Ime našega SONCA

O podnebnih spremembah, vremenu, vplivu človeka na naravo ...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Ponovno si se radikalno zmotil v svoji presoji! To razliko znam na pamet in mi ni treba brskati po literaturi.
Torej lekcija (zate) in odgovor bargu:
Če dolg priznam, ni rečeno, da sem ga pripravljen ali dolžan plačati. Lahko uveljavljam ugovore. Priznam dolg, toda ugovarjam npr. zastaranje, priznam obligacijo iz pogodbe, toda vložim exceptio contractus non adimpletus, ipd.
Če pa dolg pripoznam, se s tem eo ipso nepreklicno ex ante odpovem kakršnimkoli ugovorom zoper plačilo dolga. Pripravljen sem ga brez nadaljnjega poravnati.
Je 'dolg' dejstvo ali pravo (pravica, dolžnost, pravno razmerje)?
Razumljivo? Pade staropramen pivo? :wink:
Se boš moral še nekoliko truditi. Morda ponoviti osnovna splošna znanja.
Sicer, kolikšna je tvoja običajna mera?
Če ne boš uspel, plačaš meni čaj (ne pijem) + obložen kruhek.
Vedel sem! Vedel sem! Potrjeno je: vsi abstinenti so čudaki! To je to! Zdaj vem, zakaj si 'udarjen' na ono stran! Čaja (za mehur) ne boš dobil, lahko pa sendvič... :lol: :lol:
Čuj, mogoče pa je že predčasno "spil" kolikor mu je bilo namenjeno in je na koncu kozarca. :roll:

Res, kako je sedaj s tem dolgom, Vojko? Kakšne vrste je relacija, ki nosi težo dolga? :roll:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Neustrezna razlaga (razlaga z novim pojmom; tavtologija).
Definicije s vedno tavtologije.

Tavtološka definicija kaže na malomarnega avtorja.

... pozna reklo: razlagati temno s še temnejšim
----------
"Ni kraljevske poti v matematiko." Če si res tako razgledan, za kakršnega želiš, da te imamo, boš vedel, kdo je komu to rekel.
Dokaz za pravilnost trditve ni njen tvorec, ampak argumenti, katerih odsotnost je pri tebi, človeku 3.ga tisočletja, popolna. - Na primer, aksiomi ne potrebujejo dokazov (pa tudi niso mogoči), a tu ne gre aksiome.

Problem ostaja nerešen.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Sicer, kolikšna je tvoja običajna mera?
Če ne boš uspel, plačaš meni čaj (ne pijem) + obložen kruhek.
Vedel sem! Vedel sem! Potrjeno je: vsi abstinenti so čudaki! To je to! Zdaj vem, zakaj si 'udarjen' na ono stran! Čaja (za mehur) ne boš dobil, lahko pa sendvič... :lol: :lol:
To pojasnjuje brbljavost in napačnosti. Konstantno v rožicah. Utapljaš žalost zaradi glasnosti in perestrojke ter njune posledičnosti.
Na zdravje! (Nikar preveč.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Sicer, kolikšna je tvoja običajna mera?
Če ne boš uspel, plačaš meni čaj (ne pijem) + obložen kruhek.
Vedel sem! Vedel sem! Potrjeno je: vsi abstinenti so čudaki! To je to! Zdaj vem, zakaj si 'udarjen' na ono stran! Čaja (za mehur) ne boš dobil, lahko pa sendvič... :lol: :lol:
Čuj, mogoče pa je že predčasno "spil" kolikor mu je bilo namenjeno in je na koncu kozarca. :roll:
Na dnu čaše čaka Bog (W. H.).
Vendar čaša ne sme biti pregloboka.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Vedel sem! Vedel sem! Potrjeno je: vsi abstinenti so čudaki! To je to! Zdaj vem, zakaj si 'udarjen' na ono stran! Čaja (za mehur) ne boš dobil, lahko pa sendvič... :lol:
Čuj, mogoče pa je že predčasno "spil" kolikor mu je bilo namenjeno in je na koncu kozarca. :roll:
Na dnu čaše čaka Bog (W. H.).
Vendar čaša ne sme biti pregloboka.
No, zato midva z Vojko še pijeva! Pravkar srebam "Jagermeister"-a, božična serija. 8) Na zdravje Vojko! :D :D

Tu nema boga, nema pravde!

i nas če k'o nase očeve zbog viših ciljeva nabiti na kočeve

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Na dnu čaše čaka Bog (W. H.).
Vendar čaša ne sme biti pregloboka.
No, zato midva z Vojko še pijeva! Pravkar srebam "Jagermeister"-a, božična serija. 8) Na zdravje Vojko! :D :D
Tu nema boga, nema pravde!
i nas če k'o nase očeve zbog viših ciljeva nabiti na kočeve
Morda pa se še pravočasno strezneta. Nikoli ni prepozno.
In se spreobrneta.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Na dnu čaše čaka Bog (W. H.).
Vendar čaša ne sme biti pregloboka.
No, zato midva z Vojko še pijeva! Pravkar srebam "Jagermeister"-a, božična serija. 8) Na zdravje Vojko! :D :D
Tu nema boga, nema pravde!
i nas če k'o nase očeve zbog viših ciljeva nabiti na kočeve
Morda pa se še pravočasno strezneta. Nikoli ni prepozno.
In se spreobrneta.
Veš, sumim, da gre za čašo z neskončno površino in končno prostornino. :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo je napisal:
Čuj, mogoče pa je že predčasno "spil" kolikor mu je bilo namenjeno in je na koncu kozarca. :roll:

Res, kako je sedaj s tem dolgom, Vojko? Kakšne vrste je relacija, ki nosi težo dolga? :roll:
Najprej mora plačati za prvo lekcijo, potem šele lahko sprašuje naprej. Pri njem ne prideš do konca: najprej te vleče za jezik in te provocira, da ne znaš odgovoriti, ko mu 'v nulo' odgovoriš, gre nonšalantno mimo tega in brblja naprej; kaj pa tisto, kako pa to, zakaj pa ono... :lol:

Ampak saj si ga videl: plačeval bi s tvojim denarjem... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Sicer, kolikšna je tvoja običajna mera?
Če ne boš uspel, plačaš meni čaj (ne pijem) + obložen kruhek.
Vedel sem! Vedel sem! Potrjeno je: vsi abstinenti so čudaki! To je to! Zdaj vem, zakaj si 'udarjen' na ono stran! Čaja (za mehur) ne boš dobil, lahko pa sendvič... :lol: :lol:
To pojasnjuje brbljavost in napačnosti. Konstantno v rožicah. Utapljaš žalost zaradi glasnosti in perestrojke ter njune posledičnosti.
Na zdravje! (Nikar preveč.)
Dobil si popolni odgovor, obljubljal si pijačo, zdaj ko je treba plačati, si se pa 'spustil v smuk', kaj, Preprosti? :lol: Je to stalni vzorec tvojega obnašanja? :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Lili (Rock) je napisal:
Na dnu čaše čaka Bog (W. H.).
Vendar čaša ne sme biti pregloboka.
Tebe je tvoj bog čakal že čisto pri vrhu čaše, spil si ga s prvim požirkom.

Veš, kaj Preprosti, že dolgo te nameravam vprašati precej osebno vprašanje glede tvoje boga in verovanja. Resno. Bodi odkrit in mi pošteno odgovori. Boš?

Torej, ne morem verjeti, da lahko odrasel, normalen človek, celo z nekaj več kot povprečno ozobrazbo, resnično verjame, da bo po smrti (ki je seveda samo razkroj organske materije) "vstal od mrtvih", iz krvi in mesa, do zadnjega atoma in poletel v kraj, ki mu rečete nebesa/pekel in tam 'večno' užival/trpel. Ali res verjameš v to (pa še v kup enako ali celo bolj bizarnih stvari)?
Prosim za resen in ne izmikajoč odgovor. Obljubim, da se ne bom smejal in te zafrkaval zaradi tega...

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Lili (Rock) je napisal:
Na dnu čaše čaka Bog (W. H.).
Vendar čaša ne sme biti pregloboka.
Tebe je tvoj bog čakal že čisto pri vrhu čaše, spil si ga s prvim požirkom.

Veš, kaj Preprosti, že dolgo te nameravam vprašati precej osebno vprašanje glede tvoje boga in verovanja. Resno. Bodi odkrit in mi pošteno odgovori. Boš?

Torej, ne morem verjeti, da lahko odrasel, normalen človek, celo z nekaj več kot povprečno ozobrazbo, resnično verjame, da bo po smrti (ki je seveda samo razkroj organske materije) "vstal od mrtvih", iz krvi in mesa, do zadnjega atoma in poletel v kraj, ki mu rečete nebesa/pekel in tam 'večno' užival/trpel. Ali res verjameš v to (pa še v kup enako ali celo bolj bizarnih stvari)?
Prosim za resen in ne izmikajoč odgovor. Obljubim, da se ne bom smejal in te zafrkaval zaradi tega...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Na dnu čaše čaka Bog (W. H.).
Vendar čaša ne sme biti pregloboka.
No, zato midva z Vojko še pijeva! Pravkar srebam "Jagermeister"-a, božična serija. Na zdravje Vojko! :D :D
Tu nema boga, nema pravde!
i nas če k'o nase očeve zbog viših ciljeva nabiti na kočeve
Morda pa se še pravočasno strezneta. Nikoli ni prepozno.
In se spreobrneta.
Preprosti, piše se "streznita". :lol:
Mislim, da so tvoji nevrotični simptomi delno tudi posledica nalivanja s čajem...Ne vem, če te ne daje teizem (od korena tein, podvrsta kofeina, alkaloid v čaju)...ali pa morda deizem... :lol:

Posezi raje po naravni pijači; priporočam prevret grozdni sok vrste sauvignon... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Veš, kaj Preprosti, že dolgo te nameravam vprašati precej osebno vprašanje glede tvoje boga in verovanja. Resno. Bodi odkrit in mi pošteno odgovori. Boš?
Evo, tole se mi zdi primerno:
Če je meso nastalo zaradi duha, je to čudež. Toda če je duh nastal zaradi telesa, je to čudež med čudeži. Čudim pa se, kako se je tako veliko bogastvo lahko naselilo v tej revščini.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:No, zato midva z Vojko še pijeva! Pravkar srebam "Jagermeister"-a, božična serija. 8) Na zdravje Vojko! :D :D
Tu nema boga, nema pravde!
i nas če k'o nase očeve zbog viših ciljeva nabiti na kočeve
Morda pa se še pravočasno strezneta. Nikoli ni prepozno.
In se spreobrneta.
Veš, sumim, da gre za čašo z neskončno površino in končno prostornino. :roll:
Počakajmo na Romanovo sodbo o vrstah neskončnosti.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Dobil si popolni odgovor, obljubljal si pijačo, zdaj ko je treba plačati, si se pa 'spustil v smuk', kaj, Preprosti? :lol: Je to stalni vzorec tvojega obnašanja? :lol:
Kakšno srečno naključje, 'dolg'.
Ga ne priznam, za vsak primer tudi ne pripoznam. (Ni pravne podlage; predmet obveznosti ni dopusten; upnik ni določen, niti določljiv.)

Sluzasti Otrob, dolžan si se izjasniti o pravni naravi 'dolga'. Predhodno vprašanje.

Odgovori