Atomska Termična Dilatacija

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
22.8.2017 22:28
ne znamo če imajo želodec in usta
Znamo, da nimajo.
upajmo da ne izpuščajo delcev...
Upanje je prazno. Atomi radioaktivnih elementov oddajajo delce.
Prikazale bi se v podobi obraza, ki ima peruti, vsak obraz bi bil svojevrsten.
Bi?
Vesolje se širi in kaj, ostane prazno ponekod, ali misliš, da se širi, češ, da se dilatira skupno s telesi?
Tisto, kar je jasno, je, da se vesoljski objekti oddaljujejo od nas in to tako, da se bolj oddaljeni oddaljujejo hitreje.
Ne bom komentiral.
Pametna odločitev.
da se atomi razmnožujejo, se mi zdi naravno.
Če se tebi zdi nekaj naravno, še ne pomeni, da je resnično.
Seizmometer deluje na osnovi raztezanja
Ne. Na osnovi pospeškov.
Temperatura 21.345..ºC obstaja
Prav.
vibracije naj bi se nanašale na določeno telo, pri določeni temperaturi
Prav.
zato obstajajo merilne naprave, ki krhajo pri decimalkah bolj oddaljenih od 0 oz. mišljeno 0,... , torej oddaljene od celega števila.
Tega pa ne razumem. Kaj pomeni krhanje? Kaj pomeni oddaljenost od 0? Misliš na decimalke \(x \times 10^{-n} \) pri velikem \(n\)? Misliš na ločljivost merilne naprave?
Dejstvo, da bi merili valovanje dilatacij teles, pa ni daleč od voltaže.
Med obema ni ničesar skupnega.
Vžigalica misli?
Ne, ampak če nekdo ne bi mislil, je ne bi bilo.
Čakaj no, rekel si "Vzrok spremembe v temperaturi pomeni misliti."
Negativna dilatacija pa traja samo dokler je telo toplo. Med hlajenjem se zopet širi.
Termo skrčljive cevke ostanejo skrčene tudi po ohladitvi.
Da se atomi med gretjem stisnejo, je logično, če je CTE negativen.
Ne vem, če je logično, res pač ni.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
24.8.2017 8:34
Osf: Prikazale bi se v podobi obraza, ki ima peruti, vsak obraz bi bil svojevrsten.
Roman:Bi?
Vidim atome iz mojega vzorčnega kota, na osnovi določenih spoznanj. Več oseb pravi, da komunicira z entitetami (važno pa bi bilo določiti za katero entiteto se gre).
Pred kratkim sem bral intervju Pogačnika, če sem točno razumel, naj bi njegovi liki bili ustvarjeni za podajanje podatkov naravi ali zemlji. Kaj misliš o tem?
Če se tebi zdi nekaj naravno, še ne pomeni, da je resnično.
Živali, rastline in človek, se razmnožujejo, sklepam tudi atomi.
Ne. Na osnovi pospeškov.
Morda je odvisno od seizmometra. Jaz govorim o tistem, ki ima utež: razdalja uteži od določene točke pove dilatacijo; morda se tudi premika navpično z nihanjem, ki kaže valovanje zemlje.
Tega pa ne razumem. Kaj pomeni krhanje? Kaj pomeni oddaljenost od 0? Misliš na decimalke \(x \times 10^{-n} \) pri velikem \(n\)? Misliš na ločljivost merilne naprave?
Vsaka merilna naprava meri točno do neke decimalke, potem je vrednost preveč spremenljiva.
Med obema ni ničesar skupnega.
Pozabljaš na seebeck termometre.
Čakaj no, rekel si "Vzrok spremembe v temperaturi pomeni misliti."
Seveda. Če nekdo misli, se njegova temperatura spreminja in če se temperatura spreminja, se tudi misli.

