Čas ne obstaja

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Dej nehi, no, nedeljski pravnik, če si sam multipla osebnost, to ne pomeni, da so tudi drugi. :lol:
Če boš obupoval, boš kmalu začel uživati še ugled depresivneža.
Dej nehi, no, nedeljski pravnik, na tvoje bedastoče vselej z užitkom repliciram. :lol:

Sicer pa še enkrat: Priporočam, nedeljski pravnik, da se raje zamisliš nad lastnim mentalnim zdravjem. Kot sem že dejal: nekdo, ki v sogovornikih na forumu vidi obdolžence (da njegovih pozivov k eliminaciji drugače mislečih in navdušenostjo nad srednjeveškimi kaznimi, ki bi jih izvajal nad tistimi, ki se z njim ne strinjajo, niti ne omenjam :lol: ), je očitno zelo hudo moten osebek primeren za psihiatrično obravnavo in terapijo z zdravili (tretjič). :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Dej nehi, no, nedeljski pravnik, če si sam multipla osebnost, to ne pomeni, da so tudi drugi. :lol:
Če boš obupoval, boš kmalu začel uživati še ugled depresivneža.
Dej nehi, no, nedeljski pravnik, na tvoje bedastoče vselej z užitkom repliciram. :lol:

Sicer pa še enkrat: Priporočam, nedeljski pravnik, da se raje zamisliš nad lastnim mentalnim zdravjem. Kot sem že dejal: nekdo, ki v sogovornikih na forumu vidi obdolžence (da njegovih pozivov k eliminaciji drugače mislečih in navdušenostjo nad srednjeveškimi kaznimi, ki bi jih izvajal nad tistimi, ki se z njim ne strinjajo, niti ne omenjam :lol: ), je očitno zelo hudo moten osebek primeren za psihiatrično obravnavo in terapijo z zdravili (tretjič). :lol:
Ponavljaš se, kar je, ob odsotnosti kreativnosti, tipičen znak manične faze ti. bipolarne motnje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Če boš obupoval, boš kmalu začel uživati še ugled depresivneža.
Dej nehi, no, nedeljski pravnik, na tvoje bedastoče vselej z užitkom repliciram. :lol:

Sicer pa še enkrat: Priporočam, nedeljski pravnik, da se raje zamisliš nad lastnim mentalnim zdravjem. Kot sem že dejal: nekdo, ki v sogovornikih na forumu vidi obdolžence (da njegovih pozivov k eliminaciji drugače mislečih in navdušenostjo nad srednjeveškimi kaznimi, ki bi jih izvajal nad tistimi, ki se z njim ne strinjajo, niti ne omenjam :lol: ), je očitno zelo hudo moten osebek primeren za psihiatrično obravnavo in terapijo z zdravili (tretjič). :lol:
Ponavljaš se, kar je, ob odsotnosti kreativnosti, tipičen znak manične faze ti. bipolarne motnje.
Nedeljskemu pravniku je pač treba večkrat povedati (ker sprva nikoli ne razume :lol: ), da se raje zamisli nad lastnim mentalnim zdravjem. Kot sem že dejal: nekdo, ki v sogovornikih na forumu vidi obdolžence (da njegovih pozivov k eliminaciji drugače mislečih in navdušenostjo nad srednjeveškimi kaznimi, ki bi jih izvajal nad tistimi, ki se z njim ne strinjajo, niti ne omenjam :lol: ), je očitno zelo hudo moten osebek primeren za psihiatrično obravnavo in terapijo z zdravili (četrtič).

:lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a: Nedeljskemu pravniku je pač treba večkrat povedati (ker sprva nikoli ne razume :lol: ), da se raje zamisli nad lastnim mentalnim zdravjem. Kot sem že dejal: nekdo, ki v sogovornikih na forumu vidi obdolžence (da njegovih pozivov k eliminaciji drugače mislečih in navdušenostjo nad srednjeveškimi kaznimi, ki bi jih izvajal nad tistimi, ki se z njim ne strinjajo, niti ne omenjam :lol: ), je očitno zelo hudo moten osebek primeren za psihiatrično obravnavo in terapijo z zdravili (četrtič).
:lol:
Ker nisi povedal nič novega, odgovor ni potreben.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Nedeljskemu pravniku je pač treba večkrat povedati (ker sprva nikoli ne razume :lol: ), da se raje zamisli nad lastnim mentalnim zdravjem. Kot sem že dejal: nekdo, ki v sogovornikih na forumu vidi obdolžence (da njegovih pozivov k eliminaciji drugače mislečih in navdušenostjo nad srednjeveškimi kaznimi, ki bi jih izvajal nad tistimi, ki se z njim ne strinjajo, niti ne omenjam :lol: ), je očitno zelo hudo moten osebek primeren za psihiatrično obravnavo in terapijo z zdravili (četrtič).
:lol:
Ker nisi povedal nič novega, odgovor ni potreben.
A ti je končno kapnilo glede lastnega mentalnega zdravja? :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ker nisi povedal nič novega, odgovor ni potreben.
A ti je končno kapnilo glede lastnega mentalnega zdravja? :lol:
Zopet nisi razumel, kar ni tudi nič novega.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ker nisi povedal nič novega, odgovor ni potreben.
A ti je končno kapnilo glede lastnega mentalnega zdravja? :lol:
Zopet nisi razumel, kar ni tudi nič novega.
Narobe, nedeljski pravnik: kot ponavadi ti ne razumeš, zato pa sem v drugi temi dejal, da je tebi odgovarjati zato čista izguba časa. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a: Narobe, nedeljski pravnik: kot ponavadi ti ne razumeš, zato pa sem v drugi temi dejal, da je tebi odgovarjati zato čista izguba časa. :lol:
Upam, da ne misliš resno in da boš nadaljeval z udeležbo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Narobe, nedeljski pravnik: kot ponavadi ti ne razumeš, zato pa sem v drugi temi dejal, da je tebi odgovarjati zato čista izguba časa. :lol:
Upam, da ne misliš resno in da boš nadaljeval z udeležbo.
Tebi vsekakor ne bom več ničesar pojasnjeval. :lol:

