Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a stream »

distraktus napisal/-a:
stream napisal/-a:Raje evo pri zdravi pameti se odpovem ne samo cepivom ampak vse kar uradna medicina ponuja od psihosubstanc do kemikov itd
Lepo si napisal, samo pretiravaš pri zdravi pameti. Ne vem, če imaš pamet, pa tudi zdrava ne more biti preveč. Je pa tako, saj imaš dovolj šarlatanov in tvoja pravica je, da posvetiš svoje zdravje njim. Pa obilo sreče. :)
Komu nekaj? Komu naj jaz posvetim svoje zdravje? Moje zdravje v tvoje roke?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

stream napisal/-a:
distraktus napisal/-a:
stream napisal/-a:Nepoznavalec, ha? Ravno o tem govorim, ko bo cepivo 100% se bom pa ponovno vprašal.
Se ti ne zdi, da bi bilo koristno prejeti cepivo, katero bi te varovalo recimo z 80%? Bi raje tvegal smrt (20%), ali možnost preživetja (80%)? Kaj ni logično, da se človek oprime debelejše veje, ne tanjše? Tudi sama medicina ni vedno "100%" natančna pri postavljanju diagnoz, vendar je še vedno najbolj relevantna in najbolj učinkuje pri zdravljenju, oz. pri preventivi in kurativi. Seveda imajo nekatera cepiva tudi stranske učinke, ampak kot rečeno, le-teh je malo v primerjavi z dosežki cepljenja. Anticepvci preveč zlahka nasedate anticepivski propagandi.

Prav tako opažam razna "detox" gibanja. To je še en primer, kjer se ljudje "obešajo" na nepreverjene izjave raznih mojstrov zdravega življenja. Kot kaže je človek po definiciji naravnan tako, da verjame. Karkoli pač verjame.
Raje evo pri zdravi pameti se odpovem ne samo cepivom ampak vse kar uradna medicina ponuja od psihosubstanc do kemikov itd
Poslušaj, stream, tole je pa zanimivo! Kje pa "ponujajo kemike"? So prvostpenjski ali s fakulteto? Kaj pa kemičarke, tudi ponujajo? :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a stream »

vojko napisal/-a:
stream napisal/-a:
distraktus napisal/-a:
Se ti ne zdi, da bi bilo koristno prejeti cepivo, katero bi te varovalo recimo z 80%? Bi raje tvegal smrt (20%), ali možnost preživetja (80%)? Kaj ni logično, da se človek oprime debelejše veje, ne tanjše? Tudi sama medicina ni vedno "100%" natančna pri postavljanju diagnoz, vendar je še vedno najbolj relevantna in najbolj učinkuje pri zdravljenju, oz. pri preventivi in kurativi. Seveda imajo nekatera cepiva tudi stranske učinke, ampak kot rečeno, le-teh je malo v primerjavi z dosežki cepljenja. Anticepvci preveč zlahka nasedate anticepivski propagandi.

Prav tako opažam razna "detox" gibanja. To je še en primer, kjer se ljudje "obešajo" na nepreverjene izjave raznih mojstrov zdravega življenja. Kot kaže je človek po definiciji naravnan tako, da verjame. Karkoli pač verjame.
Raje evo pri zdravi pameti se odpovem ne samo cepivom ampak vse kar uradna medicina ponuja od psihosubstanc do kemikov itd
Poslušaj, stream, tole je pa zanimivo! Kje pa "ponujajo kemike"? So prvostpenjski ali s fakulteto? Kaj pa kemičarke, tudi ponujajo? :lol: :lol: :lol:
Kje pa boš dobil kemike, kot v lekarni a ti ga bo doktor spržil, daj no lepo te prosim, človek.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ne, ne, stream, kemike dobiš v kiosku za vogalom. Pa pazi, da te kdo ne okrade na poti domov; saj veš, kemiki so zelo iskana roba med raznimi pisuni. :lol:

distraktus
Prispevkov: 272
Pridružen: 5.5.2013 15:59

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a distraktus »

stream napisal/-a:Komu nekaj? Komu naj jaz posvetim svoje zdravje? Moje zdravje v tvoje roke?
Jaz nisem šarla-tan. Poskusi srečo kje drugje.
Zadnjič spremenil distraktus, dne 5.3.2015 21:36, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a stream »

shrink napisal/-a:Ne, ne, stream, kemike dobiš v kiosku za vogalom. Pa pazi, da te kdo ne okrade na poti domov; saj veš, kemiki so zelo iskana roba med raznimi pisuni. :lol:
Pazi tudi ti, da te kdo ne obducira z njimi, ko se boš vračal nazaj.

