Moč misli....

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Knez_
Prispevkov: 9
Pridružen: 7.7.2013 17:52
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a Knez_ »

Slika

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a Roman »

problemi napisal/-a:Jaz si upam trditi, da naš šolski sistem "sproducira" preveliko število premalo/neustrezno izobraženih ljudi.
S tem pač moram strinjati. Eden od vzrokov je negativna selekcija učiteljev in feminizacija pedagoških poklicev, drugi je kajpak neodgovorna strokovna zmeda v političnih krogih, navsezadnje pa pa ga biksajo tudi "pravi" strokovnjaki. (Pri nas se na primer še vedno nismo otresli permisivne vzgoje.)

Ramiz
Prispevkov: 10
Pridružen: 10.2.2013 18:05

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a Ramiz »

Sem na strani tistih ki kritizirajo šolstvo. Nikakor brez razlogov. Zgrešeno je v fundamentu-temeljih.Verjemite, da bi rezultati bili povsem drugačni če bi prvo-šolčka v prvih dneh učili(in naučili) kako se posluša, in kako se govori. Po moje, je to alfa in omega pridobivanja znanja. Sistem šolstva v svetovnemu merilu je napačen,ni izključiti da je to namenoma narejeno.G.Tomas Edison je z strani zdravnika in učiteljice predlagan njegovi mami da obiskuje šolo z zmanjšanim poukom ker ni sposoben za redno šolo. Zahvala gre njegovi mami da je danes, nekoč majhni, danes Veliki Edison. Učitelji igrajo vloge dokler se obračajo otrokom. Uporabljajo smešne besede in zvoke. Spuščajo se na nivo otroka. Ne ravnajo z otrokom kot sebi enakim.Nahajajo se v vlogi vzgojitelja in dajanja znanja,ena od najboljuniverzialni vlog. Najbolj važno vprašanje učitelju je "Ali ste v stanju obaviti funkcijo učitelja,da jo obavite zelo dobro in da se pri tem ne indentifikujete z njo,oziroma da ne postanete ta funkcija?"
V glavnem,vse strukture so nestabilne.Današnji šolski sistem je plusvanperfekat (I Can't Get No)Satisfaction./Ne mogu da se zadovoljim/Rolling Stouns/-

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a vojko »

Ramiz napisal/-a:Sem na strani tistih ki kritizirajo šolstvo. Nikakor brez razlogov. Zgrešeno je v fundamentu-temeljih.Verjemite, da bi rezultati bili povsem drugačni če bi prvo-šolčka v prvih dneh učili(in naučili) kako se posluša, in kako se govori. Po moje, je to alfa in omega pridobivanja znanja. Sistem šolstva v svetovnemu merilu je napačen,ni izključiti da je to namenoma narejeno.G.Tomas Edison je z strani zdravnika in učiteljice predlagan njegovi mami da obiskuje šolo z zmanjšanim poukom ker ni sposoben za redno šolo. Zahvala gre njegovi mami da je danes, nekoč majhni, danes Veliki Edison. Učitelji igrajo vloge dokler se obračajo otrokom. Uporabljajo smešne besede in zvoke. Spuščajo se na nivo otroka. Ne ravnajo z otrokom kot sebi enakim.Nahajajo se v vlogi vzgojitelja in dajanja znanja,ena od najboljuniverzialni vlog. Najbolj važno vprašanje učitelju je "Ali ste v stanju obaviti funkcijo učitelja,da jo obavite zelo dobro in da se pri tem ne indentifikujete z njo,oziroma da ne postanete ta funkcija?"
V glavnem,vse strukture so nestabilne.Današnji šolski sistem je plusvanperfekat (I Can't Get No)Satisfaction./Ne mogu da se zadovoljim/Rolling Stouns/-
Ramiz, prej ko se lotiš kritike tako kompleksnega sistema, kot je šolstvo in izobraževanje in trdiš, da je "današnji šolski sistem plusvanperfekat (I Can't Get No)Satisfaction" - mimogrede, piše se : pluskvamperfekt, ker prihaja iz latinskega: plus quam perfectum), je koristno za nivo debate, da se seznaniš z ABC pedagogike, andragogike, vzgojno-izobraževalne teorije in prakse, organizacijo in pedagoškim vodenjem izobraževalnih sistemov, evalvacijo kompetenc, itd, itd.

