OpenAI in ChatGPT

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a derik »

Ste že poskusili ChatGPT?

Lahko ga vprašate karkoli, o fiziki ali o čem drugem, v večini jezikov, seveda tudi v slovenščini. Odgovori so tako prepričljivo naravni, kot da bi vam odgovarjal vsevedni kolega za isto mizo. Za prijavo potrebujete email in telefonsko številko. V tej fazi je še zastonj, v prihodnosti za sorazmerno ugodno ceno.

Pogovor z inteligentim robotom poteka v naravnem jeziku. Med vprašanji in podvprašanji se ohranja kontekst, kar omogoča zanimive pogovore. GPT pomeni Generative Pre-trained Transformer, zgrajen pa je na osnovi neuronske mreže. Ima baje vse dosegljive tekstovne informacije do leta 2021, ne more pa iskati po internetu in ne ve za novosti.

Naslov https://chat.openai.com/chat

https://en.wikipedia.org/wiki/ChatGPT

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a shrink »

Sem ga preizkusil dokaj hitro, ko je postal dostopen, in me je sprva nasmejal, kajti vprašal sem ga nekaj v slovenščini, pa je začel pesniti v srbohrvaščini. :D

Kasneje sem ga testiral s prevajanjem iz azijskih jezikov in se za moje pojme ni preveč dobro obnesel (najbrž zato ker ni bil specifično natreniran s temi jeziki).

Me je pa uspel šokirati, ko sem mu dal rešiti en zelo specifičen problem v eni programski kodi: sam sem za rešitev potreboval par dni, on mi jo je dal na pladnju po 15 minutah chata. :o

Drugače sem ga preizkusil še v okviru enega "Prompt Engineering" tečaja. Kar se tiče osnov (transformerji, na katerih deluje), sem to preizkusil v PyTorch. :)

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Mene je UI razočarala.
- res zna napisati programsko kodo preprostih programov,
- preprostih nalog v slovenščini pa ni sposobna rešiti.
Tu je primer

User
Šrinkova mati ima dva otroka. Enemu je ime Tošo, kako je ime drugemu?

ChatGPT
Ime drugega otroka ni navedeno v vašem vprašanju. Če je ime enega otroka Tošo, potem bi moralo biti ime drugega otroka navedeno, da bi lahko odgovoril na to vprašanje.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pa saj si dobil točen odgovor. Šrink pač ni ime.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a celica »

smolejleo napisal/-a:
5.8.2023 19:44
Šrinkova mati ima dva otroka. Enemu je ime Tošo, kako je ime drugemu?
Očitno se je že naučil, saj je bil odgovor sledeči:

Ime drugega otroka Šrinkove matere je Šrinko. V vprašanju je navedeno, da Šrinkova mati ima dva otroka, in enemu od teh otrok je ime Tošo. Torej je ime drugega otroka Šrinko.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a celica »

smolejleo napisal/-a:
5.8.2023 19:44
- res zna napisati programsko kodo preprostih programov
Odvisno koliko obvladaš programski jezik, če ne zastaviš pravilno vprašanja bo odgovor temu primeren.
Osebno sem zelo zadovoljen prav na programski kodi - še opiše ti jo. Tudi popravi ti jo in ob tem obrazloži kaj si delal narobe.
Res zelo zadovoljen, da se tudi sproti uči, kar vidiš na tvojem vprašanju o otrocih.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a celica »

In še to:

Ena od zelo priročnih stvari je Excel.Ni ti potrebno brskati po navodilih in raznih internetnih straneh. Enostavno mu opišeš problem in ti ga lepo v točkah opiše. Vneseš podatke in formule v Exel po vrstnem redu kot ti je podal v odgovoru.

Ravno tako dobro pozna solidworks in verjetno ostale programe.Če se ne ukvarjaš profesionalno, čez čas pozabiš določene funkcije programa, tu pa ti po vprašanju poda v točkah rešitve, katere izvedeš v solidworksu. Enostavno in predvsem hitro.

Ob tem bi podal še eno izkušnjo z ChatGPT.
Na levi strani imate teme vprašanj, katere ste mu zastavili.
Tiste teme na katere mi je odgovoril pozitivno sem izbrisal, da je bolj pregledno. Teme na katere mi pa ni mogel odgovoriti sem pa pustil. In po dveh mesecih sem eno od tem ponovno odprl in ga ponovno vprašal. Odgovor pozitiven - jaz pa navdušen.
Po moje ChatGPT išče odgovore v ozadju in jih shrani, kljub temu da nismo prisotni.

Zato neodgovorjena vprašanja ne brišite (razen če niso res povsem mimo).

Kot izgleda smo Slovenci kar prisotni na ChatGPT,saj je v veliki meri osvojil slovenščino. Le tako naprej!

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Roman napisal/-a:
6.8.2023 8:46
Pa saj si dobil točen odgovor. Šrink pač ni ime.
Točno - Šrink ni ime, je pa Šrinko!

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a Roman »

Res?

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Roman, tako je napisala UI, ji boš pa ja verjel?!
celica napisal/-a:
6.8.2023 19:01

Očitno se je že naučil, saj je bil odgovor sledeči:

Ime drugega otroka Šrinkove matere je Šrinko. V vprašanju je navedeno, da Šrinkova mati ima dva otroka, in enemu od teh otrok je ime Tošo. Torej je ime drugega otroka Šrinko.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
5.8.2023 19:44
Mene je UI razočarala.
- res zna napisati programsko kodo preprostih programov,
- preprostih nalog v slovenščini pa ni sposobna rešiti.
Tu je primer

User
Šrinkova mati ima dva otroka. Enemu je ime Tošo, kako je ime drugemu?

ChatGPT
Ime drugega otroka ni navedeno v vašem vprašanju. Če je ime enega otroka Tošo, potem bi moralo biti ime drugega otroka navedeno, da bi lahko odgovoril na to vprašanje.
A si spet začel trolat, jodlarski trol? Očitno te bo moral moderator spet po prstih.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: OpenAI in ChatGPT

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
15.8.2023 11:48
Roman napisal/-a:
6.8.2023 8:46
Pa saj si dobil točen odgovor. Šrink pač ni ime.
Točno - Šrink ni ime, je pa Šrinko!
Vidim, da si še vedno en navaden moten osebek, ki rad trola po spletu.

Odgovori