Nelokalnost

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

To je sposobnost kvantnega delca, kot je naprimer elektron, da na poljubno razdaljo hipoma vpliva na nek drug kvantni delec, brez izmenjave kakršne koli sile ali energije med njima.
Kvantni delci ki so bili enkrat v stiku, očitno ohranijo povezanost tudi po ločitvi, tako da dejavnost enega delca vedno vpliva na drugega, ne glede na to, koliko sta se oddaljila.
To pa pomeni, da je vpliv enega delca na drugega hitrejši od svetlobne hitrosti.

Iz knjige:Polje, po sledeh nevidnih sil v vesolju.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Knjige "POLJE - PO SLEDEH NEVIDNIH SIL V VESOLJU" avtorice Lynne McTaggart ne priporočam nikomur:
The Field has been characterized by Mark Henderson of The Times as pseudoscience, focusing on her personal understanding of quantum physics as a misconception.
pa tudi nobene druge knjige ne:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lynne_McTaggart#Criticism.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Ja pa ženska se mora nekako preživeti. Živi v Londonu z možem in dvema otrokoma.
Veš kako je v Londonu vse drago? :)

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a Roman »

LUKEC napisal/-a:Ja pa ženska se mora nekako preživeti.
Na tvoj račun?

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Saj jaz sem si knjigo izposodil v knjižnici.
Skratka, sem si pa dobil nov konjiček, tako da fizika pa pa.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a shrink »

LUKEC napisal/-a:Skratka, sem si pa dobil nov konjiček, tako da fizika pa pa.
In kaj je tvoj nov konjiček: prebiranje šarlatanskih knjig morda?

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Nisem ti dolžan odgovora. Pa naj bo.
Varjenje in sestavljanje balkonskih ograj.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a shrink »

LUKEC napisal/-a:Nisem ti dolžan odgovora. Pa naj bo.
Varjenje in sestavljanje balkonskih ograj.
No, v redu: če se pa boš še kdaj lotil fizike, pa le vzemi v roke kakega primernega avtorja, ne pa šarlatanov tipa Lynne McTaggart.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Mislim, da se ne bom več lotil fizike. 10 let je bilo dovolj.

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a beno23 »

LUKEC napisal/-a:Mislim, da se ne bom več lotil fizike. 10 let je bilo dovolj.
To bo bolj zate. Veselo izobrazevanje!

http://www.belamagija.net/index.php?opt ... &Itemid=92

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Jaz sem katoličan, tako da ne maram takih stvari.
Učinke magije, se pokonča z molitvijo, svetim obhajiom, sveto mašo, z obiski pri eksorcistu, pa tudi s trdim fizičnim delom.

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a beno23 »

LUKEC napisal/-a:Jaz sem katoličan, tako da ne maram takih stvari.
Učinke magije, se pokonča z molitvijo, svetim obhajiom, sveto mašo, z obiski pri eksorcistu, pa tudi s trdim fizičnim delom.
Učinke magije ni treba pokončat, ker magija ne obstaja. Maša, eksorcist ter obhajilo nimajo nikakršnega efekta (razen placebo). Če si 10 let bral o fiziki bi lahko vsaj to vedel.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a problemi »

beno23 napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Jaz sem katoličan, tako da ne maram takih stvari.
Učinke magije, se pokonča z molitvijo, svetim obhajiom, sveto mašo, z obiski pri eksorcistu, pa tudi s trdim fizičnim delom.
Učinke magije ni treba pokončat, ker magija ne obstaja. Maša, eksorcist ter obhajilo nimajo nikakršnega efekta (razen placebo). Če si 10 let bral o fiziki bi lahko vsaj to vedel.
Beno23, mene resnično zanima, kako kot nekdo, katerega vsa spoznava temelji na znanosti - in če sem čisto iskren, mi na misel ne pade, da bi ti glede tega kaj osporaval, je pač tvoja spoznava - zapišeš povsem neznanstven stavek: "Maša, eksorcist ter obhajilo nimajo nikakršnega efekta", kjer trdiš, da nimajo nikakršnega/nobenega efekta, potem pa dodaš tisti vražji razen, kjer ugotoviš, da pa vendarle imajo efekt (placebo). Poleg tega, zakaj fiziki jemlješ magičnost - tu ne mislim na čirula-čarula? Ali ne pokaže že "poizkus z dvema režama in elektronom" magičnost naše realnosti (delec/val)?

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a Motore »

problemi napisal/-a:Ali ne pokaže že "poizkus z dvema režama in elektronom" magičnost naše realnosti (delec/val)?
Zakaj bi temu rekli magičnost? :D

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a problemi »

Motore napisal/-a:
problemi napisal/-a:Ali ne pokaže že "poizkus z dvema režama in elektronom" magičnost naše realnosti (delec/val)?
Zakaj bi temu rekli magičnost? :D
Izvrstno vprašanje, resnično. Zakaj pa ne bi rekli? Kako racionalno misliti rezultat takšnega poizkusa. Ali ni nekaj, kot je recimo to, da je lahko isti delec istočasno na dveh različnih lokacijah, nekaj, kar težko razumemo, nekaj kar uhaja našemu razumu. Po meni je magično tisto, kar se "realno" dogaja, pa tega ne moremo (raz)misliti. Ne moremo ga vmestiti v simbolni red. Je prazni označevalec, katerega pomen šele moramo (iz)misliti.
Zadnjič spremenil problemi, dne 16.9.2011 13:55, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori