Sadovnjak

O podnebnih spremembah, vremenu, vplivu človeka na naravo ...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Jaz se nisem pulil za nobeno predsedstvo, ti si začel nekaj halucinirati o tem, da "boš predlagal, da te izvoliva (z Lukcem) za kralja norcev"!!
Nato sem ti povedal, da zaradi IQ<70 in splošne debilnosti ne moreš nobenega "predlagati". Lahko pa si ti predsednik vašega "zakristijskega filozofskega kroga" in prepustiš podpredsedniško funkcijo Lukcu... :lol: :lol: :lol: :lol:
Ne izpusti edinstvene priložnosti. Glede na vse okoliščine - je bolje vrabec v roki kot golob na strehi.

distraktus
Prispevkov: 272
Pridružen: 5.5.2013 15:59

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a distraktus »

LUKEC napisal/-a:Jabolka bodo zrela šele oktobra, imam namreč sorto Idared.
Cena bo približno 10 eur/15 kg.
Zakaj bi vas zafrkaval?
Samo povem.
Samo nekateri moramo za denar delati, drugi pa za denar samo vrtijo gobce.
Sem kandidat za nakup večjega števila jabolk, samo prej me zanima, če bi lahko delil še nekaj informacij: je kožica žilava in debela in, ali je prekrita z vinskordečo barvo v osnovi? Je meso belkasto, ali bolj kremasto? In, ali je meso sočnega, kiselkastega okusa? Je veliko dela s to sorto? Je res, da začne roditi po nekaj letih, včasih že po enem? Kakšna zemlja je potrebna, ima kakšne posebne zahteve?

Kakšne količine prodajaš? Imaš prevoz, ali je potrebno za to sam poskrbeti? So gajbice doplačljive, ali vštete v ceno?

Baje je sorta Idared nastala v Ameriki s križanjem sort Jonathan in Wagner? Tega nisem vedel.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

distraktus napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Jabolka bodo zrela šele oktobra, imam namreč sorto Idared.
Cena bo približno 10 eur/15 kg.
Zakaj bi vas zafrkaval?
Samo povem.
Samo nekateri moramo za denar delati, drugi pa za denar samo vrtijo gobce.
Sem kandidat za nakup večjega števila jabolk, samo prej me zanima, če bi lahko delil še nekaj informacij: je kožica žilava in debela in, ali je prekrita z vinskordečo barvo v osnovi? Je meso belkasto, ali bolj kremasto? In, ali je meso sočnega, kiselkastega okusa? Je veliko dela s to sorto? Je res, da začne roditi po nekaj letih, včasih že po enem? Kakšna zemlja je potrebna, ima kakšne posebne zahteve?

Kakšne količine prodajaš? Imaš prevoz, ali je potrebno za to sam poskrbeti? So gajbice doplačljive, ali vštete v ceno?

Baje je sorta Idared nastala v Ameriki s križanjem sort Jonathan in Wagner? Tega nisem vedel.
Meso je belkasto, je pa precej nezahtevna sorta za obdelovanje, lahko bi ti prodal kakih 10 gajb, ja cena gajbe, je všteta v ceno.

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a stream »

A kdo ve kaj je letos s čebelami ali so spet mutirale? Kar nekaj nosijo za sabo kaj takega še nisem videl

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a Rock »

Moje vprašanje glede čebel: 'varoja', je to ime za bolezen, ime za mikrob?

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a stream »

še zdaj se sprašujem s čim vse škropite sadovnjake, čebelice so razvile lepo svoj r faktor, so lepe, večje in več jih je kot jih je bilo:)

mirko_77
Prispevkov: 18
Pridružen: 6.2.2014 11:39

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a mirko_77 »

stream napisal/-a:A kdo ve kaj je letos s čebelami ali so spet mutirale? Kar nekaj nosijo za sabo kaj takega še nisem videl
Kaj pa nosijo? Poskusi slikat :) So mogoče razvile še en dodaten propeler? :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:Moje vprašanje glede čebel: 'varoja', je to ime za bolezen, ime za mikrob?
http://en.wikipedia.org/wiki/Varroa

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a Rock »

Hvala.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Moje vprašanje glede čebel: 'varoja', je to ime za bolezen, ime za mikrob?
http://en.wikipedia.org/wiki/Varroa
Varoja je zajedalec oziroma parazit in spada med pršice, več: http://www.augustin.si/Si/nasvet_detail.php?sif_na=9

Lpe večer...

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Jaz sem svoj sadovnjak prebelil z apnom, do približno enega metra od tal. Poškropil sem ga z žegnano vodo in usmerill vanj skalarni generator(preko slike). Še nikoli doslej nisem imel tako obilne letine.
Prav tako sem z žegnano vodo in skalarnim generatorjem naredil pri novem nasadu jagod(6500 sadik).
Rezultati so vidni.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a shrink »

LUKEC napisal/-a:Jaz sem svoj sadovnjak prebelil z apnom, do približno enega metra od tal. Poškropil sem ga z žegnano vodo in usmerill vanj skalarni generator(preko slike). Še nikoli doslej nisem imel tako obilne letine.
Prav tako sem z žegnano vodo in skalarnim generatorjem naredil pri novem nasadu jagod(6500 sadik).
Rezultati so vidni.
Seveda, seveda, tako pravijo tudi tisti, ki pijejo "varikino" ali "požegnano vodo": Še nikoli niso bili bolj zdravi. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Jaz sem svoj sadovnjak prebelil z apnom, do približno enega metra od tal. Poškropil sem ga z žegnano vodo in usmerill vanj skalarni generator(preko slike). Še nikoli doslej nisem imel tako obilne letine.
Prav tako sem z žegnano vodo in skalarnim generatorjem naredil pri novem nasadu jagod(6500 sadik).
Rezultati so vidni.
Seveda, seveda, tako pravijo tudi tisti, ki pijejo "varikino" ali "požegnano vodo": Še nikoli niso bili bolj zdravi. :lol:
Gorje dejstvom, če niso v skladu s t.

Zakaj pa od Lukca najprej ne zahtevaš dokazov, kvazinaravoslovec?

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a Motore »

Rock napisal/-a:Zakaj pa od Lukca najprej ne zahtevaš dokazov, kvazinaravoslovec?
Takih dokazov Lukec nima. Potreboval bi dva sadovnjaka, oba pri enakih pogojih (enaka zemlja, enaka količina sonca, enako gnojilo, količina gnojila, itd.), le da bi enega škropil z "žegnano" (slano) vodo in "skalarnim" generatorjem, drugega pa ne. Potem bi primerjal rezultate obeh sadovnjakov in prišel do nekega zaključka, ki pa še vedno ne bi bil zadovoljiv, saj obstaja še veliko drugih faktorjev, ki vpliva na rast. Močno dvomim, da bo Lukec kadarkoli naredil takšen poizkus, zato se bom jaz in vsi ostali normalni ljudje zanesli na stroko, ki pravi, da je škropljenje sadja s slano vodo zelo nespametno početje. Kar se tiče "skalarnih" valov, pa o tem ni treba razpravljat besed, saj je to očitna (dokazana) psevdoznanost.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Sadovnjak

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, nedeljski pravnik Rock, vsakomur količkaj naravoslovno razgledanemu je že a priori jasno, da šarlatani tipa LUKEC ne morejo ponuditi dokazov za lastne trditve, očitno pa to ne more biti jasno naravoslovno neizobraženim nedeljskim pravnikom, ki sicer radi izkazujejo nagnjenost k šarlatanstvu. :lol:

Odgovori