Atomska Termična Dilatacija

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Članek opisuje več možnosti nastanka vesolja iz nič, ampak dodaja, da nič ne obstaja. Avtor izrazi nekaj razmislekov glede ravnoteže med plusom/antimaterio in minusom-materio (ali obratno), češ da negativna gravitacija bi se kombinirala s pozitivnimi entitetami ipd...
Vidim fluktuacijo v članku: nič ne obstaja, torej nastanek materialnosti/vesolja bom, kakor vedno, pripisal inteligenci. Najprej mislim, potem delam.
Če nekateri izvedenci trdijo, da najprej je nastal pesek in potem je iz peska nastalo bitje,... naj peskajo naprej.
Na žalost energije ne upoštevam, ampak lahko menim to: za vsak plus, nastane en minus, njihovo delo pa ni sorazmerno.

Spet to tvoje "natančno tehnično" izražanje. :( Delec in antidelec se izničita, po trku ju ni več.
V omenjenem članku ne piše to.

Kako je mogoče, da se plošči ne polarizirata?
Nista v električnem polju. Polarizacija poteka samo v električnem polju.
Zgrešiš odgovore. V članku, ki si omenil, je govora o negativni gravitaciji, torej minus in o pozitivni energiji, torej plus.
Ne razumem zakaj tako težko sprejemaš dejstvo, da se bo vse delilo na plus in minus.
Nejasno vprašanje. Kako zamenjaš nihanje?
Tako, da v določeno telo sevaš vrsto inputov? Da zaustavijo originalno nihanje in ga zamenjajo z želenim?

Glede OZN, pa so 12.2.2008 določili leto 2017 kakor mistično
Navedi vir.
Temu postu sledi naslednji, z naslovi. Znaj, da ne verjamem, da nisi sposoben najti članka sam.
Osf: Podali so leto 2013 in 2017: pitmenično je 2013, nelogično.

Roman: Očitno neizobraženi ljudje izraz "pitmeničen" dojamejo takoj, meni, ki imam nekaj malega tehničnega znanja, pa boš moral to besedo posebej razložiti.

Osf: Lahko ugibamo: 12.2.2008 = 3 2 1. 2013 = 6, nesmiselno. 2017 = 1, logično. Že ker 3.2, 12.2 ipd. niso razglasili nobenih skrivnostnih podatkov, lahko pričakujemo datume 3.11, 12.11, 21.11....
Če bi se kdaj pozanimal za Pitagorično seštevanje, bi srečal tole besedo. Gre se za seštevanje številk, dokler se ne dobi celo številko od ena do devet. Zgornji primer zadostuje, da razumeš, saj vsaka neizobražena oseba razumr takoj.
Vidiš, kozmični kodeks, zapisan v geometrični obliki glasbenih not v Chartresu, naj bi številčno spoštoval tudi neko zaporedje, ki lahko zasledimo potom omenjenega seštevanja.
Aha, od vse znanosti bi ostala samo agronomija? In to brez kmetijske mehanizacije, gnojil, insekticidov. Kaj misliš, koliko ljudi bi pri teh pogojih lahko živelo na Zemlji?
Kdo je pa rekel to, ne bodi tako ekstremen. Enostavno naj si vse skupščine, ki odvisijo od prebivalstva, priskrbijo funde za njihove hobije sami.
Vidiš revne? Koliko jih je? Živijo, ampak znanstvo jim ni v pomoč.
Gnojila? Ja, znanstveno uporabljeno, skupno z gnojem.
Insekticidi? Ja, strokovno dozirani in v mešanici z naravnimi insekticidi.
Brez mehanizacije: nekateri bi se bavili za lastne namene, imamo ječe: zakaj naj ne bi raje delali na njivah?

Niti ne. Simbola za razlikovanje med pozitivnimi in negativnimi števili, števila pa niso materialna.
Sva govorila o številkah ali o telesih?
Sedaj si pričakujem, da omeniš pitmen, ampak ni bilo še govora o tem, ko sem omenil pluse in minuse v kontekstu naboja.
Gotovo ne. Svetlobna hitrost ni dosegljiva. Kako so izvedli poskus, pa moram tako jaz kot ti prebrati v strokovni literaturi.
.....Jaz ne bi nič rad. Samo seznanjam te s sodobno fiziko. Itak brez učinka.
Brez učinka, ker si navedel dvomljive poskuse, o katerih nisi točno dokumentiran.
Ne razumeš, da med atomi in 'delci', ki pustijo odtis na filmu, obstaja neko volumensko razmerje (poleg razlike v potencialu). To razmerje, s fulereni, ni spoštovano.
So opazili primer več rež, ko so slikali človekova prsa z x-žarki? Ah, ja, uklon svetlobe med rebri se imenuje režanje...


Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
15.8.2017 10:02
Članek opisuje več možnosti nastanka vesolja iz nič, ampak dodaja, da nič ne obstaja.
To dvoje se ne izključuje.
nastanek materialnosti/vesolja bom, kakor vedno, pripisal inteligenci.
Tega ti nihče ne brani.
Na žalost energije ne upoštevam
Tudi tega ti nihče ne brani, je pa pohvalno, da v tem vidiš žalost.
Delec in antidelec se izničita, po trku ju ni več.
V omenjenem članku ne piše to.
Ne naravnost, ampak takole: Sliši se neverjetno, vendar se povsod okoli nas iz niča vsak trenutek pojavijo milijarde delcev, ki ponovno izginejo, še preden prekršijo Heisenbergovo načelo. Vedno se pojavljajo v parih delec-antidelec, in ker nastanejo iz niča, jih imenujejo vakuumske fluktuacije. O tem govori tudi članek http://www.kvarkadabra.net/2000/01/antisnov/.
V članku, ki si omenil, je govora o negativni gravitaciji
Negativnost gravitacije pomeni privlačnost. Ne obstaja negativna in pozitivna gravitacija, kakor na primer obstaja negativen in pozitiven naboj.
Ne razumem zakaj tako težko sprejemaš dejstvo, da se bo vse delilo na plus in minus.
Ko bi šlo res za dejstvo, ne bi imel nobenih težav.
Glede OZN, pa so 12.2.2008 določili leto 2017 kakor mistično
Navedi vir.
Temu postu sledi naslednji, z naslovi.
Pogledal. Govori o napovedih za razkritje NLP-jev, ne pa o določanju kakega leta kot mistično ali kako drugače. Zanimivo je, da se napovedi zaenkrat niso uresničile in za leto 2017 se tudi ne bodo.
Znaj, da ne verjamem, da nisi sposoben najti članka sam.
Nisi dal dobrih navodil.
Če bi se kdaj pozanimal za Pitagorično seštevanje, bi srečal tole besedo.
Navedi vir.
Gre se za seštevanje številk, dokler se ne dobi celo številko od ena do devet.
Imaš v misli pitagorejske trojke? Zakaj tako ne poveš. In kje lahko najdem "pitmeničnost"? Navedi vir.
Zgornji primer zadostuje, da razumeš, saj vsaka neizobražena oseba razumr takoj.
Rad bi spoznal kako neizobraženo osebo s tako sposobnostjo.
Vidiš, kozmični kodeks, zapisan v geometrični obliki glasbenih not v Chartresu, naj bi številčno spoštoval tudi neko zaporedje, ki lahko zasledimo potom omenjenega seštevanja.
Uh, hudo. Navedi vir.
imamo ječe: zakaj naj ne bi raje delali na njivah?
Že preizkušeno, se ni obneslo. Komunistični oblastniki so radi pošiljali intelektualce na polja.
Brez učinka, ker si navedel dvomljive poskuse, o katerih nisi točno dokumentiran.
Ja, če poskusov nisi razumel, so morali dobiti nalepko "dvomljiv".
Ne razumeš, da med atomi in 'delci', ki pustijo odtis na filmu, obstaja neko volumensko razmerje (poleg razlike v potencialu). To razmerje, s fulereni, ni spoštovano.
Dvomljivo.
So opazili primer več rež, ko so slikali človekova prsa z x-žarki? Ah, ja, uklon svetlobe med rebri se imenuje režanje...
Se zdiš samemu sebi duhovit?

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a celica »

Roman napisal/-a:
15.8.2017 19:05
Sliši se neverjetno, vendar se povsod okoli nas iz niča vsak trenutek pojavijo milijarde delcev, ki ponovno izginejo
:lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Še eden :?:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
15.8.2017 19:05
Sliši se neverjetno, vendar se povsod okoli nas iz niča vsak trenutek pojavijo milijarde delcev, ki ponovno izginejo, še preden prekršijo Heisenbergovo načelo. Vedno se pojavljajo v parih delec-antidelec, in ker nastanejo iz niča, jih imenujejo vakuumske fluktuacije. O tem govori tudi članek http://www.kvarkadabra.net/2000/01/antisnov/.
...Negativnost gravitacije pomeni privlačnost. Ne obstaja negativna in pozitivna gravitacija, kakor na primer obstaja negativen in pozitiven naboj.
Čakaj, da se oddahnem, danes sem zopet slišal eno močno, od uradnih znanstvenikov: elektron je istočasno v dveh krajih. Ostalo nakladanje me je res privedlo do vprašanja: zakaj so plačani?
Primer gravitacije je iz mojega vidika vezan zgolj na specifično težo. Lahko pomislimo na gravitacijo v vakuumu, ampak bi se ta pojavila tudi v nematerialnosti? Tu je razlika med vakuumom in nematerialnost.
Mi praviš, da dve nevtralni plošči, sta bili postavljeni v skoro popolni vakuum pri absolutni ničli? Ne znam katero izolacijo so uporabili, ampak 'elektroni' bi pronicali skozi stene in tu pa tam tvorili hipotetične Wignerjeve strukture.
Kaj pa mi boš povedal o razliki v potencialu?
Poleg tega, sem bral, da delec in antidelec naj bi oddala dva fotona, ne enega...
Ko bi šlo res za dejstvo, ne bi imel nobenih težav.
Zato fiziki trdijo, da za vsak delec obstaja antidelec?
Tvoji odgovori se mi zdijo odvisni od uporabljenega jezika.


Pogledal. Govori o napovedih za razkritje NLP-jev, ne pa o določanju kakega leta kot mistično ali kako drugače. Zanimivo je, da se napovedi zaenkrat niso uresničile in za leto 2017 se tudi ne bodo.
...Imaš v misli pitagorejske trojke? Zakaj tako ne poveš. In kje lahko najdem "pitmeničnost"? Navedi vir.
Pitmene je izraz, ki sem srečal v neki knjigi; po spletu sem našel nekaj povezav v španščini in italijanščini. Lahko bi omenil podobnost pri numeričnem seštevanju v gematriji (glej wiki-gematrija).
Glede 2017, to OZN pravi, jaz sem samo postavil numerično-logične datume, ki so matematično-mistično predelani.



Vidiš, kozmični kodeks, zapisan v geometrični obliki glasbenih not v Chartresu, naj bi številčno spoštoval tudi neko zaporedje, ki lahko zasledimo potom omenjenega seštevanja.
Uh, hudo. Navedi vir.
Uh hudo, ampak resno: hočeš pokušnjo?
Glavni steber naj bi bil postavljen tako, da bi prvi dan pomladi osenčil ploščo, ki so postavili pred gradnjo cerkve (plošča naj bi vsebovala nekatera razmerja in mere). Kot sence na ploščo naj bi 21.3 meril 46, 57º; polovica tega kota naj bi predstavljalo pribl. zemeljsko nagnjenost. Plošča naj bi merila 23, 2 m pribl. , oz. 1/10 dolžine Keopsove piramide. Mere katedrale naj bi bile v kubitih in razmerja kubitov arkad katedrale naj bi predstavljale pentagram in razmerje med notami LA-RE in RE-SOL. Kubiti, pomnoženi z nekim glasbenim razmerjem (ki naj bi veljalo tudi za Tibetansko lestvico), bi privedli do mere 0, 738m , polovica tega 0, 369: numerično seštevanje privede do št. 18, za kar te obrnem zopet na stran wiki - gematrija...

