Primerjava (nogometna žoga)!

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:Bodi vztrajen, si na pravi poti.
Enajstič se bo trditev spremenila v argument (Goebbels?).
Mislim, da je odgovor teoretično pravilen (pod lupo se kot ne poveča). :lol: :lol: :lol:

P.S. Preprosti, si še vedno prepričan, da "za 'od-razbito jajce' ne obstaja noben poznan fiz. zakon" in da bi "'od-razbito jajce' predstavljalo kršitev zakonov" ? :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a Rock »

Naj mi kdo od naravoslovcev izračuna razmerje - velikost:
10 atomov vodika in 1 m3, in, te atome povečamo na nogometno žogo (ustreza npr. razmerje Pluton - Sonce?). Hvala.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:Naj mi kdo od naravoslovcev izračuna razmerje - velikost:
10 atomov vodika in 1 m3, in, te atome povečamo na nogometno žogo (ustreza npr. razmerje Pluton - Sonce?). Hvala.
Mislim, da je odgovor teoretično pravilen (pod lupo se kot ne poveča). :lol: :lol:

P.S. Preprosti, si še vedno prepričan, da "za 'od-razbito jajce' ne obstaja noben poznan fiz. zakon" in da bi "'od-razbito jajce' predstavljalo kršitev zakonov" ?

No, Preprosti, bo kaj? Kako je zdaj s temi zakoni? Usmili se nas in navedi vsaj zakon, ki je po tvojem trdnem prepričanju 'kršen' pri procesu od-razbijanja jajca! :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Mislim, da je odgovor teoretično pravilen (pod lupo se kot ne poveča). :lol: :lol:
Spodobilo bi se, da si ne prilaščaš mojih trditev.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Mislim, da je odgovor teoretično pravilen (pod lupo se kot ne poveča). :lol:
Spodobilo bi se, da si ne prilaščaš mojih trditev.
Mislim, da je odgovor teoretično pravilen (pod lupo se kot ne poveča). :lol: :lol:

Spodobilo bi se, da se opravičiš za svoje pobalinske ignorantske izpade... :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: Opravičujem se za svoje pobalinske ignorantske izpade.
Globoko obžalujem svoje napake (maligani).
Obljubljam popolnoma drugačno obnašanje in ponižno prosim za prizanesljivost. :oops: :oops:
Opravičila ne sprejmem.
Možna je samo dejanska prekinitev ognja, brez formalnega sporazuma.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Opravičujem se za svoje pobalinske ignorantske izpade.
Globoko obžalujem svoje napake (maligani).
Obljubljam popolnoma drugačno obnašanje in ponižno prosim za prizanesljivost. :oops: :oops:
Opravičila ne sprejmem.
Možna je samo dejanska prekinitev ognja, brez formalnega sporazuma.
Oooooo, še ena temna plat tvojega (že itak ne preveč lepega) značaja, Preprosti! Za pobožnjakarsko fasado se skriva tudi amaterski goljuf in ponarejevalec.
Ali te ni toliko v hlačah, da bi po moško priznal: "Nisem imel pojma o statistični termodinamiki in osnovah entropije, pa se ustrelil kozla in te pobalinsko popljuval. Oprosti!"

Sicer pa mislim, da je odgovor teoretično pravilen, vendar vseeno menim, da se pod lupo kot ne poveča. Po pravilih KANONSKE fizike (zadnjič novelirane s papeževo 'srebrno bulo' leta 1492 :lol: ) se torej lahko šteje odgovor tudi za napačnega... :lol:

Mimogrede, da ne pozabim: si že našel fizikalni zakon, ki je po tvojem trdnem prepričanju 'kršen' pri procesu od-razbijanja jajca? :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a Rock »

