Kako najti vodo pod zemljo?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a =) »

:lol: haha...smešno, da vsi iščejo vodo...a podtalnica je skoraj povsod. Ne rabiš bit ekstra inteligenten da oceniš približno globino. (še posebej, če imaš izkušnje - morda očeta ali strica šarlatana)

TalcM
Prispevkov: 35
Pridružen: 6.1.2010 23:36

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a TalcM »

Tale tema me je pa tako not potegnila, da sem se kar registriral. :D In to samo zaradi višjepameti. Z vsem spoštovanjem verjetno imate višjo izobrazbo (boste že sami ugotovili kdo to je, se mi ne ljubi iskati vašega imena) kot jaz, ampak to še ne pomeni da ste pametnejši od večine. :D Vidim, da ste eden izmed škodljivcecv znanosti. In to so tisti "znanstveniki", ki si (tako kot je bilo prej rečeno) ne upajo poskusiti. Na tem VAŠEM šarlatanstvu očitno nekaj je, ker pa ne prenašate, da nekdo zna uporabljati določene še nerazložene pojave, slepo vrjamete nekim "testom" skeptikov, ki kažejo proti nekemu iskanju vode z "čaranjem". Davne čase nazaj so "šarlatane" (in to STE "ZNANSTVENIKI" bili v tistih časih) zažigali na grmadi. Ne pravim, da vjamem v neke čirulečarule o nekih frekvencah in tralala. Ampak tudi jaz iz lastnih izkušenj vem, da se da z dvema "žicama" najti vodo. Pa nisem noben CENZURA. No sem za vašo vrsto ljudi. Uspelo mi je 1x in pravtako mojemu staremu očetu (večkrat). Slučajno pa ravno on popravlja dele za neko podjetje, ki išče zemeljske pline/vodo oz. nekaj v tem stilu. tako rečeno dela vrtine. in večina delavcev na tak način najde cevi itd. Se pravi, da nekaj resnice je na tem. Prav tako vsaka laž temelji na neki resnici. Jaz tega ne bom raziskoval, ker nisem "samoklicani znanstvenik", ker pa vi očitno veliko veste in mogoče tudi znate, bi pa te meritve lahko opravili VI. Pa še posneli bi jih lahko, tako da ljudem pokažete, kako je iskanje vode na starejše načine šarlatanstvo.

JEZUS ZA ZNANSTVENIKE NI OBSTAJAL, DOKLER NISO NAŠLI NJEGOVEGA TRUPLA (če sploh je bilo njegovo). In jaz verjamem v Jezusa. Ne vrjamem pa v Boga. Ista zadeva je (po vaše) šarlatanstvo. Zakaj se ne morete sprijazniti, da to na nečem temelji in si pustiti zorni kot na 360° ne pa na 20°? Če nečesa ne vidimo, to še ne pomeni da ne obstaja... (da ne boste začeli o kakšnih duhovih, stem sem mislil npr. bakterije... oh zafrknil, vi jih vidite, ker imate doma mikroskop... Kaj pa radio signali oz. elektromagnetizem?... spet zafrknil, s pravimi napravami, lahko preko njega celo pošiljamo podatke in energijo... :S) no kot zaključek sem sam ugotovil, da če nečesa ne vidim.. tega ni... potem si z lahkoto zavežem oči in se uležem poleg časovne bombe... hmmm verjetno ne bom umrl ker je ne vidim.. ali pač?

to iskanje vode na nečem temelji.. in očitno nimamo pravega inštrumena oz. tehnologije, s katerim bi lahko to uganko razrešili... konec koncev pa.. saj znanstveniki so tudi v tem društvu:
http://theflatearthsociety.org/cms/


Oprostite za nepravilno slovenščino. Z veseljem vam dopuščam (administratorjem),da ta post zbrišete.To pa zato, ker že sam vnaprej vem, da ni zapisan v pravilni slovenščini. Oziroma (da se popravim) v uradnem jeziku slovenije. Pa še nekaj povem, upam da ne bom koga stem užalil če pa se vam vnaprej opravičujem. Uradni slovenski jezik je angleščina in 2. je neka mešanica različnih jezikov (ki, mimogrede, ne obstajajo na slovenskih tleh), polna neslovenskih besed. npr. Ljubljana ni slovenska beseda.. bolj pravilno bi bilo Lublana. Pa ne zaradi kakšne žabarske ali pa šalabajzarske/dolesnke/gorenske/...jezikovne skupine. ampak zato ker J v slovenščini preproste ne paše za črko L, to je samo vpliv balkana južneje od slovenije. V takem uradnem jezik Slovenija nebi smela biti imenovana Slovenija ampak Sljovenija... tako, da po uradni poti imajo tukaj prav administratorji, po neuradni pa jaz. :D (tukaj nisem napadal nobenega administratorja, hotel sem samo povedati nekaj o našem jezik, ker vem da bi se gospod VIŠJEPAMETI pritožil nad mojo slovnico), konec koncev pa sem imel vse predmete razen slovenščine, ki je bila večinoma do konca leta nezadostna, 5 ali 4. To pa zaradi večnega upiranja lažem, ki nas učijo. :D Stem hočem povedati to, da tisti, ki ima višjo izobrazbo... je ponavadi slep človek z nekim znanjem, ki so mu ga vbili v glavo.. in večina ljudi z "višjo" izobrazbo, dela kot odvetnik, vladni delavec v višji pisarni ali pa politik... lahko tudi trgovec z nepremičninami oz. delnicami. taki ljudje prakse skraj ne poznajo... živeti znajo samo v sodobnem svetu.. če pa udari katastrofa... umrejo kot pišančki v zmrzovalniku.

Dajte izobrazbo STROKI... ne pa nepotrebni navlaki papirja...

Se opravičujem, če sem koga užalil. Hvala nasvidenje!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ja, TalcM, "stroka" je že davno ugotovila, da je bajaličarstvo ŠARLATANSTVO. Tvoj (vaš) problem pa je, če te (vas) šarlatani uspejo "nategniti".
TalcM napisal/-a:/.../Ljubljana ni slovenska beseda.. bolj pravilno bi bilo Lublana. :!: Pa ne zaradi kakšne žabarske ali pa šalabajzarske/dolesnke/gorenske/...jezikovne skupine. ampak zato ker J v slovenščini preproste ne paše za črko L, to je samo vpliv balkana južneje od slovenije. V takem uradnem jezik Slovenija nebi [sem pa res radoveden, če tudi ne bi "v slovenščini preprosto ne paše" :lol: ] smela biti imenovana Slovenija ampak Sljovenija.../.../
To pa je stroka, ja (da nepovezanosti s temo sploh ne omenjam). Mislim, da se mora temu vsak gimnazijec krohotati, slavist pa verjetno ne more najti zraka (bodisi od smejalnih krčev bodisi od šoka). :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Tole:
TalcM napisal/-a:konec koncev pa.. saj znanstveniki so tudi v tem društvu:
http://theflatearthsociety.org/cms/
zasluži poseben komentar. O katerih "znanstvenikih" govoriš? Morda o teh:

http://en.wikipedia.org/wiki/Flat_Earth ... ty_Origins

zabavljačih? :lol:

Še posebej priporočam prebiranje Johnsonovega pamfleta (šolski primer šarlatanskega razmišljanja oz. logike).

TalcM
Prispevkov: 35
Pridružen: 6.1.2010 23:36

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a TalcM »

js pa rečem šolski primer učenca ;) sej sm VAM lepo napisOU d zame uradni jezik ni tprav jezik... in pišem čisto tko kt men paše.. :P če koga moti sm tud napisOU da se ta komentar lahko zbriše... administrator to pravico ima... se pravi zakaj bi se sploh obremenjvOU z pravopisom če mi ne pomeni nič več od piškavega oreha.. ;) glede flat earth society... glede društva si malo lahk preberete... drugače pa--- zarai PAMETNIH ZNANSTVENIKOV napredek človeštva zaostaja... nobeden nima mošnjička, da bi svoje ugotovitve/inovacije/mogočetudipatente prodajal poceni.. "znanstveniki" (beri fiziki) in ostale smeri NARAOSLOVJA so čedalje bolj podobne bednemu "tržnemu gospodarstvu" oberi ljudstvo do zadnje kapljice oz. zadnjega centa.. poleg tega... sem pa povedal samo svoje mnenje in sem popolnoma vesel da ste izrazili tudi VI svojega...