Ne vem, če je logično, res pač ni.
Razlika med nama je kako si predstavljaš ti atom in kako jaz. Razlike v temperaturi, po moje, privedejo do sprememb v obliki atoma.
Kadar rečem rotacija, ni potrebno da to vidiš kakor konstantno vrtenje v kratkem času. Lahko bi se šlo za en obrat na leto, enega vsakih dvesto: za milijarde let staro entiteto to lahko pomeni biti hitri.
Tako dilatacija lahko privede do sprememb oblike atoma, ki niso samo CTE in NTE.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
24.8.2017 20:43
Vidim atome iz mojega vzorčnega kota
Kje vendar jemlješ svoje izraze. Ni vzorčni kot, ampak zorni kot, kot zrenja.
na osnovi določenih spoznanj.
Ki pa so podprta samo s tem, kar imaš v glavi.
Več oseb pravi, da komunicira z entitetami (važno pa bi bilo določiti za katero entiteto se gre).
Hm, tudi ti si entiteta in komuniciram s teboj. Kaj si hotel povedati?
Pred kratkim sem bral intervju Pogačnika, če sem točno razumel, naj bi njegovi liki bili ustvarjeni za podajanje podatkov naravi ali zemlji. Kaj misliš o tem?
Nič. Človeka ne morem resno jemati. Se pa fant dobro prodaja. Mistika je pač komercialno blago.
Živali, rastline in človek, se razmnožujejo, sklepam tudi atomi.
Rastline in živali imajo razmnoževalne organe. Atomi jih nimajo.
Jaz govorim o tistem, ki ima utež: razdalja uteži od določene točke pove dilatacijo
Mislim, da imajo vsi seizmometri uteži, ko se zemlja strese, se ta utež premakne (zaniha), torej gre v tem primeru za dilatacijo recimo vzmeti ali česa drugega, kar drži utež v ravnovesni legi. Tako se merijo pospeški.
Vsaka merilna naprava meri točno do neke decimalke, potem je vrednost preveč spremenljiva.
Dobro, to sva razčistila. Škoda, da nisi tako povedal že na začetku.
Pozabljaš na seebeck termometre.
No, ja, ena energija se pretvarja v drugo. Seveda ne gre za reztezanje atomov.
Če nekdo misli, se njegova temperatura spreminja
Spreminja se temperatura miselnega stroja, možganov. Telesna temperatura se pri tem ne spremeni.
in če se temperatura spreminja, se tudi misli.
V to smer sklep ni pravilen. Če se v možganih temperatura spreminja, lahko gre za čutenje, zaznavanje, reflekse, sploh ni nujno, da ravno za mišljenje.
Razlika med nama je kako si predstavljaš ti atom in kako jaz.
Ja, to je očitno. Pri čemer niti ne vem, kako naj bi po tvoje izgledal atom. Kot žogica?
Razlike v temperaturi, po moje, privedejo do sprememb v obliki atoma.
Samo, če imaš s tem v mislih energijsko stanje elektronov.
Tako dilatacija lahko privede do sprememb oblike atoma
Če bi to bilo res, bi fizika to omenila vsaj kake sto let nazaj.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Roman napisal/-a:
24.8.2017 21:27
Mislim, da imajo vsi seizmometri uteži, ko se zemlja strese, se ta utež premakne (zaniha), torej gre v tem primeru za dilatacijo recimo vzmeti ali česa drugega, kar drži utež v ravnovesni legi. Tako se merijo pospeški.
Bolno misliš, Roman - tvoj citat - "ko se zemlja strese, se ta utež premakne (zaniha)" - res bolna logika :!: Utež vztraja v svojem mirovanju, zemlja se trese, premika (niha) in ravno to razliko med gibanjem zemlje in mirovanjem uteži zaznava seizmometer.

Sedaj pa modruj naprej, res si postal pajdaš pri anallizi svojega modrega šefa!


8)

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
24.8.2017 21:27
Osf:...na osnovi določenih spoznanj.