Zabiti sharlatan je sproduciral:
vojko napisal/-a:in na novo sestavljenemu jajcu podelilo ravno pravšnji sunek, da bi v enem kosu skočilo s tal, se dvignilo na kuhinjski pult, nežno pristalo na robu, se zakotalilo še nekaj centimetrov in mirno obstalo na mestu."
ter nato:
vojko napisal/-a: Globoko obžalujem svoje napake (maligani).
Obljubljam popolnoma drugačno obnašanje in ponižno prosim za prizanesljivost. :oops: :oops:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:Zabiti sharlatan je sproduciral:
vojko napisal/-a:in na novo sestavljenemu jajcu podelilo ravno pravšnji sunek, da bi v enem kosu skočilo s tal, se dvignilo na kuhinjski pult, nežno pristalo na robu, se zakotalilo še nekaj centimetrov in mirno obstalo na mestu."
ter nato:
vojko napisal/-a: Globoko obžalujem svoje napake (maligani).
Obljubljam popolnoma drugačno obnašanje in ponižno prosim za prizanesljivost.
Kako te ni sram pred očmi vsega foruma ponarejati in podtikati MENI imbecilnosti, ki si sproduciral sam? Hudičevo podcenjuješ inteligenco forumašev, če misliš, da boš koga 'preveslal' s tem prozornim poskusom ponarejanja dejstev.

Se izogibaš odgovoru na že večkrat postavljeno vprašanje o obstoju fizikalnega zakona, ki je bil po tvojem trdnem prepričanju 'kršen' pri procesu od-razbijanja jajca? :lol:

Nimaš pojma o temeljih termodinamike in entropije, vidim pa, da dobro poznaš vašega glavnega propagandista Goebbelsa, na katerega si se s svojimi lažmi zadnjič referiral. Bi rekel, da sta sorodni duši in tudi iste metode uporabljata... :lol:

Še enkrat: 'gliha vkup štriha'... :lol:

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a so7il »

vojko napisal/-a:...Ali te ni toliko v hlačah, da bi po moško priznal: "Nisem imel pojma o statistični termodinamiki in osnovah entropije, pa se ustrelil kozla in te pobalinsko popljuval. Oprosti!"
vojko napisal/-a:Kako te ni sram pred očmi vsega foruma ponarejati in podtikati MENI imbecilnosti, ki si sproduciral sam? Hudičevo podcenjuješ inteligenco forumašev, če misliš, da boš koga 'preveslal' s tem prozornim poskusom ponarejanja dejstev.
Vojko, saj tudi ti menda nisi podcenjeval inteligence forumašev, ko si Smolejlea (upam da ne tudi "nas") prepričeval, da je tršica potrdila da si imel prav ti, ne pa on?

Čemú zdaj tule užaljenost, če je tisto tam bil hec?
Predvsem pa, čemú zdaj tule užaljenost, če tisto tam ni bil hec?

Rock te očitno draži. Bralec (forumaši) ne potrebuje nobenega posebnega znanja za tak zaključek. Pa te je takšna krivičnost - vsaj po tvoji reakciji sodeč ("...Hudičevo podcenjuješ inteligenco forumašev, če misliš, ...") - vseeno prizadela.

Omenjam zato, ker je glede slovenščine drugačna pesem. Bralec (forumaši) ni povsem prepričan kdo ima prav, pa ponavadi verjame "močnejšemu" (bolj "agresivnemu"). Ko se nasprotnika poskuša diskreditirati na osnovi slovničnih napak, se tako "diskreditator" kot tudi "žrtev" in vsi ki se vključijo v takšno "razpravo", prelevijo v... primerjavo moram uporabiti... rahlo vinjenerga človeka, ki želi napraviti vtis povsem trezne hoje, pa mu uspe kvečjemu poudariti negotovost v nogah. Saj veš, odvečne vejice ("za vsak slučaj"), čudni stavki ("prerazporeditev" besed v preveč po domače zvenečem stavku) in podobno... Tudi ti nisi izjema, celo Roman ne (kaj šele jaz /kako potem vem? Hja, po občutku, hehe/ ali kdo drug).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a vojko »

