Ljubezen

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:verjamem, da če se z rožicami pogovarjam in jih pridno zalivam, zelo lepo rastejo :lol: :lol:
Dobro, čeprav v to ni potrebno verjeti. :D Če se že posvečaš rožicam, se lahko tudi sebi in preveriš, koliko je to tvoje početje dejansko korelirano z lepimi ročicami. :wink: Mogoče bi še bolje razvijale, če bi jim predvajala Mozarta. :lol:
Zadnjič spremenil bargo, dne 11.4.2015 20:58, skupaj popravljeno 1 krat.

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

bargo napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:verjamem, da če se z rožicami pogovarjam in jih pridno zalivam, zelo lepo rastejo :lol: :lol:
Dobro, čeprav v to ni potrebno verjeti. :D
ti ne poznaš mojih rožic, so zelo muhaste :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:
bargo napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:verjamem, da če se z rožicami pogovarjam in jih pridno zalivam, zelo lepo rastejo :lol: :lol:
Dobro, čeprav v to ni potrebno verjeti. :D
ti ne poznaš mojih rožic, so zelo muhaste :D
Res je. Predvidevam, da se na vodo avtomatsko odzivajo, kako se na pogovor, veš samo ti. :wink:

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

trzajo samo na določene besede, izgovorjene s čutom, z mehkim glasom ..... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:trzajo samo na določene besede, izgovorjene s čutom, z mehkim glasom ..... :wink:
To je videti že precej zahtevno. hm. In kako pomemben ti je njihov razvoj?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a vojko »

KsanTipa napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
O veri, ki jo izkazuješ. Celo stavil bi na podlagi svoje vere. Evo, sprejem stavo, do konca leta 2015, LHC ne bo prestavil meje standardnega modela. Vložek tokrat ne bo poguben za nikogar, povsem drugače je, če nekdo verjame, da lahko premaga drugega in tako sproži vojno.
Stava sprejeta! Buteljka rumenega muškata Mak, Vodole, 2013! :D
Ja, samo smo še zmeraj tukaj v posteljici, na Zemlji. Recimo, da smo prišli do hojice in z njo pricapljali do Lune.
Kmalu bomo na Marsu...in nato...
Vera pač ni samo stvar artikulacije, komunikacije, temveč tudi stvar lastnega zavedanja.
:shock:
Vse to drži. Odstranimo vse kar nam stopi na pot do cilja, ki smo se mu posvetili, recimo, ob uničevanju biosfere, samo zamahnemo z roko in se sklicujemo na majhnost in nepomembnost. Malo še nadaljujemo po tej poti in bomo, ali posteljico razstrelili ali pa iz posteljice pregnali sami sebe.
Tudi to je opcija. Saj po eshatologiji vseh treh monoteističnih religij komaj čakajo, da napoči Armagedon, sodni dan, da se konča to naše kratko bivanje v 'solzni dolini' in da se preselimo v večnost, kjer bomo samo večno uživali. Posebej islam se trudi v tej smeri... :lol:

za rumen muškat sem zraven :lol:
Deal! Kje ga bomo zapili? :wink:

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

enkrat pri vas, enkrat pri nas..................

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a vojko »

KsanTipa napisal/-a:Ja, res je, a morda KsanTipi ni domača ta metafora z 'enim bogom manj', zato jo bom ponovil: v bistvu se ateisti razlikujemo od vernih le po tem, da smo mi opustili vse pozabljene bogove (na tisoče jih je bilo v zgodovini, torej n-bogov), verniki pa še niso storili tega zadnjega koraka in verjamejo še v enega, zadnjega, se pravi, da so opustili n-1 bogov. Slej ko prej bodo seveda storili tudi ta zadnji korak in kot danes nihče več ne verjame v Urana, Prometeja, Atlasa, Kronosa, Hefajsta, Zevsa, Svaroga, Peruna, Svetovida, Morano, Vesno, Triglava, Odina, Baldra, Frigga, Heimdalla, Tyra – tako bo zanamcem verjetno smešno, da se nismo mogli tako dolgo otresti zaostale družbene zavesti.


meni je tole čisto kul, ne sprejmem pa, da je vera del mojega DNK
Tu sem pa jaz 'zraven'! Naravno stanje stvari je seveda ateizem, zato je seveda že sama pomisel, da je vera vkodirana v naše gene, absurdna in infantilna. Versko smo indoktrinirani ko sami še ne moremo odločati o tem. Moji otroci in moji vnuki niso bili okuženi s tem nevarnim bacilom, zato so jim prihranjene vse travme, povezane z zaostalo družbeno zavestjo... :D

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

vojko napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Ja, res je, a morda KsanTipi ni domača ta metafora z 'enim bogom manj', zato jo bom ponovil: v bistvu se ateisti razlikujemo od vernih le po tem, da smo mi opustili vse pozabljene bogove (na tisoče jih je bilo v zgodovini, torej n-bogov), verniki pa še niso storili tega zadnjega koraka in verjamejo še v enega, zadnjega, se pravi, da so opustili n-1 bogov. Slej ko prej bodo seveda storili tudi ta zadnji korak in kot danes nihče več ne verjame v Urana, Prometeja, Atlasa, Kronosa, Hefajsta, Zevsa, Svaroga, Peruna, Svetovida, Morano, Vesno, Triglava, Odina, Baldra, Frigga, Heimdalla, Tyra – tako bo zanamcem verjetno smešno, da se nismo mogli tako dolgo otresti zaostale družbene zavesti.


