TeV energija protona

Posebna in splošna teorija relativnosti
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a shrink »

Narobe razumeš, šarlatanski nakladač, poskusi še enkrat. :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Bargo, razprava na forumu naj bi potekala tako, da se na vprašanje razpravljavca pojavi link na članek z odgovorom, potem kakšni komentarji na članek, drug članek, ... Seveda se dogodi, da na kakšno vprašanje ni člankov. V tem primeru se na tem forumu začne prikrivanje lastnega neznanja razpravljavcev s prvinskimi lastnostmi v smislu emocij, užaljenosti, in drugih primitivnih odzivov. Razpravljavec upa, da bo s tem prikril svoje neznanje. S konkretnimi odzivi postane jasno, da tako kot fizika nima verodostojne meritve hitrosti svetlobe iz gibajočega vira, tudi nima meritve sproščene energije ob trku protona v trkalniku. Te moje trditve se da zelo preprosto in hitro demantirati z linkom na članek.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a shrink »

Link na članek si że dobil, šarlatanski nakladač, a kaj ko tega tvoja zaslepljena megalomanska šarlatanska pamet noče ali ne zmore videti.

Sicer pa spet klasično jokcaš, na kar paše reprezentativna replika iz preteklosti - samo za tvojo resetirano šarlatansko pamet:
shrink napisal/-a:
Rozman napisal/-a:Nekateri iz emocionalnih razlogov sploh nočejo brati teh zapisov, ker preveč posegajo v doktrino PTR, npr Shrink.
To je eno navadno nakladanje megalomanskega šarlatanskega lažnivega kljukca.

Povedal sem ti že (ko si podobno nakladal), da sem pred leti prebiral tvoje zmazke (in že takrat si jokcal o "emocionalnosti") in npr. UGOTOVIL:
shrink napisal/-a:Ogledal sem si tvoje besedilo. Spet gre za skrpucalo, ki kaže na tvoje slabo poznavanje znanstvenih področij; tokrat kozmologije in astrofizike (še vedno misliš - kljub Anivillerjevem opozorilu - da je temna snov isto kot temna energija) in v katerem je spet moč najti "ill-defined" predpostavke (recimo to: "Dva fotona, ki eksplozijo supernove zapustita sočasno, eden s hitrostjo 0,999 c drug pa s hitrostjo 1,001 c") in "ilustracije", na osnovi katerih daješ obskurne sklepe.

Če sam svojo "enačbo" preverjaš zgolj z "ilustracijo", je povsem jasno, da gre še za en miselni eksperiment, ki z realnostjo nima nobene zveze. Zato tudi ne pričakuj, da bomo tvoje miselne eksperimente izpodbijali z "dogodki iz astronomskega opazovanja vesolja".
Ker si kasneje ta svoja skrpucala spet "prodajal" (in jih še vedno), ni (bilo) potrebe za ponovno branje in komentiranje: takemu repetitivnemu megalomanskemu šarlatanskemu nakladanju se le še posmehujem.

Sedaj pa lahko tvoja odhibernirana in resetirana pamet še naprej trola z "emocionalnimi razlogi". :lol: :lol: :lol: :lol:
Rozman napisal/-a:Precej težav pri razumevanju imajo tisti brez vsaj dobrega srednješolskega znanja fizike.
Tebe glede razumevanja PTR prekaša vsak srednješolec. Kaj iz tega sklepa tvoja megalomanska pamet? :lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Izmerjena energija ob trku protona bi bil odličen dokaz o povečanju mase delca s hitrostjo delca, pa take meritve očitno ni. Več fizikalnih meritev je proti povečevanju mas delca s hitrostjo, kot jih govori za hipotezo, da se s hitrostjo delca povečuje njegova masa. Svoje vprašanje razširjam z vprašanjem, ali kdo pozna meritev (članek), ki potrjuje vpliv hitrosti delca na povečevanje njegove mase.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a shrink »

Dej, nehi, no, šarlatanski megaloman, seveda obstajajo meritve energije ob trkih protonov: ko se boš izobrazil, kakšni merilniki temu služijo, ti bo morda potegnilo, ampaj izredno dvomim, glede na to, da podobno nakladaš tudi o meritvah svetlobne hitrosti. :lol:

Sicer pa tudi šarlatansko nakladanje o "meritvah, ki so proti povečevanju mase delca s hitrostjo," ni neka novost; gre pač za reprizo šarlatanskega nakladanja iz preteklosti ("isto sr**je, drugo pakovanje" :lol: ), ker se pač tvoja šarlatanska pamet vedno znova resetira:

viewtopic.php?p=79906#p79906

:lol:

