alfa stanje

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

alfa stanje

Odgovor Napisal/-a fogl »

Slišal sem za tečaje tujih jezikov, pri katerih te spravijo v "alfa stanje", takrat naj bi bil bolj dovzeten do učenja. Takole pravijo: "Intenzivne delavnice tujih jezikov so razdeljene na aktivni in pasivni del. Pasivno učenje poteka v alfa stanju, stanju popolne fizične in psihične sproščenosti. Takrat se možgani učijo nekajkrat hitreje in si naučeno zapomnijo za veliko dalj časa.". Je kaj na tem? Kakšno je sploh to alfa stanje (če sploh obstaja), v čem se razlikuje od normalnega stanja?

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: alfa stanje

Odgovor Napisal/-a qg »

Jaz mislim, da je učenje v alfa stanju dejansko boj efektivno. Vendar, v stanje mirnosti ni možno preiti kar na klik s prstom.
Vsak ve, kje je je bolj miren za učenje in razmišljanje. Zato ne zaupam v takšne marketinške polresnice.
Škoda se mi tudi zdi, da pri vsem vizualno slušnem materialu (filmih, itd) hoditi na tečaje.

Shrink pa je predlagal eno metodo učenja jezika:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pimsleur_l ... ing_system

Vsaj logično je zasnovana.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: alfa stanje

Odgovor Napisal/-a shrink »

fogl napisal/-a:Kakšno je sploh to alfa stanje (če sploh obstaja), v čem se razlikuje od normalnega stanja?
Alfa stanje se nanaša na frekvenčni pas možganskih valov (kot jih meri EEG) med 7/8 in 12/13 Hz. S tem naj bi bilo povezano stanje sproščenosti.
fogl napisal/-a:Slišal sem za tečaje tujih jezikov, pri katerih te spravijo v "alfa stanje", takrat naj bi bil bolj dovzeten do učenja. Takole pravijo: "Intenzivne delavnice tujih jezikov so razdeljene na aktivni in pasivni del. Pasivno učenje poteka v alfa stanju, stanju popolne fizične in psihične sproščenosti. Takrat se možgani učijo nekajkrat hitreje in si naučeno zapomnijo za veliko dalj časa.". Je kaj na tem?
Gre za špekulativne metode oz. področje, ki je temu primerno zlorabljeno v komercialne namene.

Odgovori