sevanje zemlje

O podnebnih spremembah, vremenu, vplivu človeka na naravo ...
Andrejc
Prispevkov: 10
Pridružen: 18.5.2010 23:51
Kraj: Dolenjska

sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a Andrejc »

Zanima me, če se kdo spozna na razne sevajoče mreže, npr zelo znani Hartmannova in Curryeva mreža. Prebral sem si sicer nekaj internetne teorije na to temo, ter o vplivih na ljudi, živali in rastline. Pri vsej tej temi se mi zdi zelo čudno, da nekateri vse vejo o tem uradno pa je to očitno nepomembna reč.

Zanima me kakašna izkušnja iz prakse in merebitna razlaga tega pojava.

Lep pozdrav,
A.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

A to misliš tista mreža, ki je pomembna kako maš posteljo obrnjeno? Kolikor jaz vem so tudi podzemni tokovi vode zelo pomembni pri tem sevanju ali sem zamešal zadevo?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kolikor je meni znano, si radiestezisti rezultate svojih "meritev" preprosto izmišljujejo. Shrink bi rekel, da so šarlatani, in prav bi imel.

Andrejc
Prispevkov: 10
Pridružen: 18.5.2010 23:51
Kraj: Dolenjska

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a Andrejc »

Strinjam se, da voda oddaja šum s tem ko se pretaka. Misel, da bi se ta šum prenesel v drugo nadstropje stanovanja in bi bil ta signa še toliko močan da lahko vpliva na zdravje se mi zdi v malo primerih možen (če za mobilni tel. ni dokazano ...).
Vendar je to en vidik sevanja. Drug pa so te mreže, ki naj bi tekle od juga do severa vsporedno na x metrov in še ene pravokotno na te. Zasledil sem nekje ralago da naj bi to nastalo zaradi tega ker ima zemlja svoje oddajanje, do zemlje pa pride še kozmično sevanje, kar naj bi se združeno skupaj poznalo v taki obliki, kot sem omenil zgoraj. To se mi preprosto zdi zelo za lase privlečeno.
Če ima mogoče kdo kakšno razlago bi jo rad prebral.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a shrink »

V geofiziki je to povsem jasno označeno kot nateg/potegavščina ali v najboljšem primeru psevdoznanost.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Kura one sever jug bi še zastopil, da so kake magnetne silnice sam vzhod zahod pa nima kaj druga tečt po zemlji kot voda:).

Sej res, kako je kaj z magnetnimi silnicami, ene gredo čisto po središču Zemlje druge pa gredo izven zemlje, torej tam nekje kjer se pojavlja severni sij. ali katere tečejo tudi po površju Zemlje?

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Roman napisal/-a:Kolikor je meni znano, si radiestezisti rezultate svojih "meritev" preprosto izmišljujejo. Shrink bi rekel, da so šarlatani, in prav bi imel.
Za nekatere je vse šarlatanstvo, česar vrli znanstveniki ne dokažejo.
To, kar je do sedaj dokazano, je nekje 1% vseh zakonitosti v vesolju.

Zato se je bolje večkrat zanesti na svoj šesti čut, kot pa na znanost. :)

Če magnetno polje ne bi vplivalo na človeka, potem tudi elektromagnento sevanje ne bi imelo vpliva...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:
Roman napisal/-a:Kolikor je meni znano, si radiestezisti rezultate svojih "meritev" preprosto izmišljujejo. Shrink bi rekel, da so šarlatani, in prav bi imel.
Za nekatere je vse šarlatanstvo, česar vrli znanstveniki ne dokažejo.
Ja, zanimivo, da je še vsak CENZURA s svojimi sposobnostmi padel na rigoroznem znanstvenem preverjanju. :lol:
To, kar je do sedaj dokazano, je nekje 1% vseh zakonitosti v vesolju.
Večje neumnosti še nisem prebral. In od kod ti sploh ta podatek? Aja, seveda, na osnovi "lastnih izkušenj". :lol:

Sicer pa ne vem sploh o kakšnem "dokazovanju" govoriš. In kaj je sploh tistih 99% "nedokazanega"?
Zato se je bolje večkrat zanesti na svoj šesti čut, kot pa na znanost. :)
Zgolj še ena šarlatanska krilatica. :lol:
Če magnetno polje ne bi vplivalo na človeka, potem tudi elektromagnento sevanje ne bi imelo vpliva...
Uh, kakšen logični biser. :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a Roman »

roberto11 napisal/-a:Zato se je bolje večkrat zanesti na svoj šesti čut, kot pa na znanost. :)
V tem primeru bi še vedno hodili po ploščatem svetu in pod zvezdami, ki so pripete na nebesnem oboku.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Sicer pa ne vem sploh o kakšnem "dokazovanju" govoriš. In kaj je sploh tistih 99% "nedokazanega"?
Tistih 99% procent, pa je Resničnost. :)

Tista, ki še je človek ne zna interpretirati.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:
Sicer pa ne vem sploh o kakšnem "dokazovanju" govoriš. In kaj je sploh tistih 99% "nedokazanega"?
Tistih 99% procent, pa je Resničnost. :)

Tista, ki še je človek ne zna interpretirati.
Ja, seveda, šarlatani menijo, da je 99% nedokazanega/neugotovljenega, pa niti ne vedo povedati, od kod jim ta podatek, kaj šele, da bi navedli, kaj ni dokazanega/ugotovljenega. Skratka: nakladanje brez osnove. :lol:

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Ni brez osnove.
Človek se še vedno bori in ukvarja s tistimi osnovnimi življenjskimi potrebami...Hrana, bivanje..ne deluje mi ravno visoko inteligentno bitje... :)

Še vedno ne znamo točno pojasniti svojih osnovnih dimenzij, kot je čas, prostor...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:Ni brez osnove.
Človek se še vedno bori in ukvarja s tistimi osnovnimi življenjskimi potrebami...Hrana, bivanje..ne deluje mi ravno visoko inteligentno bitje... :)
In kakšno zvezo imajo ti "problemi" z (ne)poznavanjem naravnih zakonov? Jasno: nobene.
Še vedno ne znamo točno pojasniti svojih osnovnih dimenzij, kot je čas, prostor...
Na ZAKAJ in ČEMU naravoslovna znanost ne odgovarja.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

In kakšno zvezo imajo ti "problemi" z (ne)poznavanjem naravnih zakonov? Jasno: nobene.
Seveda imajo..Če bi človek bolje poznal delovanje naravnih zakonov, bi poskrbel vsaj za osnovne potrebe.

Namesto, da uničujemo in zastrupljamo svoje okolje, bi živeli v sožitju z njim. Razen, če je namen znanosti, da nas zastruplja....

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: sevanje zemlje

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:
In kakšno zvezo imajo ti "problemi" z (ne)poznavanjem naravnih zakonov? Jasno: nobene.
Seveda imajo..Če bi človek bolje poznal delovanje naravnih zakonov, bi poskrbel vsaj za osnovne potrebe.
Kakšni neumne povezave so to? Iz posta v post pišeš večje neumnosti. Sprašujem se, če se sploh zavedaš, kaj pišeš.
Namesto, da uničujemo in zastrupljamo svoje okolje, bi živeli v sožitju z njim. Razen, če je namen znanosti, da nas zastruplja....
Ampak ti res ne veš, kaj pišeš. Še enkrat: Kakšno zvezo ima (ne)poznavanje naravnih zakonov, ki so od človeka neodvisni, s človeškim obnašanjem samim? Jasno: nobene. In ta tvoja bedasta insinuacija, da znanost "uničuje in zastruplja". Daj, pojdi "raje pametovat na kaki duhovniško usmerjen forum", kot ti je že svetoval mriz.

Odgovori