samo še eno vprašanje, česa se bojite.. da fizika nebo obstajala več če nek "neizobraženec" lažje najde "vodo" kot vi? :D

no recimo, da želite prekopati nek del svojega zemljišča, kako bodo izkali vodo? skakšno HighTech opremo?? :D rad bi videl ja.. po načrtih??.. ko bodo v sloveniji načrti tko točni da vrtalnik nebo zadel cevi.. bom jaz jedel pečene bučke z papežem na leteči preprogi.. :D no leteča preproga je zame neko šarlatanstvo.. ne pa iskanje vode.. če bi samo malo pomislili.. voda ni samo voda v našem vodovodnem sistemu.. vsebuje različne materiale in kot že prej rečeno spreminja delčke.. mogoče "magnetnega polja" pa stem nemislim s5 tistega polja ki ga mislijo vaši "šarlatani" ampak elektromagnetnega polja.. in palica se TEORETIČNO na to polje lahko odziva.. mogoče je to.. zaenkrat jeto samo ugibanje.. nevem kako deluje ampak višek pameti bi pa to znal razložiti... konec koncev.. 2 koščka magnetnega materiala ki delujeta drug na drugega bi bila v srednjem veku označena za čaranje.. oz. moderno rečeno "šarlatanstvo"..se pravi.. ste fiziki, biologi,.. podomač rečen naravoslovci.. večji šarlatani.. ;) kot mi "povprečneži"..

"povprečneži" pa si znamo izboljšati življenje sami brez vpletanja drugih... če to vsebuje (povaše) "šarlatanstvo" ko iščemo podtalnico za poganjanje turbine z 2 palicama... pač smo "povprečneži" nerazviti.. pa nam uspe z skoraj nič stroška "VAM" naprednim ljudem pa "hitro" in "enostavno" z raznimi stroški.. ;) in sam sem našel izvir, postavil turbinco, ki napaja led razsvetljitev v moji in bratovi sobi.. pač če sem zaradi tega CENZURA.. sem pa CENZURA.. pa mi takorekoč cunja dolej maha... vse skupaj dela... in vse skupaj sm naredil sam... brez kakršnekoli šole (2.mesec prvega letnika v srednji šoli). tko da.. se lahko jaz smejem gimnazijcu ki bo šel še na višjo šolo in postal nek učeni fizik... služil sicer verjetno več kot bom jaz.. ampak.. jaz bom živel lepo.. on pa se bo na forumih kregal o šarlatanstvu.. ;)


moti me le to da vsi "učeni" verjamejo nekim črticam in krogcem zmetanim na papir.. in se zaradi tega kregajo naokoli... poskusili niso pa še nič :D najbolj pa mi je pri iskanju vode zanimivo to, da lahko z elektrostatiko preusmerite curek vode.. torej bi verjetno.. če bi bil ta curek ujet v cevi... se premaknil naelektreni predmet.. pa imamo malce lažje predstavljivo razlago za VAS

zdaj pa me zanima VAŠE učeno mnenje kje sem naredil napako.. pri tej teoriji.. oz hipotezi alkakorkoli ji učeni ljudje pravite.

pa poskusimo se ne prepirati.. ker ste vi učeni jaz pa neučen in so naše besede na različnih nivojčkih... :P jaz ne bom razumel vašea namena vi pa ne mojega.. na koncu bomo pa vsi izpadli "bedaki" ko bo uletela šarlatanka nametli z kstrolo pouno golaža.. ;)

TalcM
Prispevkov: 35
Pridružen: 6.1.2010 23:36

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a TalcM »

paa še tule.. js vam govorim v svojem jeziku... ki se imenuje sleng.. da ne bo spet kaj čez jezik.. tudi v vaših komentarjih se da najti napake.. :P
če pa želite da sem uraden mi pa plačajte višješolsko izobrazbo mogoče se bom pa tam prepustil toku "slovenščine"