O jeziku pa iz vljudnosti (tokrat) ne bom rekel nič... :(

Ramiz
Prispevkov: 10
Pridružen: 10.2.2013 18:05

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a Ramiz »

Da,jaz sem kritiziral šolski sistem in za tem stojim kot večina ostalih.Ti pa si usmeril vse topove na mojo misel.Verjetno veš da misel ni in ne more biti sinonim resnice.Priznam da sem naredil strojepisno napako,ob tem tudi priznam da slabše obvladam slovenščino in za ta napad sem ti zahvalen in te prosim odpuščanja. Ne razumem tega besednega"bombardiranja". Gospod ti na moj "prispevek" rine naravnost kakor pobesnel bik,ki pritisne roge k tlom in ga more ustaviti mogoče kvečjemu stena. Takemu človeku sem skrajno žolčno nevoščljiv.O tem se ne mislim prerekati z vami,vendar normalen človek mogoče celo mora biti neumen,od kod pa veste ,da ne?
Hvala vam na tem bombaškem napadu,mogoče je to še celo zelo lepo. Če pa me imate za nasprotje normalnega človeka,se pravi človeka,ki je čez potrebo zavesten in kajpak ni prišel iz naročja narave,temveč iz retorte naj mi potem Bog pomaga.Jaz nisem moder,učim od drugih kot ste vi.Moja univerza je zagrebška in nisem imel to zmožnost kot vi da bi končal Wagenhem. Še enkrat ti velika hvala,umaknil se bom tvoji averziji!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a bargo »

Ramiz napisal/-a:Da,jaz sem kritiziral šolski sistem in za tem stojim kot večina ostalih.
Se strinjam s teboj. Poslušati in slišati, gledati in videti, brati in prebrati je beta in omega učenja. Motivirati je alfa, a ne? :wink:
Ramiz napisal/-a: Ti pa si usmeril vse topove na mojo misel.Verjetno veš da misel ni in ne more biti sinonim resnice.Priznam da sem naredil strojepisno napako,ob tem tudi priznam da slabše obvladam slovenščino in za ta napad sem ti zahvalen in te prosim odpuščanja.
Ah, preveč osebno jemlješ stvari. Vojko je popravil napako in tako sem sploh lahko poiskal pomen besede, ki si jo uporabil. Veš Vojko je lektor v prostem času in te lahko veliko nauči. :wink:
Ramiz napisal/-a: Hvala vam na tem bombaškem napadu,mogoče je to še celo zelo lepo.
Lepo zagotovo ni, je pa lahko koristno, a ne?
Ramiz napisal/-a: Če pa me imate za nasprotje normalnega človeka,se pravi človeka,ki je čez potrebo zavesten in kajpak ni prišel iz naročja narave,temveč iz retorte naj mi potem Bog pomaga.
hm. Retorte?
Ramiz napisal/-a: Jaz nisem moder,učim od drugih kot ste vi.
Tako je vsi se učimo.
Ramiz napisal/-a: Moja univerza je zagrebška in nisem imel to zmožnost kot vi da bi končal Wagenhem.
Wagenhem?
Ramiz napisal/-a: Še enkrat ti velika hvala,umaknil se bom tvoji averziji!
Mislim, da pretiravaš z averzijo.

