kvantna fizika

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Odgovori
stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Shrink, glede na pogostost uporabe besede šarlatanski in zamiranje smeškov predvidevam da si že skoraj GOTOF, zato se pomiri na http://www.tebe-trazim.com, da ne bo kaj narobe !
Zadnjič spremenil stoplak, dne 12.12.2012 11:53, skupaj popravljeno 1 krat.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:Problemi, moja ponudba za veliko pivo še velja!

"To je po meni jedno od najvećih iznenađenja u modernoj fizici. Imamo pouzdane eksperimente koji potvrđuju da su i makroobjekti, veličine recimo zrna soli, u zamršenim stanjima

bi pa dal za veliko pivo, če bi mi prišepnil, kateri so ti »pouzdani eksperimenti«, ki potrjujejo kvantne pojave na kepicah soli in kje ter kdo jih je izvedel. Poskusi jih najti!
Pa saj sem ti citiral link, katerga je meni citiral shrink, na zelo podobno vprašanje. No, ampak evo še enkrat:

"Aaron O'Connell and colleagues at the University of California, Santa Barbara, did not actually produce a cat that was dead and alive at the same time, as Erwin Schrödinger proposed in a notorious thought experiment 75 years ago. But they did show that a tiny resonating strip of metal – only 60 micrometres long, but big enough to be seen without a microscope – can both oscillate and not oscillate at the same time. Alas, you couldn't actually see the effect happening, because that very act of observation would take it out of superposition." (http://io9.com/5497720/first-quantum-ef ... ble-object)

in

"Two diamonds have been made to share the quantum state known as entanglement; a feat which is usually observed in much smaller particles at lower temperatures. The findings, reported in the journal Science, blurs the divide between the classical and quantum worlds." (http://www.iopblog.org/todays-physics-n ... al-divide/)

P.S.
Ne vem zakaj se mi zdi, da zapenjaš o tem "veličine zrna soli", ker če je temu tako, ga očitno zopet biksaš ...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:Shrink, glede na pogostost uporabe besede šarlatanski in zamiranje smeškov predvidevam da si že skoraj GOTOF, zato se pomiri na http://www.tebe-trazim.com, da ne bo kaj narobe !
Nikakor, šarlatanski stoplak, posmehovanje z moje strani, kot tudi uporaba šibe, je konstantna. Naj te preveč ne skrbi. Slika Slika Slika Slika Slika

P.S. To, da se greš v zvezi z znanostjo prijeme ulice (tipa "GOTOF"), zgolj pomeni, da si pač identičen drugim šarlatanom, recimo amritu, ki se je jokcal na ameriški ambasadi, na SAZU, pri dekanu FMF in še pri kom. Sicer pa veš, kaj je narobe: tvoja nevednost in neizobraženost. Kar pomiri se z damirjem707 in mikijem (daj, no, reci mu, da se oglasi - pa saj ne bo težko to doseči: zgolj preklopiti moraš na drugo osebnost). Slika Slika Slika Slika Slika

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Problemi: Pa saj je tudi supertekočina in superprevodnost posledica kvantnih stanj, ki se kaže v makro svetu !

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

shrink napisal/-a:
stoplak napisal/-a:Shrink, glede na pogostost uporabe besede šarlatanski in zamiranje smeškov predvidevam da si že skoraj GOTOF, zato se pomiri na http://www.tebe-trazim.com, da ne bo kaj narobe !
Nikakor, šarlatanski stoplak, posmehovanje z moje strani, kot tudi uporaba šibe, je konstantna. Naj te preveč ne skrbi. Slika Slika Slika Slika Slika