Že preizkušeno, se ni obneslo. Komunistični oblastniki so radi pošiljali intelektualce na polja.
Ne, so pošiljali nezaželene osebe. Morali bi poslati vse intelektualce, ampak želeni pač niso šli na njive. Poleg tega dandanes njiva in ročno delo so sinonim za 'čiščenje elektro-magnetnega onesnaževanja', organizma in okolice.
Brez učinka, ker si navedel dvomljive poskuse, o katerih nisi točno dokumentiran.
Ja, če poskusov nisi razumel, so morali dobiti nalepko "dvomljiv".
Nisi opazil, da sem uporabil tvoje besede?
Se zdiš samemu sebi duhovit?
Kaj naj bi rekel: potom spektrometrije ugotoviš veliko pojavov, zadosti, da upoštevaš, da na žarek bodo vplivali: struktura kristala, postavitev atomov v kristalu, značilno nihanje kristala, inkluzije, vacancy defect, magnetne lastnosti itd... V kristalih je rež veliko in kdor se bavi z uklonom mora biti pravi genij, če ne, bo ustvaril čorbo 'a la 'primer dveh rež'...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
17.8.2017 12:26
Čakaj, da se oddahnem
Vzemi si čas.
danes sem zopet slišal eno močno
Pametni se čudi temu, kar razume, bedak temu, česar ne razume. Kar poglej, čemu se smeje Celica.
elektron je istočasno v dveh krajih
To je ena boljših razlag poskusa dveh rež.
Ostalo nakladanje me je res privedlo do vprašanja: zakaj so plačani?
Se kdaj vprašaš, za kaj potrošiš svojo socialno podporo?
Primer gravitacije je iz mojega vidika vezan zgolj na specifično težo.
In s tem si pojasnil kaj? Če bi opravil sam kakšno meritev ali se o čem zares poučil, bi ugotovil, da v formuli za gravitacijo (ki je mimogrede preizkušena) specifična teža ne obstaja.
Lahko pomislimo na gravitacijo v vakuumu
Tudi če to pomisliš, v vakuumu ni nobene gravitacije.
Tu je razlika med vakuumom in nematerialnost.
Joj.
Mi praviš
Jaz ti ničesar ne pravim. Oziroma ti pravim, da se v zvezi s fiziko obrni na fizika, če se mu bo zdelo vredno ukvarjati s teboj.
Kaj pa mi boš povedal o razliki v potencialu?
Čisto nič.
Poleg tega, sem bral, da delec in antidelec naj bi oddala dva fotona, ne enega...
Ja, ampak poanta je bila drugje.
Ko bi šlo res za dejstvo, ne bi imel nobenih težav.
Zato fiziki trdijo, da za vsak delec obstaja antidelec?
Saj tega ne trdijo. Če bi bilo to res, bi se vesolje izničilo. A da ne bom izpadel pikolovec, fiziki so za nekatere delce (elektron, proton) uspeli ustvariti antidelce (pozitron, antiproton) in celo atom antivodika. Te delce je skrajno težko ohranjati pri obstoju, saj ne smejo priti v stik z navadno materijo. Kozmologi domnevajo, da je v prapoku nastala tako materija kakor antimaterija, ki se je izničila, ker pa obeh ni bilo enako mnogo, je preostala materija, kot jo poznamo.
Tvoji odgovori se mi zdijo odvisni od uporabljenega jezika.
Prvič: ne gre za moje odgovore. Drugič: za razliko od tebe govorim in pišem slovensko. In tretjič: seveda nisem nezmotljiv, ampak na ista vprašanja dobiš praviloma enake odgovore.
Pitmene je izraz, ki sem srečal v neki knjigi; po spletu sem našel nekaj povezav v španščini in italijanščini.
In kljub temu trdiš, da vsak nevednež besedo pravilno razume, ne da bi mu jo kdo kakorkoli pojasnjeval. Glej, ne nameravam se učiti niti španščine niti italijanščine. Če misliš, da ima pojem pomen, ga razloži.
Lahko bi omenil podobnost pri numeričnem seštevanju v gematriji (glej wiki-gematrija).
Aha, nekaj podobnega kot numerologija. Prazna (ampak zares prazna) veda, morda zgodovinsko, arheološko zanimiva, a nič več kot to. Pitagorejska števila so bolj resna zadeva.
Glede 2017, to OZN pravi, jaz sem samo postavil numerično-logične datume, ki so matematično-mistično predelani.
Kakorkoli, nobeno leto ni OZN posvetil NLP-jem.
Uh hudo, ampak resno: hočeš pokušnjo?
Temu rečeš pokušnja? Za vse dolžine in kote kateregakoli majhnega ali velikega predmeta ali več teh lahko ugotavljamo razna razmerja in jim lahko pripisujemo mistični značaj. Zanimivo je (iz zgodovinskega gledišča), če so ta razmerja namerna, če so graditelji namenoma gradili tako, da iz meritev padejo ven razmerja. To pa je tudi vse.
Kubiti, pomnoženi z nekim glasbenim razmerjem (ki naj bi veljalo tudi za Tibetansko lestvico), bi privedli do mere 0, 738m
In to naj bi kaj pomenilo?
polovica tega 0, 369: numerično seštevanje privede do št. 18
V osnovni šoli smo temu rekli kontrola z devetiškim ostankom. Priročno orodje, malo zastarelo, ampak brez kakega pomena, ki ga ti predlagaš.
za kar te obrnem zopet na stran wiki - gematrija...
Ne trudi se, ni pomembno.
Komunistični oblastniki so radi pošiljali intelektualce na polja.
Ne, so pošiljali nezaželene osebe. Morali bi poslati vse intelektualce, ampak želeni pač niso šli na njive.
Komunizem ni poznal želenih intelektualcev. Na Kitajskem je bila to pod Maom splošna praksa, najbrž nekaj podobnega kot habilitacija.
Poleg tega dandanes njiva in ročno delo so sinonim za 'čiščenje elektro-magnetnega onesnaževanja', organizma in okolice.
Tudi sinonime si izmišljuješ? Zapletena definicija za rekreacijo.
Nisi opazil, da sem uporabil tvoje besede?
Škoda, da ne uporabljaš tudi mojega jezika, bi se lažje pogovarjala (ali pa tudi ne).
če ne, bo ustvaril čorbo 'a la 'primer dveh rež'...
Zaenkrat ti čorbe še ni uspelo pojasniti, pojasnil si samo svoj ignorantski odnos do nje, ki pa je seveda žalosten.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
17.8.2017 19:04
In s tem si pojasnil kaj? Če bi opravil sam kakšno meritev ali se o čem zares poučil, bi ugotovil, da v formuli za gravitacijo ki je mimogrede preizkušena) specifična teža ne obstaja.
...Tudi če to pomisliš, v vakuumu ni nobene gravitacije.
Če bi uporabljal pamet, bi razumel, da gravitacije ni ne v nebesih ne na zemlji.
Če bi bili sestavljeni iz zraka, bi skakali in leteli sem pa tja.
Jaz ti ničesar ne pravim. Oziroma ti pravim, da se v zvezi s fiziko obrni na fizika, če se mu bo zdelo vredno ukvarjati s teboj.
Sem že omenil: kdor mi odgovori v svojem jeziku, ampak točno, je fizik.
Kaj pa mi boš povedal o razliki v potencialu?
Čisto nič.
Čisto zadosti, da primer fluktuacij potom plošč, postane zelo dvomljiv. Če sploh ne znaš kaj to predstavlja, kako lahko sploh trdiš, da je poskus pravilen?
Poleg tega, sem bral, da delec in antidelec naj bi oddala dva fotona, ne enega...
Ja, ampak poanta je bila drugje.
V članku piše, da oddajata en foton.
Kje je sedaj poanta?