Kateri je tvoj materni jezik,Ramiz?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a vojko »

Ramiz napisal/-a:Da,jaz sem kritiziral šolski sistem in za tem stojim kot večina ostalih.Ti pa si usmeril vse topove na mojo misel.Verjetno veš da misel ni in ne more biti sinonim resnice.Priznam da sem naredil strojepisno napako,ob tem tudi priznam da slabše obvladam slovenščino in za ta napad sem ti zahvalen in te prosim odpuščanja. Ne razumem tega besednega"bombardiranja". Gospod ti na moj "prispevek" rine naravnost kakor pobesnel bik,ki pritisne roge k tlom in ga more ustaviti mogoče kvečjemu stena. Takemu človeku sem skrajno žolčno nevoščljiv.O tem se ne mislim prerekati z vami,vendar normalen človek mogoče celo mora biti neumen,od kod pa veste ,da ne?
Hvala vam na tem bombaškem napadu,mogoče je to še celo zelo lepo. Če pa me imate za nasprotje normalnega človeka,se pravi človeka,ki je čez potrebo zavesten in kajpak ni prišel iz naročja narave,temveč iz retorte naj mi potem Bog pomaga.Jaz nisem moder,učim od drugih kot ste vi.Moja univerza je zagrebška in nisem imel to zmožnost kot vi da bi končal Wagenhem. Še enkrat ti velika hvala,umaknil se bom tvoji averziji!
Če je tole blago, dobronamerno in obzirno priporočilo:

"Ramiz, prej ko se lotiš kritike tako kompleksnega sistema, kot je šolstvo in izobraževanje in trdiš, da je "današnji šolski sistem plusvanperfekat je koristno za nivo debate, da se seznaniš z ABC…/"

napad "pobesnelega bika, ki pritisne roge k tlom in ga more ustaviti mogoče kvečjemu stena" ali "bombaški napad", potem je nekaj hudo narobe z mojimi predstavami o vljudnem javnem diskurzu.

Ostalega tvojega pisanja žal ne razumem, čeprav sem se trudil. Še posebej se mi zdi pitijsko pisanje o nekakšnem človeku, ki po tvoje "kajpak ni prišel iz naročja narave,temveč iz retorte naj mi potem Bog pomaga" in pa omenjanje oz. primerjanje Zagrebške univerze z "Wagenhemom". Kaj je in kje je Wagenhem, Ramiz?

Ramiz
Prispevkov: 10
Pridružen: 10.2.2013 18:05

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a Ramiz »

G. Vojko ! Hvala Vam velika za lektorski popravek moje ne-pravopisne slovenščine. Slovenščino občudujem njene dvojine še danes povsem ne dojemam.Priznam da sem jo polagal na univerzi za družbene vede-sociologija (takrat Univerza Edvarda Kardelja)in šestič komaj šest dobil.Mogoče je paradoks "občudujem" in "ne dojemam".
Če pa nekatere zanima moja materinščina nisem prepričan da bom pravilno odgovoril.Rojen sem v Bihaću(BiH)kje sem končal srednjo šolo-kemija.Fakulteto v Zagrebu,potem en študij na univerzi Sarajevo-Beograd-pozneje Ljubljana......Takrat mi je materinščina bila Srbo-hrvaščina,Hrvaščina,Srbščina,natur-Slovenec,slovenščina,Bog pomagaj da bi me razumeli. G Vojko mi ponuja obvladovanje ABC in me ima za analfabeta. Ko pridem v rojstni Bihać,rojaki in prijatelji pravijo "O naš Slovenec je prišel",Tukaj kot natur-Slovenec nisem Slovenec tem več tujec.V takih okoliščinah,ne vem kdo sem.Mogoče je to dobro da ne vem kdo sem.Na koncu koncev,tolmačeni identitet ostaja prisoten tudi takrat ko nekatere funkcije prestanejo biti aktivne.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a vojko »