P.S. To, da se greš v zvezi z znanostjo prijeme ulice (tipa "GOTOF"), zgolj pomeni, da si pač identičen drugim šarlatanom, recimo amritu, ki se je jokcal na ameriški ambasadi, na SAZU, pri dekanu FMF in še pri kom. Sicer pa veš, kaj je narobe: tvoja nevednost in neizobraženost. Kar pomiri se z damirjem707 in mikijem (daj, no, reci mu, da se oglasi - pa saj ne bo težko to doseči: zgolj preklopiti moraš na drugo osebnost). Slika Slika Slika Slika Slika
Zgleda si res bil tam, da si se malo pobral ! Pri mikiju ne bo problema. Vidim ga pri damir77 ta je tvoj kompa.
Tisto z ulico je bližje tebi. Prvo je bila šiba, potem palica, na to pa že granitne kocke. Me pa zdaj zanima, kaj bo nastalo iz tvoje šibe. Zato ti še vedno svetujem da pojdeš na tisto stran na posvet k tvojemu damir77, da se ne boš spet znašel na CENZURI.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:
shrink napisal/-a:
stoplak napisal/-a:Shrink, glede na pogostost uporabe besede šarlatanski in zamiranje smeškov predvidevam da si že skoraj GOTOF, zato se pomiri na http://www.tebe-trazim.com, da ne bo kaj narobe !
Nikakor, šarlatanski stoplak, posmehovanje z moje strani, kot tudi uporaba šibe, je konstantna. Naj te preveč ne skrbi. Slika Slika Slika Slika Slika

P.S. To, da se greš v zvezi z znanostjo prijeme ulice (tipa "GOTOF"), zgolj pomeni, da si pač identičen drugim šarlatanom, recimo amritu, ki se je jokcal na ameriški ambasadi, na SAZU, pri dekanu FMF in še pri kom. Sicer pa veš, kaj je narobe: tvoja nevednost in neizobraženost. Kar pomiri se z damirjem707 in mikijem (daj, no, reci mu, da se oglasi - pa saj ne bo težko to doseči: zgolj preklopiti moraš na drugo osebnost). Slika Slika Slika Slika Slika
Zgleda si res bil tam, da si se malo pobral !
Nikakor, šarlatanski stoplak, do šarlatanov imam vedno enak meter. Slika
Pri mikiju ne bo problema.
A si preklopil nanj? Slika
Vidim ga pri damir77 ta je tvoj kompa.
Ne, ne, to je tvoj in mikijev kompanjon: kar zaplešite šarlatansko kolo. Slika
Tisto z ulico je bližje tebi.
Nikakor, šarlatanski stoplak, sam ne uporabljam "GOTOF" besednjaka. Slika
Prvo je bila šiba, potem palica, na to pa že granitne kocke.
Narobe, šarlatanski stoplak: šiba in posmeh. Seveda pa je zgolj problem polpismenega šarlatana, če ne razume metafor. Slika
Me pa zdaj zanima, kaj bo nastalo iz tvoje šibe.
Šiba (in posmeh) bosta ostala, šarlatanski stoplak. Slika
Zato ti še vedno svetujem da pojdeš na tisto stran na posvet k tvojemu damir77, da se ne boš spet znašel na CENZURI.
Šarlatanski stoplak še vedno ni dojel, da kdorkoli na forumu zapiše besedo šarlatani v ednini, bo ta avtomatsko cenzurirana (naj kar poskusi). Ampak naj ga ne skrbi: zame bo za vedno ostal šarlatanski. Slika

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Shrink, pomiri se !
shrink napisal/-a:Šarlatanski stoplak še vedno ni dojel, da kdorkoli na forumu zapiše besedo šarlatani v ednini, bo ta avtomatsko cenzurirana (naj kar poskusi). Ampak naj ga ne skrbi: zame bo za vedno ostal šarlatanski. :lol:
Zgleda da ti nisi dojel, da mi ne vemo kakšno grdobijo si tam napisal. A nekaj je gotovo, tisto je za CENZURO-ŠIBO in posmeh in Kvarkadabra je to lepo pokazala !

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:Shrink, pomiri se !
Naj se raje pomiri šarlatanski stoplak s haluciniranjem. Slika
shrink napisal/-a:Šarlatanski stoplak še vedno ni dojel, da kdorkoli na forumu zapiše besedo šarlatani v ednini, bo ta avtomatsko cenzurirana (naj kar poskusi). Ampak naj ga ne skrbi: zame bo za vedno ostal šarlatanski. :lol:
Zgleda da ti nisi dojel, da mi ne vemo, kaj si tam napisal.
Nikakor, zgolj šarlatanski stoplak ne dojame, da sem tam napisal besedo šarlatani v ednini, ki je seveda povsem primerna oznaka za osebka na tem forumu z imenom stoplak oz. miki. Slika
A nekaj je gotovo, tisto je za CENZURO-ŠIBO in posmeh in Kvarkadabra je to lepo pokazala !
To so zgolj halucinacije šarlatana, ki pa bo - kot vsi šarlatani do sedaj - bil deležen še naprej ŠIBE in POSMEHA. Slika

