Ali lahko beremo misli ?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Si že slišal za placebo?
Slišal! Zelo iskano zdravilo, ker ne pušča stranskih učinkov.
Po svojem bistvu je bau-bau, po učinkovitosti pa Bau-Bau. (z veliko !!!)
Ne bi rekel da je tako. Če ta naprava bere stanje EM polja, še ne pomeni da ga lahko spremeni.
Točno tako. Vendar pa je pomembno poznavanje principa delovanja v obe strani, ko to ugotovimo, obvladamo princip z dvema napravama.
Dvomim tudi da bi lahko z EM valovanjem spremenili mehansko sestavo stvari, ki "bolano" EM polje oddaja.
Eni dvomijo, drugi patentirajo in služijo...
Sam da ne oddaja bolano polje, ampak ustvari polje, ki je organu lastno v zdravem stanju. Enostavno tako, zdravo polje posnamejo in ga "bolnemu" predvajajo, pa je. Naše telo tako deluje. Če komu ni prav, tudi prav.
Ne bi rekel. EM valovanje določene frekvence te zadene, da si domišljaš.
Ja, dobro potem, nekje sem čital, da po živcih teče tok, rahel a vendar. In sicer električni. Vsak el.tok ima svoje magnetno polje s silnicami po zakonitosti prstov desnice. Če govoriva o EM polju kot lastnemu možganom in dejstvu, da je EM polje droga, potem smo vsi zadeti, a ne?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

To okoli zdravilnega polja mi zelo smrdi. Ko bom te stvari bolj razumel, bom lahko povedal več. Maš povezavo do kakšne podrobnejše raziskave okoli tega? Najbolj me zanima del ko se bolni organ pozdravi pod vplivom "zdravega" EM polja.
mali napisal/-a:Če govoriva o EM polju kot lastnemu možganom in dejstvu, da je EM polje droga, potem smo vsi zadeti, a ne?
Verjetno res, ampak tega stanja ne imenujemo zadetost. Zadetost je (za mene) stanje, ki je drugačno od normalnega (treznega, kar je spet subjektivno). Vseeno je če to dosežeš z drogami, EM poljem ali čustvi in avtosugestijo.

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Maš povezavo do kakšne podrobnejše raziskave okoli tega? Najbolj me zanima del ko se bolni organ pozdravi pod vplivom "zdravega" EM polja.
Ravno linka ne morem ponuditi.
Mislim, da sem bral v letošnji številki Misterijev.
Imajo jih v vsaki knjižnici, no vsaj v večjih.

Možno, da se pozdravi tudi že oboleli organ... to ne vem ravno.
Ampak menda se vzpostavi pravilno EM okolje, stanje, frekvenca,... nekaj, v območju organa, ko ima sicer že porušeno ravnovesje, fizično bolan pa še ni. Ti ga "posiliš" s pravo frekvenco ,(ops, ni nujno, ker ne poznam stvari) in polje se spravi iz porušenega v pravo (željeno) stanje. Na odgovor "Kako pa poteka relacija prav med EM valovanjem in fizičnim učinkovanjem", pa nam bodo verjetno ponudili kakšno kvantno razlago. Verjetno od začetka tako kvantno, da bo kvantna tudi samim kvantom.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Eh, v Misterijih..zakaj nisi tega rekel že na začetku?

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

mriz napisal/-a:Eh, v Misterijih..zakaj nisi tega rekel že na začetku?
Eh, Eh, v revijah takih"Eh-ov" je bila pred leti akupunktura.
Takrat je bila "Eh" !
Pa magnetna resonanca je bila tudi "Eh", pa voda na Marsu je bila "Eh",
pa makrobiotična prehrana je bila "Eh",
Krilijanova fotografija je še vedno "Eh", Slikanje Aure je "Eh", Informacijsko-orgonski pristop informiranim delcem ni več tak "Eh" in še bi lahko naštevali. Eh-i pridejo, jih preučimo, nekatere zavržemo, nekatere sprejmemo.

By the way - omenjen aparat je v "Astro novicah" priloga zadnjih Slovenskih novic, ki le-to vsebujejo. Je malo drugače kot sem ti jaz predstavil.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Možno je, da je v Misterijih že pisalo o stvareh, ki so se izkazale za znanstveno dokazljive. Ampak razmerje dokazljivih/nedokazljivih stvari je v tej reviji tako majhno, da je ne bom jemal resno.
Pa magnetna resonanca je bila tudi "Eh", pa voda na Marsu je bila "Eh",
pa makrobiotična prehrana je bila "Eh",
Če je to bilo "Eh", zdaj pa več ni, še ne pomeni, da bo tako tudi s tem zdravilnim poljem.
omenjen aparat je v "Astro novicah" priloga zadnjih Slovenskih novic, ki le-to vsebujejo. Je malo drugače kot sem ti jaz predstavil.
Kako drugače je bil predstavljen?

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Kako drugače je bil predstavljen?
Navedeno terapevtsko polje ni predvajano zdravo, temveč zrcalno.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kaj bi pa naj to pomenilo?

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

mriz napisal/-a:Kaj bi pa naj to pomenilo?
Nisi bral, ne? Jaz sem pa računal, da bo dovolj, če te usmerim na vir.
No, bo treba baterije na kalkulatorju menjat, vidim, da računa po svoje.

Z zrcalnim valovanjem smatrajo izničenje valovanja.
Če določimo valovanje in mu predvajamo njegovo zrcalno podobo, dobimo - kaj dobimo? Tam se valovanje po logiki interference sestavi v izničenje.

A to sploh deluje?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:Nisi bral, ne? Jaz sem pa računal, da bo dovolj, če te usmerim na vir.
Nimam trenutnega dostopa do Slovenskih novic, sicer pa si zato tukaj, da kaj poveš.
No, bo treba baterije na kalkulatorju menjat, vidim, da računa po svoje.
Mislim da če kalkulator računa po svoje zamenjava baterij ne bo zadostovala.
Z zrcalnim valovanjem smatrajo izničenje valovanja.
Če določimo valovanje in mu predvajamo njegovo zrcalno podobo, dobimo - kaj dobimo? Tam se valovanje po logiki interference sestavi v izničenje.
Torej, bolano polje se izniči. Kaj je potem, brez polja? Ali potem avtomatsko začne organ oddajat zdravo polje? Kako potem pride do spremembe v organu, da naenkrat začne oddajat zdravo polje?

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Torej, bolano polje se izniči. Kaj je potem, brez polja? Ali potem avtomatsko začne organ oddajat zdravo polje? Kako potem pride do spremembe v organu, da naenkrat začne oddajat zdravo polje?
Ja, se strinjam. Če izničimo bolno polje, ki je hkrati tudi obstoječe polje, potem -kaj? A potem polja ni? Kakšno polje je potem, če ni polja?
A govorimo potem o polju 0 ( nič ) ?
Ničto polje? Polje ničte točke?
Si že slišal za polje ničte točke? Kvantna fizika in duhovnost z roko v roki oz. dva fedra, en rine, en vleče, rezultanta v isto smer.

Kaj pa če ni tako?
Bom se pozanimal.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

mali napisal/-a:Si že slišal za polje ničte točke? Kvantna fizika in duhovnost z roko v roki oz. dva fedra, en rine, en vleče, rezultanta v isto smer.
Ne, za polje ničte točke še najverjetneje nisem slišal.
Če bota kvantna fizika in duhovnost z roko v roko bo to samo posledica napačne (oziroma...lahko sploh na kakšen ne-fizikalen način interpretiramo kvantno mehaniko?) interpretacije kvantne mehanike oziroma pripisovanje višje vzročnosti kvantni mehaniki. Torej, metafiziki se bodo s tem samo (hinavsko) modernizirali, da bi ohranili svojo resničnost.
Če izničimo bolno polje, ki je hkrati tudi obstoječe polje, potem -kaj? A potem polja ni? Kakšno polje je potem, če ni polja?
Sicer nisem fizik ampak mislim da je tako:
Če bolnemu organu, ki oddaja bolno polje, predvajamo zrcalno sliko bolnega polja, se bo bolno polje v času predvajanja izničilo, torej ga ne bo.
Takoj, ko bomo zrcalno sliko nehali predvajat, bo se bolno polje spet pojavilo. Torej z zrcalno sliko vplivamo samo na polje, ne pa na organ direktno. Torej se organ ne bo pozdravil. Se motim?

Odgovori