Duhovi, magija in podobno

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
zmay
Prispevkov: 6
Pridružen: 13.9.2005 12:09

Duhovi, magija in podobno

Odgovor Napisal/-a zmay »

Nov forum o bolj misterioznih stvareh kot so duhovi, nezemljani, magija, čarovništvo,...


http://www.nepojasnjeno.com

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

So stvari, ki se ne dajo pojasniti...
Morda res, a kako vendar to veš? In katera bi bila taka stvar?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Opažam, da se razpaša vedno več šarlatanstva, bioenergijskih študij, radiostezije, kvantne terapije, UFO zarot, duhov, bližnjih srečanj prve, druge, tretje ... m-te vrste in še bi lahko našteval.
Kaj ko bi, hudimana, raje vložili trud in čas v naravoslovje, ki se obnese ne glede na to, kaj piše v horoskopu.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Eh, ZdravaPamet, je že tako, da v naravoslovju ne prideš tako hitro do ugleda, spoštovanja, in s tako malo znanja do toliko denarja. Ljudje preprosto hočejo biti prevarani.

zmay
Prispevkov: 6
Pridružen: 13.9.2005 12:09

Odgovor Napisal/-a zmay »

Roman napisal/-a:
So stvari, ki se ne dajo pojasniti...
Morda res, a kako vendar to veš? In katera bi bila taka stvar?

Sem 100% da mi ne znaš z trdnimi dokazi pojasniti kako je nastalo vesolje :roll:

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

zmay napisal/-a:
Roman napisal/-a:
So stvari, ki se ne dajo pojasniti...
Morda res, a kako vendar to veš? In katera bi bila taka stvar?

Sem 100% da mi ne znaš z trdnimi dokazi pojasniti kako je nastalo vesolje :roll:
To še ne pomeni, da se ne da pojasniti. Pojasniti se da, vendar ne z znanjem, ki ga imamo mi.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Še tole.
Pojasni mi 100% kako deluje nano-tehnologija! Ne moreš? A to potem pomeni, da se ne da pojasniti? :)

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Zakaj obstaja toliko pametnjakovičev za stvari, ki se (po njihovo) ne dajo pojasniti?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

zmay napisal/-a:Sem 100% da mi ne znaš z trdnimi dokazi pojasniti kako je nastalo vesolje :roll:
Res je, ne znam. Ampak ti bi moral dokazati, da se ne da.

Uporabniški avatar
Fr34k
Prispevkov: 39
Pridružen: 15.10.2006 20:24
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Fr34k »

Jao, kaj ko bi prestavl tole temo v smeti. Na netu je en kup takih forumov kjer lahko objavljaš/pišeš/filozofiraš o vsem mogočem, kar mi je čist vseeno. Odlagaj smeti v kanto. Ampak djmo ne umazat edinga foruma (k ga jest poznam) kjer se dejansko lahko kj pametnga pove, kj nauči alpa pomaga razumet. Zakaj mormo tlačt zadeve v ta forum kamor ne spadajo.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

To bi bila napaka. Če bi metali teme v smeti, bi nedeljski filozofi postali znanstveniki in tolmači znanosti, saj opozicije ne bi čutili, njihove teorije pa se jim itak zdijo nebeško dobre. Dialog, po mojem mnenju, mora vedno biti, oziroma vojna (v smislu: Čustva na stran, ego pred vrata!). In to na javnem portalu.
Tisti, ki ločite med hokus-pokus šarlatanstvom in znanostjo, ste blaženi. Vam ni treba dvakrat premisliti, preden prezrete teme, kot je ta. Tisti, ki pa ne ločite med resno in nedeljsko razpravo, pa vzemite na znanje, da vsebina te teme ne ustreza merilom "znanstvenega", po domače: "Je navaden humbug!"

...takšno je moje mnenje

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Tudi moje.

Uporabniški avatar
Fr34k
Prispevkov: 39
Pridružen: 15.10.2006 20:24
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Fr34k »

Tudi za "nedeljske dvoboje filo vs znanost" obstaja kar precej drugih forumov. Vem da je opozicija, konkurenca itd. dobra stvar. Pa vseeno taki posti spremenijo kvarkadabrin forum v n-ti podoben forum. Preprosto se mi ne zdi, da bi lahko ali moral znanstven forum gostiti poste magije, nogometa ali kuharskih receptov. Prav tako na nogometnem forumu ni prostora za razglabljanje splošne teorije relativnosti.
Lahk bi blo v vsem tem kaosu vsaj malo reda. :)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Fr34k napisal/-a:Prav tako na nogometnem forumu ni prostora za razglabljanje splošne teorije relativnosti.
Ampak ne zaradi želje po redu.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

zmay je napisal:
Sem 100% da mi ne znaš z trdnimi dokazi pojasniti kako je nastalo vesolje
Zakaj pa bi moralo kdaj nastati?

Odgovori