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

TalcM napisal/-a:js pa rečem šolski primer učenca ;) sej sm VAM lepo napisOU d zame uradni jezik ni tprav jezik... in pišem čisto tko kt men paše.. :P če koga moti sm tud napisOU da se ta komentar lahko zbriše... administrator to pravico ima... se pravi zakaj bi se sploh obremenjvOU z pravopisom če mi ne pomeni nič več od piškavega oreha.. ;)
Pravila so jasna:

viewtopic.php?f=21&t=3360

Tvoji posti niso na nivoju.
glede flat earth society... glede društva si malo lahk preberete...
Kaj naj si preberem? Da obstajajo še šarlatani, ki verjamejo v to, da je Zemlja ravna, kot to narekuje biblija? :lol:
drugače pa--- zarai PAMETNIH ZNANSTVENIKOV napredek človeštva zaostaja...
Aha, tipično razmišljanje šarlatana.
nobeden nima mošnjička, da bi svoje ugotovitve/inovacije/mogočetudipatente prodajal poceni..
Kakšne inovacije? Bajalice morda? :lol:
"znanstveniki" (beri fiziki) in ostale smeri NARAOSLOVJA so čedalje bolj podobne bednemu "tržnemu gospodarstvu" oberi ljudstvo do zadnje kapljice oz. zadnjega centa..
Jah, seveda: nekaterim se očitno ne sanja, kolikšen delež proračuna je namenjen znanosti. :lol:
poleg tega... sem pa povedal samo svoje mnenje in sem popolnoma vesel da ste izrazili tudi VI svojega...
Tvoje mnenje ne drži vode.
samo še eno vprašanje, česa se bojite.. da fizika nebo obstajala več če nek "neizobraženec" lažje najde "vodo" kot vi? :D
To pa ne. "Neizobraženci" ne morejo biti pri iskanju vode nič kaj bolj uspešni kot tisti, ki ugibajo. :lol:
no recimo, da želite prekopati nek del svojega zemljišča, kako bodo izkali vodo? skakšno HighTech opremo?? :D rad bi videl ja.. po načrtih??.. ko bodo v sloveniji načrti tko točni da vrtalnik nebo zadel cevi..
Saj ti je že ZdravaPamet povedal, kako se išče voda. :lol:
bom jaz jedel pečene bučke z papežem na leteči preprogi.. :D no leteča preproga je zame neko šarlatanstvo..
Kar zmoli zraven še kak očenaš pa zdravamarijo. :lol:
ne pa iskanje vode.. če bi samo malo pomislili.. voda ni samo voda v našem vodovodnem sistemu.. vsebuje različne materiale in kot že prej rečeno spreminja delčke.. mogoče "magnetnega polja" pa stem nemislim s5 tistega polja ki ga mislijo vaši "šarlatani" ampak elektromagnetnega polja..
Fijuuuu, kot da berem Animosa. :lol:
in palica se TEORETIČNO na to polje lahko odziva..
Po kateri teoriji? Biotenzorski? :lol:
mogoče je to.. zaenkrat jeto samo ugibanje..
Ne, to je nakladanje brez osnove.
nevem kako deluje ampak višek pameti bi pa to znal razložiti...
Nikakor. Jasno je, da bajalice ne delujejo in tega ne more spremeniti nobena razlaga.
konec koncev.. 2 koščka magnetnega materiala ki delujeta drug na drugega bi bila v srednjem veku označena za čaranje.. oz. moderno rečeno "šarlatanstvo"..
Če zadeva deluje, ni šarlatanstvo. Nekateri očitno mešajo pojme.
se pravi.. ste fiziki, biologi,.. podomač rečen naravoslovci.. večji šarlatani.. ;) kot mi "povprečneži"..
Narobe. Beri zgoraj.
"povprečneži" pa si znamo izboljšati življenje sami brez vpletanja drugih... če to vsebuje (povaše) "šarlatanstvo" ko iščemo podtalnico za poganjanje turbine z 2 palicama... pač smo "povprečneži" nerazviti.. pa nam uspe z skoraj nič stroška "VAM" naprednim ljudem pa "hitro" in "enostavno" z raznimi stroški.. ;)
Ja, uspe vam tako kot nekomu, ki ugiba.
in sam sem našel izvir, postavil turbinco, ki napaja led razsvetljitev v moji in bratovi sobi..
Beri zgoraj.
pač če sem zaradi tega CENZURA.. sem pa CENZURA.. pa mi takorekoč cunja dolej maha...
Zakaj si CENZURA, sem menda že dovolj dobro osvetlil.
vse skupaj dela...
Ne, bajaličarstvo ne deluje, pa čeprav si to nekateri domišljajo.
in vse skupaj sm naredil sam... brez kakršnekoli šole (2.mesec prvega letnika v srednji šoli).
No, ja, nekateri se igrajo z "elektropionirji" drugi s "turbincami". :lol:
tko da.. se lahko jaz smejem gimnazijcu ki bo šel še na višjo šolo in postal nek učeni fizik... služil sicer verjetno več kot bom jaz.. ampak.. jaz bom živel lepo..
In ker si si postavil turbinco, živiš lepo, ali kako? :lol:
on pa se bo na forumih kregal o šarlatanstvu.. ;)
Šarlatane je treba razkrivati in zatirati v kali.
moti me le to da vsi "učeni" verjamejo nekim črticam in krogcem zmetanim na papir..
Jah, brez teh "črtic in krogcev" se ti ne bi mogel oglašati na tem forumu; saj so internet (WWW) ravno izumili fiziki v CERN-u.
in se zaradi tega kregajo naokoli...
Šarlatani so seveda zelo občutljivi na to, da se jih razkriva.
poskusili niso pa še nič :D
Poskusil sem že marsikaj, niti na pamet pa mi ne pride, da bi s palico iskal vodo in to iz zelo preprostega razloga: zadeva ne deluje, kar je bilo jasno dokazano.
najbolj pa mi je pri iskanju vode zanimivo to, da lahko z elektrostatiko preusmerite curek vode.. torej bi verjetno.. če bi bil ta curek ujet v cevi... se premaknil naelektreni predmet..
:lol:
pa imamo malce lažje predstavljivo razlago za VAS
Zadeva ne deluje in tega ne more spremeniti nobena razlaga.
zdaj pa me zanima VAŠE učeno mnenje kje sem naredil napako.. pri tej teoriji.. oz hipotezi alkakorkoli ji učeni ljudje pravite.
Mar ni jasno?
pa poskusimo se ne prepirati.. ker ste vi učeni jaz pa neučen in so naše besede na različnih nivojčkih... :P jaz ne bom razumel vašea namena vi pa ne mojega.. na koncu bomo pa vsi izpadli "bedaki" ko bo uletela šarlatanka nametli z kstrolo pouno golaža.. ;)
Zadnje je poskus poetike morda? :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

