Koliko so bili dinozavri inteligentni?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Koliko so bili dinozavri inteligentni?

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Karkoli zasledim o dinozavrih, vedno postavijo neke hipoteze o tem, da niso bili ravno inteligentni. Domnevno pa naj bi bili na zemlji cca
100 x več časa od človeka. Mar ni to dovolj, da bi razvili visoko inteligenco? Kaj pa , če so bolj inteligentni zapustili zemljo in se podali v
vesolje? Zavedam se, da je drzna hipoteza, a kaj mislite o tem?

Roman
Prispevkov: 6602
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Koliko so bili dinozavri inteligentni?

Odgovor Napisal/-a Roman »

Zbogom in hvala za vse ribe.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Koliko so bili dinozavri inteligentni?

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Kura skor bi mogli kaj za seboj zapustit! Baje so bili oni mali kr pametni (V Jurassic parku so jih še mal pretirano pametne naredili)! Po mojem so se bližali inteligenci psov, sam to je še precej daleč od primatov!

Hm sedaj pa še mene bega, glede na to, da samo pametni uporabljajo orodje, se mi zdi da še vrane to počnejo med tem ko psi ne. Kaj vi menite?

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: Koliko so bili dinozavri inteligentni?

Odgovor Napisal/-a fogl »

Samo je pa res čudno da se v vseh teh letih evolucije niso razvili v nekaj bolj naprednega, tako kot se je človek :?

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Koliko so bili dinozavri inteligentni?

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Niso bli tako oblagoutni kot pa mi. In so se lepo zadovoljili s tistim kar so imeli, zato so pa tako dolgo živeli. Pa mi je tud čist vseen če se mi pobrišemo z Zemlje v pičlih nekaj 10.000 letih, sam ko hudiča ne bi še drugih vrst s sebojvzeli v večna lovišča!

Popotnik
Prispevkov: 532
Pridružen: 12.11.2008 18:35

Re: Koliko so bili dinozavri inteligentni?

Odgovor Napisal/-a Popotnik »

silvester1234 napisal/-a:Karkoli zasledim o dinozavrih, vedno postavijo neke hipoteze o tem, da niso bili ravno inteligentni. Domnevno pa naj bi bili na zemlji cca
100 x več časa od človeka. Mar ni to dovolj, da bi razvili visoko inteligenco? Kaj pa , če so bolj inteligentni zapustili zemljo in se podali v
vesolje? Zavedam se, da je drzna hipoteza, a kaj mislite o tem?
Inteligenca ni nujno evolucijska prednost in o tem se je na tem forumu že pisalo.

Pri človeku je npr. trenutno bojda tako, da imajo manj inteligentni več otrok, zato je človek v povprečju čedalje manj inteligenten.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Koliko so bili dinozavri inteligentni?

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Zdela se mi je zanimiva trditev, da imajo manj inteligentni ljudje več otrok in s tem nižajo nivo inteligence človeštva. Mislim,
da to ni čisto res. Ker če to drži je kljub tehnološkemu napredku in napredku v znanosti, človeštvo čedalje bolj neinteligentno.
Nevem, če bi enačil nešolanost in neko družbeno tradicijo posameznih okolij s to hipotezo. Če ta trditev temelji na nekih raziskavah
dovolj široke svetovne populacije jo sprejemam, drugače pa je precej šovinistična. Poznam kar nekaj inteligentnih ljudi, ki so
se odločili, da ustvarijo velike družine. In so jih.
Kar se tiče pa dinozavrov, pa drži, da med fosili ni bilo kake populacije dinozavrov z kaj velikimi možgani. Če pa gledamo, npr.
papagaje in vrane, pa še kake ptice, pa s svojim volumnom možganov zmorejo kar impresivne stvari (glede na pričakovaja).

Odgovori