Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Predstavi spletno stran, ki te je navdušila!
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Rock napisal/-a:K. Gödla, ki ga v nadaljevanju omenjaš, pa je potrebno pravilno razumeti: .../
vojko napisal/-a:Kaj če bi nas ti - ki si očitno ekspert za Gödla - poučil, kako 'je potrebno pravilno razumeti Gödla'?
Morda pa smo ga vsi do sedaj napačno razumeli ... :lol:
Morda bi raje ostal pri prvi osebi ednine.
Dobro, pa napiši 'pravilno' razlago samo zame ... :lol:
To bi bilo protiustavno (14. člen, nč. nediskriminatornosti).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock je napisal:
V: Dobro, pa napiši 'pravilno' razlago samo zame ... :lol:
To bi bilo protiustavno (14. člen, nč. nediskriminatornosti).
Ne gre za pravno razmerje, zato je izgovor neupošteven... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Dobro, pa napiši 'pravilno' razlago samo zame ... :lol:
To bi bilo protiustavno (14. člen, nč. nediskriminatornosti).
Ne gre za pravno razmerje, zato je izgovor neupošteven... :lol:
Slabo poznaš teorijo pr. razmerja. Po ustavi so vsi ljudje enaki, 'osebna okoliščina' je prepovedani diskriminacijski kriterij.

Osebno nastopaš na forumu, tvoje oglašanje je osebna okoliščina. Zakaj zase zahtevaš privilegije, Major Napoleon?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock je napisal:
Slabo poznaš teorijo pr. razmerja. Po ustavi so vsi ljudje enaki, 'osebna okoliščina' je prepovedani diskriminacijski kriterij.

Osebno nastopaš na forumu, tvoje oglašanje je osebna okoliščina. Zakaj zase zahtevaš privilegije, Major Napoleon?
Rockec, rockec, spet si dokazal, da si mojster v (ne)poznavanju prava! Če bi to na izpitu odgovoril študent prvega letnika, bi profesor najprej dobil rahel infarkt, nato bi ga pa nagnal iz kabineta (da o nezadostni oceni niti ne govorim!). :lol:

No, greva čisto od začetka (ker vidim, da ti manjkajo osnove): kakšna je bistvena razlika med pravnimi in vsemi ostalimi družbenimi razmerji? Kar poglej v wiki, ali pa v kakšen Uvod v pravo ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Slabo poznaš teorijo pr. razmerja. Po ustavi so vsi ljudje enaki, 'osebna okoliščina' je prepovedani diskriminacijski kriterij.
Osebno nastopaš na forumu, tvoje oglašanje je osebna okoliščina. Zakaj zase zahtevaš privilegije, Major Napoleon?
Rockec, rockec, spet si dokazal, da si mojster v (ne)poznavanju prava! Če bi to na izpitu odgovoril študent prvega letnika, bi profesor najprej dobil rahel infarkt, nato bi ga pa nagnal iz kabineta (da o nezadostni oceni niti ne govorim!). :lol:
No, greva čisto od začetka (ker vidim, da ti manjkajo osnove): kakšna je bistvena razlika med pravnimi in vsemi ostalimi družbenimi razmerji? Kar poglej v wiki, ali pa v kakšen Uvod v pravo ... :lol:
Vsi so pred zakonom enaki. (2. odst. 14. člena U RS - poudarek je moj.)

Razumem, sebe ne subsumiraš pod 'vsi', ker se tretiraš kot animal;
v tem oziru se strinjam, žival ni pravni subjekt (pr. subjekt je le posameznik-človek ali pravna oseba).

Vendar, kot žival pa ne moreš postavljati zahtevkov, ne mater.pravnih, ne procesnopr. (uživaš pa, kot potomec primatov, varstvo po Zakonu o zaščiti živali).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Slabo poznaš teorijo pr. razmerja. Po ustavi so vsi ljudje enaki, 'osebna okoliščina' je prepovedani diskriminacijski kriterij.
Osebno nastopaš na forumu, tvoje oglašanje je osebna okoliščina. Zakaj zase zahtevaš privilegije, Major Napoleon?
Rockec, rockec, spet si dokazal, da si mojster v (ne)poznavanju prava! Če bi to na izpitu odgovoril študent prvega letnika, bi profesor najprej dobil rahel infarkt, nato bi ga pa nagnal iz kabineta (da o nezadostni oceni niti ne govorim!). :lol:
No, greva čisto od začetka (ker vidim, da ti manjkajo osnove): kakšna je bistvena razlika med pravnimi in vsemi ostalimi družbenimi razmerji? Kar poglej v wiki, ali pa v kakšen Uvod v pravo ... :lol:
Vsi so pred zakonom enaki. (2. odst. 14. člena U RS - poudarek je moj.)

