ASEA

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Kdo ti je kriv, če si neveden in ti posledično ni znano, da je Kirlianovo fotografiranje aure - dokazano - navadno šarlatanstvo. :lol:
Ponovno obžalujem, da vidim le nedokazane trditve.
To, kar vidi neizobraženi nedeljski pravnik, je irelevantno. :lol:
Razumem, da kvazi-naravoslovec ni prazna beseda: za njo stoji prazna trditev.

Kaj pa drugi? - Kdor molči, se zdi, da pritrjuje.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a Motore »

Ostali uporabljamo google, tebi tudi priporočam, da ga kdaj uporabiš.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a Rock »

Zopet še en izgovor več.
A odgovor bi bil enostaven: (jasna) trditev + (verodostojen) argument.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:shrink:"Kdo ti je kriv, če si neveden in ti posledično ni znano, da je Kirlianovo fotografiranje aure - dokazano - navadno šarlatanstvo. :lol:"
Ponovno obžalujem, da vidim le nedokazane trditve.
To, kar vidi neizobraženi nedeljski pravnik, je irelevantno. :lol:
Razumem, da kvazi-naravoslovec ni prazna beseda: za njo stoji prazna trditev.
Prazno je zgolj tvoje podstrešje, ki je občasno napolnjeno le s hobizmom in kvazivostjo; in ko ga spraznjuješ, lastnega balasta, t.j. kvazivosti, ne spuščaj na ostale, nedeljski pravnik.
Kaj pa drugi? - Kdor molči, se zdi, da pritrjuje.
Kdor molči, desetim (kvazipravnikom) odgovarja. :lol:
Rock napisal/-a:Zopet še en izgovor več.
A odgovor bi bil enostaven: (jasna) trditev + (verodostojen) argument.
Si (jasno) nedeljski in (verodostojno) kvazi. :lol:

tonymk
Prispevkov: 27
Pridružen: 1.7.2013 11:12

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a tonymk »

Rock je napisal/-a:
shrink je napisal/-a:
Rock je napisal/-a:
Obžalujem, da so rezultanta le začetne nedokazane prazne formule.
Kdo ti je kriv, če si neveden in ti posledično ni znano, da je Kirlianovo fotografiranje aure - dokazano - navadno šarlatanstvo. :lol:

Ponovno obžalujem, da vidim le nedokazane trditve.


To, kar vidi neizobraženi nedeljski pravnik, je irelevantno.
In kar vidi shrink je še bolj irelevnatno, njegovi dokazi so: šarlatanstvo, promotor, požegnana voda, porez na budale......... :lol: :lol: :lol:

tonymk
Prispevkov: 27
Pridružen: 1.7.2013 11:12

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a tonymk »

[quote]Saj promotor "požegnane vode" še kako dobro ve, da bo na tem forumu bolj težko tržil "porez na budale", vprašanje je le, zakaj izgublja čas na tako neobetavnem prodajnem kanalu.

Žal ti moram ponovno povedati, da nič ne prodajam, ker mi ni potrebno.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a shrink »

tonymk napisal/-a:
Rock je napisal/-a:
shrink je napisal/-a:
Rock je napisal/-a:
Obžalujem, da so rezultanta le začetne nedokazane prazne formule.
Kdo ti je kriv, če si neveden in ti posledično ni znano, da je Kirlianovo fotografiranje aure - dokazano - navadno šarlatanstvo. :lol:

Ponovno obžalujem, da vidim le nedokazane trditve.

To, kar vidi neizobraženi nedeljski pravnik, je irelevantno.
In kar vidi shrink je še bolj irelevnatno, njegovi dokazi so: šarlatanstvo, promotor, požegnana voda, porez na budale.........
Narobe, šarlatanski promotor "požegnane vode": ni mi treba ničesar dokazovati, saj je dokazno breme na tistih, ki trdijo, da njihova "sveta" voda deluje. In seveda je vsakomur količkaj razgledanemu jasno, kakšne dokaze premore ta "napoj":
Not a single placebo-controlled study. Worse, these studies were “in house” studies that were never published in a peer-reviewed journal. Steven Novella recently pointed out the unreliability of such studies. Nothing listed in PubMed. Without replication, peer review, and better designed studies, this research does not constitute any credible evidence to support the claims for ASEA. They have made what Carl Sagan would have called extraordinary claims and they have not even provided any ordinary evidence, much less any extraordinary evidence.
A small study of cyclists was done with a crossover control but with no placebo control. It measured a number of changes in metabolites that “may represent effects on inflammation, oxidative stress, and physiologic stress.
ZERO, ZILCH, NADA. :lol:
tonymk napisal/-a:
shrink napisal/-a:Saj promotor "požegnane vode" še kako dobro ve, da bo na tem forumu bolj težko tržil "porez na budale", vprašanje je le, zakaj izgublja čas na tako neobetavnem prodajnem kanalu.
Žal ti moram ponovno povedati, da nič ne prodajam, ker mi ni potrebno.
Seveda, ker si dealer te "požegnane vode". :lol:

tonymk
Prispevkov: 27
Pridružen: 1.7.2013 11:12

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a tonymk »

Seveda, ker si dealer te "požegnane vode
Nisem diler , ker mi ni potrebno biti.

Poglej si še ta video, pa zdrži do osme minute, če ne moreš do konca. :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=EyRTT28n ... 1G1XkL8JgK

Ta forum naj bi bil namenje popularizaciji znanosti. Kolikor je meni znano, naj bi to pomenilo tudi izmenjavo mnenj, ne pa dokazovanje svojega prav na način "CENZURA, promotro, porez na shrinka itd.
Če ne morete držati debato na noramalnem kulturnem nivoju, potem res ni treba napisati niti besede več.

še eno dejstvo. ASEA se mi dokazuje vsak dan neposredno na meni, pa tudi posredno po prijateljih znancih itd.

Nekdo, ki je prepričan, da je znanost dosegla svoj prag in ni mogoče odkriti nič novega me ne bo prepričal, da ima prav. Tako so govorili pred sto leti na ameriškem patentnem uradu in so se motili.
Prazno je zgolj tvoje podstrešje, ki je občasno napolnjeno le s hobizmom in kvazivostjo; in ko ga spraznjuješ, lastnega balasta, t.j. kvazivosti, ne spuščaj na ostale, nedeljski pravnik
Boljše prazno podstrešje, kot podstrešje napolnjeno z neumnostmi. Na prazno podstrešje lahko spraviš marsikaj uporabnega, na polno pa ne moreš nič več. In prosim ne prazni svojega podstrešja na ostale, neumnosti je na svetu dovolj, ne potrebujemo še tvoje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a shrink »

tonymk napisal/-a:
Seveda, ker si dealer te "požegnane vode
Nisem diler , ker mi ni potrebno biti.
Seveda si (saj celo sam priznavaš, da dobivaš zastonj "požegnano" vodo). Slika
Poglej si še ta video, pa zdrži do osme minute, če ne moreš do konca. :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=EyRTT28n ... 1G1XkL8JgK
ASEA science = ASEA crackpottery

