Princip delovanja 6 valentnih cepiv

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
shivaphysics
Prispevkov: 9
Pridružen: 4.3.2020 10:58

Princip delovanja 6 valentnih cepiv

Odgovor Napisal/-a shivaphysics »

V Sloveiji smo začeli uporabljati 6 valentna cepiva. Osnovni pricip vsakega cepiva je, da se telo minimalno "okuži" z neko okužbo.
Imunski sistem potem ustvari protitelesca. Če zbolimo za to okužbo, so potem protitelesca že v organizmu in tako lažje premagamo okužbo.

V naravi ni primerov, da bi se otrok okužil s šestimi okužbami naenkrat.Ko pa je cepljen s 6 valentnim cepivom, je otrokov imunski sistem primoran, da hkrati odgovori na vseh 6 okužb in ustvari 6 različnih tipov protitelesc. Eksperti, ki so cepiva naredili sigurno vedo, kako otrokovemu imunskemu sistemu uspe, da se uspešno odzove na 6 različnih zahtev po ustvarjanju protitelesc.

Bilo bi prav, da to razumejo tudi starši, ker tako se bo zaupanje v cepiva povečalo, in tudi splošno vedenje o cepivih v družni bo poglobljeno. Mislim, da
nam bodo Slovenski pediatri in strokovnjaki s področja cepiv z veseljem odgovorili. Kvarkdabra ni namenjena le fiziki in kozmologiji, ampak tudi medicini. Veliko ljudi jo bere in prav je, da se tudi ta mit o nevarnosti cepiv preseže s strokovno razlago o tem, kako 6 valentna cepiva delujejo. Zdravje je naše največje bogastvo. Mogoče lahko strokovnjaki tudi podajo odgovor na moj video, tako bodo informacije o delovanju 6 valentnih cepiv dostopne tudi na youtube. https://www.youtube.com/watch?v=zYo8goHBAhE
Vnaprej hvala za vaše odgovore.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Princip delovanja 6 valentnih cepiv

Odgovor Napisal/-a Motore »

shivaphysics napisal/-a:
5.3.2020 8:26
V naravi ni primerov, da bi se otrok okužil s šestimi okužbami naenkrat.
Ampak ker ne veš s katero od 6ih okužb bo zbolel je bolje zaščiti pred vsemi in to čimprej. Glede na to, da je v cepivu neaktiven virus, bakterija oz. je patogen zelo oslabljen, se proizvedejo protitelesa brez stranskega učinka biti bolan.
shivaphysics napisal/-a:
5.3.2020 8:26
Bilo bi prav, da to razumejo tudi starši, ker tako se bo zaupanje v cepiva povečalo, in tudi splošno vedenje o cepivih v družni bo poglobljeno.
https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/f ... zica_0.pdf

shivaphysics
Prispevkov: 9
Pridružen: 4.3.2020 10:58

Re: Princip delovanja 6 valentnih cepiv

Odgovor Napisal/-a shivaphysics »

Motore, sem prabral poslano. Hvala.
Nisem pa zasledil, kako otrokov imnuski sistem reagira na 6 valentno cepivo.
Mi lahko prosim pošlješ kak link do poglobljene študije o tem.

Dejstvo je, da vsako cepivo vzpodbudi imunski sistem. Kako ga vzpodbudi 6 valentno cepivo bi bilo dobro razumeti. Ko ljudje razumemo, potem zaupamo. Zato pa imamo znanost, da nam stvari razloži.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Princip delovanja 6 valentnih cepiv

Odgovor Napisal/-a Motore »

Sam nisem strokovnjak, ampak princip delovanja pri 6-valentnih ali manj je popolnoma enak.

Tukaj si lahko veliko prebereš.
https://en.wikipedia.org/wiki/Vaccine

Priporočam angleško wikipedijo, ampak za hitro razlago bo zadostovala tudi ta.
https://sl.wikipedia.org/wiki/Cepivo

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Princip delovanja 6 valentnih cepiv

Odgovor Napisal/-a vojko »

Ne gre in ne gre, kaj Srečko?
Motore ima namreč ostro Occamovo britev ... :lol: :lol:

Pohvale, motore!

shivaphysics
Prispevkov: 9
Pridružen: 4.3.2020 10:58

Re: Princip delovanja 6 valentnih cepiv

Odgovor Napisal/-a shivaphysics »

Prebral sem linke.
O tem, kako otrokov imunskio sistem raegira na 6 valentno cepivo nič ne piše.
Mislim pa, da tudi kak strokovnjak s področja cepiv bere Kvarkdabro in nam bo zadevo pojasnil.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Princip delovanja 6 valentnih cepiv

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ah, spet anticepilski spam v stilu: "Dajte vi meni razložiti, kako to deluje, ker jaz vem, da škoduje." :o

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Princip delovanja 6 valentnih cepiv

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:
5.3.2020 18:05
Ah, spet anticepilski spam v stilu: "Dajte vi meni razložiti, kako to deluje, ker jaz vem, da škoduje." :o
:D :!: :lol:

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Princip delovanja 6 valentnih cepiv

Odgovor Napisal/-a Motore »

Glede na to, da ni več kaj dodati, se tema zaklepa.
Kot vedno: če hoče še kdo kaj konstruktivnega prispevati naj me kontaktira na ZS, da temo odprem.

Lp, Motore

Zaklenjeno