Roman:...Hm, tudi ti si entiteta in komuniciram s teboj. Kaj si hotel povedati?
Sva govorila o ljudeh ali o entitetah na splošno?
Morda potrebuješ primer, ki je nekam bolj mističen, ampak resen:
Prejšnjo noč sem spet imel 'lucidne' sanje, nekdo mi je rekel, da se gre za 'astralne' sanje. Morda niti ne sanje, ampak vizije med spanjem, z zavedanjem sebe.
Sredi noči me je zbudilo ropotanje v bližnji sobi. Mislil sem, da je že jutro; odprl sem oči in je bila še noč. Prestrašil sem se, ker sem mislil, da nekdo je vdrl v stanovanje. Sem vstal, odprl vrata sobe in zagledal tri ali štiri možakarje. Vprašal sem jih kdo so in odgovorili so mi, da so Sirijanci. V tistem trenutku sem se zavel, da so bile sanje. Želel sem se zbuditi in znašel sem se v postelji v polnem zavedanju sebe. Ampak v bližnji sobi je vseeno bilo slišati ropotanje.
Sem vstal in opazil, da so bili še zmeraj prisotni tisti možakarji. Stanovanje pa je bilo rahlo spremenjeno, podobno 'zmesi' med mojim stanovanjem in večjo stavbo. Zraven moje sobe so bile stopnice, ki so vodile do vhoda. Pa sem se zavel, da sem sanjal; tako sem se zbudil.
V bližnji sobi pa vseeno sem slišal premik oseb. Sem vstal, odpl vrata in opazil še vedno možakarje; stanovanje je bilo še več spremenjeno, tudi v moji sobi sem opazil reči (do tedaj je bila soba nespremenjena), ki niso spadale sobi. Po stopnicah in na velikem hodniku je bilo veliko mladih med 10 in 40 leti: nekateri so bili prestrašeni, nekateri so čepeli in imeli roke na obrazu, nekateri so bili videti zamišljeni ipd... Pogledal sem skozi okno in na ogromnem dvorišču je bilo veliko oseb, ki so se zabavale.
V tistem trenutku sem opazil, da ni bilo živali in niti rastlin; samo tla in strukture - zgradbe (V tem trenutku, ko sem se spomnil (med pisanjem tega posta) na tale detajl, je zid začel pokati). Okoliščine mi niso bile nove, začel sem sklepati da: nisem doživljal z občutkom časa, ni bilo živali in rastlin, da tiste zaskrbljene osebe na stopnicah so se nečesa zavedale, tiste zunaj se niso zavedale 'nečesa'.
Tekel sem dol po stopnicah in pred vhodom v stanovanje sem opazil, da je bila postaja, kjer so pristajali vlaki. Razumel sem, da zopet sanjam in želel sem se zbuditi.
Zbudil sem se, ampak moja soba je bila še bolj pomešana z nekim drugačnim prostorom. Sem vstal in rekel možakarjem, da sem razumel kaj se je dogajalo: bil sem mrtev. Začel sem se pritoževati, ampak so se obnašali kakor če bi bili že navajeni na tako situacijo. Enega od njih sem kmalu napadel, ampak se ni sploh ganil, češ da mu nič ne morem. Razumel sem, da fizična bolečina je bila nemogoča. Uprl sem se, ker sem mislil, da se ne bom vrnil domov; začel sem metati dol po stopnicah vse osebe, ki so sedele, ostale pa sem vabil naj gredo proti vhodu. Dejal sem jim naj se uprejo, da kdor se bo vrnil domov naj skuša vzpostaviti vez z ostalimi in res.... vsi so se začeli premikati in upirati. Medtem sem slišal glas neke večje entitete (večjega opazovalca), ki se ni strinjala z uporom in.... zbudil sem se, tokrat zares.
Se nisem utegnil premikati, zeblo me je in strop ter zidovi so živahno pokali.

Kaj je bilo tisto pokanje: raztezanje teles?, velika razlika termičnega stanja sobe?

