Zalivanje rož

Razprave o znanstvenih vidikih kuhanja, pečenja, cvrtja ...
Odgovori
briair
Prispevkov: 28
Pridružen: 8.11.2006 23:34

Zalivanje rož

Odgovor Napisal/-a briair »

Pred nedavnim sem izvedel, da nekateri pustijo vodo stati nekaj ur na miru preden jo uporabijo za zalivanje roživ v stanovanju?
Kaj menite?
Najprej se mi je zdelo za lase privlečeno, potem sem se vprašal kakšna je razlika med sveže natočeno in postano vodo.... postana ima sobno temparaturo, sveže natočena pa nekaj stopinj nižjo....Druga razlika je morda v količini raztopljenih plinov v vodi. Ne vem zakaj se mi zdi, da je v sveže natočeni vodi več raztopljenega plina
Ampak, da bi imelo to kaksen vpliv na rože????

[Krypton]
Prispevkov: 69
Pridružen: 3.11.2005 19:13
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a [Krypton] »

Jaz sem podobno slišal za akvarije in ribe(tiste, ki se sami ne prečiščujejo ampak mormo sami menjavat vodo). Za ribe bi naj vodo iz pipe pustil stati kakšen dan preden jo daš ribam, te bi morala imeni nek vpliv na ribe(in te tudi rože).
Samo na žalost nevem zakaj je to tak.

Jurij
Prispevkov: 585
Pridružen: 27.2.2006 11:09

Odgovor Napisal/-a Jurij »

za ribe je to zihr, ke r pr ribah je menda dost pomembn, d ma vodo sobno temperaturo; dobr je, če kkšn dan al pa poldneva stoji. Če ne je za ribe prevelk šok, če je premrzla.

Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

Mene tudi to zanima.

*=X
Prispevkov: 69
Pridružen: 15.9.2006 18:48

Odgovor Napisal/-a *=X »

Voda postane "mehkejša" (vodni kamen se vsede na dno posode ter nabere na stenah posode). Mislim da se po 24 urah nevtralizira :roll: tudi klor v vodi.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

X ma prav (klor je glavni krivec), jst sm bil akvarist in vam povem da je to najbolj važno dejanje. Voda mora stati vsaj 4 ure, dostikrat je to problem, zato se doda notri še nitrivec (mikroorganizmi) in sredstvo ki nase veže klor. Nekateri po "živo" vodo celo hodijo v potoke, jezera. Ta iz pipe pa je mrtva, skoraj kot deževnica.

Klor po mojem tudi škodi marsikateri rastlini.

briair
Prispevkov: 28
Pridružen: 8.11.2006 23:34

Odgovor Napisal/-a briair »

No, za rože ne vem če je ravno pomembno, da voda vsebuje mikroorganizme.....torej nam ostane klor....
In kaj iz zraka ga nevtralizira? No vsekakor pojem nevtralizacija ni najbolj primeren, ker jaz to razumem kot pH nevtraliziranje......kar pomeni, da se njegov vpliv izniči.....ampak to pomeni da je klor kot ion še vedno v vodi........
Po vaših izjavah sklepam, da se klor veže na nekaj in da se tako zmanjša koncetracija....
Ampak kaj je tisto kar klor veže nase?

*=X
Prispevkov: 69
Pridružen: 15.9.2006 18:48

Odgovor Napisal/-a *=X »

Ja "nevtralizacija" ni bila na mestu.V upanju da me bo kdo popravil sem za besedo dal smeškota :) , nisem kemik. Bi me pa tudi zanimalo kaj se točno zgodi.

briair
Prispevkov: 28
Pridružen: 8.11.2006 23:34

Odgovor Napisal/-a briair »

Ej ni frke sem razumel kaj si hotel povedat.. :D :D
Sem se pač hotu mal pametnega nardit :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

*=X napisal/-a:Ja "nevtralizacija" ni bila na mestu.V upanju da me bo kdo popravil sem za besedo dal smeškota :) , nisem kemik. Bi me pa tudi zanimalo kaj se točno zgodi.
Klor naj bi iz vode na zraku izhlapel. Vsaj tako pravijo vrtnarji:

http://www.kalia.si/kalia/kalia_nasveti ... vrtnin.htm

Odgovori