Ramiz napisal/-a:G. Vojko ! Hvala Vam velika za lektorski popravek moje ne-pravopisne slovenščine. Slovenščino občudujem njene dvojine še danes povsem ne dojemam.Priznam da sem jo polagal na univerzi za družbene vede-sociologija (takrat Univerza Edvarda Kardelja)in šestič komaj šest dobil.Mogoče je paradoks "občudujem" in "ne dojemam".
Če pa nekatere zanima moja materinščina nisem prepričan da bom pravilno odgovoril.Rojen sem v Bihaću(BiH)kje sem končal srednjo šolo-kemija.Fakulteto v Zagrebu,potem en študij na univerzi Sarajevo-Beograd-pozneje Ljubljana......Takrat mi je materinščina bila Srbo-hrvaščina,Hrvaščina,Srbščina,natur-Slovenec,slovenščina,Bog pomagaj da bi me razumeli. G Vojko mi ponuja obvladovanje ABC in me ima za analfabeta. Ko pridem v rojstni Bihać,rojaki in prijatelji pravijo "O naš Slovenec je prišel",Tukaj kot natur-Slovenec nisem Slovenec tem več tujec.V takih okoliščinah,ne vem kdo sem.Mogoče je to dobro da ne vem kdo sem.Na koncu koncev,tolmačeni identitet ostaja prisoten tudi takrat ko nekatere funkcije prestanejo biti aktivne.
Ramiz, že dobro, ni problema. Kar se slovenščine tiče, ti lahko zaupam: tudi za nas Slovence je težka, kaj šele za tujce!
Sploh pa, nisem niti namigoval, da si analfabet. Tisti stavek "/...da se seznaniš z ABC pedagogike, andragogike, vzgojno-izobraževalne teorije in prakse, organizacijo in pedagoškim vodenjem izobraževalnih sistemov, evalvacijo kompetenc, itd, itd." se je nanašal na strokovne in ne jezikovne prvine tvojega posta. Slednjih sploh nisem komentiral, kot sem izrecno zapisal.
Pa tudi pluskvamperfekt nima kaj dosti s slovenščino... :wink:

Ramiz
Prispevkov: 10
Pridružen: 10.2.2013 18:05

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a Ramiz »

Oprosti mi na moji pozabi za odgovor na dva vprašanja tudi če so provokacija.
Retorta je specifične oblike laboratorijske posode............
Wagenhem pa je šola produktivnih študentov v San Diego Unified v Kaliforniji.Več kot 132.000 študentov,z 15 etničnih skupin,več kot 60 jezikov in dialektov,ustanovljena 1854.letni proračun 1.mimilijarda dolarjev......

Ramiz
Prispevkov: 10
Pridružen: 10.2.2013 18:05

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a Ramiz »

Oprosti mi na moji pozabi za odgovor na dva vprašanja tudi če so provokacija.
Retorta je specifične oblike laboratorijske posode............
Wagenhem pa je šola produktivnih študentov v San Diego Unified v Kaliforniji.Več kot 132.000 študentov,z 15 etničnih skupin,več kot 60 jezikov in dialektov,ustanovljena 1854.letni proračun 1milijarda dolarjev......

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Moč misli....

Odgovor Napisal/-a vojko »

Ramiz napisal/-a:Oprosti mi na moji pozabi za odgovor na dva vprašanja tudi če so provokacija.
Retorta je specifične oblike laboratorijske posode............
Wagenhem pa je šola produktivnih študentov v San Diego Unified v Kaliforniji.Več kot 132.000 študentov,z 15 etničnih skupin,več kot 60 jezikov in dialektov,ustanovljena 1854.letni proračun 1milijarda dolarjev......
Ramiz, samo dve opombici:

1)Na googlu sem našel samo Wangenheim Middle School v San Diegu, torej ne obstaja "Wagenhem šola produktivnih študentov". Poleg tega pri nas pravimo "študentom" na srednjioh šolah "dijaki"...
2) Vsi vemo, kaj je retorta, Ramiz, poanta je bila drugje. Pozabi, ni pomembno. :wink:

Odgovori