Fotografiranje

Astronomija, zvezde, planeti...
Odgovori
Uporabniški avatar
Rakun
Prispevkov: 5
Pridružen: 20.5.2007 22:43
Kraj: Koper
Kontakt:

Fotografiranje

Odgovor Napisal/-a Rakun »

Zanima me, ali kdo ve, kako se fotografira s teleskopom! Trenutno imam na razpolago FirstScope 114 Celestron in fotoaparat tipa Canon 350 EOS. Poleg tega, sem si še nabavil t-ring in t-adapter za EOS. Vse lepo in prav, toda mi ne uspe fokusirati slike. Če dam nastavek, je katastrofa. Braz nastavka je nekako boljše. Opazil sem, da je fokusna razdalja za fotoaparat na krajši razdalji kot dolžina nosilca na ohišju; moral bi skrajšati nosilec za okular. To se meni ne zdi ravno pametno. Poskusil sem še z analognim fotoaparatom in sem ugotovil, da mi enako fokusira kot EOS. Ne vem kje je napaka. Vsi so mi rekli: Nabavi si t-ring, t-adapter za EOS ter bolj obsežno kartico in slikaj. Meni ne uspe. Ali kdo ve kje je zanka?

Hvala![/img]

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Ta je kot ista. Že dvakrat sem odžagal vrata, pa so še vedno prekratka!
Očitno je, da moraš dobiti krajši fokuser, premakniti zrcalo bliže fokuserju ali ne slikati s tem ansanmblom. Lahko poskusiš konfokalno, torej skozi okular z objektivom na fotoaparatu.
Veliko tega ti bodo odgovorili na forumu:
http://www.astronom.si/forum/
Clear sky!

Uporabniški avatar
Rakun
Prispevkov: 5
Pridružen: 20.5.2007 22:43
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rakun »

Ja, najlepša hvala. Vidim da ni tako enostavno kot zgleda.

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Men je ratalo ampak zaenkrat samo podnevi. Še ni blo časa za ponoči.

Uporabniški avatar
Rakun
Prispevkov: 5
Pridružen: 20.5.2007 22:43
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rakun »

Pozdravljen Maver|ck. Kako pa ti je uspelo. Saj če ti je podnevi, ti bo tudi ponoči. Za zdaj pustimo na strani osvetlitev, zanima me fokusna razdalja

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Sicer mam jst lyro od Bresserja ampak najbrž bi vseeno moglo it tud pr teb. Jst sm dal oba ringa gor pa fotkiča gor zmontiral pol sm pa gledal čez okular fotoaparata in vrtel on gumb na teleskopu za iskanje fokusne razdalije. Ko je bila slika jasna na fotoaparatu sem uporabil M funkcijo se pravi, da sem vse nastavitve ročno nastavil in slika je uspela, sicer je malo modrikasta ampak kaj češ, pač ni teleskop tako dober. Pol sm pa še okular z 45× povečavo noter dal in je prav tako dratala slika seveda na drugi goriščni razdaliji. Probej mal menjevat okularje al pa celo brez slikat.

Za vikend, ti lahka še zmerim goriščno razdalijo.

upam, da ti bo ratalo.

Tule mam pa še mojo slikico Lune brez teleskopa, upam da bo kmalu tudi kakšna skozi teleskop:).

Slika
Zadnjič spremenil MAVER|CK, dne 28.5.2007 14:47, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Rakun
Prispevkov: 5
Pridružen: 20.5.2007 22:43
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rakun »

Jaz sem poskusil enako kot ti. Postavil sem adadpterja in potem gor fotoaparat in potem vrtel gumb za fokusiranje, le da meni zmanjka prej navoja preden dosežem fokusno razdaljo. Kako pa ti je uspelo montirat okular gor na adapter s fotoaparatom. Jaz nimam nikjer placa

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Viš pol bo mogoče v tem hec, da maš napačen obroček? Jst mam noter še plac za okularje, tako da lahka povečano slikam! Pa pr men, moreš čisto noter zašraufat on knof za iskanje goriščne razdalije. Ker je fotoaparat pa adapter kr velik. Mogoče pa maš ti še predolg adapter probej brez adapterja pa boš vidu če lahak pol zraven prideš, tk da kr v rokah držiš.

Lp,

Uporabniški avatar
Rakun
Prispevkov: 5
Pridružen: 20.5.2007 22:43
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rakun »

Sem že poskusil brez adadpterja, kar na roke in še zmeraj je predolga razdalja. Zanima me samo. če se ti kaj poveča razdalja z okularji; ali je večja z okularji ali brez? Ker če je tasko bom poskusil z Barlow lečo. Tisto pa se da montirat na ta adapter!

Lp

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

JA! Prov maš okularji povečajo razdaljo. Mislim, da bi to rešilo tvoj problem, bom tudi jaz poizkusil. Drugače pa sem razmišljal, da bi skrajšal to cev na katero se pritrdi Canon.

Sm glih ta vikend testiral in opazil, da tud jst nimam čist jasne slike brez okularja:(. (Slike mi noče noter prilepit, nimam pojma kaj mu je?:( )

http://www.blatnik.net/oki/slike/forumi ... leskop.jpg


Če pa slikaš z okularjem pa dobiš fokus samo na enem delu Lunine površine (zaradi izbočenosti okularja) in ap modro obrobo okoli njenega obzorja. Spodaj prikazana slika je s 45× povečavo naslednja pa z 72× povečavo za 150× povečavo mi je pa zmanjkalo svetlobe tudi za 1600 iso. Tako, da čakam polno Luno:).


http://blatnik.dyndns.org/oki/slike/for ... skop45.jpg


http://blatnik.net/oki/slike/forumi/luna_teleskop72.jpg

Odgovori