Društvo skeptikov

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Celota je razdeljena na posamezne nivoje. Če je bog, potem je vsak od nas del boga in vse kar vidimo je del boga. Torej živimo v bogu, ki je ustvaril dele samega sebe z namenom, da se igra.
Vesolje seveda deluje kot neka celota, v kateri je vse soodvisno..bolj ali manj.
Znanstveniki sami se morajo vprašati, kam pelje njihovo delo, kakšne so posledice za njega in okolje. Znanost je del narave in ne laboratorijev. Tudi sama duhovnost brez znanosti lahko zabrede v preživete dogme in neprimerne prakse. Upoštevanje obeh je torej pomembno.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Na vprašanje: Zakaj sploh vesolja? Edini smiselen razlog vidim v Igri vsega in vse je živo.
No, igro (celo Igro) si ti pač po svoje predstavljaš. Vprašanje pa je drugo: zakaj ti potrebuješ razlog za vesolje? Vesolje samo najbrž ne potrebuje nikakršnega razloga.
Če je bog, potem je vsak od nas del boga in vse kar vidimo je del boga.
Najprej razčistimo nesporazum (če ga je sploh mogoče razčistiti): Res smo del vesolja, nismo pa del Lune, Marsa, Betelgeze, Siriusa... To, da smo del vesolja, ne pomeni prav veliko, iz tega ni mogoče sklepati na nič koristnega.
Torej živimo v bogu, ki je ustvaril dele samega sebe z namenom, da se igra.
Ta torej pač ni nujen.
Lahko se pa igramo znanstvenike in odkrivamo trk dveh teles ali pa ugotavljamo zakaj se svetloba krivi ob masivnem telesu.
S tem se trudimo odkriti tisto, kar je smiselno odkrivati.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Gotovo poznaš izraz entanglement. Na nek način bo znanost prej kot slej potrdila, da je v vesolju vse povezano oziroma je že potrdila.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:
shrink napisal/-a:
end napisal/-a:Na srečo vesolju dol visi kaj ti praviš. :lol:
Natanko tako.
To je še eden izmed znanstvenih argumentov. :)
Za spoznanje, da vesolje ne temelji na monopoliju, niso potrebni znanstveni argumenti. :lol:
Vedež napisal/-a:Na vprašanje: Zakaj sploh vesolja? Edini smiselen razlog vidim v Igri vsega in vse je živo. Jaz postavim trditev, ti pa postavi svojo. Torej vse je ena celota (med seboj povezana dosti bolj kot vidimo ali občutimo).
Tipično šarlatansko mišljenje: vse trditve so enakovredne.
Celota je razdeljena na posamezne nivoje. Če je bog, potem je vsak od nas del boga in vse kar vidimo je del boga. Torej živimo v bogu, ki je ustvaril dele samega sebe z namenom, da se igra.
Res me zanima, s katerim delom se igra... :lol:
In zakaj se je tako odločil? Morda mu je bilo dolgčas, ker je bil sam. :lol:
Za preganjanje dolgčasa je res dobra ideja monopoli, vendar se vesolje ne dolgočasi, kot si nekateri nevedneži naivno predstavljajo. :lol:
Lahko se pa igramo znanstvenike in odkrivamo trk dveh teles ali pa ugotavljamo zakaj se svetloba krivi ob masivnem telesu.
Ti se igraj kar sam, znanstvenikov pa ne prištevaj v svoj klub igralcev monopolija.
Hvala. S primitivizmom ste potrdili moje prepirčanje, da je društvo skeptikov en navaden larifari.
Znanost (in društva skeptikov) se ne ukvarjajo s preverjanjem filozofsko-religioznih nebuloz, t.j. larifari tez.
Nezmožnost dajanja argumentiranih izjav.
Pometi pred svojim pragom, nevednež. Za svojo "igro" nisi ponudil nobenih argumentov, kaj šele dokazov.
En navaden portal za brezvezno lajanje vsakega, ki misli, da je pameten.
No, nevedneži so tisti, ki lajajo tjavdan in se gredo offtopic ekskurzije s pametovanjem o neki igri.
Gotovo poznaš izraz entanglement. Na nek način bo znanost prej kot slej potrdila, da je v vesolju vse povezano oziroma je že potrdila.
Ja, šarlatani radi govorijo, da bo znanost slej ko prej potrdila njihove nebuloze. Saj poznamo amritove napovedi. O kvantni prepletenosti pa raje ne razpredaj, ker se ti o njej ne sanja.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Gotovo poznaš izraz entanglement. Na nek način bo znanost prej kot slej potrdila, da je v vesolju vse povezano oziroma je že potrdila.
Sj ti je že Shrink odgovoril, ampak ti bom vseeno še jaz. Za povezanost ti sploh ni treba iti v kvantno mehaniko (ki je sploh ne razumeš), zadošča že teorija gravitacije (ki je najbrž tudi ne razumeš), saj se vsa telesa v vesolju med seboj privlačijo. Ampak pri obojem sploh ne gre za povezanost, o kakršni govoriš.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Dovolite, da še jaz pritaknem svoj piskerček. Vem, da ste se razgovorili na to temo. Pa vendarle me zanima obseg dejavnosti tega društva. A bi se
omejilo zgolj na znanstveno-filozofska področja, ali bi tudi radi delovali na področju potrošništva in segmentov bolj komercialnega področja. Malo
me skrbi obseg, ki bi ga društvo pokrivalo, saj je velika omejitev število in usposobljenost članstva. Kaj menite o tem?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a shrink »