Razumem, sebe ne subsumiraš pod 'vsi', ker se tretiraš kot animal;
v tem oziru se strinjam, žival ni pravni subjekt (pr. subjekt je le posameznik-človek ali pravna oseba).

Vendar, kot žival pa ne moreš postavljati zahtevkov, ne mater.pravnih, ne procesnopr. (uživaš pa, kot potomec primatov, varstvo po Zakonu o zaščiti živali).
Takšnih 'študentov', ki so govorili o potočnem raku, ko sem jih spraševal o konju, sem se naposlušal do sitega na izpitih in jih na koncu seveda pospremil z ustrezno oceno na ponavljanje. :lol:

Torej zadnjič: kakšna je bistvena razlika med pravnimi in vsemi ostalimi družbenimi razmerji? :lol:

Roman
Prispevkov: 6602
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:Seveda, definicijo poštenosti.
Definicija poštenosti v ničemer ne spremeni dejstva, da si ali nisi pošten, in če si, je to resnica, če nisi, je resnica, da nisi. Spraševanje po interpretaciji je samo poskus spreminjanja teme.
Torej, zapiši svojo interpretacijo/definicijo poštenosti, ker drugače si pač ti referenca/funkcija pošten.
Nimam svoje definicije. Kdo je zdaj referenca?
... pri čemer si odstranjeno domnevo moral izpeljati.
Ne, ni mi bilo treba. Kaj mi bo?
Veš, sedaj me zanima, kako izpelješ referenco?
Je ne.
Izjave, ki jih izpeljujemo so torej lahko pravilne ali ne-pravilne ...
Ja. Protislovja štejejo kot napačne izjave.
Torej, kako je z izjavo "Ni me mogoče dokazati"? Če jo je mogoče dokazati, potem je izjava nepravilna in sistem je nekonsistenten, saj vsebuje ne-pravilne izjave, če je ni mogoče dokazati, potem je izjava pravilna in sistem je nepopoln.
Očitno ti je logika precej tuja. O katerem sistemu govoriš? Kaj sestavlja ta sistem?
Rešitev je preprosta, brivec je ženska. :lol:
Bravo. In zdaj je svet rešen.
Čas je zato, da se vse ne dogaja hkrati.
Vojko je to dejal? Najbrž je koga citiral. Če se prav spomnim, sem trditev primerjal s trditvijo, da je prostor zato, da ni vse na enem mestu. Brez pravega smisla, a z vtisom neizmerne globine.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: Takšnih 'študentov', ki so govorili o potočnem raku, ko sem jih spraševal o konju,

Ti se imaš za govedarja?

Oprosti, nihče ti ne bi zaupal niti oslov. (Bojim se, da ne znaš drugega kot streljati kozle.)

Toda si vseeno družbeno koristen element (Gen: Vse, kar je bil ustvaril, je bilo dobro, zelo dobro.) Primeren si za dodatno figuro v 'kozlovski sodbi' ali v zgodbi o butalskem 'policaju in Cefizlju': razpredal bi o tedanjih družbeno objektivno pogojenih zametkih SMT ('samoupravljanje s temelji marksizma'). Dokler te ne bi vsi družno (kolektivno) nagnali, moški z vilami, ženske z burklami. Toda to bi bila snov za novo literarno obdelavo: Konec dober, vse dobro (po zgledu na Shakespeara: All's Well That Ends Well).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Takšnih 'študentov', ki so govorili o potočnem raku, ko sem jih spraševal o konju,

Ti se imaš za govedarja?

Oprosti, nihče ti ne bi zaupal niti oslov. (Bojim se, da ne znaš drugega kot streljati kozle.)

