Nesmrtnost(Immortality)

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
7.2.2017 22:22
Rockec je napisal:
Jaz se imam za moškega z obeh aspektov.
Ni važno, za koga ali kaj se imaš ti, važno je za koga ali kaj te imajo drugi (drugič) ... :lol:
So marksisti sugestibilni?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ah, vojkec, kako si moreš privoščiti lingvistično napako?
(Reče se 'svojo paralelno zgodovino'.)
Ne bo šlo, rockec. Rečemo:
-Razloži nam sedaj tvojo teorijo, svojo sem že razložil!
-Kako je videti ta hipoteza iz tvojega zornega kota?
-Če imaš ti mene za lingvistično neizobraženega, je to tvoja stvar, resnica je povsem drugačna.
-Moja objektivna zgodovina se ujema s stvarnostjo, medtem ko je v tvoji paralelni zgodovini polno protislovij!
-Svoj odgovor sem pozabil, dobro pa se spomnim tvojega odgovora!

Kadar hočemo poudariti, komu pripada stvar/lastnina/ideja, uporabimo zaimek tvoj (moj, njegov). Primer: “Rešitev izvira iz moje glave, ne iz tvoje
Po SSKJ velja splošno pravilo: Zaimek svoj uporabimo vedno, kadar je osebek v konkretnem stavku jaz (pomagamo si lahko s tem, da besedo v mislih kar dodamo na začetek stavka). V nasprotnem primeru uporabimo zaimek moj. V konkretnem primeru v stavku nisem bil JAZ ampak TI, zato sem uporabil zaimek TVOJ. 8)
Osebek (vojko) v konkretnem stavku ga vedno (lingvistično) pihne.
Zadnjič spremenil Rock, dne 8.2.2017 10:42, skupaj popravljeno 1 krat.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
7.2.2017 20:47
Rock napisal/-a:
7.2.2017 20:41
vojko napisal/-a:
7.2.2017 19:12
Rockec je napisal:

Ne bo šlo, rockec. Rečemo:
/.../
V konkretnem primeru v stavku nisem bil JAZ ampak TI, zato sem uporabil zaimek TVOJ. 8)
Sam si se dotaknil svoje napake, vojkec: če se glagol nanaša na subjekt - se uporabi povr. svoj. zaimke.
:shock: :lol:
Odgovor si že prejel.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
7.2.2017 23:06
Rock napisal/-a:
7.2.2017 17:44
shrink napisal/-a:
6.2.2017 23:11
M. Kojc, kaj pa drugo: naš vrli nedeljski pravnik je za prav zajahal parapsihološko kljuse. :lol:
Kvazinaravoslovec, kaj pa drugo: naš vrli forumaš je za prav zajahal paratiskarsko kljuse.
A te spet daje polpismenost, nedeljski pravnik?
:lol: Besedna zveza je pravopisno povsem pravilna, zato raje seskoči z nepismenega Rozinanta. :lol:
'Pravopis' je zgolj ena od jezikovnih disciplin. (Ali sedaj veš, kaj pomeni kronično kvazinaravoslovstvo?)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
8.2.2017 8:51
vojko napisal/-a:
7.2.2017 21:55
Rock napisal/-a:
7.2.2017 20:48

Odlično, sedaj pa še v latinici (upam, da veš, kaj pomeni ta beseda: izgovorjeno besedo se lahko zapiše v različnih črkopisih; zaradi mene lahko uporabiš tudi cirilico, če ti je to bolj domače).
Ah, ne, rockec, to pa ne! 'Zahteval' si od mene, kako se reče po kitajsko in jaz sem ti s tem postregel ... Opozarjam pa te, da gre za severni dialekt mandariščine (北方话), tako da pri izgovorjavi še posebej pazi na dolge 'e' in široke 'o' ... :lol:
Dosedanji 'sum' se je prelevil v 'utemeljen sum', da ne ločiš med različnimi vrstami zapisov (latinica, cirilica, pismenke, ...).
Uradoma (po uradni dolžnosti) (ali pa morda na predlog, pobudo?) je na mestu (lingvistična) preiskava zoper tebe.
Dokler ne bo postopek pravnomočno končan, bo mogoče kdo našel na spletu zgovorno podobo ('slika pove več kot 1.000 besed') za vzdevek 'vojko'.
Sic transit gloria mundi ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
8.2.2017 8:55
vojko napisal/-a:
7.2.2017 22:22
Rockec je napisal:
Jaz se imam za moškega z obeh aspektov.
Ni važno, za koga ali kaj se imaš ti, važno je za koga ali kaj te imajo drugi (drugič) ... :lol:
So marksisti sugestibilni?
Ne bodi tako sramežljiv; kar sam jih vprašaj! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
8.2.2017 9:05
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ah, vojkec, kako si moreš privoščiti lingvistično napako?
(Reče se 'svojo paralelno zgodovino'.)
Ne bo šlo, rockec. Rečemo:
-Razloži nam sedaj tvojo teorijo, svojo sem že razložil!
-Kako je videti ta hipoteza iz tvojega zornega kota?
-Če imaš ti mene za lingvistično neizobraženega, je to tvoja stvar, resnica je povsem drugačna.
-Moja objektivna zgodovina se ujema s stvarnostjo, medtem ko je v tvoji paralelni zgodovini polno protislovij!
-Svoj odgovor sem pozabil, dobro pa se spomnim tvojega odgovora!

Kadar hočemo poudariti, komu pripada stvar/lastnina/ideja, uporabimo zaimek tvoj (moj, njegov). Primer: “Rešitev izvira iz moje glave, ne iz tvoje
Po SSKJ velja splošno pravilo: Zaimek svoj uporabimo vedno, kadar je osebek v konkretnem stavku jaz (pomagamo si lahko s tem, da besedo v mislih kar dodamo na začetek stavka). V nasprotnem primeru uporabimo zaimek moj. V konkretnem primeru v stavku nisem bil JAZ ampak TI, zato sem uporabil zaimek TVOJ. 8)
Osebek (vojko) v konkretnem stavku ga vedno (lingvistično) pihne.
Nekatere 'osebke' pa 'sv. duhec' preprosto ni uslišal in jih je totalno prezrl pri razsvetljevanju, čeprav so se rinili v prvo vrsto in ga morili z neskončnimi priprošnjami ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
8.2.2017 9:08
vojko napisal/-a:
7.2.2017 20:47
Rock napisal/-a:
7.2.2017 20:41

Sam si se dotaknil svoje napake, vojkec: če se glagol nanaša na subjekt - se uporabi povr. svoj. zaimke.
:shock: :lol:
Odgovor si že prejel.
Ja, sem; ampak to ni nikakršen odgovor. Kot običajno ... :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a osf »

vojko napisal/-a:
7.2.2017 19:16
象形 會意/会意 形聲/形声 轉注/转注! :lol: :lol:
zgoraj navedeni recept gre v 'ZNANOST V KUHINJI'

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
7.2.2017 17:53
bargo napisal/-a:
7.2.2017 8:17
vojko napisal/-a:
6.2.2017 22:18
Posest ni pravo, ampak dejstvo, (Posest je neposredna dejanska oblast nad stvarjo; recimo, tat, ki ti je ukradel avto, je njegov posestnik, ti pa si še vedno lastnik. Zakaj misliš, da moraš imeti pri sebi prometno dovoljenje? Med drugim tudi za dokazovanje lastništva, saj se na zunaj ne vidi, ali je posestnik, ki vozi avto tudi njegov lastnik)
ergo
posest je kot postavljanje noge (na stvar) v smislu, da je le-ta prvi korak k lastnini. (dobrovernega posestnika ščiti zakon. Sodišče daje varstvo glede na zadnje stanje posesti in nastalo motenje. Pri tem se ne upoštevata pravica do posesti in dobrovernost posestnika. Ta zaščita gre še dlje: Tudi posestnik, ki je pridobil posest s silo, na skrivaj ali z zlorabo zaupanja (vi, clam precario modo), ima pravico do varstva, razen nasproti tistemu, od katerega je na tak način prišel do posesti, če je ta izvrševal dovoljeno samopomoč). :wink:
Cool?
Več kot "Cool", temperature near Bose-Einstein condensate. 8) Veš, kaj se zgodi, "ko si čisto blizu, pa tak daleč od vsega", a ne? :roll:
Bravo Rock! :D
Bargo, kaj pa praviš na naslednje: alter ego, Mata HARI, položaj je še težji, kajti za forum velja nč. javnosti? Če boš molčal, se bo zdelo, da pritrjuješ.
in kaj pritrjujem oz. kaj si naumil z vohunko v tem kontekstu? :)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
8.2.2017 10:39
shrink napisal/-a:
7.2.2017 23:06
Rock napisal/-a:
7.2.2017 17:44

Kvazinaravoslovec, kaj pa drugo: naš vrli forumaš je za prav zajahal paratiskarsko kljuse.
A te spet daje polpismenost, nedeljski pravnik?
:lol: Besedna zveza je pravopisno povsem pravilna, zato raje seskoči z nepismenega Rozinanta. :lol:
'Pravopis' je zgolj ena od jezikovnih disciplin. (Ali sedaj veš, kaj pomeni kronično kvazinaravoslovstvo?)
Disciplina, ki ti dela očitne težave; saj veš, kaj pomeni kronična polpismenost, k'ne, nedeljski pravnik?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
8.2.2017 16:29
Rock napisal/-a:
8.2.2017 8:51
vojko napisal/-a:
7.2.2017 21:55
Ah, ne, rockec, to pa ne! 'Zahteval' si od mene, kako se reče po kitajsko in jaz sem ti s tem postregel ... Opozarjam pa te, da gre za severni dialekt mandariščine (北方话), tako da pri izgovorjavi še posebej pazi na dolge 'e' in široke 'o' ... :lol:
Dosedanji 'sum' se je prelevil v 'utemeljen sum', da ne ločiš med različnimi vrstami zapisov (latinica, cirilica, pismenke, ...).
Uradoma (po uradni dolžnosti) (ali pa morda na predlog, pobudo?) je na mestu (lingvistična) preiskava zoper tebe.
Dokler ne bo postopek pravnomočno končan, bo mogoče kdo našel na spletu zgovorno podobo ('slika pove več kot 1.000 besed') za vzdevek 'vojko'.
Sic transit gloria mundi ... :lol:
Za TITA ne bi rekel, ampak kumrovško predavateljstvo ...?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
8.2.2017 16:31
Rock napisal/-a:
8.2.2017 8:55
vojko napisal/-a:
7.2.2017 22:22
Rockec je napisal:
Ni važno, za koga ali kaj se imaš ti, važno je za koga ali kaj te imajo drugi (drugič) ... :lol:
So marksisti sugestibilni?
Ne bodi tako sramežljiv; kar sam jih vprašaj! :lol:
Si že davno tega opustil znanstveni marksizem?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
8.2.2017 16:35
Rock napisal/-a:
8.2.2017 9:05
vojko napisal/-a: Ne bo šlo, rockec. Rečemo:
-Razloži nam sedaj tvojo teorijo, svojo sem že razložil!
-Kako je videti ta hipoteza iz tvojega zornega kota?
-Če imaš ti mene za lingvistično neizobraženega, je to tvoja stvar, resnica je povsem drugačna.
-Moja objektivna zgodovina se ujema s stvarnostjo, medtem ko je v tvoji paralelni zgodovini polno protislovij!
-Svoj odgovor sem pozabil, dobro pa se spomnim tvojega odgovora!

Kadar hočemo poudariti, komu pripada stvar/lastnina/ideja, uporabimo zaimek tvoj (moj, njegov). Primer: “Rešitev izvira iz moje glave, ne iz tvoje
Po SSKJ velja splošno pravilo: Zaimek svoj uporabimo vedno, kadar je osebek v konkretnem stavku jaz (pomagamo si lahko s tem, da besedo v mislih kar dodamo na začetek stavka). V nasprotnem primeru uporabimo zaimek moj. V konkretnem primeru v stavku nisem bil JAZ ampak TI, zato sem uporabil zaimek TVOJ. 8)
Osebek (vojko) v konkretnem stavku ga vedno (lingvistično) pihne.
Nekatere 'osebke' pa 'sv. duhec' preprosto ni uslišal in jih je totalno prezrl pri razsvetljevanju, čeprav so se rinili v prvo vrsto in ga morili z neskončnimi priprošnjami ... :lol:
Biblija je vedno v pomoč: '... in zadnji bodo prvi'.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nesmrtnost(Immortality)

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
8.2.2017 16:36
Rock napisal/-a:
8.2.2017 9:08
vojko napisal/-a:
7.2.2017 20:47


:shock: :lol:
Odgovor si že prejel.
Ja, sem; ampak to ni nikakršen odgovor. Kot običajno ... :lol:
Najbolje, da preskočiš težavno tematiko.

Odgovori