Negibni gibalec

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

GJ napisal/-a:
mriz napisal/-a: Pa še, torej lahko vseeno govorimo o 'bivanju zunaj našega vesolja'?


Vsekakor. No vsaj v demokraciji.. 8)
Em, jaz v demokracijo ne verjamem :) ... bega me to: če bog ne pripada našemu prostoru času, pomeni da biva v nekem drugem. Torej, biva zunaj našega prostora časa. Je tako pravilno govoriti?

Seveda je to potem že definicija dimenzije. Ta tvoj delec namreč ne more biti delec ampak celota, torej je dimenzija.
Aha, tako maš to... sicer ne vem če je to pravilno ali ne, ampak zdaj vsaj mislim da razumem tvoje enačenje energije z dimenzijo.
(Moj osnovni namen pa je bil nakazati, da popolen vakum kot prostor nima treh dimenzij temveč le dve.)
Tu te rajši niti ne bom vprašal za daljšo razlago; me pa zanima, če ravno vakuum ne zamaja te trditve o energiji kot prostoru in dimenziji?

Če negibni gibalec tvori dimenzijo s tem da je edini bivajoč in neskončen, mora biti v sebi tudi vse-prisoten, torej ne sme nikjer manjkati, ali ne? Če ga nekje ni (primerjava z vakuumom), pomeni da je samo nekaj v prostoru in ne prostor sam? No ja, verjetno je ravno to povezano z dvema dimenzijama vakuuma..
Kaj pa je to sploh gibanje mriz?
Nimam pojma zakaj so tega gibalca nekateri označili za 'negibnega', treba je upoštevati da ga je takega poimenoval že Aristotel, če se ne motim... torej ta 'negiben' verjetno pomeni ne-podvržen zakonom (naše) fizike.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
GJ napisal/-a:Kot tudi kvantni..
Kako se ohranja energija pri vakuumskih fluktuacijah?


Tega žal zaenkrat nihče točno ne ve!
Ve pa se, da se energija po času ohranja. Torej je skupna količina energije po času zmerom enaka začetni.
Roman napisal/-a:He, he, fantastiki že govorijo o zastonjski energiji iz nekakšnega kvantnega polja. Ampak resno, kaj je torej z vakuumskimi fluktuacijami?
Pa saj sva že na to temo...:lol:
Zaenkrat Heisenbergovo načelo še ni bilo kršeno!
Roman napisal/-a:
Ker energija nima izvorne oblike.
Mar obstaja energija brez prostora?


Zgolj abstraktno. :D
V realnem svetu pa jo prepoznamo po eni izmed njenih oblik.

Lep večer želim..

Odgovori