TalcM napisal/-a:paa še tule.. js vam govorim v svojem jeziku... ki se imenuje sleng.. da ne bo spet kaj čez jezik..
Pravila so jasna.
tudi v vaših komentarjih se da najti napake.. :P
Kar začni jih naštevati. :lol:
če pa želite da sem uraden mi pa plačajte višješolsko izobrazbo mogoče se bom pa tam prepustil toku "slovenščine"
Če nisi sposoben kolikor toliko jezikovno brezhibne komunikacije, pač na ta forum ne sodiš.

TalcM
Prispevkov: 35
Pridružen: 6.1.2010 23:36

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a TalcM »

sploh ne bom več odgovarjal, pa to samo zaradi pravil foruma, če pa se administratorji strinjajo, pa lahko nekdo odpre temo za take zadeve, kjer bomo imeli tako rekoč "osebna obračunavanja", kjer pravila foruma nebodo veljala. Tam pa ne boste ostali dolgo aktivni. Od sedaj naprej vas bom v temah pač ignoreral, spoznal sem vas dovolj, da vem da ste isti kot jaz - torej z glavo skozi zid, in takole bo vseskupaj postalo res offtopic. Torej še enkrat, kako bi lahko našel vodo najlažje. Na šarlatanski ali "napredni" način vseeno... cilj je najdba vode, ne pa pisanja novih zakonov o dovoljenih iskalceih podpovršinskih materialov.
Hvala, da ste me opozorila na pravila.
Pa še enkrat z dvema palicama mi je uspelo najti vodo pod površjem zemlje. Pa naj bo to šarlatansko, kavbojsko ali pa "znanstveno". uspelo mi je in jaz to vem, vi pa sveto vrjamete sebi, kar je včasih dobro včasih pa ne.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

