Razum brez duha je ujetnik samega sebe

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Razum brez duha je ujetnik samega sebe

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
18.4.2019 13:32
V tem primeru misliš na povezavo razum-proces?
Ne. V mislih imam čustva, ki jih doživijo ljudje ob stiku z matematiko, pa tudi ob poglabljanju vanjo. Pri nekaterih je to strah, groza, pri drugih ljubezen, vzhičenost, pri tretjih morda naveličanost. Vsekakor ne obstaja razum brez čustev.
Jaz naj ne bo ego, saj se gre vendar za temperaturo.
:?:
Kadar potom razuma si izmislimo nekaj nematerialnega, ne upoštevamo zgolj matematike
Pravzaprav sploh ne matematike. Domišljije in ustvarjalnosti večinoma sploh ne povezujemo z matematiko.
Kaj pa naj bi bila spontanost?
V takih primerih rad pogledam v SSKJ: spontan nanašajoč se na človekovo dejanje, ki poteka brez njegove volje, zavesti.
Ideje lahko imajo, po mojem mnenju, dva izvora: lahko so naše, lahko jih dobimo od entitet.
Katerih entitet?
matematika je omejena...
:?:

(Z Bargom si delita velikansko mero nerazumljivosti. Od kod neki ta nerazumljivost?)

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Razum brez duha je ujetnik samega sebe

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
18.4.2019 16:26
Ne. V mislih imam čustva, ki jih doživijo ljudje ob stiku z matematiko, pa tudi ob poglabljanju vanjo. Pri nekaterih je to strah, groza, pri drugih ljubezen, vzhičenost, pri tretjih morda naveličanost. Vsekakor ne obstaja razum brez čustev.
Morda se taka čustva vzbudijo zgolj v osebah, ki cenijo matematiko.
Strah se npr. ne pojavi samo kadar se nečesa bojimo. Kakor občutek nam je morda potreben zato, da zaznamo neko nevarnost (se lahko zgodi, da človek ima strah, ne zna pa zakaj).
Jaz naj ne bo ego, saj se gre vendar za temperaturo.
:?:
Smo vedno tam: edina 'reč', ki ostane v popolnem vakuumu, je temperatura. Ampak temu pogledu si še tuj.
Pravzaprav sploh ne matematike. Domišljije in ustvarjalnosti večinoma sploh ne povezujemo z matematiko.
Ko ustvarjamo upoštevamo podatke, ki so shranjeni v osebnem database (vse kar smo pridobili od rojstva naprej). Na osnovi izbranih podatkov, začnemo s kombiniranjem možnih variant: nekaj matematike je.
Tudi domišljija je osnovana na podatkih, zato je delno vzpostavljena matematiki.
V takih primerih rad pogledam v SSKJ: spontan nanašajoč se na človekovo dejanje, ki poteka brez njegove volje, zavesti.
...Katerih entitet?
Točno, definicije so ključne. Ampak v vsakem stavku se skrivajo različni načini branja.
Mislim, da v slovarju ni mišljeno, da oseba stori nekaj, če ni pri zavesti.
Glede entitet bom še vedno naštel vse kar zna, da obstaja. Torej se zaveda da obstaja, ampak ni rečeno, da uporablja naše 'razumske' kriterije.
Vse kar se zaveda da je, morda lahko tudi komunicira z nami telepatsko.
matematika je omejena...
:?:
Preveč entitet, da bi jih lahko prešteli.
(Z Bargom si delita velikansko mero nerazumljivosti. Od kod neki ta nerazumljivost?)
Beri počasneje, pa boš morda asimiliral ideje, ki ti zgledajo tuje.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Razum brez duha je ujetnik samega sebe

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
18.4.2019 21:12
edina 'reč', ki ostane v popolnem vakuumu, je temperatura.
Kako to veš? Kolikšna temperatura? Temperatura česa?
Ampak temu pogledu si še tuj.
Ravno obratno. Ta pogled mi je tuj. Sem pa odprt za kakšno smiselno razlago. Jo boš podal?
Ko ustvarjamo upoštevamo podatke, ki so shranjeni v osebnem database (vse kar smo pridobili od rojstva naprej).
Točno.
Na osnovi izbranih podatkov, začnemo s kombiniranjem možnih variant: nekaj matematike je.
V tem smislu ja, čeprav kombiniranje možnih variant ni nujno matematika.
Vse kar se zaveda da je, morda lahko tudi komunicira z nami telepatsko.
Morda? Kako to misliš?
Beri počasneje, pa boš morda asimiliral ideje, ki ti zgledajo tuje.
Počasnost ni dovolj. V teh idejah mora tudi kaj biti, vsaj smisel.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Razum brez duha je ujetnik samega sebe

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
19.4.2019 19:40
Kako to veš? Kolikšna temperatura? Temperatura česa?
Najdi vsaj eno fizično lastnost popolnega vakuuma, ki bi bila prisotna tudi v nematerialnosti. Kako bi to nematerialno merili, pa je stvar raziskovanja.
Kako to vem? Sem poskusil in se poglobil.
Na osnovi izbranih podatkov, začnemo s kombiniranjem možnih variant: nekaj matematike je.
V tem smislu ja, čeprav kombiniranje možnih variant ni nujno matematika.
Ni nujno matematika ali nekaj matematike je sta dve različni izjavi. Med izbiro lahko numerično štejemo podatke, ki jih bomo potem združili, da bomo prišli do sestavitve ideje/misli.
Da skoraj vsi podatki, ki vsebuje naš database, niso matematični, je dejstvo.
Vse kar se zaveda da je, morda lahko tudi komunicira z nami telepatsko.
Morda? Kako to misliš?
Lahko obstajajo načini komunikacije, ki niso osnovani zgolj na vibracijah.
Vibracije bi predstavljale matematično količino, ampak če se zgledujemo po naši pameti, ne upoštevamo zgolj matematičnih kriterijev. Poleg tega sem mnenja, da živali, rastline in atomi nam lahko posredujejo informacije in morda lahko tudi vplivajo pri naših izbirah.
Kako bi to delovalo?
Sem posredoval neko 'vizijo', s katero se strinja dobra količina zanimanih. Nič kaj, dmt. Endogeno in s Holcusom ne povzroča pijanosti, čeprav je pravilno upoštevati, da pogdled na življenje postane bolj realističen.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Razum brez duha je ujetnik samega sebe

Odgovor Napisal/-a Roman »

Očitno sva spet v slepi ulici.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Razum brez duha je ujetnik samega sebe

Odgovor Napisal/-a osf »

Po tvojem sva v slepi ulici. Ne moreš pa zanikati, da je omenjeni alkaloid prisoten tudi v tebi in predstavlja ključ za spoznavanje tistega kar nekateri pojmujejo kakor svet domišljije.
Veliko ljudi se zanima za nematerialno dimenzijo ampak nima pristnih informacij. Tako je človekova kultura bogata z raznoraznimi vizijami, ki so večkrat dvomljivega izvora.
Žal kdor ne obvlada ključa, nima dostopa do nadaljnih informacij.
Skoraj vsi se izmikajo tem zadevam, ampak pot življenja vodi ravno ke: k postaji.

Srečno veliko noč.

Odgovori