so7il napisal/-a:
vojko napisal/-a:...Ali te ni toliko v hlačah, da bi po moško priznal: "Nisem imel pojma o statistični termodinamiki in osnovah entropije, pa se ustrelil kozla in te pobalinsko popljuval. Oprosti!"
vojko napisal/-a:Kako te ni sram pred očmi vsega foruma ponarejati in podtikati MENI imbecilnosti, ki si sproduciral sam? Hudičevo podcenjuješ inteligenco forumašev, če misliš, da boš koga 'preveslal' s tem prozornim poskusom ponarejanja dejstev.
Vojko, saj tudi ti menda nisi podcenjeval inteligence forumašev, ko si Smolejlea (upam da ne tudi "nas") prepričeval, da je tršica potrdila da si imel prav ti, ne pa on?

Čemú zdaj tule užaljenost, če je tisto tam bil hec?
Predvsem pa, čemú zdaj tule užaljenost, če tisto tam ni bil hec?

Rock te očitno draži. Bralec (forumaši) ne potrebuje nobenega posebnega znanja za tak zaključek. Pa te je takšna krivičnost - vsaj po tvoji reakciji sodeč ("...Hudičevo podcenjuješ inteligenco forumašev, če misliš, ...") - vseeno prizadela.

Omenjam zato, ker je glede slovenščine drugačna pesem. Bralec (forumaši) ni povsem prepričan kdo ima prav, pa ponavadi verjame "močnejšemu" (bolj "agresivnemu"). Ko se nasprotnika poskuša diskreditirati na osnovi slovničnih napak, se tako "diskreditator" kot tudi "žrtev" in vsi ki se vključijo v takšno "razpravo", prelevijo v... primerjavo moram uporabiti... rahlo vinjenerga človeka, ki želi napraviti vtis povsem trezne hoje, pa mu uspe kvečjemu poudariti negotovost v nogah. Saj veš, odvečne vejice ("za vsak slučaj"), čudni stavki ("prerazporeditev" besed v preveč po domače zvenečem stavku) in podobno... Tudi ti nisi izjema, celo Roman ne (kaj šele jaz /kako potem vem? Hja, po občutku, hehe/ ali kdo drug).
Da se še jaz malo pohecam:

Mislim, da je odgovor teoretično pravilen (pod lupo se kot ne poveča)... :D

P.S. V bistvu sem pa res tepec, da se pustim sprovocirati Preprostemu. A kaj češ, takšni pač smo.. :wink:

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a so7il »

vojko napisal/-a:P.S. V bistvu sem pa res tepec, da se pustim sprovocirati Preprostemu.
Res je.
A kaj češ, takšni pač smo.. :wink:
Še bolj res :D


Ok, tisto je bilo vse kar sem imel povedati.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a Rock »

zabiti sarlatan napisal/-a:Da se še jaz malo pohecam:
Mislim, da je odgovor teoretično pravilen (pod lupo se kot ne poveča)... :D
P.S. V bistvu sem pa res tepec, da se pustim sprovocirati Preprostemu. A kaj češ, takšni pač smo.. :wink:
V vsaki šali je zrno resnice.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
zabiti sarlatan napisal/-a:Da se še jaz malo pohecam:
Mislim, da je odgovor teoretično pravilen (pod lupo se kot ne poveča)... :D
P.S. V bistvu sem pa res tepec, da se pustim sprovocirati Preprostemu. A kaj češ, takšni pač smo.. :wink:
V vsaki šali je zrno resnice.
Mislim, da je odgovor teoretično pravilen (pod lupo se kot ne poveča).

"Jajca padajo in se razbijajo..."

:lol: :lol: :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Primerjava (nogometna žoga)!

Odgovor Napisal/-a Roman »

vojko napisal/-a:V bistvu sem pa res tepec
Ja, to spoznanje pride po: "vem, da nič ne vem". Welcome to the club.

Odgovori