Uboga mati Zemlja

O podnebnih spremembah, vremenu, vplivu človeka na naravo ...
Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a =) »

Roman napisal/-a:Ja, seveda, zmanjšanje svetovne populacije je gotovo rešitev (če ni že prepozno, kot sama ugotavljaš). Ampak ta rešitev postavi zelo kočljivo vprašanje: Kdo naj odide prvi? Vojne, lakote in kuge niso v svoji res bogati zgodovini rešile ničesar.
Ja...po mojem bo to v prihodnosti še velik problem,...ko se bomo dejansko morali odločat o tem, kako bi "omejili" število otrok...
Praviš, pomagati naravi, da se očisti? Če odmisliva zgornjo rešitev, imava problem z entropijo. Vsaka čistilna naprava je potrošnik energije, ki jo je treba nekje vzeti. Vse skupaj je zelo zavozlano. Prihranek na eni strani povzroči razsipnost na drugi.
Ja, to razumem...Čeprav sem tu imela v mislih tudi pomoč v stilu reciklaže.
Premalo poznam, ma po mojem bi lahko našli kakšno rešitev. Odkriti kakšen nov (energetsko manj potrošen) način obdelave odpadkov....
0-jasno napisal/-a:Rešitev je v skupinskem samomoru, kdo se bo prvi javil, da reši zemljo?
Rešitev je več, le ena izmed njih je skupinski samomor, ampak meni osebno se ne zdi ravno najprivlačnejša...
Zemlje ni potrebno reševat, ko jo bomo preveč zasvinjal, bomo pač umrli mi, ne pa zemlja,
zemlja bo rabila par miljonov let in bo kot "nova".
Ne, ne vem zakaj bi morali izumret zaradi lastnih odpadkov. Razumem, če bi izumrli zaradi meteorja, ki bi padel na zemljo ali kakšne podobne nepričakovane velike spremembe površja in ozračja...
ZdravaPamet napisal/-a:Kakšno čiščenje narave neki? Mar Človek ni del nje?
:lol: kaj hočeš povedat? Sej v tej naši naravi ni več veliko "naravnega"... Sploh pa, ja, človek je tudi del narave...in če je del narave,ki jo hočemo ohranit, moramo ohranit pri življenju tudi sebe... Nekako pa nisem prepričana, da nam bo to 100% uspelo...

smartboyQ
Prispevkov: 21
Pridružen: 28.4.2009 21:56

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a smartboyQ »

=) napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ja, seveda, zmanjšanje svetovne populacije je gotovo rešitev (če ni že prepozno, kot sama ugotavljaš). Ampak ta rešitev postavi zelo kočljivo vprašanje: Kdo naj odide prvi? Vojne, lakote in kuge niso v svoji res bogati zgodovini rešile ničesar.
Ja...po mojem bo to v prihodnosti še velik problem,...ko se bomo dejansko morali odločat o tem, kako bi "omejili" število otrok...
Ja, velik problem bo predvsem iz finančnega vidika. Življenska doba se daljša in vedno več starejših pomeni vedno več denarja za pokojnine. Ker se porabi veliko denrja za pokojnine je potrebno tudi vedno več delovno aktivnih in če bi število slednjih začeli omejevati bi verjetno prišlo do še večje krize kot je ta, ki brodimo skozi njo.
Kljub temu pa se pridružujem mnenju, da je treba svetovno populacijo zmanjšati, čeprav bodo potrebna stoletja. Menjavanje generacij je namreč dolgotrajen proces, poleg tega pa je zmanjšanje populacije projekt, ki ga ne moremo reševati z nekaj reformami.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Lepo te prosim, =). Govoriš o rečeh, ki jih je izzumil Človek, ne Narava: ohranjevanje Narave, namreč. Se ti zavedaš, kakšno preteklost ima ta tvoja narava? Kako ekplozivna in nasilna je? Obstaja razlika med ohranjanjem Narave in vzdrževanjem Človekovega bivalnega okolja. Človekovo okolje je podmnožica Narave in zato podvrženo vsem vplivom le-te. Namesto da bi skrbela le za svoje okolje, raje skrbiš za celo Naravo. Kako predrzno! Kako si drzneš domnevati o naravnem stanju vse Narave?! Gospodari svojemu okolju, izrabljaj živo in neživo, ne postavljaj pa definicij naravnega v Naravi, ker ne veš, kaj to je (po eni izmed možnih definicij je to vse, kar je).