In kljub temu trdiš, da vsak nevednež besedo pravilno razume, ne da bi mu jo kdo kakorkoli pojasnjeval. Glej, ne nameravam se učiti niti španščine niti italijanščine. Če misliš, da ima pojem pomen, ga razloži.
V prejšnjih postih imaš razlago, ki je razumljiva in vsebuje primere, zelo enostavno. Če ne obstaja beseda v slovenščini, pa sem jaz kriv?
Aha, nekaj podobnega kot numerologija. Prazna (ampak zares prazna) veda, morda zgodovinsko, arheološko zanimiva, a nič več kot to. Pitagorejska števila so bolj resna zadeva.
Ne znaš o čem je govora. Velik del znanstva izvira iz virov, ki bodo navedeni v sledečem postu. Pitagora se je bavil s tem in vsa tista zaporedja, številke in note so bile določene že pred več tisoč leti.
Kakorkoli, nobeno leto ni OZN posvetil NLP-jem.
Dobro, da znaš ti vse novice...
Temu rečeš pokušnja? Za vse dolžine in kote kateregakoli majhnega ali velikega predmeta ali več teh lahko ugotavljamo razna razmerja in jim lahko pripisujemo mistični značaj. Zanimivo je (iz zgodovinskega gledišča), če so ta razmerja namerna, če so graditelji namenoma gradili tako, da iz meritev padejo ven razmerja. To pa je tudi vse.
Blodiš.

Tudi sinonime si izmišljuješ? Zapletena definicija za rekreacijo.
Po tvojih zadnjih izjavah zgleda, da si se res posvetil rekreaciji.
Zaenkrat ti čorbe še ni uspelo pojasniti, pojasnil si samo svoj ignorantski odnos do nje, ki pa je seveda žalosten.
Pred kratkim si me kritiziral, kaj naj bi pomenilo, da smo ločeni na dve polarizaciji ipd.

Zanimivo je, da v približno tistem času, si Bargu pisal, da smo ločeni v dve skupini.

Se misliš lisica?

