Premikanje s pomočjo črne luknje

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Dilema
Prispevkov: 6
Pridružen: 9.4.2003 15:28
Kraj: Sladki Vrh
Kontakt:

Premikanje s pomočjo črne luknje

Odgovor Napisal/-a Dilema »

Zanima me, če bi bilo možno potovati s pomočjo črne luknje. Recimo, da bi bili sposobni narediti črno luknjo katera nas ne bi vsrkala ampak bi jo lahko nadzorovali. Sedaj pa me zanima ali bi lahko s to črno luknjo proti sebi potegnil prostor kamor hočem? Bi imelo to kakšne posledice, če bi kar tako ukrivljal prostor? Kako bi se pri tem spreminjal čas, bi bil še vedno isti?

:roll:

dvom
Prispevkov: 23
Pridružen: 2.5.2004 17:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dvom »

Zakaj bi vlagal neizmerne količine mase (energije) v izdelavo črne luknje, katere neznaten delček bi nato "lahko" izkoristil (predvidoma za ekskluzivno pot v črno luknjo), če pa lahko s še manjšim delčkom energije opremiš vesoljsko vozilce in se z njim udobno in dolgo vozakaš sem ter tja po vesolju? Povsem drugače, kot pa pri pogonu na masno (energetsko) implozijo, ki sicer zagotavlja dobre pospeške, a žal le enosmerne.

Ker nas za začetek potovanja najbolj bremeni prav naša Zemljica, bi bilo bolje uporabiti gravitacijske zaslone in se v njihovi senci prepustiti srku vesolja.

Dilema
Prispevkov: 6
Pridružen: 9.4.2003 15:28
Kraj: Sladki Vrh
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Dilema »

Dvom! Ne vem zakaj bi naredil raketo, da bi potoval v črno luknjo. Zgleda si ti malo narobe razumel. Namesto,da bi ti potoval v črno luknjo, bi črna luknja namesto tebe krivila prostor in te pripeljala, kamor bi hotel, ne glede kje si. Tako, da ni treba pač se vozit sem in tja po vesolju, lahko bi jo uporabil tudi na Zemlji. Recimo, če bi hotel priti iz enega kontitneta na drugega.
Zakaj ne bi mogli uporabiti črne luknje kar na zemeljski površini?

dvom
Prispevkov: 23
Pridružen: 2.5.2004 17:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dvom »

Dobra ideja. Sem za. Samo prosim ne naredi te luknje na mojem dvorišču.


PS: Dokler ne bo kaj konkretnega, se bom zadovoljil z edinim znanim in kolikor toliko uporabnim pripomočkom za krivljenje prostora in časa.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

PROSTOR

Odgovor Napisal/-a GJ »

Dilema napisal/-a: Zakaj ne bi mogli uporabiti črne luknje kar na zemeljski površini?
Črna luknja je neke vrste gravitacijska leča? Kar pa ne pomeni, da se sama realna pot med dvema točkama skrajša.

Tvoja ideja je podobna ideji o zelo močnem daljnogledu skozi katerega gledaš odaljene predmete, hkrati pa steguješ roko v želji, da bi te predmete prijel.

Lep, dan želim...

Odgovori