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Pa, sedaj, ko že pišete o času, je vsem lahko dokaj jasno. Čas je relativen. Deluje na principu, kakor si ga zamisliš in sam sebi pojasniš. Torej, zame je lahko čas nekaj povsem drugega kot zate. Je pa dejstvo, ko je vprašanje, ali čas obstaja, da čas obstaja. Ne fizično, ampak smo to besedo "izumili" za lažje razumevanje stvari, ki so se zgodile v preteklosti. Za zdaj lahko časovno gledamo le v preteklost. Prihodnost nam je za zdaj še nedosegljiva.

Ali lahko čas tudi prehitimo? Seveda ne, ampak ne moremo zato izključiti možnosti, da ga nekoč bomo.

Kar se pa tiče sedanjosti, bi pa lahko rekli, da ne obstaja. Ker popolnoma vsaka sedanjost, mine. In ne obstaja. Obstajala bi le, če bi se čas ustavil. Vendar vemo, da se ne bo. Tudi če bi se, bi nekaj naredili in potem lahko rekli: to smo že naredili, torej je preteklost. Zato gre čas venomer naprej in mi v bistvu časovno nismo nikjer, ker se točno tega trenutka ne da časovno določiti. Lahko določimo npr. eno sekudno, vendar, časovno ne moremo reči, da je to sedanjost, ker ta sekunda zelo hitro mine in je že preteklost :)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Nande Ninja napisal/-a:Pa, sedaj, ko že pišete o času, je vsem lahko dokaj jasno. Čas je relativen. Deluje na principu, kakor si ga zamisliš in sam sebi pojasniš. Torej, zame je lahko čas nekaj povsem drugega kot zate. Je pa dejstvo, ko je vprašanje, ali čas obstaja, da čas obstaja. Ne fizično, ampak smo to besedo "izumili" za lažje razumevanje stvari, ki so se zgodile v preteklosti. Za zdaj lahko časovno gledamo le v preteklost. Prihodnost nam je za zdaj še nedosegljiva.

Ali lahko čas tudi prehitimo? Seveda ne, ampak ne moremo zato izključiti možnosti, da ga nekoč bomo.

Kar se pa tiče sedanjosti, bi pa lahko rekli, da ne obstaja. Ker popolnoma vsaka sedanjost, mine. In ne obstaja. Obstajala bi le, če bi se čas ustavil. Vendar vemo, da se ne bo. Tudi če bi se, bi nekaj naredili in potem lahko rekli: to smo že naredili, torej je preteklost. Zato gre čas venomer naprej in mi v bistvu časovno nismo nikjer, ker se točno tega trenutka ne da časovno določiti. Lahko določimo npr. eno sekudno, vendar, časovno ne moremo reči, da je to sedanjost, ker ta sekunda zelo hitro mine in je že preteklost :)
S presojo sedanjosti bi se težko strinjal.

Eden od religiozno-filozofskih pogledov je naslednji:
edino sedanjost obstaja, kajti pretekost je minila, prihodnosti še ni.

Ta pogled (potrebna je primerna psihološka koncentracija na tisto, kar trenutno delamo) je tudi osnova za zdravo psiho-fizično stanje človeka.

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Se strinjam rock, lahko bi se tudi tako izrazil Vse kar je, je sedanjost. Vendar jaz mislim ravno obratno. Po eni strani drži tvoja teorija, po drugi pa moja, ker vsaka sedanjost takoj mine in je že preteklost.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Nande Ninja napisal/-a:Se strinjam rock, lahko bi se tudi tako izrazil Vse kar je, je sedanjost. Vendar jaz mislim ravno obratno. Po eni strani drži tvoja teorija, po drugi pa moja, ker vsaka sedanjost takoj mine in je že preteklost.
Te razumem.
Ampak, strogo gledano, tvoja trditev ne izpolnjuje zahtev logike:
če govoriš o sedanjosti - je ta samo obstoječa; ko mine, ni več sedanjost.
Torej, strogo gledano, kršiš princip: A=A. (Bi pa bil všeč Heglu zaradi njegove dialektične teorije.)

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Torej kater moment, bi ti postavil kot sedanjost? Tega ne moreš narediti. Ker če rečeš, da je sedanjost ta sekunda, to ni sedanjost, ampak je časovno obdobje. Torej je neko trajanje. Če rečeš, da je sedanjost točno ta nanosekund je prav tako to neko časovno obdobje in sedanjsot bi morala trajati 0 sekund. To pa ni mogoče.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čas ne obstaja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Nande Ninja napisal/-a:Torej kater moment, bi ti postavil kot sedanjost? Tega ne moreš narediti. Ker če rečeš, da je sedanjost ta sekunda, to ni sedanjost, ampak je časovno obdobje. Torej je neko trajanje. Če rečeš, da je sedanjost točno ta nanosekund je prav tako to neko časovno obdobje in sedanjsot bi morala trajati 0 sekund. To pa ni mogoče.
Kaj pa je narobe s trajanjem, časom?
Trajanje je forma, sedanjost je vsebina. Ne vidim problema.

Odgovori