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Zlati_rez#/search

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Fibonac ... 5%A1tevilo

Nič ni, če so razmerja nekaterih struktur v skladu z zaporedji in računi, na katerih sloni znanstvo. Razdalje med planeti so sad takih računov, ki so opazljivi tudi v naravi.
Računalniki vsebujejo, v nekaterih primerih, taka zaporedja, ki so bila poznana v raznih kulturah. Tako, če graditelji Stonehenga in graditelji piramid so spoštovali razmerja poznana tudi Tibetancem in milje so v Fibonaccijevem razmerju s kilometri, zopet ni nič.
Če bo prišlo na dan, da računanje delcev in raznorazni znanstveni računi temeljijo na omenjeni 'numerologiji', kakor si jo ti poimenoval, bo vse skupaj nič.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
17.8.2017 21:35
Če bi uporabljal pamet, bi razumel, da gravitacije ni ne v nebesih ne na zemlji.
Razloži mi z uporabo pameti, ki je jaz nimam, dejstvo, da se telesa privlačijo in da se to privlačno silo izračuna po Newtonovi formuli.
Če bi bili sestavljeni iz zraka, bi skakali in leteli sem pa tja.
Argument pa tak. Si pri tem uporabljal pamet? Gravitacija ni edina sila v naravi, pa tudi molekule zraka se med seboj privlačijo.
Sem že omenil: kdor mi odgovori v svojem jeziku, ampak točno, je fizik.
Kakor želiš. Jaz nisem fizik in ti še manj.
Čisto zadosti, da primer fluktuacij potom plošč, postane zelo dvomljiv.
Kaj resni misliš, da se fiziki ne zavedajo pri svojih poskusih različnih motenj iz okolice in jih ne upoštevajo? Potem si fiziko zelo čudno predstavljaš. Še dobro, da nisi fizik.
V članku piše, da oddajata en foton.
V obeh člankih, katere sem ti predlagal, to ne piše.
Kje je sedaj poanta?
Poanta je v anihilaciji delca in antidelca.
V prejšnjih postih imaš razlago, ki je razumljiva in vsebuje primere, zelo enostavno.
Ne, pojem pitmeničnost ni bil razložen.
Če ne obstaja beseda v slovenščini, pa sem jaz kriv?
Ne, kriv si, če ne odgovoriš na vprašanje.
Ne znaš o čem je govora.
Napačna ocena.
Velik del znanstva izvira iz virov, ki bodo navedeni v sledečem postu.
V bistvu ne. Zlati rez so poznali že stari Grki in gradili svetišča z upoštevanjem tega po njihovem mnenju idealnega razmerja, ki naj bi pomenil tudi višek lepote (harmonija). Ne vem, kje bi se v naravi pojavljal zlati rez. Nobena fizikalna teorija ne sloni na zlatem rezu. Primere Fibonaccijevega zaporedja sicer najdemo v naravi, ampak so samo "kolateralna škoda", nimajo nikakršnega globljega simboličnega pomena.
Pitagora se je bavil s tem in vsa tista zaporedja, številke in note so bile določene že pred več tisoč leti.
In?
Kakorkoli, nobeno leto ni OZN posvetil NLP-jem.
Dobro, da znaš ti vse novice...
Kot po navadi se spet norčuješ iz mene. To ni lepo in vzbuja pri meni vprašanje, zakaj se sploh pogovarjam s teboj. http://www.un.org/en/sections/observanc ... nal-years/
Blodiš.
Vzemi ogledalo.
Po tvojih zadnjih izjavah zgleda, da si se res posvetil rekreaciji.
Tudi iz rekreacije se norčuješ. Zakaj?
Pred kratkim si me kritiziral, kaj naj bi pomenilo, da smo ločeni na dve polarizaciji ipd. Zanimivo je, da v približno tistem času, si Bargu pisal, da smo ločeni v dve skupini.
Ljudje se delimo na dve skupini. V prvi skupini ljudje delijo ljudi na dve skupini, drugi pa tega ne počnejo.
Se misliš lisica?
Vidiš, tvoje brezhibno tehnično izražanje, katerega razume vsak bedak, ti preprečuje, da bi jasno in pravilno zapisal eno preprosto vprašanje.
Razdalje med planeti so sad takih računov
Niso.
Računalniki vsebujejo, v nekaterih primerih, taka zaporedja
Vsak začetnik v programiranju lahko sestavi program za računanje zlatega reza in Fibonaccijevega zaporedja. Sami od sebe računalniki ne vsebujejo ničesar.
milje so v Fibonaccijevem razmerju s kilometri
Bedarija, sicer pa zgleden primer tvojega tehničnega izražanja. Prvič: ne gre za katerokoli miljo (teh je več) ampak za mednarodno miljo, drugič: gre za razmerje med dvema zaporednima členoma Fibonaccijevega zaporedja (pojem Fibonaccijevo razmerje ne obstaja) in tretjič: razlika je vsakič okoli 9 metrov. Skratka, brez pravega pomena.
Če bo prišlo na dan, da računanje delcev in raznorazni znanstveni računi temeljijo na omenjeni 'numerologiji', kakor si jo ti poimenoval, bo vse skupaj nič.
Tako je. Numerološke značilnosti so sicer zanimive v rekreativnem smislu, ampak na njih nič ne temelji.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Dolguješ mi še razlago poskusa z dvema režama. Uklon namreč ničesar ne pojasni. Spomni se: če sta obe reži odprti, interferenca je, če je odprta samo ena reža, interference ni.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
18.8.2017 8:45
pa tudi molekule zraka se med seboj privlačijo.
Praviš, da več mehurčkov zraka se združi v večjega?
Če niso v snovi, ki ima višjo gostoto, ne.
Kaj resni misliš, da se fiziki ne zavedajo pri svojih poskusih različnih motenj iz okolice in jih ne upoštevajo? Potem si fiziko zelo čudno predstavljaš. Še dobro, da nisi fizik.
Poglej si slike interferometrov in opazi, kako so zgrajeni brez preveč kriterijev. V najboljšem primeru, znanstveniki nimajo pojma o gradnji in nekdo se norčuje iz njih.
Primerjaj delovanje sizmometra z interferometrom in povej razliko.

V obeh člankih, katere sem ti predlagal, to ne piše.
Piše.
Ne, pojem pitmeničnost ni bil razložen.
Pitmen-e, je vsota številk, ki tvorijo število.
Primeri:
870=8+7+0=15 ..1+5=6
Roman, alfanumerično=18+16+14+1+15=9
Dvakrat povedano.
V bistvu ne. Zlati rez so poznali že stari Grki in gradili svetišča z upoštevanjem tega po njihovem mnenju idealnega razmerja, ki naj bi pomenil tudi višek lepote (harmonija). Ne vem, kje bi se v naravi pojavljal zlati rez. Nobena fizikalna teorija ne sloni na zlatem rezu. Primere Fibonaccijevega zaporedja sicer najdemo v naravi, ampak so samo "kolateralna škoda", nimajo nikakršnega globljega simboličnega pomena.
Vidiš, ne spadam v polarizaciji, ampak tvoja izjava, da zlati rez se ne pojavi v naravi je predrzna.
Ne bom navedel virov, ampak iz mnogih stranic sem razbral:
- človeško telo (ušesa, obraz, noge, popek itd) so, v mediji, v razmerju 1, 618
- več živalskih struktur, npr.polži
- zaporedje planetov našega osončja
pa bom dodal še:
kreditne kartice, telefonske kartice in ja,
tudi stavba OZN v New Yorku.