silvester1234 napisal/-a:Dovolite, da še jaz pritaknem svoj piskerček. Vem, da ste se razgovorili na to temo. Pa vendarle me zanima obseg dejavnosti tega društva. A bi se
omejilo zgolj na znanstveno-filozofska področja, ali bi tudi radi delovali na področju potrošništva in segmentov bolj komercialnega področja. Malo
me skrbi obseg, ki bi ga društvo pokrivalo, saj je velika omejitev število in usposobljenost članstva. Kaj menite o tem?
Saj je že iz linka danega v enem izmed začetnih postov jasno:

http://www.ecso.org/skeptics-organisations

s čim se v osnovi ukvarjajo taka društva.

Vsekakor pa se ne bodo ukvarjala s filozofskimi tezami.

kwark
Prispevkov: 63
Pridružen: 12.2.2008 11:14

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a kwark »

Društvu skeptikov predlagam naslednjo problematiko: gensko spremenjena hrana, živali itd.

V Sloveniji izgleda takih študij ni bilo narejenih.
Glede na to, da je neodvisnih raziskovalcev tega področja le 5%, je dvom v informacije, ki so nam na voljo upravičen
(95% znanstevnikov oz. raziskovalcev omenjenega področja je zaposlenih pri proizvajalcih gensko spremenjenih organizmov).

Problem je med drugim tudi v času raziskave - v kolikor bi želeli dobro preučiti razne vplive bi to kar trajalo nekaj let oz. desetletij.

Dodajam dokumentarec:
http://video.google.com/googleplayer.sw ... 9042&hl=en

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a shrink »

kwark napisal/-a:Društvu skeptikov predlagam naslednjo problematiko: gensko spremenjena hrana, živali itd.

V Sloveniji izgleda takih študij ni bilo narejenih.
Glede na to, da je neodvisnih raziskovalcev tega področja le 5%, je dvom v informacije, ki so nam na voljo upravičen
(95% znanstevnikov oz. raziskovalcev omenjenega področja je zaposlenih pri proizvajalcih gensko spremenjenih organizmov).

Problem je med drugim tudi v času raziskave - v kolikor bi želeli dobro preučiti razne vplive bi to kar trajalo nekaj let oz. desetletij.

