Nova obzorja fizike

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Nova obzorja fizike

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

zdravo fiziki,
evo pa spet ena zanimiva tema
zanimivo branje
lep dan timeinstein

Vsak pogled na svet kakor tudi vsaka fizikalna teorija nam daje določeno sliko sveta, ki je sama sebi omejitev, kajti seže le do svojih obzorij. Z osebno rastjo širimo naša obzorja, vidimo in doživljamo več in globlje, podobno je v fiziki: vsaka nova teorija razširi obzorja našega razumevanja in doživljanja vesolja in življenja nasploh.
V življenju večkrat ovržemo stari pogled in ga nadomestimo z novejšim, takšnim, ki nam bolje ustreza, nam omogoča naš razvoj, lepota fizike pa je v tem, da starih teorij največkrat ne ovrže, ampak jih umesti v novejše, ki so bolj univerzalne od prejšnjih. Tako na primer »Einsteinova fizika« razloži zakaj planeti pri kroženju okrog sonca prehitevajo, kar »Newtonovi fiziki« ni uspelo razložiti, hkrati pa »Einsteinova fizika« ne negira »Newtonove fizike«, postavlja jo le v večji okvir, razširi njena obzorja. Fizika ima mehanizme stalnega »samo-preverjanja«, vsaka teorija namreč mora biti potrjena z eksperimentom, kjer se določen pojav izmeri z ustreznimi instrumenti. Potem fiziki preverijo ali z meritvami dobljeni rezultati ustrezajo teoretičnim izračunom.
Glavna lastnost vsake fizikalne teorije je, da njena veljavnost vključuje možnost, da bi lahko bila napačna. V fiziki ni »absolutnih resnic«, za vsako teorijo ki opisuje določen pojav, velja, da je le opis pojava, ki je seveda lahko izboljšan. Določena teorija je veljavna, dokler se z eksperimentom ne dokaže, da za določen pojav ne velja. Takrat začnejo fiziki razmišljati o izpopolnitvi te teorije, ki bi razširila obzorja in opisala s svojim izpopolnjenim matematičnim modelom tudi novi pojav. Konec 19 stoletja so fiziki odkrili, da ima svetloba konstantno hitrost: če se od svetlobnega vira oddaljujemo ali približujemo, ostane hitrost svetlobe nespremenjena. Newtonova fizika ni zmogla opisati te izredne lastnosti svetlobe. Fiziki so začeli razmišljati o novem matematičnem modelu, ki bi opisoval tudi konstantnost svetlobne hitrosti. Nemški matematik Hermann Minkowski je razvil 4 dimenzionalno geometrijo, kjer je četrta dimenzija X4 produkt časa in svetlobne hitrosti, Einstein pa je ta model uspešno uporabil za opis hitrosti svetlobe kot konstante za mirujoče in gibajoče se opazovalce. Fizika je slavila novo zmago, pojavilo pa se nerazumevanje, namreč fiziki so začeli dojemati čas kot četrto dimenzijo prostora, čeprav sam matematični model Minkowskega jasno pove, da je četrta dimenzija produkt časa in svetlobne hitrosti in ne čas sam. V začetku 20 stoletja je v fiziki prevladalo je mnenje, da je prostor-čas osnovna »arena«, v kateri se dogaja vesolje. Ideja časa kot četrte dimenzije prostora ni bila nikoli preverjena z eksperimentom, čas je postal fizikalna količina v kateri se dogajajo spremembe, ali to drži ali ne, o tem večina fizikov še danes ni pripravljena diskutirati.
Priponke
NOVA OBZORJA FIZIKE.pdf
napisano po čisti vesti
(777.92 KiB) Prenešeno 364 krat

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kaj je, amrit, a ti še ni kapnilo, da se ti cela Slovenija smeje? Kljub temu da so ti novinarji lansko leto nasedli, ti bralci niso; vsakdo z enostavno poizvedbo v Googlu je prišel do sklepa, da tvoja "znanost" ni vredna piškavega drobiža, da tvoji zmazki še niso videli prave znanstvene revije in da si pač vse drugo prej kot znanstvenik. :lol:

Svoja šarlatanska obzorja zato nikakor ne poskušaj prodajati na portalu, kjer si bil razkrit za to, kar si v resnici: en navaden prodajalec megle. :lol:

P.S. Priporočam prestavitev v Dosjeje X.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a problemi »

TimeEinstein napisal/-a:Glavna lastnost vsake fizikalne teorije je, da njena veljavnost vključuje možnost, da bi lahko bila napačna.
To nikakor ni res!