meni je tole čisto kul, ne sprejmem pa, da je vera del mojega DNK
Tu sem pa jaz 'zraven'! Naravno stanje stvari je seveda ateizem, zato je seveda že sama pomisel, da je vera vkodirana v naše gene, absurdna in infantilna. Versko smo indoktrinirani ko sami še ne moremo odločati o tem. Moji otroci in moji vnuki niso bili okuženi s tem nevarnim bacilom, zato so jim prihranjene vse travme, povezane z zaostalo družbeno zavestjo... :D
se podpišem

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Wittgenstein: "Meje mojega jezika, so meje mojega sveta."

thumbs up, a ne govorim o tem, ne komplicirajmo, otok gor ali dol - ok zelo ofucan primer, gre za to, da je religija zunaj mene Bargo!!! Da se sam odločiš za to, oz te v to pač prepričajo, vsilijo, whatever ............
Religija je vsekakor zunaj tebe in te povsem razumem, ne smeš pa mešati religije/ideologije z vero. V nekaj vendar moraš verjeti, a ne? :wink:
Lahko poskusim? Morda v znanost in/ali umetnost?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Ja, res je, a morda KsanTipi ni domača ta metafora z 'enim bogom manj', zato jo bom ponovil: v bistvu se ateisti razlikujemo od vernih le po tem, da smo mi opustili vse pozabljene bogove (na tisoče jih je bilo v zgodovini, torej n-bogov), verniki pa še niso storili tega zadnjega koraka in verjamejo še v enega, zadnjega, se pravi, da so opustili n-1 bogov. Slej ko prej bodo seveda storili tudi ta zadnji korak in kot danes nihče več ne verjame v Urana, Prometeja, Atlasa, Kronosa, Hefajsta, Zevsa, Svaroga, Peruna, Svetovida, Morano, Vesno, Triglava, Odina, Baldra, Frigga, Heimdalla, Tyra – tako bo zanamcem verjetno smešno, da se nismo mogli tako dolgo otresti zaostale družbene zavesti.


meni je tole čisto kul, ne sprejmem pa, da je vera del mojega DNK
Tu sem pa jaz 'zraven'! Naravno stanje stvari je seveda ateizem, zato je seveda že sama pomisel, da je vera vkodirana v naše gene, absurdna in infantilna. Versko smo indoktrinirani ko sami še ne moremo odločati o tem.
Kako poteka sprejemanje odločitev? Predvidevam, da če se ozreš nazaj, si se zmeraj pravilno odločil, drži?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:Wittgenstein: "Meje mojega jezika, so meje mojega sveta."

thumbs up, a ne govorim o tem, ne komplicirajmo, otok gor ali dol - ok zelo ofucan primer, gre za to, da je religija zunaj mene Bargo!!! Da se sam odločiš za to, oz te v to pač prepričajo, vsilijo, whatever ............
Religija je vsekakor zunaj tebe in te povsem razumem, ne smeš pa mešati religije/ideologije z vero. V nekaj vendar moraš verjeti, a ne? :wink:
Lahko poskusim? Morda v znanost in/ali umetnost?
Lahko., vendar ti verjameš v enega manj, kar že zadošča. Tega ne moraš dokazati in ostaneš vernik po definiciji. :D Za to svojo vero, si vložil tudi nekaj truda, kar je še dodatni dokaz. :lol:
Zadnjič spremenil bargo, dne 11.4.2015 21:33, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
Vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Ja, samo smo še zmeraj tukaj v posteljici, na Zemlji. Recimo, da smo prišli do hojice in z njo pricapljali do Lune.
Kmalu bomo na Marsu...in nato...
Vidiš KsanTipa, Vojko verjame, da bomo enkrat bogovi, saj samo tako lahko preživimo. :D
KsanTipa napisal/-a: verjamem, o ja
V kaj/komu verjameš? :oops:
S kakšnim verjetjem verjameš? :lol:
Seveda verjamem!

Po primitivnih predstavah današnjih vernikov o svojih bogovih, pred katerimi klečijo in jim sitnarijo s svojimi drobnimi problemi, bodo 'bogovi' že pripadniki civilizacije tipa II...oz. jih bodo neskončno presegali. Skoraj zagotovo se ne bodo skrivali v obliki gorečega grma in poklicali na Pohorje kakšnega betežnega penzionista, da bi nam izročili svoje sporočilo, vklesano na težko kamnito ploščo... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a vojko »

KsanTipa napisal/-a:verjamem, da če se z rožicami pogovarjam in jih pridno zalivam, zelo lepo rastejo :lol: :lol:
Kje so se pa tvoje rožice naučile slovensko? To mora biti poseben problem za tulipane, ki so bili gotovo rojeni na Nizozemskem... :lol:

KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Ljubezen

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

vojko napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:verjamem, da če se z rožicami pogovarjam in jih pridno zalivam, zelo lepo rastejo :lol: :lol:
Kje so se pa tvoje rožice naučile slovensko? To mora biti poseben problem za tulipane, ki so bili gotovo rojeni na Nizozemskem... :lol:

kdor zna, lahko tudi s kozo orje ...... :lol:

Odgovori