Toda si vseeno družbeno koristen element (Gen: Vse, kar je bil ustvaril, je bilo dobro, zelo dobro.) Primeren si za dodatno figuro v 'kozlovski sodbi' ali v zgodbi o butalskem 'policaju in Cefizlju': razpredal bi o tedanjih družbeno objektivno pogojenih zametkih SMT ('samoupravljanje s temelji marksizma'). Dokler te ne bi vsi družno (kolektivno) nagnali, moški z vilami, ženske z burklami. Toda to bi bila snov za novo literarno obdelavo: Konec dober, vse dobro (po zgledu na Shakespeara: All's Well That Ends Well).
Nezadostno (1). Dovoljeno ponavljanje čez pol leta ...

Zabeležka v rubriki "Opombe" v zapisniku o izpitu: Predlagam, da študent opravi elementarni IQ test in da se preveri pristnost spričeval o njegovem predhodnem šolanju ... :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Takšnih 'študentov', ki so govorili o potočnem raku, ko sem jih spraševal o konju,
Ti se imaš za govedarja?
Oprosti, nihče ti ne bi zaupal niti oslov. (Bojim se, da ne znaš drugega kot streljati kozle.)
Toda si vseeno družbeno koristen element (Gen: Vse, kar je bil ustvaril, je bilo dobro, zelo dobro.) Primeren si za dodatno figuro v 'kozlovski sodbi' ali v zgodbi o butalskem 'policaju in Cefizlju': razpredal bi o tedanjih družbeno objektivno pogojenih zametkih SMT ('samoupravljanje s temelji marksizma'). Dokler te ne bi vsi družno (kolektivno) nagnali, moški z vilami, ženske z burklami. Toda to bi bila snov za novo literarno obdelavo: Konec dober, vse dobro (po zgledu na Shakespeara: All's Well That Ends Well).
Nezadostno (1). Dovoljeno ponavljanje čez pol leta ...
Zabeležka v rubriki "Opombe" v zapisniku o izpitu: Predlagam, da študent opravi elementarni IQ test in da se preveri pristnost spričeval o njegovem predhodnem šolanju ... :lol: :lol: :lol:
Bi ti bila bolj všeč glavna vloga v 'pravdi za oslovo senco'?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock je napisal:

V: Nezadostno (1). Dovoljeno ponavljanje čez pol leta ...
Zabeležka v rubriki "Opombe" v zapisniku o izpitu: Predlagam, da študent opravi elementarni IQ test in da se preveri pristnost spričeval o njegovem predhodnem šolanju ... :lol: :lol:
Bi ti bila bolj všeč glavna vloga v 'pravdi za oslovo senco'?
Redko srečaš človeka v javnem diskurzu, ki ne bi razumel najbolj preprostih in očitnih metafor (potočni rak in konj, ki se pase ob potoku, kot metafora za dobro znano taktiko slabo pripravljenih študentov, ki skušajo odgovarjati na izpitu to kar znajo, ne pa to, kar so bili vprašani) ... :lol:

Srečaš ga pa na zelo neobičajnem kraju - na poljudnoznanstvenem forumu ...:lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Nezadostno (1). Dovoljeno ponavljanje čez pol leta ...
Zabeležka v rubriki "Opombe" v zapisniku o izpitu: Predlagam, da študent opravi elementarni IQ test in da se preveri pristnost spričeval o njegovem predhodnem šolanju ... :lol: :lol:
Bi ti bila bolj všeč glavna vloga v 'pravdi za oslovo senco'?
Redko srečaš človeka v javnem diskurzu, ki ne bi razumel najbolj preprostih in očitnih metafor (potočni rak in konj, ki se pase ob potoku, kot metafora za dobro znano taktiko slabo pripravljenih študentov, ki skušajo odgovarjati na izpitu to kar znajo, ne pa to, kar so bili vprašani) ... :lol:
Srečaš ga pa na zelo neobičajnem kraju - na poljudnoznanstvenem forumu ...:lol:
Morda pa še bolje sodiš k 'Buridanovemu oslu'.

(Le mala modifikacija je potrebna: nastopati morajo trije elementi, ne samo dva: kozlovska sodba ali butalska zgodba ali oslova senca).

