Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a GJ »

vojko napisal/-a:Vsak kubik vode pri 20 st.C ima cca 10kWh toplotne energije.
Tole je pa spet prosto po...
Od kje ti ti podatki?

Lep večer...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a GJ »

TimeEinstein napisal/-a:fizikalno ozadje je,
da atomska struktura magneta polarizira quantum vacuum, ki je neizčrpni vir eneergije. beri moj članek na linku :D
Če bi trdil, da je quantum vacuum, neizčrpni vir za šarlatane, bi bila trditev verjetno pravilna!
Kje si našel fizikalno ozadje, pa razumejo le šarlatani tvojega kova! :lol:

Lep večer...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a GJ »

TimeEinstein napisal/-a:zakon o ohranitvi energije sploh ne pade s tem motorjem
ker on črpa energijo iz odprtega sistema - kvantnega vakuuma
zakon o ohranitvi energije pa velja le za zaprte sisteme
jaz bom naredil mojo varianto QVM v roku 3 mesecev
pa da vidimo :D
V tem ne vidim problema, problem vidim v eni in edini napaki, naprava ne bo črpala energije, oziroma delovala... :lol:

Lahko noč...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a vojko »

GJ napisal/-a:
vojko napisal/-a:Vsak kubik vode pri 20 st.C ima cca 10kWh toplotne energije.
Tole je pa spet prosto po...
Od kje ti ti podatki?

Lep večer...
http://docs.engineeringtoolbox.com/docu ... er_kwh.png

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Ravno se nasmejem Romanovem postu, potem pa preberem še Vojkosravega - Lukec je profesor za vaju!
Le zate, osmoljenileo, ker namreč velja: dipl. LUKEC > podučitelj osmoljenileo (v smislu šarlatanskega nakladanja). :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a GJ »

vojko napisal/-a:
GJ napisal/-a:
vojko napisal/-a:Vsak kubik vode pri 20 st.C ima cca 10kWh toplotne energije.
Tole je pa spet prosto po...
Od kje ti ti podatki?

Lep večer...
http://docs.engineeringtoolbox.com/docu ... er_kwh.png
Huu... :mrgreen:
Sem si ogledal tale grafek...

Če dobro pogledaš tale logaritmični graf je iz njega razvidno, da je energija enega kubičnega metra vode pri 20°C 23.3kWh in ne 10kWh.

Sicer res ne vem iz kakšnega konteksta si ti potegnil tale graf, ampak vseeno, naslov grafa se glasi "Energy Stored in Water" kar pa je narobe, oziroma ne točno, pravilno bi bilo: "Thermal Energy Stored in Liquid Water", saj se vsebnost toplotne energije poljubne materije ne konča pri 0 °C ampak pri 0 K.

To kar si hotel povedati bi ti moral formulirati recimo takole:
Toplotna energija, enega kubičnega metra vode v tekočem agregatnem stanju, znaša pri 20 °C približno 23.3 kWh.
Energijo izračunaš pa takole: 1000 Kg * 4187 J/°C * 20 K / 3600 s = 23261 Wh oziroma 23.3 kWh

Lep dan vsem...

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a Roman »

smolejleo napisal/-a:Ravno se nasmejem Romanovem postu
Le kaj se ti je zdelo smešno v njem?
potem pa preberem še Vojkosravega
Očitno ti je fekalična igra z imeni še vedno pri srcu. Si ponosen na to?
Lukec je profesor za vaju!
Nimam diplome iz fizike, pa iz teologije tudi ne. Ampak svojo trditev pa le utemelji, razen, če je njen namen, kot smo že navajeni, zgolj zaničevanje sogovornika.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman napisal/-a:
osmoljenileo napisal/-a:Lukec je profesor za vaju!
Nimam diplome iz fizike, pa iz teologije tudi ne. Ampak svojo trditev pa le utemelji, razen, če je njen namen, kot smo že navajeni, zgolj zaničevanje sogovornika.
Saj je tudi LUKEC nima: on ima le diplomo (VSS) iz fizikalne merilne tehnike.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

GJ napisal/-a:To kar si hotel povedati bi ti moral formulirati recimo takole:
Toplotna energija, enega kubičnega metra vode v tekočem agregatnem stanju, znaša pri 20 °C približno 23.3 kWh.
Energijo izračunaš pa takole: 1000 Kg * 4187 J/°C * 20 K / 3600 s = 23261 Wh oziroma 23.3 kWh
Enote se ne ujemajo: najprej pri specifični toploti manjka v imenovalcu "kg", "s" na koncu pa je odveč, kajti "J" je dimenzijsko enak "Wh".

Drugače pa ta račun ne pomeni nič drugega kot toploto, ki jo je treba dovesti 1000 kg vode, da se segreje za 20 K.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a GJ »

shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:To kar si hotel povedati bi ti moral formulirati recimo takole:
Toplotna energija, enega kubičnega metra vode v tekočem agregatnem stanju, znaša pri 20 °C približno 23.3 kWh.
Energijo izračunaš pa takole: 1000 Kg * 4187 J/°C * 20 K / 3600 s = 23261 Wh oziroma 23.3 kWh
Enote se ne ujemajo: najprej pri specifični toploti manjka v imenovalcu "kg", "s" na koncu pa je odveč, kajti "J" je dimenzijsko enak "Wh".
OK, tole je bilo bolj na hitro z moje strani, da razložim Vojkov graf in enot nisem preverjal. :D
shrink napisal/-a:Drugače pa ta račun ne pomeni nič drugega kot toploto, ki jo je treba dovesti 1000 kg vode, da se segreje za 20 K.
Tako je! To je tudi razvidno iz linka na Wiki, ki sem ga podal!

Lep dan vsem...

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Roman napisal/-a:
vojko napisal/-a:bi črpala ogromno toplotno energijo morja
Za kar bi seveda porabila več energije kot bi jo izčrpala. To me spominja na risanko z Gustavom, ko je žagal drva z motorno žago, v kateri je moral kuriti drva, da je delovala.

Roman, preštudiraj, kako dela toplotna črpalka, pa boš videl, da dobiš 3x,4x toliko toplote kot vložene energije. Seveda to ni noben perpetum mobile, mi vložimo energijo (za črpalko in kompresor), da iz okolice (talne vode, zraka, morja) odvzamemo toploto. Energijski zakon velja, če se pa omejimo samo na energijo, ki bi jo morali plačati (toplota, ki jo "ukrademo "okolici je brezplačna) pa radi napišemo, da za enoto energije (ki jo plačamo - električna energija) dobimo 3 do 4 krat več energije - toplote.

Torej Roman, nihče ne bo šel črpati nafte, če je ta manj vredna kot njeno črpanje. Tudi nihče ne bo plačeval obratovanja toplotne črpalke, če ne bo dobil več toplote, kot na direkten način (iz električne energije, kurjenjem). Zato se mi je tvoj post zdel smešen.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Kaj pa Vojkosrav piše o toplotni energiji vode - ni kaj dodati, nima ne glave ne repa.

Glede Lukecevega študija pa:

Visokošolski strokovni študijski program Fizikalna merilna tehnika I. stopnja
Stopnja študija:
Prva stopnja.
Predvideni strokovni naslov:
Diplomirani inženir fizike (VS) oziroma diplomirana inženirka fizike (VS).
Okrajšava: dipl. inž. fiz. (VS).

Tako piše na uradni strani univerze
https://www.fmf.uni-lj.si/si/studij-fiz ... tehnika-I/

In Tošo Asinus Šrink - po pravilih boš tako moral reči gospodu Lukcu - poglej uradno stran univerze - diplomirani inženir fizike, gospod Lukec ...


S pajdašem Vojkosravom se pa spoznata na energijo in to energijo mlačne vode - napredek.


:roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Kaj pa Vojkosrav piše o toplotni energiji vode - ni kaj dodati, nima ne glave ne repa.

Glede Lukecevega študija pa:

Visokošolski strokovni študijski program Fizikalna merilna tehnika I. stopnja
Stopnja študija:
Prva stopnja.
Predvideni strokovni naslov:
Diplomirani inženir fizike (VS) oziroma diplomirana inženirka fizike (VS).
Okrajšava: dipl. inž. fiz. (VS).

