Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:Najdi si jih sam, pritlehni lažnivec. (!- velelni stavek!) Prvi si spremenil temo ti, lažnivec, (vejica odveč!) lažnivi, sram te bodi.(!- velelni stavek!) Če nisi sposoben prelistati nekaj strani nazaj in v drugi rubriki, se raje ne oglašaj več, pritlehnež neizobražen.
Preberi si raje bonton obnašanja na spletu, potem pa se vrni, ko boš odrastel. Napak delaš sam preveč, da bi drugim soill pamet, (tretjič). Če si jih nisi spoosben s poštenostjo(?) najti sam, si nabavi lektorja in ne sili mene, da ti jih iščem.(Kdo te je pa silil, duševni revček???? Saj si se sam širokoustil, da si jih našel 10 v 5 minutah!!!) Pa ne zato, da ti jih ne bi mogel najti. Saj znaš drugim poiskati, pa jih poišči še sebi, malomarnež len.

Pa še nekaj, kar počneš vedno, brezveznež preluknjan - Ko (pomišljaj ni ločilo, za katerim se piše z veliko začetnico!) citiraš prejšnji tekst, ti ni potrebno lepiti še enkrat vsega in s tem obremenjvati strani. Forumašu lahko odgovoriš tudi brez polnega lepljenja predhodnega teksta. Izobrazi se, potem pa pametuj.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a Vedež »

A si spet našel napake, primitivček ubogi. Saj drugega itak ne znaš, pa še to ti ne gre od rok ... :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

(Ne)ved(n)než je skušal napisati:
vojko je napisal/-a:Za zrušitev celotne zgradbe znanosti bi bil dovolj en sam dokazan čudež.
Manjka vejica.
Niti slučajno, analfabet! Po kakšnem pravopisnem pravilu pa, 'moliću fino'!??? Torej, tako si ti 'v petih minutah' poiskal moje "napake"? Vzemi v roke najprej Slovnico za peti razred in ko se boš prebil skoznjo, sezi še po Slovenskem pravopisu. Bojim pa se, da je razumevanje tega nad tvojimi intelektualnimi zmožnostmi… :lol:
Manjkajo vejice.
Revček polpismeni, ali res tako podcenjuješ IQ forumašev, da misliš, da ti bodo nasedli na izmikantsko floskulo: "manjkajo vejice…" Kje pa manjkajo, če smem vljudno vprašati? Tako kot spredaj? :lol:
Ne zna pisati presledka med izraženo vrednostjo in enoto.
Prvo stališče jezikoslovcev:
Vsekakor nestično pisanje merskih enot za številkami predvideva (oziroma uzakonja) pravopis. Po eni strani je to razumljivo, pač zaradi lažjega branja, po drugi strani podobna razmerja med številkami in enotami v matematiki pišemo stično.

Drugo stališče:
Simbole za merske enote pišemo načeloma s presledkom za številko.(SP, str. 1022)
Ker torej ni uzakonjene enotne prakse, si ponovno usekal mimo.
Kršitve, ki bi ga lahko označili za čudež.
Je mar kršitev moškega spola?
S takšnim ignoramusom kot si ti, je težko razpravljati o temi, o kateri nima pojma.
Stavek: "Trdim, da v vsem tem času - 13,7x10*9 let – ni bilo nobenega dogodka, nobene kršitve naravnih zakonov, ki bi ga lahko označili za čudež." je jezikovno popolnoma v redu. Tisti /"…ki bi ga…/ pa se seveda nanaša na "čudež"(ta pa je moškega spola!); nerodno mi je, da moram to osnovnošolsko slovnico razlagati odraslemu človeku. Pa ne kateremukoli odraslemu, ampak takšnemu, ki bi rad bil lektor drugemu… :lol:
2-3.000 letih - Je to pravilen zapis?
Ti sprašuješ mene??!!! Saj si se ti oklical za lektorja!!
13,7x10*9 let - Je to pravilen zapis ali so morda potrebni presledki?
Ti sprašuješ mene??!!! Saj si se ti oklical za lektorja!!
Z astrologijo sem se ukvarjal teoretično, horoskopov pa nikoli nisem pisal. Sem pa nekajkrat sodeloval z nekdanjim astrologom na teološki fakulteti v…Skupaj sva tudi znanstveno proučevala teorijo o štorkljah, ki prinašajo otroke staršem«.
Je mar kršitev moškega spola?
Kaj pa te je tu zmotilo, (ne)vednež? Ali res ne razumeš skladnje stavka??! :lol:

Stavek: "Sem pa nekajkrat sodeloval z nekdanjim astrologom na teološki fakulteti v…" se konča s tremi pikami, ker nisem navajal konkretnega kraja; lahko bi zapisal /…"v X…"/. Že za eno piko se nato piše z veliko začetnico, kaj šele za tremi, (ne)vednež… :lol:
vojko je napisal/-a:mora zelo paziti, da na zamenja bitja svojega srca s topotom kopit…
Rekel sem ti takoj na začetku, da mi ne sitnari z zatipkanimi črkami; celo ti veš, da se prav piše: "/…ne zamenja…/"
Bo dovolj?
Kaj 'dovolj', dosti preveč je bilo tvojega paradiranja z neznanjem! V potu svojega obraza si v petih DNEH (ne v petih minutah, kot si obljubljal!) izbrskal iz celotnega mojega opusa (več kot 3.500 prispevkov) nekaj "napak", ki pa so se že pri površnem pregledu pokazale kot tvoje mokre sanje o znanju materinega jezika in ne gre za nobene napake.

