Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
24.1.2022 20:39
Dvigneš roko ko ti je! :)
To naj bi bil preizkus svobodne volje? Kaj naj bi pomenilo: "ko ti je"?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
24.1.2022 20:53
bargo napisal/-a:
24.1.2022 20:39
Dvigneš roko ko ti je! :)
To naj bi bil preizkus svobodne volje?
Ja. Meniš, da ni ustrezen preizkus za obstoj svobodne volje?
Roman napisal/-a: Kaj naj bi pomenilo: "ko ti je"?
To pomeni, ko si zavedno želiš dvigniti roko. Veš sam, da včasih dvigneš roko samo zato, da se roka ne poškoduje preveč. :wink:

Imam pa vprašanje zate, ki gre tako: "Če ni svobodne volje ali potem pomeni, da se pesmi pišejo same od sebe?" :?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
2.2.2022 20:15
Meniš, da ni ustrezen preizkus za obstoj svobodne volje?
Tako menim. Res pa je, da ne vem, kakšen bi ta poskus lahko sploh bil. Kako lahko preizkušaš nekaj, česar ni? Da ne rečem, da svobodne volje niti ne znamo primerno opredeliti. Če sledimo Franu: svoboden ki lahko izbira, se odloča po lastni volji, imamo težavo s pojmom "volja", pa tudi z "lahko".
Roman napisal/-a:Kaj naj bi pomenilo: "ko ti je"?
To pomeni, ko si zavedno želiš dvigniti roko.
No, meni "ko ti je" bolj diši po "ko se ti zazdi ali zljubi". Ampak zakaj bi želel dvigniti roko (zavestno ali ne)? In zakaj se ti zdi zavest svobodna?
Veš sam, da včasih dvigneš roko samo zato, da se roka ne poškoduje preveč.
Prav, ampak spet, kje je tu svobodna volja? Roko pač moram umakniti, da se ne poškoduje. Lahko se seveda odločim (svobodno?), da mi za roko ni mar in naj se ji pač zgodi karkoli.
Imam pa vprašanje zate, ki gre tako: "Če ni svobodne volje ali potem pomeni, da se pesmi pišejo same od sebe?" :?
Narobe postavljeno vprašanje, a vseeno hvala zanj. Ne, tega ne pomeni. Vprašanje je, ali je pesnik pri pesnjenju v resnici svoboden. Menim, da če ne bi moral pesniti, pač ne bi. Tvoje vprašanje pa se sliši tako, kot bi vprašal, ali se vojne vojujejo same od sebe. Večinoma so vojaki navkljub njihovi domnevni svobodni volji prisiljeni iti v vojno.

Še vedno se vrtiva okoli vprašanja, kaj svobodna volja je. To, da je to zavest, najbrž ne more držati. Da so to želje, še manj.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a osf »

Pišem tukaj ker vidim da ostali argumenti so stari in je forum precej neaktiven.

Sem si prebral članek na kvarkadabri glede klasifikacije škodljivcev, pa še nekaj člankov povezanih s cepivi ipd.

Nisem pa razumel kako je kvarkadabra opravila statistike, saj piše:
"sem spadajo dobro izobraženi ljudje, ki so običajno polno cepljeni in varno odmaknjeni od možnosti okužbe"
Sam si gledam okoli in štejem kdo je boln, kdo cepljen, kdo ne ipd.. Gre se za približno 150 oseb ki živijo do 300 km od mene, nekateri še več in nekateri tudi opravljajo statistike glede virusa.


Morda sem obkrožen z množico ljudi ki predstavlja posebnost ampak:

- med necepljenimi znam za tri osebe ki so umrle morda zaradi virusa. Morda ker vse tri osebe so imele probleme z zdravjem ter vse tri so imele nad 60 let.

- med cepljenimi štejem dve osebi. Te so bile zdrave in mlajše, okoli 30 let.
Ustanove žal v primeru covida pravijo da so osebe umrle zaradi virusa, v primeru cepiva pa pravijo da ni dokazov. Čeprav ti dve osebi sta umrli dan in par dni po cepljenju.

- med necepljenimi štejem približno 70 oseb. Med temi 5 njih je imelo covid.

- med cepljenimi štejem ostale in med temi v roku dveh mesecev je približno 40 oseb dobilo vseeno covid.