Vzemi ogledalo.
Sem podoben tebi?
Tudi iz rekreacije se norčuješ. Zakaj?
Se nisem norčeval, sem te kritiziral, ampak sem tvoje vzvišano obnašanje asociral rekreativnim snovem.
Ljudje se delimo na dve skupini. V prvi skupini ljudje delijo ljudi na dve skupini, drugi pa tega ne počnejo.
Tako bi se rad izmuznil dognanju ( bralca), da v eni temi trdiš belo, v drugi pa črno?

Tako je. Numerološke značilnosti so sicer zanimive v rekreativnem smislu, ampak na njih nič ne temelji.
Žagaš noge znanstvu?

Zopet primer dveh rež?
Morda nisi opazil ampak primeru rež sem ti odgovoril s pomolom (vodoravno), v primeru interferometra (gravit.vali.) pa s sizmometrom (navpično).
Vali, ki se od rež v pomolu, premikajo vodoravno, pustijo na sledečem pomolu brez rež, dve črti: ena bo nižja in bolj ojačena, ena višja in manj gosta.
Kje vidiš sedaj tako mistično zadevo? Sem kdaj rekel, da val ni materialen?
Če se dobro spominjaš, sva govorila tudi o negativni termični dilataciji teles: zakaj taka telesa ohranijo dobro toploto?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
18.8.2017 21:53
Praviš, da več mehurčkov zraka se združi v večjega?
Ne, govorim o molekulah (O2, N2, CO2 in druge), to niso mehurčki in se ne združujejo.
Če niso v snovi, ki ima višjo gostoto, ne.
Gravitacijska sila deluje v vsakem primeru (pogoj je samo masa, ki pa jo molekule v zraku seveda imajo), le da so lahko v primerjavi z drugimi silami zanemarljive.
Poglej si slike interferometrov in opazi, kako so zgrajeni brez preveč kriterijev. V najboljšem primeru, znanstveniki nimajo pojma o gradnji in nekdo se norčuje iz njih.
Spet neka trditev brez kakršnihkoli utemeljitev ali celo dokazov.
Primerjaj delovanje sizmometra z interferometrom in povej razliko.
Kaj je sizmometer?
V obeh člankih, katere sem ti predlagal, to ne piše.
Piše.
Potem boš znal navesti tisti del besedila, kjer to piše.
Pitmen-e, je vsota številk, ki tvorijo število.
Očitno je mišljen desetiški sistem, kajne.
alfanumerično=18+16+14+1+15=9
Kako alfanumerično, 18 je prav lepo numeričen.
Dvakrat povedano.
Še vedno ne najdem vira na internetu.
Vidiš, ne spadam v polarizaciji
:?:
tvoja izjava, da zlati rez se ne pojavi v naravi je predrzna.
Ne preveč.
Ne bom navedel virov
Pa bi bilo prav in dobro. Tebi kot viru namreč ne zaupam.
- človeško telo (ušesa, obraz, noge, popek itd) so, v mediji, v razmerju 1, 618
Kaj pomeni "v mediji"? Zakaj je za decimalno vejico presledek? In hočeš reči, da je telo v razmerju zlatega reza, ker je zlati rez diktiral oblikovanje telesa?
- zaporedje planetov našega osončja
Bodi natančnejši.
kreditne kartice, telefonske kartice in ja, tudi stavba OZN v New Yorku.
Ne velja, to so človeški izdelki.
Vzemi ogledalo.
Sem podoben tebi?
Upam, da jaz nisem podoben tebi.
Ljudje se delimo na dve skupini. V prvi skupini ljudje delijo ljudi na dve skupini, drugi pa tega ne počnejo.
Tako bi se rad izmuznil dognanju ( bralca), da v eni temi trdiš belo, v drugi pa črno?
Nisi razumel, ker se nisi poglobil v povedano.
Numerološke značilnosti so sicer zanimive v rekreativnem smislu, ampak na njih nič ne temelji.
Žagaš noge znanstvu?
Ne. Z odrekanjem pomena numerologiji ni mogoče žagati nog znanosti. Znanost nima z njo ničesar skupnega.
Zopet primer dveh rež?
Kaj si pa mislil?
Morda nisi opazil
Sem, ampak odgovor ni bil dober.
primeru rež sem ti odgovoril s pomolom
Vodno valovanje je uporabno za razlago interference, za razlago poskusa z dvema režama pa ne.
v primeru interferometra
Tudi z interferometrom ne moreš pojasniti poskusa.
(gravit.vali.) pa s sizmometrom (navpično).
Tudi ne. In ne vem, zakaj seizmometru rečeš sizmometer. Od kod vendar jemlješ svojo slovenščino?
Vali, ki se od rež v pomolu ...
Ja, ampak pri najinem poskusu gredo delci (ali pa atomi, če ti je lažje) skozi reži in na zaslonu ustvarjajo interferenčni vzorec samo v primeru, če sta obe reži odprti. Delcev z vodnim valovanjem ne moreš primerjati. Delci gredo skozi napravo posamično.
Kje vidiš sedaj tako mistično zadevo?
Ah, tvoje trditve o povečevanju atomov in njihovem razmnoževanju bi bile mistične, če ne bi bile neumne.
Če se dobro spominjaš, sva govorila tudi o negativni termični dilataciji teles: zakaj taka telesa ohranijo dobro toploto?
Saj telesa ne ohranjajo toplote, razen če so idealno izolirana, to pa nikoli niso.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
6.10.1974 18:24
Ne, govorim o molekulah (O2, N2, CO2 in druge), to niso mehurčki in se ne združujejo.
Kvantna mehanika naj bi nastala zato, da bi se poenostavilo znanstvene pojme. Molekule niso mehurčki, ampak atomi se razlikujejo med njimi, kakor osebe. Niso vsi atomi dušika klon klona. Tako tudi njihov potencial. Zato tudi molekule niso enake, ampak v mediji imajo določene lastnosti. Zaradi razlik v potencialu, se tudi privlačijo, kakor tudi ne.