Tako piše na uradni strani univerze
https://www.fmf.uni-lj.si/si/studij-fiz ... tehnika-I/

In Tošo Asinus Šrink - po pravilih boš tako moral reči gospodu Lukcu - poglej uradno stran univerze - diplomirani inženir fizike, gospod Lukec ...


S pajdašem Vojkosravom se pa spoznata na energijo in to energijo mlačne vode - napredek.


:roll:
Glede Lukecevega študija pa:
Glede mojega poznavanja fizike priznam, da je na gimnazijskem nivoju in me tega ni sram, niti tega ne skrivam. Zato je skrajno pobalinsko tvoje pozivanje na reševanje fizikalnih nalog; to je podobno kot bi jaz tebe izzval, da napišeš reivindikacijsko tožbo.

Celo hvaležen sem forumašem, da me kaj naučijo. Moja osnovna profesija je družboslovna in kot veš, se je matematika končala zame z gimnazijo. Mislim pa, da se lahko merim z marsikaterim družboslovcem glede poznavanja temeljnih pojmov in postulatov fizike in sploh naravoslovja.
Pri tebi so stvari seveda drugačne. Nisi še napisal spodobnega posta, pljuvaš pa skoraj po vseh. Ne daš si dopovedati ničesar. Otročje se obešaš (npr. pri shrinku) na neko efemerno napako (ki je ni niti on zagrešil, če prav razumem stvari), sam pa težko spraviš skupaj nekaj pravopisno pravilnih slovenskih stavkov. :lol:

Kar oglej si zadnji primer "glede Lukecevega študija... :lol:

P.S. Si kdaj slišal za Lukčevega škorca? :lol:
Zadnjič spremenil vojko, dne 20.11.2014 18:11, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:To kar si hotel povedati bi ti moral formulirati recimo takole:
Toplotna energija, enega kubičnega metra vode v tekočem agregatnem stanju, znaša pri 20 °C približno 23.3 kWh.
Energijo izračunaš pa takole: 1000 Kg * 4187 J/°C * 20 K / 3600 s = 23261 Wh oziroma 23.3 kWh
Enote se ne ujemajo: najprej pri specifični toploti manjka v imenovalcu "kg", "s" na koncu pa je odveč, kajti "J" je dimenzijsko enak "Wh".

Drugače pa ta račun ne pomeni nič drugega kot toploto, ki jo je treba dovesti 1000 kg vode, da se segreje za 20 K.
To sem tudi hotel povedati (se pravi, če sem razumel, bi s perpetuum mobile 2. reda lahko to energijo izčrpali, če bi jo ohladili na 0 stopinj?). Graf je logaritemski, pa sem nekako videl (sedaj vem, da napačno), da rjava črta (20°C) seka horizontalo pri 10kWh.

No vsaj red velikosti je bil pravilen...

Hvala za lekcijo! :D

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Osnovno razumevanje za tehnologijo kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a: Kar oglej si zadnji primer "glede Lukecevega študija... :lol:

P.S. Si kdaj slišal za Lukčevega škorca? :lol:
Si pozabil, kaj je napisal Asinus Šrink
shrink napisal/-a: "Hubbleov zakon": dopustno. (A si prebral v reviji za mlade astronome v članku prof. Čadeža? Nisi? Prosi kakšnega kratkohlačnika, da ti pomaga. :lol: )
In takrat sem napisal, če je dopustno napisati Hubbleov zakon, pa na Štajerskem večrat slišim npr. "Ste kaj videli mojega peseka (psa), bom pa napisal namesto namesto Lukčevega ptiča - Lukecev ptič; in sedaj se expert (x=ks) spet spušča v črkopisje, ko pa se nekaj matraš v nemščini, pa niti črk za nemščino ne inštaliraš - kot da bi jaz napisal "schta pa wotsch" :roll:

PS Glede pisanja kakšnih resnih postov za ta forum pa: ne hvala, primer sem vam napisal, kaj več pa se potrudite: šef Asinus Šrink in njegovi Kvakci.

Odgovori