Boš zdaj nehal težiti in psovati po forumu?
Zadnjič spremenil vojko, dne 12.11.2013 14:17, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:A si spet našel napake, primitivček ubogi. Saj drugega itak ne znaš, pa še to ti ne gre od rok ...
Kako "spet"??!! Saj skoraj ne zmoreš stavka brez napak, kot lahko sam vidiš... :lol:
Odlično mi gre od rok, kot lahko verjetno ob branju te tvoje blamaže ugotavljajo in se ob radiatorjih ali kaminih hihitajo in neskončno zabavajo forumaši... :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Nobene zabave ni, samo čudenje in dejstvo, da ko amigdala prevzame nadzor potem je cel hudič. Torej čas je za glasbo. :wink:
En ritem in ena melodija

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a Vedež »

vojko napisal/-a:Kako "spet"??!! Saj skoraj ne zmoreš stavka brez napak, kot lahko sam vidiš... :lol:
Odlično mi gre od rok, kot lahko verjetno ob branju te tvoje blamaže ugotavljajo in se ob radiatorjih ali kaminih hihitajo in neskončno zabavajo forumaši... :lol: :lol: :lol: :lol:
A si spet našel napake, primitivček ubogi? Saj drugega itak ne znaš. Pa še to nisi uvidel, da se za tremi pikami piše presledek, analfabet sadističen.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:
vojko napisal/-a:Kako "spet"??!! Saj skoraj ne zmoreš stavka brez napak, kot lahko sam vidiš... :lol:
Odlično mi gre od rok, kot lahko verjetno ob branju te tvoje blamaže ugotavljajo in se ob radiatorjih ali kaminih hihitajo in neskončno zabavajo forumaši...
A si spet našel napake, primitivček ubogi? Saj drugega itak ne znaš. Pa še to nisi uvidel, da se za tremi pikami piše presledek, analfabet sadističen.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:Nobene zabave ni, samo čudenje in dejstvo, da ko amigdala prevzame nadzor potem je cel hudič. Torej čas je za glasbo. :wink:
En ritem in ena melodija
Saj mu dopovedujem, da ni več zabavno... :lol: Zdaj mu je celo zmanjkalo originalnih stavkov in je postal repetitiven...kar je temeljna značilnost šarlatanov, kot modro ugotavlja shrink... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Nobene zabave ni, samo čudenje in dejstvo, da ko amigdala prevzame nadzor potem je cel hudič. Torej čas je za glasbo. :wink:
En ritem in ena melodija
Saj mu dopovedujem, da ni več zabavno... :lol: Zdaj mu je celo zmanjkalo originalnih stavkov in je postal repetitiven...kar je temeljna značilnost šarlatanov, kot modro ugotavlja shrink... :lol:
Veš, nikakor ne uspem dojeti pomena teh :lol: , pojavijo se zmeraj ob nekih petelinjih bojih. Kakšna je njihova sporočilna vrednost in predvsem komu so namenjeni? :roll:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Le kdo se tukaj repetitivno obnaša s svojimi slovničnimi pripombami? Za vojka je itak vsak drug šarlatan. Takšen osebek je s svojimi izjavami, ki jih največkrat povzema po drugih, prava cvetka.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Bargo, na čigavi strani si? Mar te ni šrink označil za šarlatana in to nemalokrat? Torej ima vojko tudi tebe za šarlatana, mar ne vojko?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Vedež napisal/-a:Bargo, na čigavi strani si?
Zmeraj poskušam biti na strani razuma, včasih mi celo uspeva. :wink:

Vedež napisal/-a: Mar te ni šrink označil za šarlatana in to nemalokrat?
Je, vendar se moti in motiti se je človeško, a ne? Nenazadnje je s tem dokazal, da je samo človek z jolly barvicami v levem žepu in brado. :wink:
Vedež napisal/-a: Torej ima vojko tudi tebe za šarlatana, mar ne vojko?
Se ne spomnim, da bi me tako označil. Spomnim se nalepke nevednež, ne znanje, tretješolec, glede pismenosti. Videti je, da si ti starosta, hej, peti razred! :P
Ne razumem zakaj vse to te tako vzmemirja? :?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Nobene zabave ni, samo čudenje in dejstvo, da ko amigdala prevzame nadzor potem je cel hudič. Torej čas je za glasbo. :wink:
En ritem in ena melodija
Saj mu dopovedujem, da ni več zabavno... :lol: Zdaj mu je celo zmanjkalo originalnih stavkov in je postal repetitiven...kar je temeljna značilnost šarlatanov, kot modro ugotavlja shrink... :lol:
Veš, nikakor ne uspem dojeti pomena teh :lol: , pojavijo se zmeraj ob nekih petelinjih bojih. Kakšna je njihova sporočilna vrednost in predvsem komu so namenjeni?
Trikrat lahko ugibaš... :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:Bargo, na čigavi strani si? Mar te ni šrink označil za šarlatana in to nemalokrat? Torej ima vojko tudi tebe za šarlatana, mar ne vojko?
Ne. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:Le kdo se tukaj repetitivno obnaša s svojimi slovničnimi pripombami? Za vojka je itak vsak drug šarlatan. Takšen osebek je s svojimi izjavami, ki jih največkrat povzema po drugih, prava cvetka.
Vidiš, da so lekcije učinkovale! Napak je vedno manj in tekst je vedno bolj berljiv...

Šlo bi tudi s kratko zahvalo, brez psovk, se strinjaš? :wink:

Odgovori