Sploh pa, mi lahko s prostom pokažeš eno teorijo moderne fizike, ki je podprta z dokazi, poudarjam podprta z dokazi, edino te štejejo, in obenem vključuje možnost, da je napačna? Kaj ko bi se malo zbral?

Namesto, da izgubljaš čas z iskanjem napak v teoriji, jo skušaj raje razumeti in na osnovi le te kaj pametnega stuhtati.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ah, amrit, si zgolj po šarlatansko razlaga princip falsifikacije znanstvene teorije po Popperju.

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

srink živijo,
ja saj zato se pa ukvarjam s fiziko,
da vnesem malo vedrine v ta svet znanosti
dokazal bom tudi,
da je izvor mase (inercialne in gravitacijake) v zmanšani energijski gostoti kvantnega vakuuma (na primer za foton: Pqv = ((Mp x C2) - K.E.))/Vp
pri čemer je K.E. kinetična energija fotona, ostale oznake pa so Plamova masa Mp, in Plankov volumen Vp
da torej gravitacija špila odlično brez gravitona in Higgsovega bozona
no pa se bomo skupaj smejali
ali ni to lepo
lep dan ti želim

vidiš o tem da je vesolje brezčasno že pišejo svetovni mediji........treba je ljudem dobro razložit, pa razumejo

BREZČASNO VESOLJE
http://www.dailygalaxy.com/my_weblog/20 ... ature.html

FIZIKI NADALJUJEO Z ODSTRANJEVANJEM ČASA KOT ČETRTE DIMENZIJE PROSTORA
http://phys.org/news/2012-04-physicists ... space.html

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a shrink »

Seveda, amRIT, tvoje ukvarjanje s fiziko je vir neizmerne vedrine: vsakdo, ki le bežno pogleda kak tvoj zmazek, se krohota do onemoglosti. :lol:

Da so o tvojih šarlatanskih pogledih pisali svetovni mediji, je pa bosa: razen nekih obskurnih internetnih portalov, kjer objavijo vsak trač (so pa tudi njihovi bralci spoznali, da si tehtalec črvjih duš in vse drugo prej kot znanstvenik), te nihče "ne šljivi 5 posto". :lol: Seveda, treba ti je priznati, da ti je uspel veliki met s slovenskimi mediji lansko leto, ampak so te bralci takoj spregledali, zato je malo verjetno, da ti bodo novinarji še kdaj nasedli, še posebej zato ker že vrabčki čivkajo o njihovi blamaži:

viewtopic.php?t=4656&p=57323

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a shrink »

Še reprezentativen komentar na "phys.org":
Sorli napisal/-a:..Our research confirms Gödel's vision: time is not a physical dimension of space through which one could travel into the past or future..
It's just an assumption of one of authors Amrit Sorli, who is recognized crackpot.
Saj veš, kaj po naše pomeni "crackpot", k'ne, amrit? :lol:

Še ocena in nasvet s strani drugega komentatorja:
Physics Essays is a known crackpot journal...The quality of PhysOrg has really fallen recently :(

Maybe PhysOrg should stick to writing articles on papers published in Nature, Science, and Physical Review letters/A/ B/C/etc.
Seveda so objave amritovih umotvorov v revijah naštetih nazadnje zgolj mokre sanje šarlatanov. :lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

shrink

Model 4D prostor-časa ni fizikalni model, je le matematični model
model 3D kvantnega vakuuma kjer je čas le matematična dimenzija gibanja je pa fizikalni model
ki bo omogočil povezavo Relativnosti in Kvantne Mehanike.
Beri mojo knjigo, razumel sicer ne boš
ker ti nimaš avto-refleksivnega mišljenja
ti si navadni papagaj......ponavljaš kar si se naučil
veeeno beri, mogoče se ti kaj posveti

jaz bom imek kmalu objavlen na temo zgoraj članek v IJTR - international journal of theoretical physics, ki ima impact factor koli 0,8 no takrat me boš povabil na pijačo

pa lepo se imej :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a shrink »

