Ime našega SONCA

O podnebnih spremembah, vremenu, vplivu človeka na naravo ...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Lili (Rock) je napisal:
Na dnu čaše čaka Bog (W. H.).
Vendar čaša ne sme biti pregloboka.
Tebe je tvoj bog čakal že čisto pri vrhu čaše, spil si ga s prvim požirkom.
Veš, kaj Preprosti, že dolgo te nameravam vprašati precej osebno vprašanje glede tvoje boga in verovanja. Resno. Bodi odkrit in mi pošteno odgovori. Boš?
Torej, ne morem verjeti, da lahko odrasel, normalen človek, celo z nekaj več kot povprečno ozobrazbo, resnično verjame, da bo po smrti (ki je seveda samo razkroj organske materije) "vstal od mrtvih", iz krvi in mesa, do zadnjega atoma in poletel v kraj, ki mu rečete nebesa/pekel in tam 'večno' užival/trpel. Ali res verjameš v to (pa še v kup enako ali celo bolj bizarnih stvari)?
Prosim za resen in ne izmikajoč odgovor. Obljubim, da se ne bom smejal in te zafrkaval zaradi tega...

Zaupaj, Sluzasti Otrob, da te ne bom te razočaral.
Toda seme (odrešilne besede) mora pasti na rodovitno prst.
Predloži potrdilo o spovedi in opravljeni pokori.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Morda pa se še pravočasno strezneta. Nikoli ni prepozno.
In se spreobrneta.
Preprosti, piše se "streznita". :lol:
Mislim, da so tvoji nevrotični simptomi delno tudi posledica nalivanja s čajem...Ne vem, če te ne daje teizem (od korena tein, podvrsta kofeina, alkaloid v čaju)...ali pa morda deizem... :lol:
Posezi raje po naravni pijači; priporočam prevret grozdni sok vrste sauvignon... :lol:

Opusti alkoholni opoj ("sauvignon") in ponovi, parafilolog, glede razlike med indikativom ('Sluzasti se nikakor ne strezne.') in velelnikom ('Vidva, streznita se!').

Če nimaš nič proti, evidentiram:
en dodatni dvojni čaj.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Veš, kaj Preprosti, že dolgo te nameravam vprašati precej osebno vprašanje glede tvoje boga in verovanja. Resno. Bodi odkrit in mi pošteno odgovori. Boš?
Evo, tole se mi zdi primerno:
Če je meso nastalo zaradi duha, je to čudež. Toda če je duh nastal zaradi telesa, je to čudež med čudeži. Čudim pa se, kako se je tako veliko bogastvo lahko naselilo v tej revščini.
Bargo, veruj!
Vera je odrešilna:
* Bogu ni nič nemogoče.
* Blagor ubogim na duhu, kajti njih je nebeško kraljestvo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Lili (Rock) je napisal:
Na dnu čaše čaka Bog (W. H.).
Vendar čaša ne sme biti pregloboka.
Tebe je tvoj bog čakal že čisto pri vrhu čaše, spil si ga s prvim požirkom.
Veš, kaj Preprosti, že dolgo te nameravam vprašati precej osebno vprašanje glede tvoje boga in verovanja. Resno. Bodi odkrit in mi pošteno odgovori. Boš?
Torej, ne morem verjeti, da lahko odrasel, normalen človek, celo z nekaj več kot povprečno ozobrazbo, resnično verjame, da bo po smrti (ki je seveda samo razkroj organske materije) "vstal od mrtvih", iz krvi in mesa, do zadnjega atoma in poletel v kraj, ki mu rečete nebesa/pekel in tam 'večno' užival/trpel. Ali res verjameš v to (pa še v kup enako ali celo bolj bizarnih stvari)?
Prosim za resen in ne izmikajoč odgovor. Obljubim, da se ne bom smejal in te zafrkaval zaradi tega...

