Segrevanje ozračja - politična manipulacija

O podnebnih spremembah, vremenu, vplivu človeka na naravo ...

Uporabniški avatar
Marko008
Prispevkov: 35
Pridružen: 9.9.2009 21:53
Kraj: Ruše

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a Marko008 »

Za segrevanje ni kriva samo Amerika še imaš China in podobne.
Človek bi moral pristopiti k bol eko tovarnam,a preden se naš planet očisti ravfngov še bo dolgo.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Sem glih včeraj dobil zadnjo knjigo na to temo. Slovenski avtor. Kdo nas zavaja s segrevanjem ozračja al neki tazga je naslov.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

MAVER|CK napisal/-a:Sem glih včeraj dobil zadnjo knjigo na to temo. Slovenski avtor. Kdo nas zavaja s segrevanjem ozračja al neki tazga je naslov.
Verjetno si kupil Alkalajevo knjigo. On je naš najbolj znan skeptik, "prodaja" pa tipične argumente skeptikov do AGW.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a Motore »

No, kot vas je mnogo povedalo je do dokazljive znanstvene resnice še dolga pot. Ampak ta čas pa vsi izkoriščajo za dobit denar (kot je v navadi ---> BIZNIS). Zanimiv je nov članek iz ŽIT (Januar 2011) od Rafaela MIhaliča, pa tudi naslednji video Po Cancunu

http://tvslo.si/predvajaj/po-cancunu/ava2.90741729

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

ŽIT, a to je tista revija, iz katere so vrgli Kvarkadabro in v kateri so nekoč imeli članek slovite Srečka Šorlija o materiji (in verjetno tudi o črvjih dušah)?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Mislim, da so Kvarkadabro vrgli iz Proteusa. Vseeno pa kvaliteta člankov v ŽIT iz področja fizike in astronomije precej šepa.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Aja, Proteus....

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a agata »

Sama se že dalj časa ukvarjam z odnosom človeka do narave in kako jo sodobna človeška družba percipira. Od močnega ekološkega gibanja širom sveta od sedemdesetih let prejšnjega stoletja naprej je ostalo le še prepiranje o tem kdo ima prav(.petelinji boji). zagovorniki segrevanja ali pa skeptiki. Pozabljamo pa da to sploh ni pomembno, ali se segreva ali ne, oz. ni bistveno. Dejstvo je, da nam narava predstavlja nekaj, kar nam je v uporabo in lahko z njo počnemo kar se nam zljubi. Ni nobenega spoštovanja do drugih živih bitij na tem planetu. Ali jo bomo spoštovali šele potem, ko bodo zares "dokazali" da se planet segreva? Zares velikodušni človek.Spoštujemo šele takrat, ko se ustrašimo, da se bo pipica zaprla. Kaj če bi spoštovali kar tako, iz hvaležnosti, da živimo in dihamo zrak in poslušamo ptičje petje. Kajti, če gozdov ne bo več, nam tudi jedrske elektrarne ne bodo kaj koristile, ker ne bodo imele koga greti.
Prepiranje o tem kdo ima prav preusmerja našo pozornost od pravih problemov, od vprašanj recimo, kako to da se udeleženci konferenc o globalnem segrevanju, ko pridejo na drugo konferenco hvalijo s tem kako se zavzemajo za gospodarsko rast? Zakaj za vraga pa potrebujemo toliko asfalta in toliko avtomobilov, ali bo svet čez sto let le eno veliko parkirišče? In kar me najbolj žalosti je to, da se eko subvencije nnamenjajo za to, da se rešuje avtomobilska industrija. Ali se res ne bomo uprli tej norostI?

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Ali se res ne bomo uprli tej norostI?
Se strinjam z napisanim...A kaj naj ali lahko naredimo ?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