Roman: Gravitacijska sila deluje v vsakem primeru , le da so lahko v primerjavi z drugimi silami zanemarljive.

No, sedaj pa krhaš pri slovenščini.
Nisem razumel kaj si hotel povedati.
Osf: Poglej si slike interferometrov in opazi, kako so zgrajeni brez preveč kriterijev. V najboljšem primeru, znanstveniki nimajo pojma o gradnji in nekdo se norčuje iz njih.

Roman:Spet neka trditev brez kakršnihkoli utemeljitev ali celo dokazov.
To velja za podrobnosti uporabljenih materialov, naj razložijo, če so za interferometre uporabili materiale z nično dilatacijo, ki niso naslonjeni na zemljo.
Odgovor: nemogoče. Vsaka trditev glede gradnje naj bo v dilatacijskih koeficientih, če ne jo imam za nično.

Osf:Pitmen-e, je vsota številk, ki tvorijo število.

Roman:Očitno je mišljen desetiški sistem, kajne.
...Kako alfanumerično, 18 je prav lepo numeričen.
...Še vedno ne najdem vira na internetu.
Desetiški sistem, morda.
Kaj to pomeni si razumel, kaj pa iščeš, če sem že iskal jaz. V španščini dobiš online knjigo, ki razloži kaj to je.
Vidim pozitivnost tega razgovora, saj med brskanjem sem dobil nekaj privlačnega (vsaj zame): yupano.
Zato, med brskanjem sem morda zamenjal vir informacije dva delca = en foton, ni važno.

Pa bi bilo prav in dobro. Tebi kot viru namreč ne zaupam.
Kakor tudi ne zaupaš v vse vire, ki govorijo o veri, ki so v konfliktu z uradnim znanstvom in ki so še nepoznani.
Do sedaj sem pobral nekaj drobtinic, ne vidim pa trdnih kvantnih teorij, ki bi razlagale termično dilatacijo.
Kaj pomeni "v mediji"? Zakaj je za decimalno vejico presledek? In hočeš reči, da je telo v razmerju zlatega reza, ker je zlati rez diktiral oblikovanje telesa?
V mediji, ker nismo vsi enaki. Zlati rez je pač dejstvo; zakaj se to razmerje pojavi, pa je offtopic. Zato, če te zanima razmerje med planeti v osončju ali kje je to razmerje prisotno pri človeku, brskaj po internetu, virov je mnogo.

Roman: Vzemi ogledalo.

Osf: Sem podoben tebi?

Roman: Upam, da jaz nisem podoben tebi.

Ne, Roman=9, osf=6, številčno obratno.
Vodno valovanje je uporabno za razlago interference, za razlago poskusa z dvema režama pa ne.
seizmometer sem primerjal z interferometrom, ne s primerom dveh rež.
Pri pomolu, vali, ki gredo skozi eno odprtino, bodo nadaljevali pot približno enako, ampak v manjši meri, če opazujemo 2D. Trodimenzionalno pa je bolj kaotično, če bi v vodo zlili barvilo, bi videli (približno) kaj se zgodi.
Val, ki se bo ločil na dva manjša, zaradi dveh odprtin, bo ustvaril dva vala, ki se bosta odbivala in privlačila, ter mešala itd.. Kaj bi se zgodilo v vodi?
Kaj bi se zgodilo, če namesto odprtine z ravnimi stenami bi imeli odprtine z zobčastimi stenami?