Po starem so pravili, da kadar se to dogaja (pokanje zidov), nam 'mrtvi govorijo' (če bi to bilo res, bi se šlo za fizični pojav: raztezanje, ampak: mrtvi naj ne bi imeli možnosti premikati materialna telesa, ...nič energije ; potrebovali naj bi 'mediume', entitete, ki bi vzpostavljale vez z materialnostjo)...

Pred kratkim sem bral intervju Pogačnika, če sem točno razumel, naj bi njegovi liki bili ustvarjeni za podajanje podatkov naravi ali zemlji. Kaj misliš o tem?
Nič. Človeka ne morem resno jemati. Se pa fant dobro prodaja. Mistika je pač komercialno blago.
Se pa fant dobro prodaja, saj oživlja spomine na Celjske grofe, ki so si na grobnice dali napisati nekaj podobnega: 'med življenjem sem dobro ravnal, spomni se mene, ko nas boš obudil/zbudil'...

Rastline in živali imajo razmnoževalne organe. Atomi jih nimajo.
No, ne preklinjaj: če pa jih imajo, ti hudo zamerijo. Vezi se krčijo in širijo, nekatere morda so koničaste in se vtaknjejo v vez + atoma v bližini.
Morda so udi, morda ni razlike med udi in spolnimi organi.
No, ja, ena energija se pretvarja v drugo. Seveda ne gre za reztezanje atomov.
....Spreminja se temperatura miselnega stroja, možganov. Telesna temperatura se pri tem ne spremeni.
Torej, če govoriš veliko, nisi bolj topel?

Če miselni stroj je celotno telo, se njegova temperatura spreminja; s tem tudi volumen. Odvisno za kateri miselni stroj se gre.

Poleg tega: atom delimo na stran a in stran b, delimo ga na dve polovici. Če stran a je vzpostavljena toploti in stran b hladu, je atom pol segret in pol hladen, ali je njegova temperatura vmesna/homogena?

V to smer sklep ni pravilen. Če se v možganih temperatura spreminja, lahko gre za čutenje, zaznavanje, reflekse, sploh ni nujno, da ravno za mišljenje.
Sedi med snegom ali na vroči plaži, misli bodo popolnoma različne. Oseba izpostavljena izrednemu mrazu(-30º), misli počasneje -/tudi vsebina misli ne bo kakor tista od osebe izpostavljene visoki vročini (60º), ki bo mislila izredno hitro (brez oblačil).
Ja, to je očitno. Pri čemer niti ne vem, kako naj bi po tvoje izgledal atom. Kot žogica?
Geometrične oblike so bolj značilne zate, jaz ga vidim raje kakor možakarja ali v podobi obraza s perutmi, obraza z nogami, žogice ali druge oblike, ki se konstantno in nehomogeno dilatira, vibrira in vrti.

Samo, če imaš s tem v mislih energijsko stanje elektronov.
Bomo vzeli nekaj atomov, jih bomo povezali z zvočnikom, pa bomo slišali glasbo?

Osf: ...sprememba oblike atoma...

Roman: Če bi to bilo res, bi fizika to omenila vsaj kake sto let nazaj.
Bi omenila valovanje atomske zunanje mrene?

Je omenila večji volumen, konstanten, določenega atoma: izotop.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