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Ta forum naj bi bil namenje popularizaciji znanosti.
Tako je.
Kolikor je meni znano, naj bi to pomenilo tudi izmenjavo mnenj, ne pa dokazovanje svojega prav na način "CENZURA, promotro, porez na shrinka itd.
Narobe: Nobene izmenjave mnenj ne more biti, ker je ta forum/portal namenjen tolmačenju znanosti, ne pa psevdoznanosti, šarlatanskih idej in instant pogledov nedeljskih znanstvenikov. Slika
Če ne morete držati debato na noramalnem kulturnem nivoju, potem res ni treba napisati niti besede več.
Hah, tipično jokcanje šarlatanov, ki bi pravzraprav morali pomesti najprej pred lastnim pragom; recimo tipičen kulturen nivo šarlatanskega promotorja "požegnane vode":
tonymk napisal/-a:Če so mi ti "prodajalci" oprali možgane, so jih tebi oprali tvoji profesorji in učitelji s kvazi znanstvenimi nakladanji.
Slika
še eno dejstvo. ASEA se mi dokazuje vsak dan neposredno na meni, pa tudi posredno po prijateljih znancih itd.
Nekaterim se vsak dan dokazuje en očenaš ali dva. Slika
Nekdo, ki je prepričan, da je znanost dosegla svoj prag in ni mogoče odkriti nič novega me ne bo prepričal, da ima prav.
Tipično šarlatansko argumentiranja promotorja šarlatanskega izdelka, ki ni nič novega v marketinški sferi imenovani "porez na budale". Slika
Tako so govorili pred sto leti na ameriškem patentnem uradu in so se motili.
Glede česa pa? Teslinih izumov morda? A ti ni znano, da se je Tesla glede določenih stvari tudi na veliko motil (recimo v zvezi z obstojem etra)? Sicer pa je tipično od šarlatanov, da omenjajo Teslo. Slika
shrink napisal/-a:Prazno je zgolj tvoje podstrešje, ki je občasno napolnjeno le s hobizmom in kvazivostjo; in ko ga spraznjuješ, lastnega balasta, t.j. kvazivosti, ne spuščaj na ostale, nedeljski pravnik
Boljše prazno podstrešje, kot podstrešje napolnjeno z neumnostmi. Na prazno podstrešje lahko spraviš marsikaj uporabnega, na polno pa ne moreš nič več.
Aha, saj vemo, kaj šarlatanski promotor smatra kot neumnosti:
/.../profesorji in učitelji s kvazi znanstvenimi nakladanji.
Tipična šarlatanska pojavnost. Slika
In prosim ne prazni svojega podstrešja na ostale, neumnosti je na svetu dovolj, ne potrebujemo še tvoje.
Na katere ostale? Morda na šarlatane tvojega kova, ki na tem forumu jokcajo nad pomanjkanjem kulturnega nivoja? Ali pa morda na ostale v tvojem podstrešju? Slika

Drugače pa je povsem jasno, da šarlatani ne potrebujejo znanstvenih "neumnosti", kajti prepričani so:

"Znanstvena razlaga me ne prepriča, zato bom izbral 'alternativno' - recimo od kakega amrita, ali še bolje; izmislil si bom svojo, ker imam za to demokratično pravico."

Slika

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Si (jasno) nedeljski in (verodostojno) kvazi. :lol:
Ne bo šlo, kvazi-naravoslovec. Moral boš priznati, da ne premoreš argumentov.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Si (jasno) nedeljski in (verodostojno) kvazi. :lol:
Ne bo šlo, kvazi-naravoslovec. Moral boš priznati, da ne premoreš argumentov.
Motorejev nasvet še enkrat, da boš vsaj malo omilil nedeljskost in kvazivost:
Motore napisal/-a:Ostali uporabljamo google, tebi tudi priporočam, da ga kdaj uporabiš.
:lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Si (jasno) nedeljski in (verodostojno) kvazi. :lol:
Ne bo šlo, kvazi-naravoslovec. Moral boš priznati, da ne premoreš argumentov.
Motorejev nasvet še enkrat, da boš vsaj malo omilil nedeljskost in kvazivost:
Motore napisal/-a:Ostali uporabljamo google, tebi tudi priporočam, da ga kdaj uporabiš.
:lol:
Ne bo šlo, kvazi-naravoslovec. Z googlom, ali brez, moral boš priznati, da ne premoreš argumentov.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ne bo šlo, kvazi-naravoslovec. Moral boš priznati, da ne premoreš argumentov.
Motorejev nasvet še enkrat, da boš vsaj malo omilil nedeljskost in kvazivost:
Motore napisal/-a:Ostali uporabljamo google, tebi tudi priporočam, da ga kdaj uporabiš.
:lol:
Ne bo šlo, kvazi-naravoslovec. Z googlom, ali brez, moral boš priznati, da ne premoreš argumentov.

Gre, gre, nedeljski pravnik, samo kaj ko ti lastna kvazivost ne dopušča, da bi ločeval zrnje od plev - z googlom ali brez. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Gre, gre, nedeljski pravnik, samo kaj ko ti lastna kvazivost ne dopušča, da bi ločeval zrnje od plev - z googlom ali brez. :lol:
Kvazinaravoslovec, na dan z argumenti!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ASEA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Gre, gre, nedeljski pravnik, samo kaj ko ti lastna kvazivost ne dopušča, da bi ločeval zrnje od plev - z googlom ali brez. :lol:
Kvazinaravoslovec, na dan z argumenti!
Za nedeljske pravnike zadostuje:
Motore napisal/-a:Ostali uporabljamo google, tebi tudi priporočam, da ga kdaj uporabiš.
:lol:

Odgovori