maxwellova enačba in kristus

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:Govoriš o izvirnem zakonu?
Govorim o naravnem zakonu. Kaj pa bi bil izvirni zakon?
... človek enaindvajsetega stoletja redkokdaj spoštuje naravne zakone.
Zakaj pa bi jih spoštoval? Gre za to, da jih ne more kršiti. Navedi naravni zakon, ki ga je človek tega stoletja kršil.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
osf napisal/-a:Govoriš o izvirnem zakonu?
Govorim o naravnem zakonu. Kaj pa bi bil izvirni zakon?
... človek enaindvajsetega stoletja redkokdaj spoštuje naravne zakone.
Zakaj pa bi jih spoštoval? Gre za to, da jih ne more kršiti. Navedi naravni zakon, ki ga je človek tega stoletja kršil.
Razčisti mi pojme: ne znaš kaj je izvirni zakon, morda bo Rock bolj mojstrsko razložil.
kaj pojmuješ s terminom naravni zakon?, ker bi jih navedel nekaj več kakor enega

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ne vem, kaj bi bil izvirni zakon, zato sem te tudi vprašal. Če te vprašam po nečem, ti pa vprašaš, če tega ne vem, je to čista izguba časa. Misliš, da bi te vprašal, če bi vedel? Lahko pa me seveda napotiš na vir, kjer si ti prišel do tega pojma. Rock ne bo nič mojstrsko razložil, ker ne zna. Slutim, da zate velja isto.

Pod naravnim zakonom pojmujem lastnost narave, po njem se narava ravna. Razumem ga kot celoto, zato uporabljam ednino. Še več, menim, da je naravno zakon isto z naravo, v smislu, da ni zakon eno, narava pa nekaj drugega. Ni enega brez drugega.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:Ne vem, kaj bi bil izvirni zakon, zato sem te tudi vprašal. Če te vprašam po nečem, ti pa vprašaš, če tega ne vem, je to čista izguba časa. Misliš, da bi te vprašal, če bi vedel? Lahko pa me seveda napotiš na vir, kjer si ti prišel do tega pojma. Rock ne bo nič mojstrsko razložil, ker ne zna. Slutim, da zate velja isto.
Slutim, da tokrat slutiš pravilno, popravljam : izvirni greh.
Pod naravnim zakonom pojmujem lastnost narave, po njem se narava ravna. Razumem ga kot celoto, zato uporabljam ednino. Še več, menim, da je naravno zakon isto z naravo, v smislu, da ni zakon eno, narava pa nekaj drugega. Ni enega brez drugega.
Torej je prav: izvirno je človek kriv, ker je še novo in ignorantno bitje. Hočeš ali nočeš moti obstoj ostalih bitij, zato lahko navedemo celo lestvico "zakonov' ki krši.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ne vem, kaj bi bil izvirni zakon, zato sem te tudi vprašal. Če te vprašam po nečem, ti pa vprašaš, če tega ne vem, je to čista izguba časa. Misliš, da bi te vprašal, če bi vedel? Lahko pa me seveda napotiš na vir, kjer si ti prišel do tega pojma. Rock ne bo nič mojstrsko razložil, ker ne zna. Slutim, da zate velja isto.
Slutim, da tokrat slutiš pravilno, popravljam : izvirni greh.
Pod naravnim zakonom pojmujem lastnost narave, po njem se narava ravna. Razumem ga kot celoto, zato uporabljam ednino. Še več, menim, da je naravno zakon isto z naravo, v smislu, da ni zakon eno, narava pa nekaj drugega. Ni enega brez drugega.
Torej je prav: izvirno je človek kriv, ker je še novo in ignorantno bitje. Hočeš ali nočeš moti obstoj ostalih bitij, zato lahko navedemo celo lestvico "zakonov' ki krši.
No, za večino ljudi ta tvoja genialna ugotovitev seveda ne drži; za nekatere pa prav gotovo ... :lol:
Obstoji kar nekaj 'ignorantih :lol: bitij'; tudi na tem forumu ... :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:... popravljam: izvirni greh.
Aha. Prav. Naj ponovim: naravnega zakona ni mogoče kršiti. Izvirnega greha tudi ne (kaj bi to sploh pomenilo?). Sicer pa Kvarkadabra ni namenjena teologiji. Pa še vprašanje: Zakaj verjameš v izvirni greh? V greh sploh?
... izvirno je človek kriv, ker je še novo in ignorantno bitje.
Česa pa je človek kriv? Menda pravljice o obeh drevesih ne jemlješ resno? Te svetopisemska protislovja nič ne motijo?
Hočeš ali nočeš moti obstoj ostalih bitij ...
Ja, moti. Moti tudi človeška bitja. Ampak, če velja "nočeš", mu krivde ne moreš pripisati, pri "hočeš" pa bi se dalo kaj podebatirati.
... zato lahko navedemo celo lestvico "zakonov' ki krši.
Med njimi ni naravnega, za človeške pa se je treba najprej vprašati, ali so sploh dobri oziroma pošteni. Za božje velja isto.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
osf napisal/-a:... popravljam: izvirni greh.
Aha. Prav. Naj ponovim: naravnega zakona ni mogoče kršiti. Izvirnega greha tudi ne (kaj bi to sploh pomenilo?). Sicer pa Kvarkadabra ni namenjena teologiji. Pa še vprašanje: Zakaj verjameš v izvirni greh? V greh sploh?
... izvirno je človek kriv, ker je še novo in ignorantno bitje.
Česa pa je človek kriv? Menda pravljice o obeh drevesih ne jemlješ resno? Te svetopisemska protislovja nič ne motijo?
Hočeš ali nočeš moti obstoj ostalih bitij ...
Ja, moti. Moti tudi človeška bitja. Ampak, če velja "nočeš", mu krivde ne moreš pripisati, pri "hočeš" pa bi se dalo kaj podebatirati.
... zato lahko navedemo celo lestvico "zakonov' ki krši.
Med njimi ni naravnega, za človeške pa se je treba najprej vprašati, ali so sploh dobri oziroma pošteni. Za božje velja isto.

Praksa je človeku potrebna, zato da potrdi lastne teorije in filozofiranja.
Izvirni greh je lahko tudi genetska bolezen, zato se lahko krši.

Če pod 'naravni zakon' pojmuješ tudi smrt, osveži database ker smrt se prelisiči. Za take reči ni šole.....

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:Praksa je človeku potrebna, zato da potrdi lastne teorije in filozofiranja.
Ali ovrže.
Izvirni greh je lahko tudi genetska bolezen, zato se lahko krši.
Pojasni.
Če pod 'naravni zakon' pojmuješ tudi smrt, osveži database ker smrt se prelisiči.
Osvežil jo bom takoj, ko bo prišel k meni umrli in mi bo povedal, da je prelisičil smrt. Do takrat pa velja, da v moji database prav piše. Marsikdo sicer velja za nesmrtnega, kar pomeni, da so nesmrtna njegova dela, ampak to ne pomeni, da ni zares umrl, ali da bo od mrtvih vstal.
Za take reči ni šole...
Za marsikaj ni šole. Ampak postavil sem ti par vprašanj. Na nobenega nisi odgovoril.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:Za marsikaj ni šole. Ampak postavil sem ti par vprašanj. Na nobenega nisi odgovoril.
Praviš tako, ker hočeš filozofsko optiko nekih psiho-fizičnih pojavov, odgovoril sem delno.

Zgrešiš, kadar praviš da smrti se ne da prelisičiti. Poleg raznoraznih priznanih sistemov rešitve ljudi pred izrednimi pojavi ( npr nesreče ), lahko prenesemo dan naravne smrti.

Prenesti pomeni prelisičiti.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:Praviš tako, ker hočeš filozofsko optiko nekih psiho-fizičnih pojavov ...
Si nagnjen k predalčkanju? Vse, kar želim, je dobiti neposreden odgovor v razumljivem jeziku. Edini kriterij je resničnost.
... odgovoril sem delno.
Nisi.
Zgrešiš, kadar praviš da smrti se ne da prelisičiti.
Povej mi osebo, ki ji ni bilo treba umreti.
Poleg raznoraznih priznanih sistemov rešitve ljudi pred izrednimi pojavi ( npr nesreče )
V teh primerih ne gre za prelisičenje, ampak za preprečevanje. Tisti, ki je preživel naravno nesrečo, bo tako ali drugače na koncu umrl.
... lahko prenesemo dan naravne smrti.
Misliš podaljševanje življenja z zdravim načinom življenja in splošno previdnostjo? Najbrž se ne pogovarjava o tem, kajne.

andrej23
Prispevkov: 1
Pridružen: 11.12.2016 14:15

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a andrej23 »

Roman napisal/-a:Saj razlikuješ med zgodovino in mitologijo? Marsikaj, kar tam piše, pač ni res.
O tem kaj je res in kaj ni res ti ne moreš govoriti, ker v tebi ni resnice. Jezus Kristus je še vedno prisoten in njegov Oče prav tako.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a bargo »

andrej23 napisal/-a:
Roman napisal/-a:Saj razlikuješ med zgodovino in mitologijo? Marsikaj, kar tam piše, pač ni res.
O tem kaj je res in kaj ni res ti ne moreš govoriti, ker v tebi ni resnice. Jezus Kristus je še vedno prisoten in njegov Oče prav tako.
Kdo pa lahko, TI? Jaz, ki sem TI pač ne verjamem in boš moral argumentirati svoje trditve. Kar preberi si pravila foruma.

Nitka iz Bargo.
Suddendorf razvija hipotezo, da se je pri ljudeh jezik razvil prav za potrebe medsebojnega usklajevanja miselnih potovanj v času


Torej, da v Romanu ni resnice je tvoje breme, ki ga moraš odložiti. Beseda je tvoja.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a Roman »

andrej23 napisal/-a:O tem kaj je res in kaj ni res ti ne moreš govoriti, ker v tebi ni resnice.
Utemelji. Želja ni dovolj.
Jezus Kristus je še vedno prisoten in njegov Oče prav tako.
Haluciniraš.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a shrink »

andrej23 napisal/-a:
Roman napisal/-a:Saj razlikuješ med zgodovino in mitologijo? Marsikaj, kar tam piše, pač ni res.
O tem kaj je res in kaj ni res ti ne moreš govoriti, ker v tebi ni resnice. Jezus Kristus je še vedno prisoten in njegov Oče prav tako.
Pa na sv. duhca si pozabil; saj veš: sv. trojica. Da te moramo poučevati ateisti. Ježeš, ježeš! :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: maxwellova enačba in kristus

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
andrej23 napisal/-a:
Roman napisal/-a:Saj razlikuješ med zgodovino in mitologijo? Marsikaj, kar tam piše, pač ni res.
O tem kaj je res in kaj ni res ti ne moreš govoriti, ker v tebi ni resnice. Jezus Kristus je še vedno prisoten in njegov Oče prav tako.
Pa na sv. duhca si pozabil; saj veš: sv. trojica. Da te moramo poučevati ateisti. Ježeš, ježeš! :lol:
Shrink, če še boš naprej take stresal, se bo Vojko poscal v hlače. 8)

Poštarino povej kako velika je že tvoja zbirka znamk? :mrgreen:

Odgovori