Kaj je za vas smisel zivljenja?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori

Kaj je za vas smisel zivljenja?

Ohranjanje potomstva
13
18%
Obstoj obstojnejsega
11
15%
Uzivanje na plazi, z mozgani na off in Civavo na strazi
10
14%
Gledati nogomet in piti pivo
2
3%
Drugo
36
50%
 
Skupaj glasov: 72

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Če ne bi tega pisal ti, bi osebno bil prepričan, da se nekdo norčuje iz samega sebe.

Vedež napisal/-a:Ničemur drugemu. To si ti. To je tvoja svobodna izbira.
Okej, potem pa se ponovi vprašanje

Kako sem si lahko svobodno izbral življenje (bivanje?), če v bistvu v času odločanja še nisem živel (bival)?

Očitno je to kar sem zdaj nekaj drugega kot tisto, kar je izbralo moje bivanje.
Svobodno izbiraš naslednje: Kolikšen izkoristek sebe uporabljaš.
Tu pa se ponovi vprašanje iz malo nazaj: Na podlagi česa sem jaz izbral 3% (tako malo mi prisojaš?) ti pa 100%?

Kako smo se odločali med neznanimi stvarmi?

Kje sem bahavo svoje uboge 3 % razglašal za 100%?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Kako sem si lahko svobodno izbral življenje (bivanje?), če v bistvu v času odločanja še nisem živel (bival)?
Očitno je to kar sem zdaj nekaj drugega kot tisto, kar je izbralo moje bivanje.
Tisto si bil TI. 100 % TI. Sedaj pa si TI minus 97%.

Tvoje bivanje si izbral samo ti.


Tu pa se ponovi vprašanje iz malo nazaj: Na podlagi česa sem jaz izbral 3% (tako malo mi prisojaš?) ti pa 100%?
Jaz pa 100% ???? Ja, hvala za kompliment, toda ne bo držalo. Tudi jaz očitno ne uporabljam več kot 3% svojih zmogljivosti. Pa tudi Roman, ne.

Očitno smo v isti igri. Lahko pa pri delnem vklopu posežeš po npr. 5% ali morda kdo celo 15% ali še več. In tisti, ki to ve, pove, da obstaja več kot le 3%.

In kar sem ti hotel povedat je to, da ti velikokrat razglašaš svoje (naše) 3% za dokončno zmagoslavje. Me razumeš?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Tisto si bil TI. 100 % TI. Sedaj pa si TI minus 97%.
No očitno nisem bil jaz, ker jaz sem človek s spomini samo od recimo 2 leta starosti dalje.
Neutemeljeno je govoriti o svobodni izbiri z mojega vidika. Razumeš?
Tvoje bivanje si izbral samo ti.
A ti res ne vidiš da je ta stavek nesmiselen? Kako sem lahko izbral bivanje če v času izbiranja nisem bival?

Kdo je določil bivanje tistemu 'meni', ki je določil bivanje trenutnemu 'meni' ?
Jaz pa 100% ???? Ja, hvala za kompliment, toda ne bo držalo.
Damn right da ne bo :lol:
In kar sem ti hotel povedat je to, da ti velikokrat razglašaš svoje (naše) 3% za dokončno zmagoslavje.
Okej, te mi pa povej kje sem to razglašal? A je zanikanje vaših blodenj določanje naše omejenosti za zgornjo mejo stopnje razumevanja?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Okej, te mi pa povej kje sem to razglašal? A je zanikanje vaših blodenj določanje naše omejenosti za zgornjo mejo stopnje razumevanja?
Jah, pa si se spet izdal. Čigavih vaših blodenj ?? Pa tako lepo počasi sem ti vse razložil. Preštudiraj malo bolj.

Vesolje v celoti je tudi vesolje v 1 mm3. Ni razlike.

Premice ni? Daljice tudi ne? Prav. Potem tudi razdalje ni. Posledično tudi hitrosti ni.
Vse je le v naših glavah.

Informacija do aborigina je brezčasna. Ne potrebuje svetlobne hitrosti. Hitrost je omejevalo.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Jah, pa si se spet izdal. Čigavih vaših blodenj ?? Pa tako lepo počasi sem ti vse razložil. Preštudiraj malo bolj.
Hja no po moje uporaba besede 'blodnja' pride iz pogovorov s teboj in tebi podobnimi.
Slepa vera v fancy pojme, o katerih nimaš pojma, ki so sami sebi kontradiktorni ter posledica nevednosti, nerazumevanja osnov fizike ali psihologije.

Nisi mi odgovoril na vprašanje:

Kdo je določil bivanje tistemu 'meni', ki je določil bivanje trenutnemu 'meni' ?

Recimo da se res samo špilamo, naši 100% karkoli že s(m)o imajo lan party, okej.

Ali je njihova volja svobodna? Ali oni doživljajo vse kar si želijo?