TimeEinstein napisal/-a:shrink

Model 4D prostor-časa ni fizikalni model, je le matematični model
model 3D kvantnega vakuuma kjer je čas le matematična dimenzija gibanja je pa fizikalni model
ki bo omogočil povezavo Relativnosti in Kvantne Mehanike.
Beri mojo knjigo, razumel sicer ne boš
ker ti nimaš avto-refleksivnega mišljenja
ti si navadni papagaj......ponavljaš kar si se naučil
veeeno beri, mogoče se ti kaj posveti
Če kdo kaj ponavlja, je to tehtalec črvjih duš, ki neprestano po šarlatansko mantra; recimo prvi dve vrstici zgoraj. :lol:
jaz bom imek kmalu objavlen na temo zgoraj članek v IJTR - international journal of theoretical physics, ki ima impact factor koli 0,8 no takrat me boš povabil na pijačo
Daj, no, povej točno, za katero revijo gre: v preteklosti si tudi nakladal o objavah v revijah z impact factorjem, pa sem ugotovil, da bodisi navajaš imena šarlatanskih revij s podobnim imenom, bodisi zavajaš, da imajo revije impact factor (a ga nimajo), bodisi fantaziraš o objavah, ki jih nikoli ne bo. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a shrink »

Mimogrede, amrit, kako kaže z objavo v reviji Foundations of Physics (nobelovca 't Hoofta):

viewtopic.php?p=51809#p51809

?

Kako to, tehtalec črvjih duš, da se mi še ni podrl svet:

viewtopic.php?p=52486#p52486

?

:lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

t' Hofft je slepi vernik ideje prostor-časa
z njim ni kruha
zavrnil mi je 12 člankov
od tega sta prišla samo 2 v process pregleda
pregledovalci so pisali čudne komentarje
sploh niso dojeli pointam za njih je čas fizikalna količina pa "basta" o koli tega se sloh ne razmišlja ?! :twisted:
tak da sem odnehal

no IJTP ima več zdravega duha v sebi
moj kolega Fiscaletti je tam že objavil članek akupaj z našim kolegom Licato,
tam bomo probal......http://www.springer.com/physics/journal/10773
tu bo naš svetovni preboj na sceno
računam dobit nagrado 3 milone evro....od
http://www.fundamentalphysicsprize.org/laureates.html

in potem bom v sodelovanju z Ljubljansko univerzo odprl
FAKULTETO ZA EXPERIMENTALNO RAZISKOVANJE ZAVESTI
to bo super.....

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

:roll: :)

Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 234
Pridružen: 2.7.2009 20:27

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a pilot »

Zanimivo se mi zdi vprašanje ali je čas res četrta dimenzija. Pred kakim mesecem sem reševal neko nalogo iz linearne algebre.
Takole je šlo...
Zanimiva naloga.png
Zanimiva naloga.png (16.57 KiB) Pogledano 18626 krat
Določi presek linearnih ogrinjač M,N.

Rešimo jo seveda tako da enačimo linearno kombinacijo vektorjev iz M z N in rešimo sistem.
Kakor koli.
Oblika rešive je ploskev. Rešitev je po svoje logična saj je presek dveh ploskev premica, dimenzija se zmanjša za eno.
Vendar rešitev je po svoje zelo zanimiva! Rešitev me zelo spominja na igrico portal, samo se ploskev bi morala biti neskončna. :lol:
Ali pa recimo dejstvo da je bazni vektor z enico na 4. dim pravokoten na vse bazne vektorje 3 dimenzije.
Zelo me zanima kako se je tu vmešal čas. Mislim da bi morali nehati razmišljati o 4. dimenziji in to prepustiti matematiki, saj nas samo stroga matematika (po mojem) zaščiti pred napačnim sklepanjem, in nam osvetli ta problem, mi smo preveč omejeni da bi razumeli 4. dimenzijo... no vsaj jaz sem :lol: :lol: :lol:

No pa lep pozdrav :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a shrink »

TimeEinstein napisal/-a:t' Hofft je slepi vernik ideje prostor-časa
't Hooft je Nobelov nagrajenec za fiziko. In kaj si ti? Čaki, da pomislim... Aha:

- inženir geodezije (dvoletni faks), ki ne obvlada niti osnov matematike in fizike ter vrh vsega niti angleščine
- šarlatanski poduhovljenec, ki hoče združevati znanost in duhovnost, objavlja svoje umotvore na medmrežju in v obskurnih revijah, za katere pravi znanstveniki niti ne vedo, da obstajajo
- bully, ki ne prenese kritike in ki vsevprek grozi kritikom (celo s tožbami), a se ne zaveda, da se samo smeši
- megaloman, ki misli, da je novi mesija znanosti in da mu bo znanstvena skupnost pokleknila

Slika
z njim ni kruha
zavrnil mi je 12 člankov
od tega sta prišla samo 2 v process pregleda
amrit, amrit, pa saj sem ti lepo povedal že pred dobrim letom:
shrink napisal/-a:Do sedaj si objavljal v šarlatanskih revijah in pričakuješ, da bo nobelovec dopustil objavo tvojih zmazkov, za katere še srednješolci vedo, da niso vredni piškavega drobiža?
Zakaj ne poslušaš? Slika
TimeEinstein napisal/-a:pregledovalci so pisali čudne komentarje
Daj, no, bodi dober in objavi ocene recenzentov: s tem boš vnesel malo vedrine. Slika
sploh niso dojeli pointam za njih je čas fizikalna količina pa "basta" o koli tega se sloh ne razmišlja ?! :twisted:
Le kako so si drznili, ti nesramni "papagaji, ki ponavljajo, kar so se naučili" in "nimajo avto-refleksivnega mišljenja". Naj raje preberejo tvojo knjigo, ki samo za $56.10 na 84 straneh v mehki vezavi razsvetli še tako "slepega vernika". Slika
tak da sem odnehal
Ena redkih pametnih stvari v zvezi s tvojim udejstvovanjem v znanosti. Slika
no IJTP ima več zdravega duha v sebi
amrit, amrit, pa sem mislil, da te je izkušnja s "Foundations of Physics" izučila... Slika
moj kolega Fiscaletti je tam že objavil članek akupaj z našim kolegom Licato,
Ja, to je res, ampak v tem članku ni videti šarlatanskega nakladanja tvojega tipa. Članek se mi sicer ne zdi nič posebnega, a je za razliko od zmazkov produciranih skupaj s tabo vsaj podoben fiziki, kot se spodobi. Ampak čim boš (boste) poskušal(i) objaviti zmazke, ki so tako reprezentativni zate, te/vas bo doletela ista usoda kot v 't Hooftovi reviji. Slika
tam bomo probal......http://www.springer.com/physics/journal/10773
tu bo naš svetovni preboj na sceno
A boš probal? To pa ni isto kot: "jaz bom imek kmalu objavlen na temo zgoraj članek v IJTR". Kaj zdaj, a nisi več prepričan v uspeh? Slika
računam dobit nagrado 3 milone evro....od
http://www.fundamentalphysicsprize.org/laureates.html
A je to nekaj takega kot tvoja napoved pred leti, da bodo čez nekaj let tvoja nakladanja mainstream? Slika
in potem bom v sodelovanju z Ljubljansko univerzo odprl
FAKULTETO ZA EXPERIMENTALNO RAZISKOVANJE ZAVESTI
to bo super.....
In kdo bo dekan? Ti, morda? Koga boš zaposlil? Jermana, ki ti je omogočil tehtanje črvjih duš, morda? Slika

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: NOVA OBZORJA FIZIKE

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

jaz bom direktor....to je jasno
vsak ki bo dobil Bsc na ljubljanski univerzi
bo moral skozi seminar
"Avto-refleksivno mišljenje in čustvovanje sta temelj osebnega zdravja, pravičnosti in delovne uspešnosti"

poglej NKBM zgleda da so vodilni pobraloi 30 milionov evro
zakaj ?, ker so sužnji uma in um brez zavesti je nor, iztirjen, bolan

moja knjiga je temelj znanosti, kjer so naravnslovne in družnene znanosti obravnavane v enotnem modelu.......preberi pa boš vidu, to je prava stvar
že 30 let na univerzah nakladajo isto slamo, isti mind-f..ck
pogleje na primer Prof. Žižka
pa ta človek za moje pojme nima pojma o pojmu je čisti intelektualec, zna pa govorit to pa to, papagajit....
in pol sveta ga posluša......vidiš to je mind
evropski svet se potaplja v tem mindu, ki smrdi kot fekalne vode....
um brez zavesti je smetišče

Zaklenjeno