Šarlatanstvo na prodajnih policah

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:Točno tako: gornja določila omogočajo tudi doktorat iz astrologije ali alkimije. Konec koncev bi kdo zlahka v to kategorijo uvrstil kakšno teologijo in podobno, pa nihče ne bi mogel temu oporekati na osnovi pomanjkanja ustvarjalnosti ali dosežkov.

Konkretno kandidatki ni moč očitati, da njeno delo ni rezultat njene ustvarjalnosti in dosežkov: sama je eksperimentirala, raziskovala in dosegla rezultate, ki jih je navedla, a kaj ko so rezultati njenih eksperimentov bolj malo ali nič vredni in nekateri sklepi na njihovi osnovi povsem bizarni (kot pišejo komentatorji na blogu, ki so strokovo podkovani). Skratka: formalno ji ni mogoče sedaj ničesar oporekati, strokovno pa bi ji morali ocenjevalci in strokovni organi fakultete pred samim zagovorom (konec koncev je tudi običajna praksa, da je doktorska disertacija določeno obdobje pred zagovorom dana na vpogled zainteresiranim), pa se to ni zgodilo. Duh je izpuščen iz steklenice in ga bo zelo težko spraviti nazaj vanjo.
Podobno je z zobno pasto... :D

Navajam Maierjev zakon:
"Če se dejstva ne ujemajo s teorijo, se jih je treba znebiti." :wink:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a Roman »

http://vizita.si/clanek/zdravi-v-jesen/ ... talov.html
Zdaj mi pa ni več jasno, ali pri svojih letih res nisem še nikoli dobro spal?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman napisal/-a:http://vizita.si/clanek/zdravi-v-jesen/ ... talov.html
Zdaj mi pa ni več jasno, ali pri svojih letih res nisem še nikoli dobro spal?
Ampak važno, da je jasno oni pediatrinji (upam, da je upokojena, ker me zmrazi, ko pomislim, da takšni prakticirajo medicino), ker so jo prepričale mačke: če bi sodil na osnovi njene "znanstvene" metode, bi lahko sklepal, da je tudi moj avto zdravilen, saj si ga mačke pogosto izberejo kot sredstvo za počitek.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:
Roman napisal/-a:http://vizita.si/clanek/zdravi-v-jesen/ ... talov.html
Zdaj mi pa ni več jasno, ali pri svojih letih res nisem še nikoli dobro spal?
Ampak važno, da je jasno oni pediatrinji (upam, da je upokojena, ker me zmrazi, ko pomislim, da takšni prakticirajo medicino), ker so jo prepričale mačke: če bi sodil na osnovi njene "znanstvene" metode, bi lahko sklepal, da je tudi moj avto zdravilen, saj si ga mačke pogosto izberejo kot sredstvo za počitek.
Poznam zdravnico (dejavno!), ki pacientom kot 'zdravilo' ponuja v branje Stražni stolp (primitivno 'sranje', ki ga izdajajo Jehovine priče) kot panacejo za vse bolezni... :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a Roman »

... in če ne pomaga, gre po definiciji za pomanjkanje vere.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:... in če ne pomaga, gre po definiciji za pomanjkanje vere.
Tako je! Sistem deluje; če ni čudežnih ozdravitev, je seveda krivo 'pomanjkanje vere', vera bolnika ni bila 'dovolj trdna'... :lol:

mr.miyagi
Prispevkov: 3
Pridružen: 17.10.2014 13:48

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a mr.miyagi »

kot da zapestnica powerbalance nebi bila dovolj, sem pred kratkim na spletu zasledil zapestnice LifeStrenght ... anionska zapestnica, seveda v stilu onl 29,99$ in naboj nano delcev je kakopak treba obnoviti na vsake toliko časa....i LOLED, poguglajte :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a bargo »

Pobarvan SHRINK
Zeleni LASER! :D :lol:
SPOT! :mrgreen:
ŽELJUDIN!
DANES!
PETEK!
01!
.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Roman napisal/-a:... in če ne pomaga, gre po definiciji za pomanjkanje vere.
Tako je! Sistem deluje; če ni čudežnih ozdravitev, je seveda krivo 'pomanjkanje vere', vera bolnika ni bila 'dovolj trdna'...
Vera je gonilo razvoja, si spet pozabil, Vojko. :D

Poglej dol, ker gor je nevarno gledati. :wink:

Pobarvan SHRINK
Zeleni LASER! :D :lol:
SPOT! :mrgreen:
ŽELJUDIN!
DANES!
PETEK!
01!
.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a bargo »

...
Spet me omejuje prostor. :roll: 8)

O duša moja krilata. :D :lol:

Pravi Srbski Oreo. Niji baš Srbski ima i nešto i Albansko u njemu. Vidiš, Limone!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Roman napisal/-a:... in če ne pomaga, gre po definiciji za pomanjkanje vere.
Tako je! Sistem deluje; če ni čudežnih ozdravitev, je seveda krivo 'pomanjkanje vere', vera bolnika ni bila 'dovolj trdna'...
Vera je gonilo razvoja, si spet pozabil, Vojko. :D

Poglej dol, ker gor je nevarno gledati. :wink:

Pobarvan SHRINK
Zeleni LASER!
SPOT! :mrgreen:
ŽELJUDIN!
DANES!
PETEK!
01!
.
Pripetila se ti je manjša jezikovna napaka. Stavek bi se seveda moral pravilno glasiti:

"Vera je cokla razvoja../" :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a bargo »

Vojko napisal/-a: Roman: ... in če ne pomaga, gre po definiciji za pomanjkanje vere.