smolejleo napisal/-a:
25.8.2017 7:35
Bolno misliš
Nisi upravičen do take trditve.
res bolna logika
Upam, da si se olajšal in se zdaj bolje počutiš.
Utež vztraja v svojem mirovanju
Poskuša vztrajati, res, vendar nanjo, ker je pač tako ali drugače vpeta, ob potresu delujejo sile in jo premaknejo.
ravno to razliko med gibanjem zemlje in mirovanjem uteži zaznava seizmometer.
Pravzaprav se skupaj s podlago strese tudi seizmometer in meri razliko med napravo in utežjo.
Sedaj pa modruj naprej, res si postal pajdaš pri anallizi svojega modrega šefa!
Navdušen sem nad tem, da paziš na napake drugih in tudi na moje napake, razočaran pa sem pri tem nad pomanjkanjem tvoje natančnosti. Nikoli nisem imel v rokah seizmometra, pa ti tudi ne. Tudi nimam nobenega šefa, razen če meniš, da to funkcijo opravlja moja žena. Ampak za svojo bolno vzvišenost že moraš imeti kak resen vzrok. Svetujem ti, da se ga lotiš odpravljati. Boš lažje živel.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Roman, Roman!
Oglej si slikce in preberi, kako deluje seizmometer oz. seizmograf. Boš potem malo manj bolno kvakav, kako se "sile prenašajo na utež in jo premikajo" (tvoj citat).

Živim pa kar ok, hvala za skrb! Če mi je dolgčas, pogledam na Kvakkadabro in se nasmejim res super izjavam expertov, ki ste ugrabili Kvarkadabro in jo spremenili v Kvakkadabro. Kdo ste tisti experti, sem pa že napisal - šef Asinus Šrink, ti, Vojkosrav in še nekaj pajdašev, ki kvakate in rajate na trobljenje modrega šefa šrinkolina!
Še na novo vas ni potrebno narisati - tale starodavna slikica vas zadane v srčiko!

Slika

P S: tisti peti z leve si ti :lol: - si se prepoznal, Roman!

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

smolejleo napisal/-a:
25.8.2017 18:11
Živim pa kar ok ...
Tvoje tukajšnje oglašanje tega ne potrjuje. Ampak važno je, da si se olajšal.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
25.8.2017 12:53
Sva govorila o ljudeh ali o entitetah na splošno?
Kdo bi vedel?
Morda potrebuješ primer, ki je nekam bolj mističen, ampak resen
Sanje je zelo težko opisovati tako, da bi bilo besedilo berljivo.
Rastline in živali imajo razmnoževalne organe. Atomi jih nimajo.
No, ne preklinjaj
Preklinjam? Nisem vedel.
če pa jih imajo, ti hudo zamerijo.
Čudno si predstavljaš atome.
Morda so udi, morda ni razlike med udi in spolnimi organi.
Moškemu spolnemu organu rečemo tudi ud.
Torej, če govoriš veliko, nisi bolj topel?
Ne. Če imam vročino, sem bolj topel.
Če miselni stroj je celotno telo
Pa ni.
s tem tudi volumen.
Volumen je odvisen od prehrambenih navad.
Odvisno za kateri miselni stroj se gre.
Zaenkrat obstaja samo en.
Poleg tega: atom delimo na stran a in stran b, delimo ga na dve polovici.
Kako razlikuješ med stranjo a in stranjo b?
Če stran a je vzpostavljena toploti in stran b hladu, je atom pol segret in pol hladen, ali je njegova temperatura vmesna/homogena?
Zakaj moram to brati?
Sedi med snegom ali na vroči plaži, misli bodo popolnoma različne.
Moje misli so različne tudi med preprostim sedenjem na stolu.
Geometrične oblike so bolj značilne zate
Vse oblike so geometrične.
jaz ga vidim raje kakor možakarja ali v podobi obraza s perutmi, obraza z nogami, žogice ali druge oblike, ki se konstantno in nehomogeno dilatira, vibrira in vrti.
Čudno si predstavljaš atome. (drugič)
Bomo vzeli nekaj atomov, jih bomo povezali z zvočnikom, pa bomo slišali glasbo?
Ne.
Bi omenila valovanje atomske zunanje mrene?
Tudi, če bi ta obstajala.
Je omenila večji volumen, konstanten, določenega atoma: izotop.
Izotopi so že stara reč.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
25.8.2017 21:33
osf napisal/-a:
25.8.2017 12:53
Sva govorila o ljudeh ali o entitetah na splošno?
Kdo bi vedel?
O entitetah na splošno, zato, kdor trdi, da komunicira z njimi, je mišljeno z ljudmi, ampak tudi z ostalimi entitetami.
Sanje je zelo težko opisovati tako, da bi bilo besedilo berljivo.
Žive sanje so bile opisane le za poudariti intenzivnost dogodka.
Vprašanje pa je bilo zakaj so zidovi in strop pokali živahno*.
*- se ni pojavilo nekaj pokov, ampak dolgotrajno pokanje.