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a =) »

smartboyQ napisal/-a:
=) napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ja, seveda, zmanjšanje svetovne populacije je gotovo rešitev (če ni že prepozno, kot sama ugotavljaš). Ampak ta rešitev postavi zelo kočljivo vprašanje: Kdo naj odide prvi? Vojne, lakote in kuge niso v svoji res bogati zgodovini rešile ničesar.
Ja...po mojem bo to v prihodnosti še velik problem,...ko se bomo dejansko morali odločat o tem, kako bi "omejili" število otrok...
Ja, velik problem bo predvsem iz finančnega vidika. Življenska doba se daljša in vedno več starejših pomeni vedno več denarja za pokojnine. Ker se porabi veliko denrja za pokojnine je potrebno tudi vedno več delovno aktivnih in če bi število slednjih začeli omejevati bi verjetno prišlo do še večje krize kot je ta, ki brodimo skozi njo.
Kljub temu pa se pridružujem mnenju, da je treba svetovno populacijo zmanjšati, čeprav bodo potrebna stoletja. Menjavanje generacij je namreč dolgotrajen proces, poleg tega pa je zmanjšanje populacije projekt, ki ga ne moremo reševati z nekaj reformami.
Ja, čeprav tudi starejši se včasih nočejo zlepa odpovedat svojemu stločku na katerega bi lahko sedli mlajši (morda brezposelni, vsekakor pa bolj inovativni). Pa jih ne krivim, da me ne bo kdo narobe razumel, najverjetneje je res za marsikoga težko spoznanje, da družbi ne koristi več...čeprav na stvar ne bi smeli gledat tako, ampak bolj v stilu, sedaj lahko končno počivam, delam kar mi paše in živim malo bolj umirjeno življenje, kar pa še vedno ne pomeni da ni tako polno, kot do sedaj...
ZdravaPamet napisal/-a:Lepo te prosim, =). Govoriš o rečeh, ki jih je izzumil Človek, ne Narava: ohranjevanje Narave, namreč. Se ti zavedaš, kakšno preteklost ima ta tvoja narava? Kako ekplozivna in nasilna je? Obstaja razlika med ohranjanjem Narave in vzdrževanjem Človekovega bivalnega okolja. Človekovo okolje je podmnožica Narave in zato podvrženo vsem vplivom le-te. Namesto da bi skrbela le za svoje okolje, raje skrbiš za celo Naravo. Kako predrzno! Kako si drzneš domnevati o naravnem stanju vse Narave?! Gospodari svojemu okolju, izrabljaj živo in neživo, ne postavljaj pa definicij naravnega v Naravi, ker ne veš, kaj to je (po eni izmed možnih definicij je to vse, kar je).
Super, da me lepo prosiš... :wink:
Spet pišeš Narava in ne narava in res ne vem kaj naj bi TO pomenilo.
Je Narava Zemlja, morda še živali, človek, tudi Luna, bog???
Jaz sem mislila z naravo predvsem - svet, ki ni odvisen od človeka in pojavi v njem...
Ti pojmuješ z Naravo tudi človeka (to sklepam), zato sem ti poskušala odgovoriti malo bolj na tvoj način (pa mi ni ratalo, očitno)
Pravzaprav pa je čisto vseeno Narava narava NaRava NAraVa...
dejstvo je, da mi s svojim delovanjem uničujemo "to mojo" naravo. Če se ti zdi to predrzno, tudi prav.

Mimogrede, predrzno, ali ne...govoriš o naravi,kot da bi se včeraj rokoval z njo in izjavljaš stavke :"Pometi pred svojim pragom", kot da bi jaz gori očitala, ker mi zastira pogled na morje.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

=) napisal/-a:Je Narava Zemlja, morda še živali, človek, tudi Luna, bog???
Kakor sem namignil, Narava je lahko vse, kar je.
=) napisal/-a:Jaz sem mislila z naravo predvsem - svet, ki ni odvisen od človeka in pojavi v njem...
Mislim, da ta reč, ta tvoja narava, ni potrebna očiščenja ravno zaradi tega, ker te ne tangira. Tebe v njej namreč ni, sama praviš.

Izjave "Pometi pred svojim pragom" tebi nisem nikoli izrekel.

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a Marjan »

"Narava je vse kar obstaja." je dobra izhodiščna definicija saj da vedeti, da je vse podvrženo določenim naravnim zakonitostim (ki jih do neke mere človeštvo že pozna). Hkrati pa tudi negiramo razna "nadnaravna" in "paranormalna" verjetja, ki jih je v družbi obilo.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Uboga mati Zemlja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Natančno tako.

Odgovori