz ne oporekam vašim teorijam, razen včasih, kateri posti so pa utemeljeni. Nič nimam proti če oporekate z argumenti, ki pa tu niso navedeni. Je za vas argument mesec?. Tu se kaže neznanje in nemoč reševanja kot izgleda kompliciranih nalog. Hotel sem se upreti malo na vaše znanje, ker ga sam nimam, pa kaj dobiš - en kup kompliciranj.
Lp.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Če imam pa drugačen pogled od vaših prebranih teorij, ki so še vedno teorije, je pa stvar kulture
Niso samo teorije, kot smo že stokrat povedali na tem forumu! Maxwellova teorija ni teorija, ker je teorija, ampak pač izraz se je še vedno obdržal, v resnici pa je preverjen sistem dejstev, ki jih poznamo o naravi. Kakor Newtonova mehanika.
Tu se kaže neznanje in nemoč reševanja kot izgleda kompliciranih nalog. Hotel sem se upreti malo na vaše znanje, ker ga sam nimam, pa kaj dobiš - en kup kompliciranj.
Brez zamere, ampak sam postavljaš trditve o nekih magnetnih poljih.
Jaz sem samo izrazil svoje nestrinjanje. Pa povej potem, česa ne razumeš, pa bom produktiven (govorim zase).

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

celica napisal/-a:Če imam pa drugačen pogled od vaših prebranih teorij, ki so še vedno teorije, je pa stvar kulture. Tudi jaz ne oporekam vašim teorijam, razen včasih, kateri posti so pa utemeljeni.
Te prosim, kakšna stvar kulture neki... Maxwellov elektromagnetizem je povsem splošno sprejet opis skupka naravnih mehanizmov, pa naj se ga imenuje teorija ali nauk.

Praviš, da ne oporekaš našim teorijam?

1. Najprej razčistimo: To niso naše teorije, ampak splošno priznane teorije, ki so se razvijale tekom zgodovine znanosti. Pa menda ne misliš, da bomo zavračali splošno sprejeta dejstva, pa čeprav so "prebrana"?

2. Če teorijam ne oporekaš, potem jih sprejemaš. Ali pač?
Nič nimam proti če oporekate z argumenti, ki pa tu niso navedeni.
Še vsako svojo trditev na tem forumu sem izčrpno argumentiral, če je le bilo potrebno.
Je za vas argument mesec?. Tu se kaže neznanje in nemoč reševanja kot izgleda kompliciranih nalog. Hotel sem se upreti malo na vaše znanje, ker ga sam nimam, pa kaj dobiš - en kup kompliciranj.
Po eni strani se želiš opreti na naše znanje, po drugi strani pa tega znanja ne sprejemaš, saj se sam opiraš na fantomske zakone, ki jih fizika ne pozna. Kaj torej pričakuješ?

Sicer pa se pridružujem ZdraviPameti: Pripravljen sem tudi sam kako pomagati (svoje pedagoške izkušnje iz univerze lahko preizkusim tudi na malo starejših študentih).

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

shrink in ZdravaPamet se strinjam z obema - zaenkrat!
Verjetno imata v mislih ta zakon, kajti ostali vsebujejo elektromagnetno energijo, kot vesta se jaz pogovarjam o magnetni energiji, kar ni isto kot elektromagnetna. Zato moramo najprej razčistiti to.

Zakon o magnetnem pretoku

Magnetno polje nima izvirov; magnetni pretok skozi zaključeno ploskev je enak nič. Ker magnetnih monopolov ni, električni naboji pa obstajajo, magnetno in električno polje v snovi z gibljivimi nosilci naboja v Maxwellovih enačbah ne nastopata simetrično. Obe polji sta simetrični le v praznem prostoru, v katerem ni električnih nabojev:

Maxwell pravi že na začetku "Magnetno polje nima izvirov; magnetni pretok skozi zaključeno ploskev je enak nič.Ker magnetnih monopolov ni, električni naboji pa obstajajo", je s tem povedal da se ukvarja pri enačbah z elektromagnetizmom in ne samo z magnetizmom. Za primerjavo je dal magnetno ploskev za katero pravi da je magnetni pretok nič - ok se strinjam, vendar to ni narava, je sestavni del narave in pri tem je to potrebno ločevati. Naravna magnetna ploskev, ali kakor koli jo že imenujemo ni prvič samo ena - jih je več. Pri gibanju teh plošč se ustvarja novo magnetno polje ki nima mase, pa še ni elektromagnetno polje, saj bi se v drugem primeru magnetne plošče iztrošile, če bi takoj nastalo elektromagnetno polje. No da ne zakompliciram to so čiste osnove magnetizma, jasno pa je da se kasneje med temi magnetnimi energijami pojavi elektromagnetna energija, katera tudi posledično vpliva na osnove magnetnega polja, zato se strinjam z vama in teorijami ki so bile napisane. Nobena pa ne gre v osnove, kar mene zanima.
Uf dost je nakladanja. Upam da je kaj jasnega, sam ne mi komplicirat.
Lp.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Upam da je kaj jasnega, sam ne mi komplicirat.
Ob telih magnetnih, elektromagnetnih energijah pa simetrijah, ploskvah, naravi ........ me zvija. Celica, jaz sem že obupal.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Roman prav to sem imel v mislih.
Čudno ne vem zakaj ima potem zemlja magnetno polje, če nikjer ni upoštevano.
Ok tole je že res smešno Samsebi pa ne bom razlagal dvakrat. Dober je vsaj to da me kdaj podražite, ker se mi drugače ne da pisati, tudi to je nekaj.
Lp.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hm, magnetno polje z namenom, da bi ga upoštevali? Kakšen pa bi bil po tvoje namen gravitacije?

Zaklenjeno