TalcM napisal/-a:sploh ne bom več odgovarjal, pa to samo zaradi pravil foruma, če pa se administratorji strinjajo, pa lahko nekdo odpre temo za take zadeve, kjer bomo imeli tako rekoč "osebna obračunavanja", kjer pravila foruma nebodo veljala.
Ne misli, da ti zaradi tega ne bom repliciral. Pravila pa veljajo za vse teme. Če ti replike razumeš kot osebno obračunavanje, tvoj problem. Je pa povsem jasno, kdo je začel "ad hominem":
Tale tema me je pa tako not potegnila, da sem se kar registriral. :D In to samo zaradi višjepameti. Z vsem spoštovanjem verjetno imate višjo izobrazbo (boste že sami ugotovili kdo to je, se mi ne ljubi iskati vašega imena) kot jaz, ampak to še ne pomeni da ste pametnejši od večine. :D Vidim, da ste eden izmed škodljivcecv znanosti.
Tam pa ne boste ostali dolgo aktivni.
Grožnja?
Od sedaj naprej vas bom v temah pač ignoreral, spoznal sem vas dovolj, da vem da ste isti kot jaz - torej z glavo skozi zid, in takole bo vseskupaj postalo res offtopic.
Sam pa bom komentiral, kolikor se mi bo zdelo potrebno. Da sem ti količkaj podoben, pa niti približno ne more držati.
Pa še enkrat z dvema palicama mi je uspelo najti vodo pod površjem zemlje. Pa naj bo to šarlatansko, kavbojsko ali pa "znanstveno". uspelo mi je in jaz to vem, vi pa sveto vrjamete sebi, kar je včasih dobro včasih pa ne.
Tudi slepa kura včasih najde kakšno zrno.

TalcM
Prispevkov: 35
Pridružen: 6.1.2010 23:36

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a TalcM »

O grožnjah se sploh ne bom pogovarjal, ker je čisto brezpredmetno in sploh nerazumem kako se lahko spustite še na nižji nivo na katerem sem jaz.
Očitno je slepa kura našla zrno, sreča pa padla na pravo mesto. Nevem pa kako ima toliko ljudi toliko sreče, pa še bi lahko razglabljali.
Grozijo pa ljudje z slabimi nameni, kar jaz 100% nisem, čutil pa sem se napadenega "med vrsticam" zato sem vam predlagal, da se umakneva iz tujih tem in si tam razloživa svoje poglede na svet. Tako se bomo lažje razumeli in seveda tudi počutili.
Lahko pa bi se postavili v kožo sočloveka, pretuhtali njegove poglede na svet, jih poskusili razumeti in nasploh našli znanstveno razlago.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

TalcM napisal/-a:O grožnjah se sploh ne bom pogovarjal, ker je čisto brezpredmetno in sploh nerazumem kako se lahko spustite še na nižji nivo na katerem sem jaz.
Grožnja prihaja s tvoje strani, ne z moje.
Očitno je slepa kura našla zrno, sreča pa padla na pravo mesto. Nevem pa kako ima toliko ljudi toliko sreče, pa še bi lahko razglabljali.
Če je kurnik poln zrnja, potem je jasno, čemu toliko sreče.
Grozijo pa ljudje z slabimi nameni, kar jaz 100% nisem, čutil pa sem se napadenega "med vrsticam" zato sem vam predlagal, da se umakneva iz tujih tem in si tam razloživa svoje poglede na svet.
Oh, ubožček! Kaj pa tvoje začetno oglašanje:
Tale tema me je pa tako not potegnila, da sem se kar registriral. :D In to samo zaradi višjepameti. Z vsem spoštovanjem verjetno imate višjo izobrazbo (boste že sami ugotovili kdo to je, se mi ne ljubi iskati vašega imena) kot jaz, ampak to še ne pomeni da ste pametnejši od večine. :D Vidim, da ste eden izmed škodljivcecv znanosti.
Pometi pred svojim pragom.

Sicer pa si nimava česa razlagati.
Tako se bomo lažje razumeli in seveda tudi počutili.
Priporočam več skromnosti in kulture, pa boš videl, da bo lažje.
Lahko pa bi se postavili v kožo sočloveka, pretuhtali njegove poglede na svet, jih poskusili razumeti in nasploh našli znanstveno razlago.
Tvoji pogledi so bodisi zgrešeni (niso v skladu z znanstvenimi dognanji), bodisi naivni (niso vredni razprave).