Pri telesu z negativno dilatacijo zgrešiš, ker telo, ki se krči z višanjem temperature bo akumuliralo toploto več časa kakor ostala telesa. Vibracije se višajo, telo pa je manjše; ni potrebna izolacija.
Zato, telesa ostanejo topla več ali manj časa, odvisno od gostote in termične dilatacije.
Kaj, da se skrčijo vezi? Ne, ker akumulacija ne bi dobila prave razlage.
Se morda atomi skrčijo in so tako, bolj gosti?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
19.8.2017 20:35
Kvantna mehanika naj bi nastala zato, da bi se poenostavilo znanstvene pojme.
Kvantna mehanika je nastala zato, ker se s klasično fiziko ni dalo pojasniti pojavov pri zelo majhnih razdaljah.
Molekule niso mehurčki, ampak atomi se razlikujejo med njimi, kakor osebe.
Kako se en atom dušika razlikuje od drugega atoma dušika?
Tako tudi njihov potencial.
Če omeniš potencial, moraš sicer povedati, kateri potencial imaš v mislih, ker je potencialov več. In ja, potencial je odvisen od mesta v potencialnem polju.
Zato tudi molekule niso enake
Kako se ena molekula N2 razlikuje od druge molekule N2. Če imata različen potencial, še ne pomeni, da se razlikujeta.
ampak v mediji imajo določene lastnosti.
medija tiskarska črka, po velikosti med cicerom in tercijo (SSKJ)
To je edini pomen, ki je razložen v SSKJ. Ko sem te vprašal po pomenu, si odgovoril z "V mediji, ker nismo vsi enaki." Upam, da vidiš, da nisi odgovoril na vprašanje.
Zaradi razlik v potencialu, se tudi privlačijo, kakor tudi ne.
Zaradi obstoja gravitacijskega potenciala oziroma, po Einsteinovi razlagi, zaradi ukrivljanja prostora. Vsako telo ustvarja gravitacijski potencial.
Roman: Gravitacijska sila deluje v vsakem primeru , le da so lahko v primerjavi z drugimi silami zanemarljive.
No, sedaj pa krhaš pri slovenščini. Nisem razumel kaj si hotel povedati.
Nobenega krhanja ni v povedanem, škoda le, da nisi natančno citiral. Če vzameš katerikoli telesi v prostoru, deluje med njima gravitacijska sila, podrobnosti pa najdeš tule https://sl.wikipedia.org/wiki/Te%C5%BEnost. Ta gravitacija deluje tudi med molekulami v zraku, so pa tu še druge sile (električna, trenje, ...), ki so veliko močnejše od gravitacije.
Roman:Spet neka trditev brez kakršnihkoli utemeljitev ali celo dokazov.
To velja za podrobnosti uporabljenih materialov, naj razložijo, če so za interferometre uporabili materiale z nično dilatacijo, ki niso naslonjeni na zemljo.
Hočeš reči, da interferometri ne delujejo?
Odgovor: nemogoče. Vsaka trditev glede gradnje naj bo v dilatacijskih koeficientih, če ne jo imam za nično.
Neumnost.
Kaj to pomeni si razumel
Kako to veš?
kaj pa iščeš, če sem že iskal jaz.
To, kar si našel ti, meni ne zadošča.
V španščini dobiš online knjigo, ki razloži kaj to je.
Torej gre za špansko besedo. Potrebna bi bila vsaj še angleška, če že ne slovenska.
Vidim pozitivnost tega razgovora, saj med brskanjem sem dobil nekaj privlačnega (vsaj zame): yupano.
Misliš tole: https://en.wikipedia.org/wiki/Yupana?
Zato, med brskanjem sem morda zamenjal vir informacije dva delca = en foton, ni važno.
Ne, ni važno. Važno je, da se delec in antidelec izničita in oddata energijo v obliki fotona ali fotonov.
Kakor tudi ne zaupaš v vse vire, ki govorijo o veri, ki so v konfliktu z uradnim znanstvom in ki so še nepoznani.
Točno, še več, vse vere so v konfliktu z znanostjo in vsak verski nauk sloni na neresnici.
ne vidim pa trdnih kvantnih teorij, ki bi razlagale termično dilatacijo.
To pomeni, da termična dilatacija ni kvantni pojav.
Zlati rez je pač dejstvo; zakaj se to razmerje pojavi, pa je offtopic.
90% najinega pogovora je off topic. V resnici je off topic tudi preostalih 10%.
Zato, če te zanima razmerje med planeti v osončju ali kje je to razmerje prisotno pri človeku, brskaj po internetu, virov je mnogo.
Jaz najdem marsikaj, po viru pa te sprašujem, da izvem, kateri vir se tebi zdi relevanten.
Ne, Roman=9, osf=6, številčno obratno.
Si že kdaj opazil, kako je človek obseden s pomenom? Za vsako ceno hoče v stvareh videti pomen, čeprav tega sploh ni. Numerologija je tipičen primer za to obsedenost.
Pri pomolu, vali, ki gredo skozi eno odprtino, bodo nadaljevali pot približno enako, ampak v manjši meri, če opazujemo 2D. Trodimenzionalno pa je bolj kaotično, če bi v vodo zlili barvilo, bi videli (približno) kaj se zgodi.
Val, ki se bo ločil na dva manjša, zaradi dveh odprtin, bo ustvaril dva vala, ki se bosta odbivala in privlačila, ter mešala itd.. Kaj bi se zgodilo v vodi?
Kaj bi se zgodilo, če namesto odprtine z ravnimi stenami bi imeli odprtine z zobčastimi stenami?
Tole je povsem odveč. Vemo, kako valuje voda in kako se na gladini pozna interferenca. Vprašal sem te po razlagi interference v poskusu dveh rež z atomom. Če namreč pošiljamo atom skozi dve reži, se na zaslonu za njima pojavi interferenčni vzorec, to pa se lahko zgodi samo tako, da se atom razdeli na dva dela, vsak del gre skozi svojo režo, na drugi strani pa se seštejeta in tako nastane interferenčni vzorec. Uganka: Kako se vendar lahko atom razdeli na dva dela?
Pri telesu z negativno dilatacijo zgrešiš, ker telo, ki se krči z višanjem temperature bo akumuliralo toploto več časa kakor ostala telesa. Vibracije se višajo, telo pa je manjše; ni potrebna izolacija.
Negativna dilatacija nima tu nobene zveze. Telo v vsakem primeru oddaja toploto, ampak če dodaš več toplote, kot jo telo oddaja, se seveda toplota telesa povečuje. In pri tvojem vprašanju
sva govorila tudi o negativni termični dilataciji teles: zakaj taka telesa ohranijo dobro toploto?
dodajanja toplote nisi omenil, zato tega v svojem odgovoru nisem upošteval.
Zato, telesa ostanejo topla več ali manj časa, odvisno od gostote in termične dilatacije.
To je spet nekaj drugega. Hitrost oddajanja toplote je odvisna od mnogih faktorjev (razlike v temperaturi, oblika oziroma velikost površine telesa), termična dilatacija (da se razumeva: makroskopskih teles, ne atomov) pa je posledica in ne vzrok.
Kaj, da se skrčijo vezi?
Spreminja se razdalja med atomi oziroma molekulami.
Ne, ker akumulacija ne bi dobila prave razlage.
Fizika te pojave kar prav razlaga. Poglobi se, pa boš morda razumel.
Se morda atomi skrčijo in so tako, bolj gosti?
Ne. Tvoja otroška predstava o atomih je napačna, ne upoštevaš pojavov, ki so resnični. Ampak izbira je tvoja.

Odgovori