Zemljina odeja

O podnebnih spremembah, vremenu, vplivu človeka na naravo ...
Odgovori
Uporabniški avatar
solarsystemfil
Prispevkov: 113
Pridružen: 24.7.2013 17:42

Zemljina odeja

Odgovor Napisal/-a solarsystemfil »

Hoj!

Zanima me kaj si ostali uporabnika foruma mislite o sledeči hipotezi:

Na območjih Zemlje, kjer se je naselil človek izginja rastlinska odeja in se pojavlja beton, asfalt...
Če na teh območjih človek preneha s svojim delovanjem se površina zaraste.
Rastlinska odeja se začne gostiti in hkrati vzpenjati v višine vse do stanja mogočnih gozdov.
S tem se močno poveča(obogati) za življenje ugoden prostor, hkrati pa se s tem tudi preprečuje temperturna nihanja v prsti
in s tem izguba dragocenih semen, bakterij, mikroorganizmov....

Tudi vplive temperaturnih nihanj (pregrevanj) na globje plasti Zemljine površine in s tem raztezanje plošč itd. na ta način Zemlja mili
Hkrati pa je Zelena odeja poleg oceanov najpomembnejši akter atmosferske sestave in gibanja zračnih mas.

Torej je naravni Zemljin mehanizem uravnavanja temperaturnih stresov povezan z zeleno Zemljino odejo....

Če meni nekdo izmakne odejo potem se ogrnem z odejo, ki mi je najbljižje pri roki.

Ali to dela tudi Zemlja? Išče odejo, ki smo ji jo izmaknili? Se bo ogrnila v belo (led in sneg), če se pri koriščenju Zemljine površine, ne bomo spremenili?

Najlepša hvala že vnaprej Vsem, ki mi boste pomagali k boljšemu razumevanju problemov današnjega časa.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Zemljina odeja

Odgovor Napisal/-a agata »

najbrž je res tako,- vsekakor pa je makadam boljš ko pa asfalt- asfalt je za zemljo po moje isto, kot če bi si telo polakiral- zamašiš si pore.. da ne omenjam, koliko malih živali in mikroorganizmov nastrada

Uporabniški avatar
solarsystemfil
Prispevkov: 113
Pridružen: 24.7.2013 17:42

Re: Zemljina odeja

Odgovor Napisal/-a solarsystemfil »

Zemlja ima največje srce od vseh nas.
Neštetokrat je rodila, neštetokrat je dojila, hranila, branila :)

Ona je zvezda.
Globoko v sebi je svetlobo ulovila, jo obdržala in zdaj jo za nas razdaja.



In zdaj ne ve...

kaj naj nardi, kako naj to svinjarijo na Zemlji in okoli v red spravi,

da življenje v sebi v nas ohrani.

Mraz ali mila zima

kam se bo obrnila?

Ljubezen

mila

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Zemljina odeja

Odgovor Napisal/-a agata »

ne bititako pesimističen-ljubezen je močnejša od smrti, mi je povedal sam Kralj Matjaž, ki se je pravkar prebudil :D
Tako pojdi in poj s Kekecen, saj veš tisto- v eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh.

Odgovori