Vojko: Tako je! Sistem deluje; če ni čudežnih ozdravitev, je seveda krivo 'pomanjkanje vere', vera bolnika ni bila 'dovolj trdna'...
Bargo: Vera je gonilo razvoja, si spet pozabil, Vojko. :D
Poglej dol, ker gor je nevarno gledati. :wink:

Pripetila se ti je manjša jezikovna napaka. Stavek bi se seveda moral pravilno glasiti:
"Vera je cokla razvoja../"
Mogoče, Vojko, že mogoče?!

Vojko, poglej v "Nastanek vesolja" boš videl Shrink se je skril pred menoj. Roman, Shrink ima očitno preveč vere in premalo verjetja. :wink: Malce se mi smili, naj mu nekdo pomaga, za božjo voljo.

Danes, v petek, se je Shrink skril pred menoj in me tako postavil v precej neroden položaj. Fizikalno gledano, ga bo senca prehitela, kaj bo pa potem. Joj, joj, ti otroci so res svojega denarja vredni. :D

Videti je, da sem Shrinka pobarval v zeleno. Prej je bil Shrink bel, bel,
kot snežinka, ki pada. Zdaj je metalic zelen. Še nikoli se ni tako svetu tako, kot se zdaj sveti. Muci ne praskat, jeb. Tom in Jerry. :lol:

Preprečit je treba, da se liže, Shrink. Mu lahko jetra grejo, če se bo lizu se bo še zastrupil. hm.

Roman, se spomnim, da si me spraševal o starševstvu in vzgoji, mogoče bi ti lahko pomagal Shrinku, prosim.
George in Richard

Kvartali press


Borovničke

gcn64
Prispevkov: 120
Pridružen: 31.10.2009 17:10

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a gcn64 »

Verjetno je o Zdenku Domančiču na tem forumu že bilo govora (ali pa tudi ne). Skratka, tip se je razpasel kot gobe po dežju. Za tiste ki še niste slišali zanj:

http://zdenkodomancic.com/

Opravite lahko tečaj, s katerim si pridobite ''licenco'' za terapevta bioterapije po metodi Zdenka Domančiča. Ni potrebno posebaj povdarjati, da tečaj stane nekaj 100 eur, mislim da je lani bil 630 eur.
...in kaj je najhuje? Tega šarlatana na veliko promovira najbolj poslušan radio v vzhodni Sloveniji, Radio Shitty, khm pardon, RadioCity :wink:
Trenutno je to njegova knjiga, v preteklosti pa tečaji. Največji zagovornik je odgovorni urednik, Bor Greiner. Kaj je povedal lani na to temo:

https://soundcloud.com/radiocity_si/bor ... ka-doman-i

Smeh na kvadrat...

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a problemi »

Sicer verjetno ne spada v to temo, ampak nisem vedel kam "vtakniti".

Začel sem brati intervju (zasledil na FBju) z Yuri-jem Yatsko-m, objavljenim v Delu (http://www.delo.si/zgodbe/sobotnaprilog ... sreco.html). V sam članek, in njegove metode zdravljena itd se ne bom spuščal, tu bi želel opozoriti zgolj na naslednje. Namreč ali je doktor fizike Yuri povsem zgljazal ali pa novinarka oziroma avtorica intervjuja Vesna Milek nesramno manipulira. Za kaj gre? Citriam:

V.M.: Gre za znani rek kvantne fizike, ki pravi, da s tem, ko se osredotočimo, s svojim pogledom ustvarjamo resničnost?
Y.Y.: Seveda. ...

Mar ni sramotno, da doktor fizike pritrdi neki nebulozi, kako je eden od znanih rekov kvantne fizike, da s tem, ko se osredotočimo, s svojim pogledom ustvarjamo resničnost. Verjetno je tu mislila na opazovanje kvantnega sistema, torej meritev, ki povzroči kolaps valovne funkcije.

Tega ne bi niti omenjal, kolikor ne bi šlo za fizika, ki s svojim neodgovornim ravnanjem omogoča "new age" šarlatanom početi stvari, ki jih beremo tudi v tej temi.

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a stream »

problemi napisal/-a:Sicer verjetno ne spada v to temo, ampak nisem vedel kam "vtakniti".

Začel sem brati intervju (zasledil na FBju) z Yuri-jem Yatsko-m, objavljenim v Delu (http://www.delo.si/zgodbe/sobotnaprilog ... sreco.html). V sam članek, in njegove metode zdravljena itd se ne bom spuščal, tu bi želel opozoriti zgolj na naslednje. Namreč ali je doktor fizike Yuri povsem zgljazal ali pa novinarka oziroma avtorica intervjuja Vesna Milek nesramno manipulira. Za kaj gre? Citriam:

V.M.: Gre za znani rek kvantne fizike, ki pravi, da s tem, ko se osredotočimo, s svojim pogledom ustvarjamo resničnost?
Y.Y.: Seveda. ...

Mar ni sramotno, da doktor fizike pritrdi neki nebulozi, kako je eden od znanih rekov kvantne fizike, da s tem, ko se osredotočimo, s svojim pogledom ustvarjamo resničnost. Verjetno je tu mislila na opazovanje kvantnega sistema, torej meritev, ki povzroči kolaps valovne funkcije.

Tega ne bi niti omenjal, kolikor ne bi šlo za fizika, ki s svojim neodgovornim ravnanjem omogoča "new age" šarlatanom početi stvari, ki jih beremo tudi v tej temi.
Za kaj gre? Za sobotno prilogo.
Kot da ne obstaja znanstvena revija že petnajsto leto.

Odgovori