agata napisal/-a:Ni nobenega spoštovanja do drugih živih bitij na tem planetu.
Mislim, kakšna neumnost. Ali mi lahko imenuješ katero drugo bitje od človeka, ki za druga bitja in njihovo ohranjanje naredi več?!
agata napisal/-a:Kaj če bi spoštovali kar tako, iz hvaležnosti, da živimo in dihamo zrak in poslušamo ptičje petje.
Saj jo spoštujemo kar tako. Nisem opazil, da bi ptice prenehale peti, niti, da ne bi več živeli ali dihali zrak. Če pa ciljaš na objemanje dreves, je pa to navaden pacifizem.
agata napisal/-a:Kajti, če gozdov ne bo več, nam tudi jedrske elektrarne ne bodo kaj koristile, ker ne bodo imele koga greti.
Če gozdov ne bo več, tudi pohištva ne bo več. Temu pa se ne boš odpovedala, kajne? Verjetno pa še nisi slišala za gozdno gospodarjenje, kaj? Veš, človeški rod, če še ne veš, ima eno zanimivo podjetje. Ko seka drevesa, jih tudi nova nasaja. Si morda že slišala, da bi lubadar za podrto smreko nasadil novo?
agata napisal/-a:Zakaj za vraga pa potrebujemo toliko asfalta in toliko avtomobilov, ali bo svet čez sto let le eno veliko parkirišče?
Preslišal bom to trditev, ki ne sodi v kontekst ostalih.
agata napisal/-a:In kar me najbolj žalosti je to, da se eko subvencije nnamenjajo za to, da se rešuje avtomobilska industrija.
Čudi me tvoja žalost. Za kaj pa naj bi se namenjale eko subvencije, če ne za nakup "okolju prijaznejših avtomobilov"? Morda nakupu avtomobilov na premog?

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a Motore »

agata napisal/-a:Pozabljamo pa da to sploh ni pomembno, ali se segreva ali ne, oz. ni bistveno.
Večina ljudi se oklepa prav tega ali se segreva ali ne. To jim daje povod k večjemu ali manjšemu spoštovanju narave.
agata napisal/-a:Ali jo bomo spoštovali šele potem, ko bodo zares "dokazali" da se planet segreva?
Impliciraš, da bodo dokazali?
agata napisal/-a:Zares velikodušni človek.
Vedno bolj.
agata napisal/-a:Prepiranje o tem kdo ima prav preusmerja našo pozornost od pravih problemov, od vprašanj recimo, kako to da se udeleženci konferenc o globalnem segrevanju, ko pridejo na drugo konferenco hvalijo s tem kako se zavzemajo za gospodarsko rast?
Torej je to pravi problem, ne pa nespoštovanje narave?
agata napisal/-a:Ali se res ne bomo uprli tej norostI?
Greenpeacovci trdijo, da se.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a agata »

Ravno, to da imam pohištvo in kruh in toplo vodo in kure, ki mi nesejo jajca, mi prinaša (in hkrati sploh omogoča)zavedanje, ne glede na to, da je človek kralj živali, da brez narave človek ne more biti (velikodušen , idealen, dober in svoboden in in in in kar mu še pritiče ). Vidiš zato jo spoštujem, ker je v nekem smislu Zemlja res naša mati vesolje pa oče. Pa ne mislit, da objemam drevesa, četudi v tem ne vidim nič napačnega, nekateri menijo, da imajo drevesa zdravilno moč, kar ni potrebno takoj ovreči, češ da je to le govorjenje šarlatanov, navsezadnje poznamo vsi zdravilne rastline, pa v tem ne vidimo nič mističnega. Moje prejšnje razmišljanje morda res navaja na sklepanje, da je glavni vzrok pretirano izkorščanje naravnih virov posledica nespoštovanja. Je pa gotovo tudi eden od vzrokov, glavnega krivca pa vsekakor vidim v hiperprodukciji in hiperpotrošnji. In če poznamo vzrok poznamo tudi pot, kako iz tega. Torej proizvajati manj, in bolj smiselne stvari, stvari, ki nam bodo življenje olepšale, in tudi kupovati manj. Ampak nisem še zagledala transparenta okoljevarstvenikov z napisom: Nakupujte manj! Zmanjšajte proizvodnjo avtomobilov!
Zakaj pa ne dajejo subvencij za kolesa in kolesarske steze?
Nikakor ne nakazujem, da nekoč bodo dokazali,ampak zdi se mi da se danes zanašamo le še na to kaj nam bo znanost dokazala, Za mene je dovolj, da vidim kako rasejo parkirišča in gromozanska trgovska poslopja na zemlji, kjer so nekoč pridelovali fižol pa korenje, pa zeljnate glave in vse kar nam razveseli srce.

zbe
Prispevkov: 49
Pridružen: 14.12.2008 11:13

Re: Segrevanje ozračja - politična manipulacija

Odgovor Napisal/-a zbe »

http://www.youtube.com/user/potholer54# ... 4AFB057BB8
http://www.youtube.com/watch?v=fbW-aHvjOgM&NR=1(3 deli)
+ veliko ostalih dobrih/humornih videov od potholer54 in potholer54debunks

lp, zbe.

Odgovori