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a vojko »

Problemi je napisal:


Ali je upravičeno ločevati svet na dva dela (na živi in neživi) na podlagi dejstva, da živi svet izkazuje neke nove kvalitete, ki jih v neživem svetu ni? DA ali NE?
Ne.
Ali je takšno ločevanje arbitrarno početje (izmislek) človeka in s samo realnostjo, resničnostjo nima nič? DA ali NE?
Da.
Hvala, nima več vprašanj. Torej je čisto arbitrarno, odvisno od dogovora, ali rečem, da je kamen živ ali ne?

Poskušaj potegniti konsekvence iz teh tvojih odgovorov!
Zadnjič spremenil vojko, dne 12.12.2012 14:15, skupaj popravljeno 1 krat.

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

shrink napisal/-a:Nikakor, zgolj šarlatanski stoplak ne dojame, da sem tam napisal besedo šarlatani v ednini, ki je seveda povsem primerna oznaka za osebka na tem forumu z imenom stoplak oz. miki. :lol:
Tu si lahko vsak svoje misli. Ti svojega ne moreš dokazati. Jaz lahko dokažem, bilo je grdo za CENZURO-ŠIBO in POSMEH ! :lol: :lol:
shrink napisal/-a:To so zgolj halucinacije šarlatana, ki pa bo - kot vsi šarlatani do sedaj - bil deležen še naprej ŠIBE in POSMEHA. Slika
To je zgolj pri tebi dokazano, CENZURCA-ŠIBA in posmeh - Made in Kvarkadabra ! :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:
shrink napisal/-a:Nikakor, zgolj šarlatanski stoplak ne dojame, da sem tam napisal besedo šarlatani v ednini, ki je seveda povsem primerna oznaka za osebka na tem forumu z imenom stoplak oz. miki. :lol:
Tu si lahko vsak svoje misli. Ti svojega ne moreš dokazati. Jaz lahko dokažem, bilo je grdo za CENZURO-ŠIBO in POSMEH ! :lol: :lol:
Tipična šarlatanska kontradiktorna logika: vsak si lahko misli svoje, hkrati pa lahko le šarlatani dokažejo, da imajo prav. Slika
shrink napisal/-a:To so zgolj halucinacije šarlatana, ki pa bo - kot vsi šarlatani do sedaj - bil deležen še naprej ŠIBE in POSMEHA. Slika
To je zgolj pri tebi dokazano, CENZURCA-ŠIBA in posmeh - Made in Kvarkadabra ! :lol: :lol:
Ravno nasprotno: vsakomur je jasno, da šarlatanski stoplak halucinira o neobstoječih stvareh (tudi v zvezi s fiziko). Slika

Samo zate, šarlatanski stoplak: ŠIBA in POSMEH. Slika

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a vojko »

Problemi je napisal:
Žal mi je da si se s težavo prebijal skozi članek. Ampak, moram omeniti dve stvari, kateri sem opazil, namreč koliko vas je bralo ta tekst ("Nismo več vajeni ..."), je tu šlo za skupinsko branje in pa, pomembneje, mi lahko prosim poveš kateri jezik na tem svetu je privilegiran, torej takšen, da bi lahko na temelju tega ostale ocenjevali/označevali za eksotične.
Angleščina (ker je to danes lingua franca).

Naj se takoj opravičim shrinku, kajti vprašal sem ga podobno kot ti, a mu nisem obljubil piva, sorry. Vojko, imaš ti občutek, da sem one linke objavil sam sebi? Iz meni nepoznanega razloga linki, ki jih je objavil shrink ne delujejo, ampak nič ne de, našel sem isti tekst na drugem linku:
"Aaron O'Connell and colleagues at the University of California, Santa Barbara, did not actually produce a cat that was dead and alive at the same time, as Erwin Schrödinger proposed in a notorious thought experiment 75 years ago. But they did show that a tiny resonating strip of metal – only 60 micrometres long, but big enough to be seen without a microscope – can both oscillate and not oscillate at the same time. Alas, you couldn't actually see the effect happening, because that very act of observation would take it out of superposition." (http://io9.com/5497720/first-quantum-ef ... ble-object)

