Mislim, da ljudje ponovno začenjajo odkrivati stvari, ki so bile odkrite že prej s strani "crackpot" znanstvenikov le s to razliko, da je ta izum pridobil tudi medijsko pozornost, saj je dobil zelo zanimiv odziv s strani MIT profesorjev. Dejansko so bili profesorji zelo presenečeni nad tem, ker to niti ni tako očitno iz teorije ter so rekli, da je vredno raziskave. Ne dvomim, da je bil ta efekt znan tudi Tesli...
Perpiteia generator
Domača predstavitev:
Part 1 & Part 2
Part 3
Part 4
Part 5
Part 6
Part 7
Zelo zanimivo...
-
- Prispevkov: 2842
- Pridružen: 16.8.2004 19:41
Re: Zelo zanimivo...
Enake potegavščine je zganjal avtor strani http://www.distinti.com/ne/index.htm
Re: Zelo zanimivo...
Ko pridejo "crackpot-i" pod drobnogled Jamesa Randija, pa - začuda - nič ne dela, kot bi moralo. Crackpot-om ostane samo še tisto, pri čemer so neprekosljivi: "Excuses, excuses..." (prosto po Randiju).
Re: Zelo zanimivo...
Torej je nesposoben profesor na MITju?shrink napisal/-a:Ko pridejo "crackpot-i" pod drobnogled Jamesa Randija, pa - začuda - nič ne dela, kot bi moralo. Crackpot-om ostane samo še tisto, pri čemer so neprekosljivi: "Excuses, excuses..." (prosto po Randiju).
Re: Zelo zanimivo...
Haha, sem videl to na slashdotu ja. Zanimivo je samo, da se vsi pritozujejo, da nihce noce niti pogledat naprave. Ne pade jim pa v glavo, da ce bi tovrstni stroji delovali, vesolje ne bi delovalo Vse pove dejstvo, da so "izumitelji" vedno tisti, ki nimajo ustrezne izobrazbe ali pa imajo nekaj malega izobrazbe, da mislijo da so edini, ki kaj vedo. Kako da na vseh znanstvenih institutih se niso izumili perpetuum mobile poljubne vrste ali pa kar pogon za nadsvetlobno hitrost
Re: Zelo zanimivo...
Zakaj? Saj je lepo povedal:Xantos napisal/-a:Torej je nesposoben profesor na MITju?shrink napisal/-a:Ko pridejo "crackpot-i" pod drobnogled Jamesa Randija, pa - začuda - nič ne dela, kot bi moralo. Crackpot-om ostane samo še tisto, pri čemer so neprekosljivi: "Excuses, excuses..." (prosto po Randiju).
Torej: Ko se bodo prepričali, da je res kaj na tem..."To my mind this is unexpected and new, and it's worth exploring all the possible advantages once you're convinced it's a real effect."
Znanstveniki pač vedno dopuščajo možnost še neodkritih pojavov in dokončno verjamejo le ponovljivim eksperimentom v kontroliranih pogojih. Ravno kontrolirani pogoji (in posledično neponovljivost) so razkrinkali že marsikateri "perpetuum mobile" (šolski primer je recimo antigravitacija).