Osf: Poleg tega: atom delimo na stran a in stran b, delimo ga na dve polovici.

Roman:Kako razlikuješ med stranjo a in stranjo b?

Osf:Če stran a je vzpostavljena toploti in stran b hladu, je atom pol segret in pol hladen, ali je njegova temperatura vmesna/homogena?

Roman:Zakaj moram to brati?
Dvomim, da si nisi predstavil kako bi miselno delili atom na dve polovici.
Vprašam te za logično sklepanje: obe strani bosta imeli različno ali enako temperaturo?


Sedi med snegom ali na vroči plaži, misli bodo popolnoma različne.
Moje misli so različne tudi med preprostim sedenjem na stolu.
[/quote]
Tvoje različne misli na stolu bi slišale zunanji vpliv temperature.
Misli na kreativnost med risanjem: rišeš, pa te začne lomiti od mraza. Kreativnost bo popustila, ker boš skrbel kako se segreti. Vendar ta primer ni dovolj osredotočen na vpliv temperature na čvrsto nihanje temperature, ki naj bi zaznavali naši možgani.

Bi omenila valovanje atomske zunanje mrene?
Tudi, če bi ta obstajala.
Recimo, meje atoma, meja atomskega volumna, zunanja plast, 'zunanja in zadnja orbitala': si jo zamisliš kakor nespremenljiv krogec, ali različno obliko, ki ne valuje?
Je omenila večji volumen, konstanten, določenega atoma: izotop.
Izotopi so že stara reč.
Si dobil odgovor tvoji trditvi, da bi spremembe volumna zaznali že v starih časih.
Odgovarjaš nekam bolj ostro; videti je kakor če bi te smolejleove kritike motile. Če te je popravil, pomeni, da je opazil nepopolnost tvojega opisa delovanja seizmometrov.
No, vidiš, z besedami ne zamenjaš dejanskega delovanja naprave. Lahko si razlagaš drugače delovanje in to je pozitivno: več poti je, boljše je,...zadosti da so možne.
Od vseh faktorjev, ki vplivajo na seizmometer, je dilatacija zemlje (ker je senzor podzemeljski) prvi, potem pa vibracije.
Kdo ve, če so dilatacije, ki jih zazna seizmometer, v povezavi s morsko plimo in oseko...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
26.8.2017 7:50
O entitetah na splošno, zato, kdor trdi, da komunicira z njimi, je mišljeno z ljudmi, ampak tudi z ostalimi entitetami.
Če se prav spomnim, je bilo omenjeno komuniciranje z bakrom.
Vprašanje pa je bilo zakaj so zidovi in strop pokali živahno*.
Jaz bi posumil, da je izvor pokanja v glavi, ne v zidovih.
Dvomim, da si nisi predstavil kako bi miselno delili atom na dve polovici.
Aha, torej a in b nič ne pomeni. Dobro.
Vprašam te za logično sklepanje: obe strani bosta imeli različno ali enako temperaturo?
Če atoma ne moreš realno razpoloviti, je to vprašanje nesmiselno in nelogično. Poleg tega je pripisovanje temperature atomom tvoj izmislek.
Misli na kreativnost med risanjem: rišeš, pa te začne lomiti od mraza. Kreativnost bo popustila, ker boš skrbel kako se segreti.
Ja, gre za pojav, ko pomembnejši proces prevlada nad manj pomembnim. Kadar si ogrožen, se ne boš lotil filozofiranja. To ne pomeni, da temperatura vpliva na proces mišljenja, čeprav podhlajeni možgani najbrž niso sposobni mišljenja.