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Nekaj splošnih razmislekov o tej temi: Kognitivna pristranskost je pojem iz sociologije in opisuje človekovo željo po nekem stanju, kot ga določi vplivna skupina ljudi in ki je aktualno v nekem času. Vzpostavi se neko privzeto razumevanje na primer naravnega pojava in vsaka spremembe od tega razumevanja je v človeški naturi zaznana kot izguba. Sidranje pa je vrsta kognitivne pristranskosti, ki pomeni človeško naravnanost, da se prekomerno zanašamo na ponujene razlage, to je sidra. Ko si človeštvo oziroma fizika ustvari neko sidro, se nadaljnje odločitve sprejemajo tako, da se od njih čim manj oddaljimo, da nova spoznanja interpretiramo okoli privzetega sidra. V primeru fizikalnih hipotez se pojavlja nevarna praksa, da skupina fizikov eno od hipotez neutemeljeno razglasi za veljavno, zaradi česar fizika lahko pride v slepo ulico. Že v antiki je na primer Empedokles menil, da svetloba za svojo pot rabi nek čas, da ima neko končno hitrost, vendar je temu Aristotel nasprotoval. Pri tem je takrat tudi ostalo. Danes se problem avtoritet seli le na druga področja. James Gleick ugotavlja, da nova veda posledično lahko vznikne šele iz vede, ki je krepko zabredla v slepo ulico, ko sidranje ni več mogoče.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rozman napisal/-a:Nekaj splošnih razmislekov o tej temi: Kognitivna pristranskost je pojem iz sociologije in opisuje človekovo željo po nekem stanju, kot ga določi vplivna skupina ljudi in ki je aktualno v nekem času. Vzpostavi se neko privzeto razumevanje na primer naravnega pojava in vsaka spremembe od tega razumevanja je v človeški naturi zaznana kot izguba. Sidranje pa je vrsta kognitivne pristranskosti, ki pomeni človeško naravnanost, da se prekomerno zanašamo na ponujene razlage, to je sidra. Ko si človeštvo oziroma fizika ustvari neko sidro, se nadaljnje odločitve sprejemajo tako, da se od njih čim manj oddaljimo, da nova spoznanja interpretiramo okoli privzetega sidra. V primeru fizikalnih hipotez se pojavlja nevarna praksa, da skupina fizikov eno od hipotez neutemeljeno razglasi za veljavno, zaradi česar fizika lahko pride v slepo ulico. Že v antiki je na primer Empedokles menil, da svetloba za svojo pot rabi nek čas, da ima neko končno hitrost, vendar je temu Aristotel nasprotoval. Pri tem je takrat tudi ostalo. Danes se problem avtoritet seli le na druga področja. James Gleick ugotavlja, da nova veda posledično lahko vznikne šele iz vede, ki je krepko zabredla v slepo ulico, ko sidranje ni več mogoče.
:D To je odlično povedano. Bravo. Vsa znanost bazira na domnevah tega se je potrebno zavedati. V temelju in temelje znanosti je domneva in prav to je lepota človeškega duha. 8)
Vera je pač gonilo spoznanja, kaj čemo, tako pač je. :wink:

Queen - Radio Ga Ga (Official Video)

Google.

Google.

I'd sit alone and watch your light
My only friend through teenage nights
And everything I had to know
I heard it on my radio

Magic iz Čudeži in znanost.
Mimo tega: Zgornji citat (»Z vseh dreves v vrtu smeš jesti, 17 le z drevesa spoznanja dobrega in hudega nikar ne jej! Kajti na dan, ko bi jedel z njega, boš gotovo umrl.«) ponuja dobro osnovo za bolj poglobljeno refleksijo oziroma analizo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, Rozman, saj veš, da si kliničen primer, k'ne? In sicer kliničen primer zaslepljenega megalomana nagnjenega k šarlatanstvu, ki nesprejemanje lastnih zgrešenih tez projicira v teorije zarote. In tega ne more spremeniti ne "kognitivna pristranskost", ne čislanje s strani pesniškega trola. :lol:

Sedaj pa marš nazaj v hibernacijo, saj si že dovolj smetil z neumnostmi! :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a bargo »

Klinično že. kot opazovanje preko prizme kvantne fizike, ogledala, vendar Poštarino, ti nisi kompetenten opazovalec za podajanje teh vrst mnenj, česar se ne zavedaš v svoji fizikalni aroganci. V tem primeru podajanje, tvojih opazk, ne šteje veliko, če sploh kaj. Se tega (ne)zavedaš? :lol:

Torej vi, v gumenjaku, povejte, od kod stopnja zaupanja 0.05 ob dejstvu, da vemo nekaj o 0.05 deležu vesolja in na podlagi tega domnevamo, da ne poznamo 0.95 sestave vesolja, pir čemer iščemo, vendar nikakor ne najdemo. 8) Našel si pa ti, kar je zgovorno, samo po sebi; duhovni fizik, vernik, brez razumevanja in čutenja. :lol:

@Rozman. ta tvoja razmišljanja morajo biti podana poljudno, lahko razumljiva povprečnežu in ne strokovna, ker stroka je zasidrana, kot si sam ugotovil. :wink:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ni lepo, bargo, da svojo nevednost projiciraš na druge. Ampak očitno se ne zavedaš nevednosti, projiciranja pa tudi ne. Tudi za pometanje pred svojim pragom ne čutiš nobene potrebe. Škoda.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:Ni lepo, bargo, da svojo nevednost projiciraš na druge.
Ker ti ugotavljaš mojo nevednost in to ugotovitev še stopnjuješ, ko pišeš o projiciranju, me resnično zanima, na podlagi česa takšna ugotovitev. Če te prav razumem, si povedal: "Česar ne razumem JAZ ne razumeš tudi TI." si tako mislil?

No, pa poglejmo.

Lačni Franz - Čakaj me
Potem bom samo tvoj heroj
za večne skupne čase.
Predpražnik, senca tvojega psa.
Potem bom obešalnik, kahla za otroke,
kava v postelji, ljubimec za oba


Roman napisal/-a: Ampak očitno se ne zavedaš nevednosti, projiciranja pa tudi ne.
Očitno se ne zavedam, niti; tvoje predpisane nevednosti meni, kot tudi ne projiciranje moje nevednosti na druge, kako bi se le, če pa si mi oboje predpisal ti. Upam, da imaš pojasnilo za to kreirano sporočilo. :wink:

Nitka iz Nastanek Vesolja
Se skrijem JAZ pred seboj ali bolje TI pred menoj. 8)
Roman napisal/-a: Tudi za pometanje pred svojim pragom ne čutiš nobene potrebe. Škoda.
Aja, sedaj pa še smeti zunaj moje hiše, pred mojim pragom, opažaš in opazuješ. Ti si pa res posrečen, Roman.
Veš, snaga pač ne odvaža, čeprav so plačani računi za odvoz in če to prevedem v lokalni jezik: "Vse je na tabli."

Nitka iz Medzvezdna potovanja.
Spominjam se šale, ki nakazuje višek optimizma: Človek pada s stolpnice in pri vsakem nadstropju zatuli: "Do zdaj je še dobro."

O tvoji (ne)vednosti pa nič, samo o moji nevednosti in projiciranju iz mene na druge, zanimivo.
Zadnjič spremenil bargo, dne 10.12.2016 9:01, skupaj popravljeno 1 krat.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Forumovci, sočustvujem z vami. Kolikih duševnih travm bi bili rešeni, če bi poznali vam všečen odgovor na moja vprašanja. Napisali bi odgovor in stvar bi bila zaključena. Bargo, moja razmišljanja so kolikor se da poljudna in razumljiva, to pa je ravno problem shrinka in njemu podobnih. Vedo, da bi kakšna koli vsebinska razprava pokazala nesmisle, ki jih zagovarjajo, zato si izmišlja groteskne načine, kako odvrniti pozornost od konkretnih vprašanj.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rozman napisal/-a:Forumovci, sočustvujem z vami. Kolikih duševnih travm bi bili rešeni, če bi poznali vam všečen odgovor na moja vprašanja. Napisali bi odgovor in stvar bi bila zaključena.
Kakšno razliko bi naredil "všečen" odgovor? Lahko ti podaš te vrste odgovor in da vidimo kaj bi se spremenilo?
Rozman napisal/-a: Bargo, moja razmišljanja so kolikor se da poljudna in razumljiva, to pa je ravno problem shrinka in njemu podobnih. Vedo, da bi kakšna koli vsebinska razprava pokazala nesmisle, ki jih zagovarjajo, zato si izmišlja groteskne načine, kako odvrniti pozornost od konkretnih vprašanj.
Že mogoče, samo kolikor se spomnim, je, s tvoje strani, govora zmeraj o ustreznosti merilne metode in interpretaciji tako pridobljenih rezultatov, a ne?

hm. Hitrost je navzgor omejena, svetlobna hitrost je absolutna in če tako, se postavi vprašanje ustreznosti definicij, recimo, če pogledamo iz strani kvantne fizike, opazimo prepletenost in tako sledi, če je informacija zaznana sprememba potem sledi, da se spremembe prenašajo hitreje od svetlobe, a ne? :roll:

Koristi takšnega prenašanja informacij so seveda izvzete, da koga ne zanese.

Nitka iz Čudeži in znanost.
Motnja je vera vsega.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Lahko ti podaš te vrste odgovor in da vidimo kaj bi se spremenilo?