Zaupaj, Sluzasti Otrob, da te ne bom te razočaral.
Toda seme (odrešilne besede) mora pasti na rodovitno prst.
Predloži potrdilo o spovedi in opravljeni pokori.
Nisva se tako dogovorila, Preprosti! Spet se izmikaš jasnemu odgovoru! Prosim, odgovori mi pošteno, saj se nimaš česa sramovati...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Morda pa se še pravočasno strezneta. Nikoli ni prepozno.
In se spreobrneta.
Preprosti, piše se "streznita". :lol:
Mislim, da so tvoji nevrotični simptomi delno tudi posledica nalivanja s čajem...Ne vem, če te ne daje teizem (od korena tein, podvrsta kofeina, alkaloid v čaju)...ali pa morda deizem...
Posezi raje po naravni pijači; priporočam prevret grozdni sok vrste sauvignon... :lol:

Opusti alkoholni opoj ("sauvignon") in ponovi, parafilolog, glede razlike med indikativom ('Sluzasti se nikakor ne strezne.') in velelnikom ('Vidva, streznita se!').
Ne, ne, ne, ne gre tako! Glagol "strezneti" ne obstaja v slovenščini! Če ga v zapišeš v iskalnik, dobiš tale odgovor: "Ste morda mislili: sskj strezniti?" :lol:

Si me spet hotel žejnega prepeljati čez vodo, kaj, Preprosti? Tako preprosto to ne gre, se boš pa že moral malo bolj potruditi, kot pa samo motoviliti z "indikativi" in "velelniki"... :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Veš, kaj Preprosti, že dolgo te nameravam vprašati precej osebno vprašanje glede tvoje boga in verovanja. Resno. Bodi odkrit in mi pošteno odgovori. Boš?
Evo, tole se mi zdi primerno:
Če je meso nastalo zaradi duha, je to čudež. Toda če je duh nastal zaradi telesa, je to čudež med čudeži. Čudim pa se, kako se je tako veliko bogastvo lahko naselilo v tej revščini.
Bargo, veruj!
Vera je odrešilna:
* Bogu ni nič nemogoče.
* Blagor ubogim na duhu, kajti njih je nebeško kraljestvo.
Blagor tebi, torej si ti z eno nogo že v "nebeškem kraljestvu"... :lol: :lol: :lol: :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Vojko, nisem prepričan, da je Rock "strezneta" napačno zapisal.

Dajta streznita se že. Zakaj se že končno ne strezneta?
Dajta spreobrnita se že. Zakaj se ne spreobrneta?
Dajta, lepo se vedita. Zakaj se grdo vedeta?

Imam prav?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Nisva se tako dogovorila, Preprosti! Spet se izmikaš jasnemu odgovoru! Prosim, odgovori mi pošteno, saj se nimaš česa sramovati...
Še nekoliko te pustim, da trpiš peklenske muke.
Ko ugotovim, Sluzasti, da si (duhovno) zlomljen, bom ocenil, ali si perspektiven, ali pa te prepustim večnemu cvrenju.
Kot morda spoznavaš, je krščanstvo nekaj popolnoma drugega (kot si predstavlja maloštevilni ateizem).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:Vojko, nisem prepričan, da je Rock "strezneta" napačno zapisal.

Dajta streznita se že. Zakaj se že končno ne strezneta?
Dajta spreobrnita se že. Zakaj se ne spreobrneta?
Dajta, lepo se vedita. Zakaj se grdo vedeta?

Imam prav?
Mislim, da ne... :wink:

strezniti (5)

strézniti -im tudi iztrézniti -im dov. (ẹ́) 1. narediti, povzročiti, da postane kdo trezen: strezniti pijanega človeka; polili so ga z mrzlo vodo, da bi se streznil; v trenutku se je streznil 2. nav. ekspr. narediti, povzročiti, da postane kdo (bolj) razsoden, preudaren: nesreča jo je streznila; prijatelji so ga skušali strezniti; te besede so ga streznile kot mrzla prha; fant se je streznil in začel študirati stréznjen tudi iztréznjen -a -o: streznjen človek; streznjen pogled na svet; ni še popolnoma streznjen ♪

strezniti glagol, glavni, dovršni ↘ goo300k, IMP ↗ SSKJ, Pleteršnik
streznila
iztreznila
Gozdovnik (1898): Fabija ter se domislila, kako sta mu stregla po življenju, iztreznila sta se tako jako, da sta mahoma izpoznala vrednost življenja
Zadnjič spremenil vojko, dne 20.1.2014 15:55, skupaj popravljeno 2 krat.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Ne, ne, ne, ne gre tako! Glagol "strezneti" ne obstaja v slovenščini! Če ga v zapišeš v iskalnik, dobiš tale odgovor: "Ste morda mislili: sskj strezniti?" :lol:
Si me spet hotel žejnega prepeljati čez vodo, kaj, Preprosti? Tako preprosto to ne gre, se boš pa že moral malo bolj potruditi, kot pa samo motoviliti z "indikativi" in "velelniki"... :lol: :lol:
Si me spet hotel žejnega prepeljati čez vodo, kaj, Preprosti?
___ to ni posebna umetnost, Sluzasti.