Dodal bom še skupinico oseb ki je izbrala pot do alternativnega zdravljenja. V glavnem se gre za uporabo volnate medene trave.
Te osebe so se nalašč izpostavile večkrat virusu in okuženim osebam in glej čudo, niti ena od teh v dveh letih se ni okužila.
Sreča pač, kajne?




Rekel bi da smo v dobi kvantnega računalnika ampak variante ki bi jih kvantni računalnik dal sploh niso upoštevane ker so bila vzeta v poštev samo cepiva.




Pa še eno vprašanje.
Zakaj osebe ki so naravno imunske se morajo vseeno cepiti?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Trump Donald: "Putin torej zdaj pravi, da so neodvisni — velik del Ukrajine. Rekel sem si, kako pametno je to?! Šel bo in bo mirovnik. Tudi mi bi nekaj takega potrebovali na naši južni meji. To je najmočnejša mirovna sila, kar sem jih videl. Nikoli še nisem videl toliko tankov. Ohranili bodo mir, vsekakor," se je navduševal. "Kar pomislite. To je človek, ki je zelo pameten. Poznam ga zelo dobro. Zelo, zelo dobro," je nadaljeval.

Vir: trump-o-sarmantnem-putinu-ki-ljubi-svojo-domovino

:?

J. Krishnamurti:

[18:25] Skupaj bomo pogledali, opazovali ta izredni pojav:
kaj je človeštvo naredilo po teh več tisočih letih;
še vedno je barbarsko: kruto, prostaško, polno skrbi in sovraštva.

Nasilje se v svetu stopnjuje.
In tako sprašujemo ali je na tej zemlji lahko mir?

Kajti brez miru, notranjega, najprej duševnega, možgani ne morejo cveteti.

Človeška bitja ne morejo živeti popolnoma celovito.

Torej, zakaj smo po tej dolgi evoluciji - med tem obdobjem
smo zbrali ogromno izkušenj, znanja, veliko informacij,
zakaj smo mi - človeška bitja - nenehno v sporu?

To je pravo vprašanje.




J. Krishnamurti: [25:58] Ko ste otrok, vas pošljejo v šolo.

Tam naletite na problem pisanja; problem matematike,
problem zgodovine, znanosti, kemije in vsega drugega.

Torej smo od otroštva vzgajani, da imamo probleme.

Prosim, bodite potrpežljivi.

To pazljivo poglejte.

Torej so naši možgani pogojeni, vzgajani, izšolani, da imajo probleme.

Opazujte to sami.

In prosim ne poslušajte zgolj govorca.

Skupaj raziskujemo, preiskujemo probleme, ki jih imate.

Torej smo od otroštva vzgajani, šolani, pogojeni, da imamo probleme:
ko nastanejo novi problemi, kar se neizogibno zgodi,
naši možgani, polni problemov, poskušajo rešiti še en problem
in zaradi tega se ti samo še povečajo; kar je to, kar se v svetu dogaja.

Politiki povsod po svetu množijo problem za problemom
in ne najdejo odgovora.

Torej, ali je mogoče - prosim, poslušajte, če hočete - ali je mogoče
imeti možgane, ki so osvobojeni problemov,
tako da lahko rešite probleme?

Možgane, ki niso zmedeni, polni problemov.
Ali je to mogoče?


Vir: J. Krishnamurti - Vašington, ZDA 1985 - 1. Javno predavanje - Ves čas je v sedanjosti

"Šel bo in bo mirovnik". :shock: Ali res tako razmišljajo? Zmeraj bolj je jasno, kako to da ne zaznamo naprednih nezemeljskih civilizacij, kajti, če se mi Zemljani štejemo med napredne civilizacije, potem nas s takšnim razmišljanjem hitro ne bo več.

Bojim se, da se potem niti znova ne more več začeti, kajti naključje in naključni procesi pač niso ponovljivi. :roll:

“We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.”
--.Albert Einstein.--


Ukrajinski parlament razglasil izredne razmere. V ZDA napovedujejo rusko invazijo v roku48-ur

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
23.2.2022 22:36
Trump Donald: "Putin torej zdaj pravi, da so neodvisni — velik del Ukrajine. Rekel sem si, kako pametno je to?! Šel bo in bo mirovnik. Tudi mi bi nekaj takega potrebovali na naši južni meji. To je najmočnejša mirovna sila, kar sem jih videl. Nikoli še nisem videl toliko tankov. Ohranili bodo mir, vsekakor," se je navduševal. "Kar pomislite. To je človek, ki je zelo pameten. Poznam ga zelo dobro. Zelo, zelo dobro," je nadaljeval.

