Vera in geniji

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

torej, če je duh obrnjem navznoter, se pogovarjaš sam s sabo, če je navzven, se pogovarjaš z bogom? včasih se pogovarjam sam s sabo samo me potem ljudje okoli čudno gledajo :lol:

kot ideal sem mislil na boga ali neko nadnaravno silo. bi se moral drugače izraziti, pardon.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

mriz napisal/-a:torej, če je duh obrnjem navznoter, se pogovarjaš sam s sabo, če je navzven, se pogovarjaš z bogom?.
Ne :lol: ravno obratno, Bog je vendar v tebi.
Če je duh obrnjen navzven se ubada s svojimi materialnimi čutili.
Normalno pa je človški duh 'uravnotežena' sinteza obeh stanj.

Lahko noč želim...

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

ok, samo da vem, kak to misliš. In ne, ne bo držalo, boga vendar ni v meni. :roll:

Roman
Prispevkov: 6602
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Mriz, ravno narobe. Bog je samo v tebi in nikjer drugje. Seveda pa ta bog ni ustvaril sveta.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

ne, ni narobe. ni ga v meni in nikjer drugje tud ne.

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Mriz, prav zanima me razlog, da si pred petimi leti postal tako prepričan. Nek fizik je nekoč rekel: Dovolj je luči za tistega, ki bi jo rad videl. Podobno je tudi z vero.

Poudaril bi tudi, da je vera ful osebna in intimna stvar. Npr. nisi še vernik, če greš redno k maši ali praznuješ ramadan ali kej podobnega. Vera pomeni odkriti odnos z bogom.

Drugače pa če misliš, da človek postane veren ravno ko mu gre kje za nohte, se malo motiš. Če samo pogledaš, da kljub takemu tehnološkemu napredku še vedno obstaja kot listja religij in večina jih je usmerjena proti bogu... Hm... :roll:

Roman
Prispevkov: 6602
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Mriz, boga, kakor ga definira katerakoli cerkev, res ni v tebi. V mislih sem imel pojem boga, ki pa najbrž je v tebi.

Japi, za tistega, ki bi rad videl, sploh ni potrebna luč. Z dovolj vztrajnosti in napora vidiš, kar pač hočeš videti. Kriza seveda nikakor ni edini razlog za vernost, a vseeno ni zanemarljiva.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

človek se večinoma obrne na boga ko mu gre za nohte. To sicer ne pomeni da v tistem trenutku komaj začne verovati, je pa to bolj pripravljen oziroma se vera ojača, če jo je že sprejel kdaj prej. idi recimo v bolnico na kakšen oddelek z smrtnimi boleznimi pa boš videl.
Tehnološki napredek ljudstvu ne nudi to kar jim bog, ker so na tega boga čustveno navezani, na tehnologijo pa verjetno nikoli ne bojo.

yocker
Prispevkov: 40
Pridružen: 8.9.2004 21:58
Kraj: krško

Odgovor Napisal/-a yocker »

sori za izrazanje, sam glede na to kar sem do te strani prebral... :

***** religijo. POGLEJ kaj se dogaja zaradi le te. PRIZGI TV...BERI ZGODOVINSKE KNIGJE... DELAJ KAR HOČEŠ... vojne se bile zmerja zaradi religije, ko je prej ze dalec nazaj na prvi strani andres opisaval kako so kristjani trpel kako so ustanovil prvo univerzo, hja ze res, kdo je pa zatiral folk da se ni izobrazeval? dragi moj... cerkev. kdo je povzrocil krizarske pohode? .... kaj se danes dogaja? kdo se pobija v cigavem imenu? zame to ni nic dobrega dokler ni strplenja do socloveka in nek razum da ima vsak svojo pravico, ne pa da vsak povelicuje svoje prepricanje... mah...

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

..hm, ateizem ni povzročal vojn?

Roman
Prispevkov: 6602
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ne, ap-čiha, povzroča jih (še vedno) pohlep. Ta pa je doma v vseh logih in na vseh bregovih.

Na zdravje.

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

hvala!
...tudi, sam mislim tako. Zakaj potem ljudje mešajo kar naprej jabolke in krompir med sabo.
Problem je v nas, bi rekel.

Odgovori