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a stream »

distraktus napisal/-a:
stream napisal/-a:Komu nekaj? Komu naj jaz posvetim svoje zdravje? Moje zdravje v tvoje roke?
Jaz nisem CENZURA. Poskusi srečo kje drugje.
Ja vem da ti nisi kdo pa tebi kaj govori, parafraza je.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

stream napisal/-a:
shrink napisal/-a:Ne, ne, stream, kemike dobiš v kiosku za vogalom. Pa pazi, da te kdo ne okrade na poti domov; saj veš, kemiki so zelo iskana roba med raznimi pisuni. :lol:
Pazi tudi ti, da te kdo ne obducira z njimi, ko se boš vračal nazaj.
Obducira, trol? A je sedaj kemik že skalpel? :lol: Tvoj besedni zaklad je povsem v skladu s tvojo "pismenostjo". :lol:

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a stream »

shrink napisal/-a:
stream napisal/-a:
shrink napisal/-a:Ne, ne, stream, kemike dobiš v kiosku za vogalom. Pa pazi, da te kdo ne okrade na poti domov; saj veš, kemiki so zelo iskana roba med raznimi pisuni. :lol:
Pazi tudi ti, da te kdo ne obducira z njimi, ko se boš vračal nazaj.
Obducira, trol? A je sedaj kemik že skalpel? :lol: Tvoj besedni zaklad je povsem v skladu s tvojo "pismenostjo". :lol:
Ja, tako je. Zate ima vse isti pomen, nobeden ti ne bo razlagal, kolikokrat si se pa že ponovil z isto besedno zvezo pa sploh nima več smisla.


Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a stream »

Šrink danes smo se vidli iz oči v oči enkrat mi še ena in isto napišeš in ti povem, da se nismo zadnjič.
P.S pišem ti tole pod Dosjeje-X

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

stream napisal/-a:
Šrink danes smo se vidli iz oči v oči enkrat mi še ena in isto napišeš in ti povem, da se nismo zadnjič.
P.S pišem ti tole pod Dosjeje-X
Kaj pa naj bi pomenila ta besedna solata, trol? Mogoče grožnjo? :lol:

Naj ti povem, trol, da ni bilo prvič, da je nek nakladač na tem forumu grozil, a to ničesar ni spremenilo: še naprej sem se mu posmehoval. :lol:


Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

In kar je še najhujše: ti "verniki" se še vedno brez sramu sklicujejo na znanstvenega goljufa Wakefielda in ko se jih na to opozori, tipično - v skladu s teorijo zarote - odgovorijo, da je Wakefielda namerno očrnila znanost v navezavi s farmacevtskimi lobiji. Dokazano dejstvo, da je Wakefield ponaredil študijo v navezavi z odvetnikom, ki je hotel terjati odškodnino za pojav avtizma, jih niti malo ne gane. :shock:

floko2
Prispevkov: 101
Pridružen: 21.10.2010 14:52

Re: Šolski primer opiranja anticepivcev na psevdoznanost

Odgovor Napisal/-a floko2 »

Kakšni so vaši argumenti za/proti glede cepljenja otrok: ste za zakonsko predpisano obvezno cepljenje ali za prostovoljno odločitev glede tega? V premislek je lahko mnenje dr. Ihana: http://www.delo.si/mnenja/gostujoce-per ... legij.html
Jaz sem načeloma za obvezno cepljenje, ampak se hkrati strinjam z dr. Ihanom, da je dolgoročno (ali srednje) bolje preiti na prostovoljno odločitev (kjer je večina EU) in vmes ljudi podučiti o koristnosti cepljenja, v tem smislu, da postane to privilegij. Tako bi se tudi zmanjšal vpliv anti-cepivcev..
In pa drugo: ali mislite, da je lahko ateist manj naklonjen anti-cepivni in ostalim novodobnim zarotniškim teorijam? Ali tu ni vzročne povezave?

Odgovori