Sedaj pa resno:

* Če ga v zapišeš v iskalnik,
___ kot veš, Otrob, elektronika ne tolerira nesposobnosti;

* podajam ti ključ do rešitve, Otrob: ali veš, kaj je skupna lastnost 'strezneta' in 'streznita'?
Zadnjič spremenil Rock, dne 20.1.2014 15:47, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Nisva se tako dogovorila, Preprosti! Spet se izmikaš jasnemu odgovoru! Prosim, odgovori mi pošteno, saj se nimaš česa sramovati...
Še nekoliko te pustim, da trpiš peklenske muke.
Ko ugotovim, Sluzasti, da si (duhovno) zlomljen, bom ocenil, ali si perspektiven, ali pa te prepustim večnemu cvrenju.
Kot morda spoznavaš, je krščanstvo nekaj popolnoma drugega (kot si predstavlja maloštevilni ateizem).
Iz teh izmikanj si dovolim napraviti zaključek, da te je sram priznati, da kot normalen, razborit človek ne verjameš v te imbecilne infantilnosti.
Tudi načrtno eskiviranje odgovoru je zelo jasen in enoznačen odgovor... :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Ne, ne, ne, ne gre tako! Glagol "strezneti" ne obstaja v slovenščini! Če ga v zapišeš v iskalnik, dobiš tale odgovor: "Ste morda mislili: sskj strezniti?" :lol:
Si me spet hotel žejnega prepeljati čez vodo, kaj, Preprosti? Tako preprosto to ne gre, se boš pa že moral malo bolj potruditi, kot pa samo motoviliti z "indikativi" in "velelniki"...
Si me spet hotel žejnega prepeljati čez vodo, kaj, Preprosti?
___ to ni posebna umetnost, Sluzasti.
Ja, vem, to je namreč vaše glavno poslanstvo že 2.000 let in ste jo res izpilili do 'umetnosti'...:lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Bargo, veruj!
Vera je odrešilna:
* Bogu ni nič nemogoče.
* Blagor ubogim na duhu, kajti njih je nebeško kraljestvo.
Blagor tebi, torej si ti z eno nogo že v "nebeškem kraljestvu"... :lol: :lol: :lol: :lol:
Da, prizadevam si seveda k čim večji popolnosti.
Sluzasti Otrob, izberi pravo pot in sledi!

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a Rock »

Vedež napisal/-a:Vojko, nisem prepričan, da je Rock "strezneta" napačno zapisal.

Dajta streznita se že. Zakaj se že končno ne strezneta?
Dajta spreobrnita se že. Zakaj se ne spreobrneta?
Dajta, lepo se vedita. Zakaj se grdo vedeta?

Imam prav?
Bravo.
Samo dve vejici dodaj. (Nebistvena napaka.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ime našega SONCA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Bargo, veruj!
Vera je odrešilna:
* Bogu ni nič nemogoče.
* Blagor ubogim na duhu, kajti njih je nebeško kraljestvo.
Blagor tebi, torej si ti z eno nogo že v "nebeškem kraljestvu"...
Da, prizadevam si seveda k čim večji popolnosti.
Sluzasti Otrob, izberi pravo pot in sledi!
Kar se tiče 'uboštva na duhu' si že čisto blizu popolnosti in se ti ni treba več pretirano 'prizadevati'...
:lol:

Repetitivnost, dragi moj Preprosti, repetitivnost te spet daje! Že večkrat si me skušal strpati v vašo čredo, pa sem ti vsakič rekel, da sem že izbral pravo pot, le ti si odtaval v brezpotje praznoverja in pravljic...:lol:

Da ti ne bom suhoparno razlagal metafore o tistem, ki je na napačni poti, pa misli, da je na pravi in da so vsi ostali na napačni, pa tale vic:

Mujo in Haso se peljeta prvič po avtocesti iz Muenchna proti Solnogradu s kupljenim avtom (in kupljenim izpitom, seveda!). Kar naenkrat zaslišita po radiu opozorilo. "Pažnja, pažnja! Svim vozačima na relaciji Muenchen - Salzburg! Dve budale u crnom mercedesu voze po suprotnoj traci autoceste!"

Haso se obrne k Muju in vzklikne: "Šta priča ovaj kreten? Nisu samo dvojica, ima ih na hiljade!"
Vidiš, takšna pa je bila videti "prava pot" skozi Mujove oči... Vsaka podobnost med Mujom in tabo NI naključna...:lol: :lol:

Odgovori