Dodajam dokumentarec:
http://video.google.com/googleplayer.sw ... 9042&hl=en
Društva skeptikov se ne ukvarjajo z znanstvenimi raziskavami.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a Motore »

No, ker je šlo eno leto okoli, bi spet načel to temo (mogoče je vzrok to, da me je na cesti stara gospa ustavila in mi ponujala energijske kamne :D ). Kakorkoli, zdi se mi kar nujno, da bi nekaj ukrenili glede takega društva (spletna stran, posledično revija, itd.) in bi vsaj malo obvarovali potrošnike in nevedneže, ki ne vejo v katero smer bi šli. Mislim, da bi se ena skupina že našla za začetek nato pa bi zaradi velikega zanimanja prihajalo vedno več ljudi :D

nitsnls
Prispevkov: 149
Pridružen: 30.3.2011 9:10

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a nitsnls »

Motore napisal/-a:No, ker je šlo eno leto okoli, bi spet načel to temo (mogoče je vzrok to, da me je na cesti stara gospa ustavila in mi ponujala energijske kamne :D ). Kakorkoli, zdi se mi kar nujno, da bi nekaj ukrenili glede takega društva (spletna stran, posledično revija, itd.) in bi vsaj malo obvarovali potrošnike in nevedneže, ki ne vejo v katero smer bi šli. Mislim, da bi se ena skupina že našla za začetek nato pa bi zaradi velikega zanimanja prihajalo vedno več ljudi :D
Za večino ljudi to ne bi smel biti problem, večina ljudi nima denarja kaj več kot za položnice.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a Motore »

nitsnls napisal/-a:
Motore napisal/-a:No, ker je šlo eno leto okoli, bi spet načel to temo (mogoče je vzrok to, da me je na cesti stara gospa ustavila in mi ponujala energijske kamne :D ). Kakorkoli, zdi se mi kar nujno, da bi nekaj ukrenili glede takega društva (spletna stran, posledično revija, itd.) in bi vsaj malo obvarovali potrošnike in nevedneže, ki ne vejo v katero smer bi šli. Mislim, da bi se ena skupina že našla za začetek nato pa bi zaradi velikega zanimanja prihajalo vedno več ljudi :D
Za večino ljudi to ne bi smel biti problem, večina ljudi nima denarja kaj več kot za položnice.
Hja samo kaj ko namesto pralnega praška kupujejo pralne krogle, ki kao omogočajo nevem kolko pranj in so zato ceneje? Ravno taki, ki nimajo denarja kaj več kot za položnice lažje nasedajo šarlatanom.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a Motore »

Včeraj sem imel priložnost srečati nekoga, ki dejansko je v društvu skeptikov in napotil me je na TO spletno stran. Deluje že več kot eno leto (sam sem včeraj prvič slišal zanjo), na prvi pogled je kar v redu. Očitno kar sem zagovarjal pol leta nazaj, se je uresničilo že prej. Sicer pa en video za okušino (predvsem za tebe Rock :wink: ) :
http://www.youtube.com/watch?v=3JgbEcYC ... r_embedded

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a problemi »

Motore, duhovito ni kaj. Sem se kar narežal.

Ali mogoče veš, ali se da dobiti posnetke, ko kirurg nekajkrat (mislim da 12 krat) "prešpika" pacientici srce (se mu je verjetno malo roka "zašejkala"), ali pa un, ko pozabi kirurško orodje v pacientu, ali pa un, ko doktorici medicine "dol visi" pa se zgodi primer Nekrep. Daj, če jih najdeš objavi še te, se bomo malo smejali tudi tem šarlatanom.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Društvo skeptikov

Odgovor Napisal/-a shrink »

Motore napisal/-a:Včeraj sem imel priložnost srečati nekoga, ki dejansko je v društvu skeptikov in napotil me je na TO spletno stran. Deluje že več kot eno leto (sam sem včeraj prvič slišal zanjo), na prvi pogled je kar v redu. Očitno kar sem zagovarjal pol leta nazaj, se je uresničilo že prej. Sicer pa en video za okušino (predvsem za tebe Rock :wink: ) :
http://www.youtube.com/watch?v=3JgbEcYC ... r_embedded
Se strinjam; kar v redu.
problemi napisal/-a:Ali mogoče veš, ali se da dobiti posnetke, ko kirurg nekajkrat (mislim da 12 krat) "prešpika" pacientici srce (se mu je verjetno malo roka "zašejkala"), ali pa un, ko pozabi kirurško orodje v pacientu, ali pa un, ko doktorici medicine "dol visi" pa se zgodi primer Nekrep. Daj, če jih najdeš objavi še te, se bomo malo smejali tudi tem šarlatanom.
Tipično napadanje slamnatega moža.

Odgovori