TalcM
Prispevkov: 35
Pridružen: 6.1.2010 23:36

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a TalcM »

ali pa ste vi tako polni znanja, da navadano pogovorno besedo zamešate z nekim uradnim pomenom le te besede in se v to zatikate. Ali vam znanje škodi, ali pa samo iščete prepir, da bi pokazali, da ste boljši. Ko pa kdo razkrije vaše napake se branite z iskanjem napak na njemu, in pa stavkom pometi pred svojim pragom. Z moje strani ni prihajal nobena grožnja.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

TalcM napisal/-a:ali pa ste vi tako polni znanja, da navadano pogovorno besedo zamešate z nekim uradnim pomenom le te besede in se v to zatikate.
Če se v kaj spotikam, so to nakladanja šarlatanov. Nič drugega. Če pa kdo začne nakladati o slovenščini, je jasno, da se bom spotikal tudi ob njegovo slovnico.
Ali vam znanje škodi, ali pa samo iščete prepir, da bi pokazali, da ste boljši.
Prepira ni, bom pa vselej repliciral nakladačem.
Ko pa kdo razkrije vaše napake se branite z iskanjem napak na njemu, in pa stavkom pometi pred svojim pragom.
Razkril nisi ničesar, napačno pa je seveda tvoje prepričanje, da bajalice delujejo. Dobrohotni nasvet (da pometeš najprej pred lastnim pragom) pa kar upoštevaj.
Z moje strani ni prihajal nobena grožnja.
Kaj pa tole:
Tam pa ne boste ostali dolgo aktivni.
?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Kako najti vodo pod zemljo?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Pomiri se TalcM. Kadarkoli lahko ponudiš svojo definicijo ali razlago, svojo besedo in stavek (ampak vsaj malo se potrudi, da te bodo drugi lahko razumeli; izgovarjanje na nesposobnost drugih pri branju tvojih povedi, ne potrjuje tvojih izjav, da smo ). V končni fazi nismo mi končni razsodniki, narava je. Mi pač črpamo svoje argumentacije iz preverjenih dejstev, ki jih o njej že vemo. Zato iščemo napake v tvojem izvajanju. Moraš pa biti ti toliko širokih nazorov, da sprejmeš diskusijo, ki bi v končni fazi vodila do nekega strinjanja (tudi o nestrinjanju). Ampak treba se je pogovarjati z argumenti, zgolj vztrajanje v svojem prepričanju ne vodi do cilja (no, razen če je to že tako izpiljeno in premišljeno, da drži; ampak v tem primeru moraš razlagati, ne zahtevati, indoktrinirati ali siliti).

Daj si malo preberi, kaj je bilo že diskutiranega ne forumu. Videl boš, da marsikaj. Bajaličarji sigurno niso uspešni pri svojem delu, to sta dokazala z eksperimenti vsaj James Randi in Richard Dawkins, v resnici sta bila naročnika eksperimentov. Najmanjšega dokaza ni, da se ti ljudje kaj bolje odrežejo pri iskanju vode kot navadni smrtniki, ki nimajo njihovih sposobnosti. Izkazalo se je celo, da oni srčno verjamejo v to svojo sposobnost, so iskreni bi lahko rekli, zato so tudi močno razočarani, ko rezultati pokažejo, da vodo odkrijejo čisto po naključju (ti morda niso hardcore šarlatani, so pa zelo blizu, saj jih običajno eksperiment ne odvrne od njihovega početja, torej so vsaj nepošteni do esence človeškega spoznanja). Vodo se išče pač z mehanskimi posegi, s kopanjem ...

TalcM, če nimaš težav z angleščino, ti priporočam v ogled naslednje filmčke:
http://www.youtube.com/watch?v=xOsCnX-TKIY
http://www.youtube.com/watch?v=JpcFl23dmcQ (in ostali)
http://www.youtube.com/watch?v=_VAasVXtCOI
http://www.youtube.com/watch?v=gyQ57X3YhH4 (in vsi ostali)

Resda videi niso prepričljivi vsem, v vsakem primeru pa imaš možnost izvesti poskuse sam: povabi lokalne bajaličarje v iskanje vode, kot to počnejo v teh filmih, in se na lastne oči prepričaj, da teh sposobnosti skoraj zagotovo nimajo.

Odgovori