Žal pa mi ne odpre prvega linka, ki ga je objavil shrink, našel sem zgolj povzetek: "Two diamonds have been made to share the quantum state known as entanglement; a feat which is usually observed in much smaller particles at lower temperatures. The findings, reported in the journal Science, blurs the divide between the classical and quantum worlds." (http://www.iopblog.org/todays-physics-n ... al-divide/)
V prvem članku , katerega naslov je pomenljiv (Bridge between worlds?) piše tudi tole:
»The qubit acts as a bridge between the microscopic and the macroscopic worlds…/"«.

Po tvoje se je vendar neumno spraševati po teh dveh svetovih, ali pač?
Mene res zanima kaj bi ti blebetal, če bi se rodil recimo tam leta 4000 pred našim štetjem, kaj bi blebetal, če bi se rodil 50 let pred Talesom ali pa, kaj bi blebetal, če bi se rodil v Galileji okoli leta 0 našega štetja?

Kakšne pa ti kvasiš!?
Ali takrat ni bilo »velikih in malih predmetov, pa okroglih in oglatih, pa lesenih in kovinskih«?
Vojko, kako lahko konstanta deli nekaj na dva svetova, lepo te no prosim? Ja jaz res več ne vem, a se ti zezaš, če se povej, da se tudi sam malce nasmejim, ali ti to resno pišeš?
Na osnovi česa pa bi ti pojasnil Tujcem, tuji Inteligenci, kaj je majhen/velik J ali S?

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Shrink:
stoplak napisal/-a:Tu si lahko vsak svoje misli. Ti svojega ne moreš dokazati. Jaz lahko dokažem, bilo je grdo za CENZURO-ŠIBO in POSMEH ! :lol: :lol:
shrink napisal/-a:Tipična šarlatanska kontradiktorna logika: vsak si lahko misli svoje, hkrati pa lahko le šarlatani dokažejo, da imajo prav. Slika
Te je logika zapustila. Zdaj že lahko dokaže vsak. CENZURCA-ŠIBA in POSMEH- Made in Kvarkadabra viewtopic.php?f=8&t=2004&start=165) :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:Shrink:
stoplak napisal/-a:Tu si lahko vsak svoje misli. Ti svojega ne moreš dokazati. Jaz lahko dokažem, bilo je grdo za CENZURO-ŠIBO in POSMEH ! :lol: :lol:
shrink napisal/-a:Tipična šarlatanska kontradiktorna logika: vsak si lahko misli svoje, hkrati pa lahko le šarlatani dokažejo, da imajo prav. Slika
Te je logika zapustila. Zdaj že lahko dokaže vsak. CENZURCA-ŠIBA in POSMEH- Made in Kvarkadabra viewtopic.php?f=8&t=2004&start=165) :lol:
Nikakor, šarlatanski stoplak, vsakdo lahko uvidi tvojo šarlatansko pojavnost. Slika Še vedno pa ti ne kapne, da kdor odtipka besedo šarlatani v ednini, se pojavi "CENZURA". Povprašaj svojo drugo osebnost mikija, mogoče njemu kapne. Slika

Aja, samo zate: ŠIBA in POSMEH! Slika

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: kvantna fizika

Odgovor Napisal/-a stoplak »

shrink napisal/-a:Nikakor, šarlatanski stoplak, vsakdo lahko uvidi tvojo šarlatansko pojavnost. Slika Še vedno pa ti ne kapne, da kdor odtipka besedo šarlatani v ednini, se pojavi "CENZURA".
Ta lahko tudi laže in misli kaj drugega:
shrink napisal/-a:To pa ne. Bobu je treba reči bob. Neumnosti neumnost. Nevednežu nevednež. Šarlatanu CENZURA.
Hah, menda CENZURA ne meni, da bova prodajala meglo, kot to sam počne?
Šarlatanu je treba jasno reči CENZURA in nevednežu nevednež.
Mi je čist vseeno kaj si ti tam not oddtipkal, vem samo da te je doletel vzgojni ukrep CENZURCA, ali drugače povedano ŠIBA in POSMEH ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Zadnjič spremenil stoplak, dne 12.12.2012 15:22, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori