obrazložitev definicije "Hudič je...."

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo, prej ko boš omagal v galopu obrambe nadebudnega Lukca, bi te prosil, da oceniš tale njegov najnovejši eksotični prispevek:

Luna vplia na Zemljo z gravitacijsko silo.
Na nastanek plime in oseke vplivajo Lunini loki in ne mlaj ali pa polna luna.
Lunini loki so lahko obrnjeni navzgo ali navzdol.
Če so navzdol, se Luna približuje Zemlji, in nastane oseka, če so loki navzgor, se Luna oddaljuje od Zemlje in nastane plima.
V vpliv polne Lune na človeka ne verjamem, če človek je svobodno bitje, ki se sam odloča.
Vpliva pa Luna na rastline, prav tako preko gravitacije.
Če so njeni loki navzgor, gredo sokovi v drevesih navzgor(takrat se ne sme obrezovati, ker je večja nevarnost da se drevo posuši, je pa čas za obiranje).
Če so njeni loki navzdol(se lahko obrezuje), gredo sokovi po drevesu navzdol.
Tako kot pri plimi in oseki.


"So moji "zaključki preuranjeni"???? :lol:
"Nič torej ni deplasirano"??? :lol:
"Ocenil, obsodil sem ga hitreje, kot kakšen "škof"???? :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Paralela s Planckom je deplasirana. "Meritev radiestezijskega sevanja recimo na Luni in pa na Marsu" bo čez 100 (1000) let prav tako smešna, kot je danes...
Čakaj, čakaj. Kot da ti veš nekaj več? Lukec ni znal natako pojasniti, kaj razume pod "radiestezijsko" sevanje tako, da so tvoji zaključki preuranjeni. :wink: Nič torej ni deplasirano ! :twisted:
Bargo, kaj je s tabo?
Jaz namreč Lukcu že ves čas govorim prav to: namreč, da nima pojma o čem piše! (po tvoje: "ni znal natako pojasniti, kaj razume pod "radiestezijsko" sevanje")! :lol: In on bi to, česar v bistvu ne razume, meril celo na Marsu...lepo te prosim!

Hm. Ugibanje, izračuni, MERITVE, Izračuni <-> meritve ! No, obstaja možnost, da on razume, samo še ne dovolj, da bi pojasnil nam. Zato bo šel študirat fiziko, da bo govoril tvoj jezik ! :wink:
vojko napisal/-a: Si postal malo slow-minded?
Zagotovo v primerjavi s teboj ! :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
No, obstaja možnost, da on razume, samo še ne dovolj, da bi pojasnil nam. Zato bo šel študirat fiziko, da bo govoril tvoj jezik !
Daj no, bargo, zresni se!

"/...obstaja možnost, da on razume, samo še ne dovolj, da bi pojasnil nam." Pa kaj še! Ta možnost se asimptotično približuje ničli, kot sam dobro veš. :lol:

Vedno bolj sem v dvmih, kako bo študiral fiziko, ko pa je malo prej shrinku prostodušno priznal, da je zanj angleščina (nota bene: lingua franca svetovne znanstvene srenje!!) španska vas... :lol:

Obstaja možnost, da on razume, samo še ne dovolj... kajpada! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

Da se malo sprostimo od težkih debat!
Tole je najprepričljivejši argument o obstoju boga in verodostojnosti religije:

http://www.youtube.com/watch?v=jxo81Ok9Urk

Sam sem se nasmejal do solz vsakič ko sem gledal Davea...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

Se opravičujem, nisem se mogel vzdržati: še ena od Davea o genezi in izgonu iz raja...

http://www.youtube.com/watch?v=BGASvVqz ... xo81Ok9Urk

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:Da se malo sprostimo od težkih debat!
Tole je najprepričljivejši argument o obstoju boga in verodostojnosti religije:

http://www.youtube.com/watch?v=jxo81Ok9Urk

Sam sem se nasmejal do solz vsakič ko sem gledal Davea...
Objavljeni humor nima prav veliko glede argumentov o obstoju (ontološki argumenti) boga ali o verodostojnosti religije, je pa dober humor, katerega sem z veseljem poslušal. Sicer pa video kaže pravzaprav na absurdnost takšnega načina ideološke indoktrinacije pri mladih. Je dober primer kako in koliko so ga v različnih cerkvah biksali.

No, kakor koli, meni je eden od boljših skečev na to temo sledeči prispevek R. Atkinsona: http://www.youtube.com/watch?v=KN-8G0HCD5U.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a Roman »

GJ napisal/-a:In res je, kščanstvo v prilagojenih oblikah ponuja upanje že 2000 let.
Iluzijo upanja, nič več.
vsaka vera je znanost, ki se ukvarja s človeškim duhom oziroma umom.
Vsako ukvarjanje še ni znanost.
na svetu je še vedno več vernih kot ateistov!
Kar samo dokazuje, kako malo možnosti ima resnica.
LUKEC napisal/-a:Postal bom diplomirani inženir fizike in lahko ste prepričani, da bom zagovarjal biopolje kot temno snov in obstoj Boga.
Res misliš, da te bojo tega učili fiziki?
GJ napisal/-a:Mene predvsem zanimajo luknje, ki jih omenjaš ...
Pa saj jih moraš sam poznati. Zakaj neki je svobodna volja tako usodno povezana z zlom? Kako neki je padlemu angelu prišlo na misel, da bi bilo bolje pasti? Je napuh res odgovor na to vprašanje?
... in seveda kje tiči razlog neuspešnosti teologov!
Predpostavke, iz katerih izhajajo, pač ne vodijo do odgovorov.
So ti razlogi res neznani ali pa jih morda katoliška vera prikriva svojim ovčicam?
Mar so tebi znani? Na dan z njimi.

Še moj prispevek k humorju: http://www.youtube.com/watch?v=gPOfurmrjxo

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:Še moj prispevek k humorju: http://www.youtube.com/watch?v=gPOfurmrjxo
Ko sem pisal prejšnji post sem najprej pomislil nanj, pa sem si rekel, da to gotovo dobro poznate. Imama pa manjši problem pri njemu, no ne gre za problem, gre namreč za ugotovitev, da njega humor (skeč) ne "cilja" zgolj po religiji temveč po ideologijah na sploh. Recimo, tam od 28 sekunde naprej do tistega: "But he loves jou!" je hudičevo dober opis, kako (lahko) funkcionoirajo različne ideologije.
Zakaj neki je svobodna volja tako usodno povezana z zlom?
Saj je tudi z dobrim usodno povezana (seveda verjamem, da se tu razumeva in oba problem obravnavava s stališča, da česa takšnega, kot je svobodna volja, enostavno ni).


P.S.
Mogoče pa ima padec "angela" kaj opraviti z dialeketiko?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:Da se malo sprostimo od težkih debat!
Tole je najprepričljivejši argument o obstoju boga in verodostojnosti religije:

http://www.youtube.com/watch?v=jxo81Ok9Urk

Sam sem se nasmejal do solz vsakič ko sem gledal Davea...
Objavljeni humor nima prav veliko glede argumentov o obstoju (ontološki argumenti) boga ali o verodostojnosti religije, je pa dober humor, katerega sem z veseljem poslušal. Sicer pa video kaže pravzaprav na absurdnost takšnega načina ideološke indoktrinacije pri mladih. Je dober primer kako in koliko so ga v različnih cerkvah biksali.

No, kakor koli, meni je eden od boljših skečev na to temo sledeči prispevek R. Atkinsona: http://www.youtube.com/watch?v=KN-8G0HCD5U.
Odličen skeč, problemi. Meni je Bean še posebej všeč! :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
GJ napisal/-a:In res je, kščanstvo v prilagojenih oblikah ponuja upanje že 2000 let.
Iluzijo upanja, nič več.
vsaka vera je znanost, ki se ukvarja s človeškim duhom oziroma umom.
Vsako ukvarjanje še ni znanost.
na svetu je še vedno več vernih kot ateistov!
Kar samo dokazuje, kako malo možnosti ima resnica.
LUKEC napisal/-a:Postal bom diplomirani inženir fizike in lahko ste prepričani, da bom zagovarjal biopolje kot temno snov in obstoj Boga.
Res misliš, da te bojo tega učili fiziki?
GJ napisal/-a:Mene predvsem zanimajo luknje, ki jih omenjaš ...
Pa saj jih moraš sam poznati. Zakaj neki je svobodna volja tako usodno povezana z zlom? Kako neki je padlemu angelu prišlo na misel, da bi bilo bolje pasti? Je napuh res odgovor na to vprašanje?
... in seveda kje tiči razlog neuspešnosti teologov!
Predpostavke, iz katerih izhajajo, pač ne vodijo do odgovorov.
So ti razlogi res neznani ali pa jih morda katoliška vera prikriva svojim ovčicam?
Mar so tebi znani? Na dan z njimi.

Še moj prispevek k humorju: http://www.youtube.com/watch?v=gPOfurmrjxo
Roman, tvoj prispevek k humorju je najbolj tehten do sedaj. Smešen, a globoko razmišljajoč. Tisto o čaščenju Sonca in o božjem načrtu in o iskanju morale v Bibliji je vrhunsko! :wink:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

shrink napisal/-a:
GJ napisal/-a:Zakaj nekatere vere, predvsem vzhodnjaške, ne potrebujejo hudiča?
Morda ne potrebujejo hudiča v stilu antikrista, vsekakor pa premorejo zle duhove, ki se v angleščino celo prevajajo kot "devil spirits" (govorim konkretno za "urami" v šintoizmu).
Zlo je poznano v vseh religijah, vendar ni tako razdeljeno! V bibliji bog ni nikoli slab, je zgolj pravičen.
Iskanje hudiča in iskanje ljudi obsedenih s hudičem, je bila v krščanstvu nekakšna "disciplina" razkazovanja moči!
Krščanska vera v bistvu razdeli dobro(pravično) in slabo na dve strani, tega vsaj tako izrazito izraženega v ostalih religijah ni.
vojko napisal/-a:GJ je napisal:
Kako preprosto, mar ne?
Ja, res, za nekatere so stvari hudičevo preproste. Kot kvadratura kroga... :wink:
Zanimivo! Si kdaj razmišljal od kje izvira primerjava: "hudičevo preprosto"?
Roman napisal/-a:
GJ napisal/-a:In res je, kščanstvo v prilagojenih oblikah ponuja upanje že 2000 let.
Iluzijo upanja, nič več.
Vsako neizpolnjeno upanje je iluzija. Če v nekaj ne verjameš potem ne moreš imeti niti upanja.
Roman napisal/-a:
vsaka vera je znanost, ki se ukvarja s človeškim duhom oziroma umom.
Vsako ukvarjanje še ni znanost.
Posplošuješ moje misli...
Že res, da vsako ukvarjanje ni znanost, kar tudi nisem trdil!
Ampak cerkev in večina ostalih ver ima dober dostop do znanja, le zaključki razlag so ponavadi naknadno prirejeni! :wink:
Roman napisal/-a:
na svetu je še vedno več vernih kot ateistov!
Kar samo dokazuje, kako malo možnosti ima resnica.
Pogovarjaš?
Resnica obstaja ali pa ne obstaja, tretje možnosti ni!
Roman napisal/-a:
So ti razlogi res neznani ali pa jih morda katoliška vera prikriva svojim ovčicam?
Mar so tebi znani? Na dan z njimi.
Vsaj delno so!
Hudič (Lucifer in kasneje Satan) je eden izmed temeljev krščanske cerkve, če bi izkoreninili hudiča, bi razpadla tudi sama vera, no vsaj takšno je moje osebno mnenje!
Ravno prisotnost hudiča omogoča, da je za nekaj kar nekdo stori narobe, kriv nekdo tretji, to pa daje razlog za obstoj institucije, ki se ukvarja z njem Satanom.
Slaba dejanja so v lasti Satana in dobra lasti njega "gospoda"! Satan je tako "zrcalo" krščanskega, boga on mu daje lastnosti pravičnega, dobrega, poštenega itd.

Lep dan vsem...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

GJ je napisal:
V bibliji bog ni nikoli slab, je zgolj pravičen.
Da vidimo!

Najprej o Bibliji, njeni veljavnosti in možnosti svojevoljnih interpretacij, v izogib kasnejšim izgovorom o "napačnem ali dobesednem branju":

»Vse Pismo je navdihnjeno od Boga in koristno za poučevanje, svarjenje, za poboljševanje in vzgojo v pravičnosti...« (2 Timotej 3:16)

Torej Biblija je po definiciji "božja beseda", oz. v njej je materializirana božja volja, kar pomeni, da jo moramo jemati skrajno resno, torej kot edini pravi vir znanja in morale. :lol:

Zdaj pa si oglejmo "moralni profil" boga, za katerega GJ trdi, da "ni nikoli slab"!

Ta bog, ki ni "nikoli slab" rutinsko kaznuje ljudi za grehe drugih. Kaznuje vse matere za "Evin greh" tako, da jih obsodi na "rojevanje v bolečinah". Kaznuje celotno človeštvo tako, da jih obsodi na težaško delo ('v potu svojega obraza') za "Adamov greh" (Gen. 3:16-18)

Obžaluje svoje stvarjenje (»Izbrisal bom človeka, ki sem ga ustvaril, s površja zemlje, ljudi in živino, laznino in ptice neba, kajti žal mi je, da sem jih naredil.«) in v izbruhu jeze povzroči genocid in ekocid z "biblijsko poplavo" ("Glej, zlil bom vode potopa na zemljo, da uničim vse meso pod nebom, v katerem je dih življenja. Vse, kar je na zemlji, bo preminilo.") (Gen. 6:7).

Nagovarja faraona, naj ne osvobodi Judovcev ("Jaz pa zakrknem faraonovo srce in pomnožim svoja znamenja in čudeže v egiptovski deželi.")(Ex. 7:3), da bi ustvaril priložnost, da pošlje kugo na Egipčane, ki seveda kot nemočni podložniki ne morejo vplivati na odločitve faraona (mimogrede, tole je šolski primer "spoštovanja" svobodne volje, ki je seveda v krščanstvu ontološki temelj za obstoj dobrega in zla).
Pobije vse prvorojence, celo sinove suženj, ki niti teoretično niso mogle sodelovati pri zatiranju Judovcev (" In umrli bodo vsi prvorojenci v egiptovski deželi od faraonovega, ki sedi na prestolu, do prvorojenca dekle pri ročnem mlinu in vsi prvenci živine.") (Ex. 11:5)
Kaznuje otroke, vnuke, pravnuke in prapravnuke (!) tistih, ki so častili drugega boga (Ex. 20:3-5)
Pošlje kugo nad Judovce in jih pri tem ubije štiriindvajset tisoč samo zato, ker so nekateri od njih imeli spolne odnose z Midianiti, ki so častili boga Baala (Num. 25: 1-9)
Pošlje triletno lakoto nad Davidovo ljudstvo zaradi Savelovega poboja Gibeonitov (2 Sam. 21:1)
Ukaže Davidu, da popiše vse svoje može, nato pa pošlje kugo nad Judovce in jih pri tem pobije sedemdeset tisoč zaradi Davidovega greha popisa (2 Sam. 24:10)
Pošlje dva medveda iz gozda, da raztrgata 42 otrok na koščke, ker so klicali preroka Eliša 'plešec'.(2 Kings 2:23-24)
Obsodi Samaritance in jim napove, da bodo njihovi otroci "poteptani v zemljo, njihove noseče ženske pa razparane". (Hosana 13:16)

Toda to je šele začetek njegove dobrotljivosti, pravičnosti in čiste "dobrote"!


Zahteva, da usmrtimo prešuštnike (Lev. 20:10), homoseksualce (Lev. 20:13) in ljudi, ki delajo ob sobotah (Ex. 35:2).
Ukazuje nam, da poženemo v izgnanstvo ljudi, ki uživajo kri (Lev. 7:27), ki imajo kožne bolezni (Lev. 13:46) in ki imajo spolne odnose s svojimi ženami med menstruacijo (Lev. 20:18).
Bogokletnike je treba kamenjati (Lev. 24:16) in prostitutke, katerih očetje so svečeniki, je treba sežgati žive (Lev. 21:9).

"Dobri" bog večkrat ukaže Judovcem, da zagrešijo etnično čiščenje (Ex. 34:11-14), Lev. 26:7-9) in genocid nad številnimi mesti in plemeni: nad mestom Hormah (Num. 21:2-3), deželo Bašanov (Num. 21:33-35), deželo Hešbonov (Deut. 2:26-35), deželo Amoréjcev, Hetejcev, Perizéjcev in Jebusejcev, Hivéjcev in Kanaancev (Josh. 1:12)
Ukaže jim, naj ne pokažejo do svojih žrtev "nobenega usmiljenja" (Deut. 7:2), naj ne "pustijo živega ničesar, kar diha" (Deut. 20:16).
Ti genocidi so v bistvu nujni pogoj za krajo celotne njihove zemlje (Josh. 1:1-6) in ostalega premoženja (Deut. 20:14).
Enajstim izraelskim plemenom ukaže, da iztrebijo dvanajsto, Benjaminovce, ker je nekaj od njih posililo in ubilo Levitovo priležnico. V masakru, ki je sledil, je bilo ubitih 40.000 Judovcev in 25.000 Benjaminovcev. (Judg. 20:21, 25, 35)
Pomaga Abiju ubiti pol milijona Judovcev (2 Chron. 13:15-20) in Asi pobiti milijon Kušijcev (Etiopcev, op. V.), tako da so lahko ropali njihovo imetje ("oplenili so vsa mesta, ker je bilo v njih veliko blaga") (2 Chron. 14:8-13)
+++++++++++++
Vsi navedki so iz Contemporary English Version, Copyright: © 1999.
++++++++++++++++++

Da ga je sama dobrota in da res "ni nikoli slab", lahko jasno razberemo iz teh njegovih besed:

»Ne mislite, da sem prišel zato, da prinesem mir na zemljo; nisem prišel, da prinesem mir, ampak meč.« (Matej 10:34)
»Te moje sovražnike, ki niso hoteli, da bi jim jaz zakraljeval, pa pripeljite sèm in jih pobijte pred menoj.« (Luka 19:27)
»Samarija se bo pokorila, kajti uprla se je svojemu Bogu. Padli bodo pod mečem, njihovi otročiči bodo raztreščeni, njihove spočetnice razparane.« (Oz, 14,1)
»Rekel je torej GOSPOD: "Izbrisal bom človeka, ki sem ga ustvaril, s površja zemlje, ljudi in živino, laznino in ptice neba, kajti žal mi je, da sem jih naredil."« (1 Mojzes 6:7)

No, GJ, si še vedno tako trdno prepričan, da tale bog "ni nikoli slab, je zgolj pravičen"? :lol:
Zanimivo! Si kdaj razmišljal od kje izvira primerjava: "hudičevo preprosto"?
Ne. To se mi zdi kolokvialna fraza, kot recimo "nagnusno dobro" (mini kviz: iz katerega literarnega dela znanega slovenskega humorista je ta fraza?) :wink:
Vsaj delno so!
Hudič (Lucifer in kasneje Satan) je eden izmed temeljev krščanske cerkve, če bi izkoreninili hudiča, bi razpadla tudi sama vera, no vsaj takšno je moje osebno mnenje!
Ravno prisotnost hudiča omogoča, da je za nekaj kar nekdo stori narobe, kriv nekdo tretji, to pa daje razlog za obstoj institucije, ki se ukvarja z njem Satanom.
Slaba dejanja so v lasti Satana in dobra lasti njega "gospoda"! Satan je tako "zrcalo" krščanskega, boga on mu daje lastnosti pravičnega, dobrega, poštenega itd.
Totalno irelevantno. Aja, GJ, veš morda iz kakšne čokolade so že strešniki na čarovničini hišici v pravljici Janko in Metka? :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

vojko napisal/-a:Zdaj pa si oglejmo "moralni profil" boga, za katerega GJ trdi, da "ni nikoli slab"!
Flancaš dejstva, ki so vsakomur, ki je vsaj malo razgledan, jasna!
Kazen, oziroma zahtevana kazen je vzgojna! Torej kdo za vraga si ti, da sodiš dejanja njegova! Po drugi strani pa opravičuješ ZDA, ko je vrgla atomsko bombo na Hirošimo in Nagasaki.
Prijatelj rdeči, poglej se v ogledalo in videl boš hipokrita.
vojko napisal/-a:Ta bog, ki ni "nikoli slab" rutinsko kaznuje ljudi za grehe drugih. Kaznuje vse matere za "Evin greh" tako, da jih obsodi na "rojevanje v bolečinah". Kaznuje celotno človeštvo tako, da jih obsodi na težaško delo ('v potu svojega obraza') za "Adamov greh" (Gen. 3:16-18)
Veš kaj je izvorni greh?
Če veš, potem lahko šele razglabljava, čemu kazen takšna!
Veš čigavi potomci smo po Adamu in Evi?
vojko napisal/-a:No, GJ, si še vedno tako trdno prepričan, da tale bog "ni nikoli slab, je zgolj pravičen"? :lol:
Pa kje ti živiš človek? Že res, da se skrivaš za sliko Marxa, ampak kaj več bi pa že lahko "konzumiral" kot to, kar so te učili tovariši!
Jaz sem govoril o verovanju in če verjameš v gospoda, potem verjameš tudi v njegova dejanja!
Moj namen ni ocenjevanje njegovih del, še najmanj pa da bi poslušal tvoje zgrešene predstave, ki so zgrajene na popolnoma napačnih razlagah in povsem nezadostnem poznavanju osnov in temeljev RKC!
vojko napisal/-a:Totalno irelevantno.
Morda je za tebe res irelevantno, ker ne premoreš duhovne širine!
Ampak čemu se potem oglašaš?
Trmariš kot, da si v žlahti z Lukcom, razlog za trmo pa je trdota!

Lep večer...

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a Roman »

Roman napisal/-a:Že res, da vsako ukvarjanje ni znanost, kar tudi nisem trdil!
Ne, trdil si, da je vsaka vera znanost. Pa ni.
Ampak cerkev in večina ostalih ver ima dober dostop do znanja, le zaključki razlag so ponavadi naknadno prirejeni! :wink:
Ne samo zaključi, tudi premise. Ampak to še ne pomeni, da je vera znanost, še to ne, da bi verske oblasti bile naklonjene znanosti.
Resnica obstaja ali pa ne obstaja, tretje možnosti ni!
Da, pa vseeno ima proti neresnici zelo malo možnosti, skorajda nobene.
Ravno prisotnost hudiča omogoča, da je za nekaj kar nekdo stori narobe, kriv nekdo tretji, to pa daje razlog za obstoj institucije, ki se ukvarja z njem Satanom.
Ta del se mi zdi precej arhaičen in mislim, da današnja cerkev daje večji poudarek svobodni človeški volji, kar pa je še vedno luknjičavo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Hudič je...."

Odgovor Napisal/-a vojko »

GJ napisal/-a:
vojko napisal/-a:Zdaj pa si oglejmo "moralni profil" boga, za katerega GJ trdi, da "ni nikoli slab"!
Flancaš dejstva, ki so vsakomur, ki je vsaj malo razgledan, jasna!
Kazen, oziroma zahtevana kazen je vzgojna! Torej kdo za vraga si ti, da sodiš dejanja njegova! Po drugi strani pa opravičuješ ZDA, ko je vrgla atomsko bombo na Hirošimo in Nagasaki.
Prijatelj rdeči, poglej se v ogledalo in videl boš hipokrita.
vojko napisal/-a:Ta bog, ki ni "nikoli slab" rutinsko kaznuje ljudi za grehe drugih. Kaznuje vse matere za "Evin greh" tako, da jih obsodi na "rojevanje v bolečinah". Kaznuje celotno človeštvo tako, da jih obsodi na težaško delo ('v potu svojega obraza') za "Adamov greh" (Gen. 3:16-18)
Veš kaj je izvorni greh?
Če veš, potem lahko šele razglabljava, čemu kazen takšna!
Veš čigavi potomci smo po Adamu in Evi?
vojko napisal/-a:No, GJ, si še vedno tako trdno prepričan, da tale bog "ni nikoli slab, je zgolj pravičen"? :lol:
Pa kje ti živiš človek? Že res, da se skrivaš za sliko Marxa, ampak kaj več bi pa že lahko "konzumiral" kot to, kar so te učili tovariši!
Jaz sem govoril o verovanju in če verjameš v gospoda, potem verjameš tudi v njegova dejanja!
Moj namen ni ocenjevanje njegovih del, še najmanj pa da bi poslušal tvoje zgrešene predstave, ki so zgrajene na popolnoma napačnih razlagah in povsem nezadostnem poznavanju osnov in temeljev RKC!
vojko napisal/-a:Totalno irelevantno.
Morda je za tebe res irelevantno, ker ne premoreš duhovne širine!
Ampak čemu se potem oglašaš?
Trmariš kot, da si v žlahti z Lukcom, razlog za trmo pa je trdota!

Lep večer...
Nevredno argumentiranega odgovora. Irelevantno. :lol:

Odgovori