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Seveda, definicijo poštenosti.
Definicija poštenosti v ničemer ne spremeni dejstva, da si ali nisi pošten, in če si, je to resnica, če nisi, je resnica, da nisi. Spraševanje po interpretaciji je samo poskus spreminjanja teme.
Beseda "pošten" je samo niz znakov, je simbol za nekaj, kar naj bi simbol predstavljal, kaj simbol pošten predstavlja je stvar dogovora ali pa avtoritete. Izjava "Roman je pošten." je dejstvo, lahko je aksiom ali pa je posledica izpeljave, v tem primeru življenja. :wink:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Torej, zapiši svojo interpretacijo/definicijo poštenosti, ker drugače si pač ti referenca/funkcija pošten.
Nimam svoje definicije. Kdo je zdaj referenca?
TI vendar. No, lahko pa vzameva SSKJ za referenco:
póšten -tna -o prid. (ọ) nanašajoč se na pošto: poštni delavec, dostavljač :lol:

ali mogoče

pošten
1. ki ravna v skladu z določenimi normami, priznanimi načeli:
2. ki obvladuje moralno negativna nagnjenja in teži k dobremu:
3. ki se ne okorišča z oškodovanjem drugega
4. ki vsebuje, izraža resnične misli, čustva:


Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: ... pri čemer si odstranjeno domnevo moral izpeljati.
Ne, ni mi bilo treba. Kaj mi bo?
Potem pač sistema nista več ekvivalentna.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Veš, sedaj me zanima, kako izpelješ referenco?
Je ne.
Seveda ne izpelješ reference, kako bi jo le.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Izjave, ki jih izpeljujemo so torej lahko pravilne ali ne-pravilne ...
Ja. Protislovja štejejo kot napačne izjave.
Izpeljana protislovja kažejo na nekonsistenten sistem.

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Torej, kako je z izjavo "Ni me mogoče dokazati"? Če jo je mogoče dokazati, potem je izjava nepravilna in sistem je nekonsistenten, saj vsebuje ne-pravilne izjave, če je ni mogoče dokazati, potem je izjava pravilna in sistem je nepopoln.
Očitno ti je logika precej tuja. O katerem sistemu govoriš? Kaj sestavlja ta sistem?
Sistemu za ohranjanje očitnosti. Sestavlja ga nekaj aksiomov, tako kot vse sisteme.

Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.

@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna? :D
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Rešitev je preprosta, brivec je ženska. :lol:
Bravo. In zdaj je svet rešen.
Sveta ni potrebno reševati, saj deluje dobro. Ne pozabi, mi smo tisti, ki včasih vnašamo zmedo v naš svet.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Čas je zato, da se vse ne dogaja hkrati.
Vojko je to dejal? Najbrž je koga citiral. Če se prav spomnim, sem trditev primerjal s trditvijo, da je prostor zato, da ni vse na enem mestu. Brez pravega smisla, a z vtisom neizmerne globine.
Tako ja, globoka brez dimenzionalna točka, ki vsebuje vse, tako čas kot prostor in potem se vse odvija v prostor-času. Torej, če se ne bi pojavili mi, kdo bi to prepoznal? :roll:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Seveda, definicijo poštenosti.
Definicija poštenosti v ničemer ne spremeni dejstva, da si ali nisi pošten, in če si, je to resnica, če nisi, je resnica, da nisi. Spraševanje po interpretaciji je samo poskus spreminjanja teme.
Beseda "pošten" je samo niz znakov, je simbol za nekaj, kar naj bi simbol predstavljal, kaj simbol pošten predstavlja je stvar dogovora ali pa avtoritete. Izjava "Roman je pošten." je dejstvo, lahko je aksiom ali pa je posledica izpeljave, v tem primeru življenja. :wink:
Bargo, pojasni, prosim, svoj stavek - me izredno zanima tvoja miselna pot:

'kaj simbol pošten predstavlja, je stvar dogovora ali pa avtoritete. Izjava "[Roman] je pošten." je dejstvo, lahko je aksiom ali pa je posledica izpeljave, v tem primeru življenja'

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Bigotry, Fundamentalism and Neo Atheism in the Media

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a: Recimo, vaja iz logike za Vojka: Vse živali so živa bitja. Vsa živa bitja so božje delo. Torej, vse živali so božje delo. Vojko je žival. Torej, Vojko je božje delo.
@Vojko, sta sklepa pravilna ali napačna? :D
Odličen primer.

Moje vprašanje: vojko bo hotel ostati žival, ne želi pa biti božji: Kako mora torej odgovoriti?

Odgovori