V bistvu boma pogovor preselila samo v tvojo namišljeno višjo sfero, vprašanja bodo ostala enaka.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Premice ni? Daljice tudi ne?
Oziroma sta abstraktni. V naravi tega ne najdemo.
Prav. Potem tudi razdalje ni. Posledično tudi hitrosti ni.
Če razdalj ne bi bilo, bi bilo vse na enem mestu. To, da temu ni tako, ni le v naših glavah. Če hitrosti ne bi bilo, bi vse mirovalo. Hitrost je sicer res abstraktno mera za gibanje, ampak vse v vesolju se giblje, iz tega izpeljemo hitrost.
Vse je le v naših glavah.
Samo tisto, kar je v naših glavah. Ne boš verjel, ampak zelo veliko stvari je zunaj.
Informacija do aborigina je brezčasna.
Sploh ne. V nekem času nastane, v nekem drugem času izgine. Vmes poteče nekaj časa, zunaj tega časa je ni. Še kako časna je.
Hitrost je omejevalo.
Hitrost še nikoli ni ničesar omejila.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Katere metafore? In kaj pomeni obnesle?
Svete knjige so spisane tako, da si jih lahko vsak po svoje tolmači oz. so jih v preteklosti tolmačili različni teologi, razlagalci, pridigarji, imami itd.(vsak s svojo sveto in edino resnico), kateri so dobili svoj krog neukih vernikov, ki so jim slepo sledili in je bilo z njimi lahko manipulirati (kar seveda ni nič presenetljivega za tiste čase). Zato se je pojavilo toliko različnih religij in sekt, ker so te bukve napisane v metaforah ali prispodobah, ki si jih lahko vsak drugače razlaga in so jih včasih tudi dopolnjevali. Poseben problem pa je pri islamu, ki ima manj možnosti sprememb in v temu svetu zelo togo deluje. Posledica so boeingi v wtc-ju.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

bianko napisal/-a:kar seveda ni nič presenetljivega za tiste čase
Pa bi moralo biti presenetljivo za današnje čase.

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

Posledica so boeingi v wtc-ju.
To nima nobene zveze z vero. To je politika!

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

To nima nobene zveze z vero. To je politika!
Nekaj je politika veliko pa vera.

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

Vera je samo sredstvo s katerim so prepričali samomorilce, da so to storili.
Sicer pa to ne sodi v to temo.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

igy napisal/-a:Sicer pa to ne sodi v to temo.
Zakaj ne sodi v to temo???

Govorimo o smislu življenja. Posledično lahko torej govorimo tudi o njegovi ceni.

S tem, ko si napisal..
Vera je samo sredstvo s katerim so prepričali samomorilce, da so to storili.
..se vidi, da se ne zavedaš pomena vere.
Vera ni in nikoli ne more biti samo sredstvo.
Vera je odraz posameznikovega življenja, je vzgoja.
Vera je vsaj malo prisotna v vsakem od nas. Vera je sestavni del vsakega uma pa čeprav je ta povsem ateističnega značaja.
WTC je pač primer ko vidimo kako zelo relativen je lahko smisel našega življenja.


Lep večer želim..

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

Vera ni in nikoli ne more biti samo sredstvo.
Vera je odraz posameznikovega življenja, je vzgoja.
V primeru WTC je bila sredstvo, s katerim so 'oprali' možgane samomorilcem. Verjeli so, da če to storijo, gredo takoj v nebesa.

Nikakor pa se ne strinjam, da je vera vzgoja. Še tako versko vzgojen človek lahko postane ateist in obratno.

In še enkrat: vera je sredstvo. Sredstvo za obvladovanje ljudskih množic na miren način.

Smisel življenja ne more imeti cene.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

igy napisal/-a:V primeru WTC je bila sredstvo, s katerim so 'oprali' možgane samomorilcem. Verjeli so, da če to storijo, gredo takoj v nebesa.
Njihovo osnovno sporočilo je bilo:
Verjamemo v pravico do izražanja pravice!
igy napisal/-a:Nikakor pa se ne strinjam, da je vera vzgoja. Še tako versko vzgojen človek lahko postane ateist in obratno.
Vera je vzgoja človeškega ega..
Vsak človek je vzgojen v točno določeni veri. Tudi ateist!
igy napisal/-a:In še enkrat: vera je sredstvo. Sredstvo za obvladovanje ljudskih množic na miren način.
Če želiš obladovati ljudske množice jih moraš vzgajati v točno določenem duhu.
igy napisal/-a:Smisel življenja ne more imeti cene.
Odvisno kako gledaš na dano situacijo.
Osnovna poanta današnje demokracije je, da ima vsaka stvar svojo ceno. Tudi življenje!
Če ta cena nebi obstajala, danes nebi bilo ameriških vojakov v Iraku (niti slovenskih).

Lahko noč..

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

Oprosti, se ne strinjam. Vera ne more biti vzgoja, lahko je samo en del vzgoje, ki pa ni rečeno, da bo delovala.
Če želiš obladovati ljudske množice jih moraš vzgajati v točno določenem duhu.
Ni res. Ljudje so vzgojeni tako, kot jih je vzgajala družina, šola, itd... Razlika je v tem, da so nekateri bolj dovzetni za to, da so ovce. Tisoče takšnih ljudi lahko relativno enostavno obvladuje en človek, če le brenka na prave strune. In takšni ljudje ne potrebujejo neke posebne verske vzgoje, da bodo verniki.
Po drugi strani pa obstajajo ljudje, ki ne sprejmejo nikakršne avtoritete in jih je zelo težko obvladovati z nekimi imaginarnimi zadevami, ker preprosto verjamejo samo v tisto, kar vidijo, slišijo in otipajo. Še tako huda verska vzgoja ne spremeni ničesar, pravzaprav lahko vse skupaj samo še stopnjuje.


Življenje ne more imeti cene, ker ga ne moreš kupiti, ko umreš.
Vojaki pa gredo v Irak z upanjem, da bodo preživeli in dobro zaslužili ali pa z vero, da bo bog na njihovi strani, ali pa.....

Odgovori