Recimo, meje atoma, meja atomskega volumna, zunanja plast, 'zunanja in zadnja orbitala': si jo zamisliš kakor nespremenljiv krogec, ali različno obliko, ki ne valuje?
Morda se ti bo zdelo, da sem nesramen, ampak preberi: https://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_radius in https://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_orbital.
Si dobil odgovor tvoji trditvi, da bi spremembe volumna zaznali že v starih časih.
Ne. Spreminjanje atomov (tudi z izdelavo izotopov) seveda vpliva na strukturo in s tem na velikost atoma. Ampak ti trdiš nekaj drugega, kajne.
Odgovarjaš nekam bolj ostro
Tako se ti zdi? Resnica je pogosto neprijetna.
videti je kakor če bi te smolejleove kritike motile.
Ne morem jih jemati toliko resno, da bi me motile. Očitno je, da mu pri oglašanju sploh ne gre za resnico, ampak za sproščanje kdo ve kakšnih osebnostnih motenj in napetosti (nisem strokovnjak za to področje) in mu Kvarkadabra pač prav pride.
Če te je popravil, pomeni, da je opazil nepopolnost tvojega opisa delovanja seizmometrov.
Prav. Ampak od njegovega napihnjenega ega bi pričakoval, da bo njegov popravek manj napačen.
Od vseh faktorjev, ki vplivajo na seizmometer, je dilatacija zemlje (ker je senzor podzemeljski) prvi, potem pa vibracije.
Če ni pospeška, tudi dilatacije ni. In če meri dilatacijo, katero dilatacijo pa? Navedi obe točki, med katerima se razdalja spremeni.
Kdo ve, če so dilatacije, ki jih zazna seizmometer, v povezavi s morsko plimo in oseko...
Gotovo, če je naprava dovolj občutljiva. Seizmometri zaznajo, če se v bližini pelje mimo tovornjak.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
26.8.2017 8:44
osf napisal/-a:
26.8.2017 7:50
Recimo, meje atoma, meja atomskega volumna, zunanja plast, 'zunanja in zadnja orbitala': si jo zamisliš kakor nespremenljiv krogec, ali različno obliko, ki ne valuje?
Morda se ti bo zdelo, da sem nesramen, ampak preberi: en.wikipedia.org/wiki/Atomic_radius in en.wikipedia.org/wiki/Atomic_orbital.
Si dobil odgovor tvoji trditvi, da bi spremembe volumna zaznali že v starih časih.
Ne. Spreminjanje atomov (tudi z izdelavo izotopov) seveda vpliva na strukturo in s tem na velikost atoma. Ampak ti trdiš nekaj drugega, kajne.
Odlična debata in ker slika pove več kakor tisoč besed, koliko več mora povedati šele animacija. :wink:

Osf, si tako mislil, ko govoriš o mejah atoma? atoms, orbitals and periodic table

Atomic Orbitals 8)

Quantum Mechanics: Schrödinger's discovery of the shape of atoms :!:

"Shaken, not stirred" ali "Overlapping, but not mixing"! :wink:

Bond - Explosive

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

bargo napisal/-a:
26.8.2017 12:52

Osf, si tako mislil, ko govoriš o mejah atoma? atoms, orbitals and periodic table

Atomic Orbitals 8)


"Shaken, not stirred" ali "Overlapping, but not mixing"! :wink:

Bond - Explosive


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Multi-scale_camouflage
Pred nekaj desetletji so predvidevali, da bomo opazovali vsebolj potom ekranov. Digitalno povečanje se vsebolj približa realnosti, ostane pa 'posnemanje' te.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
26.8.2017 8:44
Če se prav spomnim, je bilo omenjeno komuniciranje z bakrom.
Bili so omenjeni mediumi.
Ti pa si skočil bolj nazaj; ne razumem pa tega: sedaj se nanašaš na baker, ampak v prejšnjem postu si naredil povezavo entiteta-človek.
Vprašanje pa je bilo zakaj so zidovi in strop pokali živahno*.
Jaz bi posumil, da je izvor pokanja v glavi, ne v zidovih.
Nimaš kaj sumiti; bil sem zbujen in ušesa mi delujejo odlično. Poleg tega tak pojav sem že pokazal več opazovalcem in tudi slišal pokanje zidov v več stanovanjih: preverjeno in resnično.
Zato te vprašam: zakaj se pojavi pokanje?

Če atoma ne moreš realno razpoloviti, je to vprašanje nesmiselno in nelogično. Poleg tega je pripisovanje temperature atomom tvoj izmislek.
Hočeš primer žogice? Na eni strani jo greješ, na drugi hladiš. ...če to storiš z atomom se mi ne zdi nesmiselno, ampak težko izmerljivo. Lahko pa logično sklepaš.
Kaj sedaj, po tvoje, atomi ne čutijo vpliva temperature? Ali pa 'pripisovanje temperature atomom' se nanaša na spremembo temperature kakor prvi faktor, ki vpliva na atomsko delovanje?

Osf: Recimo, meje atoma, meja atomskega volumna, zunanja plast, 'zunanja in zadnja orbitala': si jo zamisliš kakor nespremenljiv krogec, ali različno obliko, ki ne valuje?

Roman: Morda se ti bo zdelo, da sem nesramen, ampak preberi: https://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_radius in https://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_orbital.

Osf: Si dobil odgovor tvoji trditvi, da bi spremembe volumna zaznali že v starih časih.

Roman: Ne. Spreminjanje atomov (tudi z izdelavo izotopov) seveda vpliva na strukturo in s tem na velikost atoma. Ampak ti trdiš nekaj drugega, kajne.
Si si odgovoril sam. Glede orbital si prepričan, da je stoletna teorija resnična? - seveda bo tvoj odgovor ja, ker je osnovan na teoriji elektronov.
Pa se vračamo na začetek:

" The results indicate that the thermal expansion coefficient is a function of the atom cutoff radius..."

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
26.8.2017 22:22
sedaj se nanašaš na baker, ampak v prejšnjem postu si naredil povezavo entiteta-človek.
Ampak ti si omenil druge entitete. No, saj ni važno.
Zato te vprašam: zakaj se pojavi pokanje?
Ne morem vedeti, navedel sem samo najbolj verjeten vzrok. Mogoč je še en vzrok, morda še bolj verjeten. Z nekom si dogovorjen, da izvaja ustrezne zvočne učinke. Ljudje so radi prevarani.
Hočeš primer žogice? Na eni strani jo greješ, na drugi hladiš.
Med žogicami in atomi je neznanska razlika. Tvoj model ne deluje.
...če to storiš z atomom se mi ne zdi nesmiselno, ampak težko izmerljivo.
Če upoštevaš zgradbo atoma, je tvoj predlog traparija, ne le nesmiseln.
Lahko pa logično sklepaš.
Žal se logika, ki jo uporabljam jaz, zelo razlikuje od logike, ki jo uporabljaš ti. Zato mi ne predlagaj, da naj logično sklepam.
Kaj sedaj, po tvoje, atomi ne čutijo vpliva temperature?
Zakaj po moje? Pri fiziki ni ničesar, kar bi bilo po moje. In fizika ne ve ničesar o temperaturi atoma. Vsaj jaz tega nisem nikjer videl. Če se motim, me seveda lahko napotiš na verodostojen vir.
Pa se vračamo na začetek
Očitno, in na tem začetku ni nobene fizike.
"The results indicate that the thermal expansion coefficient is a function of the atom cutoff radius..."
Žal neverodostojen vir.

Odgovori