Bargo, v vsej strokovni literaturi nisem našel nobene meritve, ki bi kazala na to, da se s hitrostjo delca veča njegova masa. Domnevam, da se s hitrostjo delca masa na spreminja, moj namen pa je, da s pomočjo tega foruma to domnevo bodisi potrdim ali ovržem.
Kakšno razliko bi naredil "všečen" odgovor?

Iz odgovorov forumašev sklepam, da bi forumaši radi dali odgovor, da se s hitrostjo delca masa spreminja, vendar ne najdejo meritev.
hm. Hitrost je navzgor omejena,
E in M polji se v istem sistemu opazovanja lahko gibljeta največ s svetlobno hitrostjo. Ta omejitev pa onemogoča, da bi ti polji delce pospeševali hitreje od lastne to je svetlobne hitrosti (več str. 33-36 http://www.frozman.si/pdf/MC2.pdf )
Že mogoče, samo kolikor se spomnim, je, s tvoje strani, govora zmeraj o ustreznosti merilne metode in interpretaciji tako pridobljenih rezultatov, a ne?
Res je. Fizika ponuja vsaj tri meritve hitrosti svetlobe iz gibajočega delca, za katere pa se ob analizi merilne metode izkaže, da te sploh ne merijo hitrosti svetlobe gibajočega delca. Zakaj je opisano na str. 64-68 http://www.frozman.si/pdf/SVETLOBA.pdf

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: TeV energija protona

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rozman napisal/-a:
Lahko ti podaš te vrste odgovor in da vidimo kaj bi se spremenilo?

Bargo, v vsej strokovni literaturi nisem našel nobene meritve, ki bi kazala na to, da se s hitrostjo delca veča njegova masa. Domnevam, da se s hitrostjo delca masa na spreminja, moj namen pa je, da s pomočjo tega foruma to domnevo bodisi potrdim ali ovržem.
Prav. Mislim, da bi bilo potrebno sprva definirati kaj je materija, nato še definirati kaj je masa, ker drugače nima smisla govoriti o njenem povečevanju. Imaš ti v svojih knjigah podane te definicije? :roll:

Nadalje, ker gre za gibanje mase v prostoru, je potrebna še vsaj definicija prostora, zaradi opazovanja potrebujemo še definicijo spremembe in če dodava še domnevo o ohranitvi energije, sva skoraj pripravljena na pogovor.

Nitka iz Čudeži in znanost.
The word Matter. “Matter” as a term is terribly ambiguous; there isn’t a universal definition that is context-independent.
Rozman napisal/-a:
Kakšno razliko bi naredil "všečen" odgovor?

Iz odgovorov forumašev sklepam, da bi forumaši radi dali odgovor, da se s hitrostjo delca masa spreminja, vendar ne najdejo meritev.
Mogoče, takšna je namreč poljudna razlaga, če greš malce globje, lahko ugotoviš, da nekaj kar pojmujemo pod masa, sploh ne obstaja. :wink:
Rozman napisal/-a:
hm. Hitrost je navzgor omejena,
E in M polji se v istem sistemu opazovanja lahko gibljeta največ s svetlobno hitrostjo. Ta omejitev pa onemogoča, da bi ti polji delce pospeševali hitreje od lastne to je svetlobne hitrosti (več str. 33-36 http://www.frozman.si/pdf/MC2.pdf )
Že mogoče, samo kolikor se spomnim, je, s tvoje strani, govora zmeraj o ustreznosti merilne metode in interpretaciji tako pridobljenih rezultatov, a ne?
Res je. Fizika ponuja vsaj tri meritve hitrosti svetlobe iz gibajočega delca, za katere pa se ob analizi merilne metode izkaže, da te sploh ne merijo hitrosti svetlobe gibajočega delca. Zakaj je opisano na str. 64-68 http://www.frozman.si/pdf/SVETLOBA.pdf
Lepo. Vidiš, vse je odvisno od definicije: Kaj je masa? :roll: Ko definiraš to, potem lahko ugotoviš ali se spreminja ali ne, v odvisnosti od gibanja. Pragmatično pa je tako, da nismo še uspeli izvesti kontroliranega prenosa informacij, takšnega, ki bi prenesel koristno sporočilo od poljubne točke A do poljubne točke B, brez predpriprave, hitreje od svetlobe. Če ti to uspe, si takoj obogatel tako ali drugače, dovolj bo, da pokličeš na "Wall street". :lol:

Rozman: "Einstein je menil, da moramo kvantno fiziko razumeti kot še nepopoln in posreden opis realnosti. Neobjektivno bi bilo razmišljanje, da fizika stvarnost opisuje že dokončno".
Res je, še več, fiziki ne bo uspelo opisati stvarnosti vsaj dokler se ne pojavi nov jezik ali vsaj izboljšava obstoječega jezika namreč, ko meriš izgubiš. 8)

Odgovori