Vir: trump-o-sarmantnem-putinu-ki-ljubi-svojo-domovino

:?

J. Krishnamurti:

[18:25] Skupaj bomo pogledali, opazovali ta izredni pojav:
kaj je človeštvo naredilo po teh več tisočih letih;
še vedno je barbarsko: kruto, prostaško, polno skrbi in sovraštva.

Nasilje se v svetu stopnjuje.
In tako sprašujemo ali je na tej zemlji lahko mir?

Kajti brez miru, notranjega, najprej duševnega, možgani ne morejo cveteti.

Človeška bitja ne morejo živeti popolnoma celovito.

Torej, zakaj smo po tej dolgi evoluciji - med tem obdobjem
smo zbrali ogromno izkušenj, znanja, veliko informacij,
zakaj smo mi - človeška bitja - nenehno v sporu?

To je pravo vprašanje.




J. Krishnamurti: [25:58] Ko ste otrok, vas pošljejo v šolo.

Tam naletite na problem pisanja; problem matematike,
problem zgodovine, znanosti, kemije in vsega drugega.

Torej smo od otroštva vzgajani, da imamo probleme.

Prosim, bodite potrpežljivi.

To pazljivo poglejte.

Torej so naši možgani pogojeni, vzgajani, izšolani, da imajo probleme.

Opazujte to sami.

In prosim ne poslušajte zgolj govorca.

Skupaj raziskujemo, preiskujemo probleme, ki jih imate.

Torej smo od otroštva vzgajani, šolani, pogojeni, da imamo probleme:
ko nastanejo novi problemi, kar se neizogibno zgodi,
naši možgani, polni problemov, poskušajo rešiti še en problem
in zaradi tega se ti samo še povečajo; kar je to, kar se v svetu dogaja.

Politiki povsod po svetu množijo problem za problemom
in ne najdejo odgovora.

Torej, ali je mogoče - prosim, poslušajte, če hočete - ali je mogoče
imeti možgane, ki so osvobojeni problemov,
tako da lahko rešite probleme?

Možgane, ki niso zmedeni, polni problemov.
Ali je to mogoče?


Vir: J. Krishnamurti - Vašington, ZDA 1985 - 1. Javno predavanje - Ves čas je v sedanjosti

"Šel bo in bo mirovnik". :shock: Ali res tako razmišljajo? Zmeraj bolj je jasno, kako to da ne zaznamo naprednih nezemeljskih civilizacij, kajti, če se mi Zemljani štejemo med napredne civilizacije, potem nas s takšnim razmišljanjem hitro ne bo več.

Bojim se, da se potem niti znova ne more več začeti, kajti naključje in naključni procesi pač niso ponovljivi. :roll:

“We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.”
--.Albert Einstein.--


Ukrajinski parlament razglasil izredne razmere. V ZDA napovedujejo rusko invazijo v roku48-ur
Dober izbor, bargo! Mislim, da se je ubogemu Trumpetku zmešalo in da je klinični primer. :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
23.2.2022 23:20
Dober izbor, bargo!
Hvala.
vojko napisal/-a: Mislim, da se je ubogemu Trumpetku zmešalo in da je klinični primer. :D
Zemljani, naša vrsta predvsem, smo klinični primer. Zemlja je ena velika klinika. Problem je, da še ni videti opazovalca. :)

Veš kako pravijo: "Padajoče drevo povzroča več hrupa kot rastoči gozd". Močno upam, da je to to, kar se trenutno v svetu dogaja. :roll:

Pay Me My Money Down (Live at the New Orleans Jazz & Heritage Festival, 2006)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
26.2.2022 10:03
vojko napisal/-a:
23.2.2022 23:20
Dober izbor, bargo!
Hvala.
vojko napisal/-a: Mislim, da se je ubogemu Trumpetku zmešalo in da je klinični primer. :D
Zemljani, naša vrsta predvsem, smo klinični primer. Zemlja je ena velika klinika. Problem je, da še ni videti opazovalca. :)

Veš kako pravijo: "Padajoče drevo povzroča več hrupa kot rastoči gozd". Močno upam, da je to to, kar se trenutno v svetu dogaja. :roll:

Pay Me My Money Down (Live at the New Orleans Jazz & Heritage Festival, 2006)
... ali kot je rekel moj blagopokojni profesor psihopatologije: "Večina nas je itak zunaj ..." :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
27.2.2022 12:24
bargo napisal/-a:
26.2.2022 10:03
vojko napisal/-a:
23.2.2022 23:20
Dober izbor, bargo!
Hvala.
vojko napisal/-a: Mislim, da se je ubogemu Trumpetku zmešalo in da je klinični primer. :D
Zemljani, naša vrsta predvsem, smo klinični primer. Zemlja je ena velika klinika. Problem je, da še ni videti opazovalca. :)

Veš kako pravijo: "Padajoče drevo povzroča več hrupa kot rastoči gozd". Močno upam, da je to to, kar se trenutno v svetu dogaja. :roll:

Pay Me My Money Down (Live at the New Orleans Jazz & Heritage Festival, 2006)
... ali kot je rekel moj blagopokojni profesor psihopatologije: "Večina nas je itak zunaj ..." :lol:
In profesor je imel prav. Temu se danes reče The Dunning Kruger Effect. :wink:

“I know that I am intelligent, because I know that I know nothing.”

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts,
while the stupid ones are full of confidence.
--.Charles Bukowski.--

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

bargo napisal/-a:
13.1.2022 20:59
bargo napisal/-a:
10.12.2021 18:48
bargo napisal/-a:
10.11.2021 2:10

Vojko, 3.000.000!! Novi milijon! Tokrat je bilo potrebnih 38 dni in spet si lahko natočiš. :wink:

Quantization and Heisenberg's Uncertainty Principle

yesterday is history
tomorrow is a mystery
today is a gift of god
which is why we call it the present
--.Bil Keane.--
Vojko, 3.100.000!! Tokrat je bilo potrebnih 29 dni in spet si lahko natočiš. :wink:

Ha,ha, ha. Kako človeško!! :lol: .
Vojko, 3.200.000!! Tokrat je bilo potrebnih 34 dni in spet si lahko natočiš. :wink:
Vojko, 3.300.000!! Tokrat je bilo potrebnih 48 dni in spet si lahko natočiš. Počasi greš proti abstinenci! :wink:

Alicia Keys & John Mayer - If I ain't g ... o quality)
Some people live for the fortune
Some people live just for the fame
Some people live for the power, yeah
Some people live just to play the game

Some people think that the physical things
Define what's within
And I've been there before, but that life's a bore
So full of the superficial


Quatom-self!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
2.3.2022 19:15
bargo napisal/-a:
13.1.2022 20:59
bargo napisal/-a:
10.12.2021 18:48

Vojko, 3.100.000!! Tokrat je bilo potrebnih 29 dni in spet si lahko natočiš. :wink:

Ha,ha, ha. Kako človeško!! :lol: .
Vojko, 3.200.000!! Tokrat je bilo potrebnih 34 dni in spet si lahko natočiš. :wink:
Vojko, 3.300.000!! Tokrat je bilo potrebnih 48 dni in spet si lahko natočiš. Počasi greš proti abstinenci! :wink:

Alicia Keys & John Mayer - If I ain't g ... o quality)
Some people live for the fortune
Some people live just for the fame
Some people live for the power, yeah
Some people live just to play the game

Some people think that the physical things
Define what's within
And I've been there before, but that life's a bore
So full of the superficial


Quatom-self!
Bargo, hvala! Videti je, da sva 'poslednja Mohikanca' na tem nekdaj tako živahnem forumu ... Škoda! :(

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

So se teme pač izpele.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:
7.2.2022 22:17
Pišem tukaj ker vidim da ostali argumenti so stari in je forum precej neaktiven.

Sem si prebral članek na kvarkadabri glede klasifikacije škodljivcev, pa še nekaj člankov povezanih s cepivi ipd.

Nisem pa razumel kako je kvarkadabra opravila statistike, saj piše:
"sem spadajo dobro izobraženi ljudje, ki so običajno polno cepljeni in varno odmaknjeni od možnosti okužbe"
Sam si gledam okoli in štejem kdo je boln, kdo cepljen, kdo ne ipd.. Gre se za približno 150 oseb ki živijo do 300 km od mene, nekateri še več in nekateri tudi opravljajo statistike glede virusa.


Morda sem obkrožen z množico ljudi ki predstavlja posebnost ampak:

- med necepljenimi znam za tri osebe ki so umrle morda zaradi virusa. Morda ker vse tri osebe so imele probleme z zdravjem ter vse tri so imele nad 60 let.

- med cepljenimi štejem dve osebi. Te so bile zdrave in mlajše, okoli 30 let.
Ustanove žal v primeru covida pravijo da so osebe umrle zaradi virusa, v primeru cepiva pa pravijo da ni dokazov. Čeprav ti dve osebi sta umrli dan in par dni po cepljenju.

- med necepljenimi štejem približno 70 oseb. Med temi 5 njih je imelo covid.

- med cepljenimi štejem ostale in med temi v roku dveh mesecev je približno 40 oseb dobilo vseeno covid.



Dodal bom še skupinico oseb ki je izbrala pot do alternativnega zdravljenja. V glavnem se gre za uporabo volnate medene trave.
Te osebe so se nalašč izpostavile večkrat virusu in okuženim osebam in glej čudo, niti ena od teh v dveh letih se ni okužila.
Sreča pač, kajne?




Rekel bi da smo v dobi kvantnega računalnika ampak variante ki bi jih kvantni računalnik dal sploh niso upoštevane ker so bila vzeta v poštev samo cepiva.




Pa še eno vprašanje.
Zakaj osebe ki so naravno imunske se morajo vseeno cepiti?
Čeprav smetiš v tej temi (nove pa si očitno ne upaš odpreti, ker bi ti jo moderator zaklenil ali zbrisal), si v bistvu kar zadel glede na naslov teme: čudež bi bil, če ne bi delil neznanstvenih pogledov anticepilcev.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:
19.3.2022 6:32
osf napisal/-a:
7.2.2022 22:17
Pišem tukaj ker vidim da ostali argumenti so stari in je forum precej neaktiven.

Sem si prebral članek na kvarkadabri glede klasifikacije škodljivcev, pa še nekaj člankov povezanih s cepivi ipd.

Nisem pa razumel kako je kvarkadabra opravila statistike, saj piše:
"sem spadajo dobro izobraženi ljudje, ki so običajno polno cepljeni in varno odmaknjeni od možnosti okužbe"
Sam si gledam okoli in štejem kdo je boln, kdo cepljen, kdo ne ipd.. Gre se za približno 150 oseb ki živijo do 300 km od mene, nekateri še več in nekateri tudi opravljajo statistike glede virusa.


Morda sem obkrožen z množico ljudi ki predstavlja posebnost ampak:

- med necepljenimi znam za tri osebe ki so umrle morda zaradi virusa. Morda ker vse tri osebe so imele probleme z zdravjem ter vse tri so imele nad 60 let.

- med cepljenimi štejem dve osebi. Te so bile zdrave in mlajše, okoli 30 let.
Ustanove žal v primeru covida pravijo da so osebe umrle zaradi virusa, v primeru cepiva pa pravijo da ni dokazov. Čeprav ti dve osebi sta umrli dan in par dni po cepljenju.

- med necepljenimi štejem približno 70 oseb. Med temi 5 njih je imelo covid.

- med cepljenimi štejem ostale in med temi v roku dveh mesecev je približno 40 oseb dobilo vseeno covid.



Dodal bom še skupinico oseb ki je izbrala pot do alternativnega zdravljenja. V glavnem se gre za uporabo volnate medene trave.
Te osebe so se nalašč izpostavile večkrat virusu in okuženim osebam in glej čudo, niti ena od teh v dveh letih se ni okužila.
Sreča pač, kajne?




Rekel bi da smo v dobi kvantnega računalnika ampak variante ki bi jih kvantni računalnik dal sploh niso upoštevane ker so bila vzeta v poštev samo cepiva.




Pa še eno vprašanje.
Zakaj osebe ki so naravno imunske se morajo vseeno cepiti?
Čeprav smetiš v tej temi (nove pa si očitno ne upaš odpreti, ker bi ti jo moderator zaklenil ali zbrisal), si v bistvu kar zadel glede na naslov teme: čudež bi bil, če ne bi delil neznanstvenih pogledov anticepilcev.
:lol: :!: :!:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
8.3.2022 17:27
So se teme pač izpele.
Niso, tema je še zmeraj svobodna volja. Zanimiva tema, za katero pa so potrebne priprave.

Odgovori